Tibblehallen CC - Serier & Resultat - Dala-Gävleborgs Handbollförbund - IdrottOnline Forbund
Hoppa till sidans innehåll

Serier & Resultat

Arenainformation

Tibblehallen CC

Adress: Attundafältet 5-7
Postadress 18334 Täby
Planmått: 40x20
Kapacitet: 900
[Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
Tid Match Resultat
On 22/8 19:30 Täby HBK - Lidingö SK
Herr_DM Grupp B
-
20:45 Täby Centrum HK - Djurgårdens IF HF
Herr_DM Grupp D
-
Fr 21/9 19:00 Täby HBK - Tyresö Handboll
Pojkar_14 Nivå 1
-
Lö 22/9 09:30 Täby HBK - HK Silwing/Troja
Pojkar_13 Nivå 1
-
10:30 Täby HBK 2 - Stockholmspolisens IF HF
Flickor_14 Nivå 3
-
11:30 Täby HBK 2 - Kungsängens SK 2
Pojkar_13 Nivå 2 Norr
-
12:30 Täby HBK 2 - Sannadals SK 2
Flickor_16 Nivå 4 Norr
-
Lö 29/9 09:00 Täby HBK - Spånga HK 2
Flickor_14 Nivå 2 Norr
-
10:00 Täby HBK - Sannadals SK
Flickor_16 Nivå 2
-
11:00 Täby HBK - Skogås HK
Pojkar_14 Nivå 1
-
12:00 Täby HBK 2 - Lidingö SK
Pojkar_14 Nivå 2
-
14:15 Täby HBK - Rosersbergs IK
Dam 2 ösv. Norra
-
16:15 Täby HBK - HK Tyrold
Herr 1 norra
-
On 3/10 20:45 Täby HBK - HK Silwing/Troja
Pojkar_19 Nivå 1
-
Lö 6/10 09:00 Täby HBK - Vallentuna HK
Pojkar_13 Nivå 1
-
10:00 Täby HBK 2 - Westermalms IF HK
Flickor_14 Nivå 3
-
13:00 Bokat av StHF - USM- Block 6 timmar
USM- Block
-
13:00 Täby Centrum HK Herrar - Krutholmens HK
Herr 3 Östsv.Norra
-
15:00 Täby HBK - Skuru IK
USM F16 1:9
-
16:30 Torslanda HK Röd - IFK Hammarö
USM F16 1:9
-
Sö 7/10 09:00 Täby HBK - Torslanda HK Röd
USM F16 1:9
-
09:00 Bokat av StHF - USM- Block 6 timmar
USM- Block
-
10:15 IFK Hammarö - Skuru IK
USM F16 1:9
-
12:45 Skuru IK - Torslanda HK Röd
USM F16 1:9
-
14:00 Täby HBK - IFK Hammarö
USM F16 1:9
-
Lö 13/10 09:00 Täby HBK 2 - Skånela IF 2
Pojkar_11 Nivå 3
-
09:50 Täby HBK - Uppsala HK
Flickor_14 Nivå 2 Norr
-
10:40 Skånela IF 2 - Värmdö IF
Pojkar_11 Nivå 3
-
11:30 Täby HBK 2 - Uppsala HK
Pojkar_13 Nivå 2 Norr
-
12:30 Täby HBK 2 - Värmdö IF
Pojkar_11 Nivå 3
-
13:40 Täby HBK 2 - Sollentuna HK 4
Flickor_16 Nivå 4 Norr
-
14:00 F9 Grupp F - 3 timmar
Flickor_9 mini Höstens Spel
-
16:15 Täby HBK - Arbrå HK
Dam 2 ösv. Norra
-
Sö 14/10 09:00 F10 6 mot 6, Grupp D - 2,5 timme
Flickor_10 6 mot 6 Höstens Spel
-
On 17/10 20:45 Täby HBK - HF SIF
Pojkar_19 Nivå 1
-
Lö 20/10 09:00 Täby HBK - Tyresö Handboll
Pojkar_11 Nivå 1
-
09:50 Täby HBK 2 - Sollentuna HK
Pojkar_14 Nivå 2
-
10:50 Skuru IK - Tyresö Handboll
Pojkar_11 Nivå 1
-
11:40 Täby HBK - HK Silwing/Troja
Pojkar_14 Nivå 1
-
12:40 Täby HBK - Skuru IK
Pojkar_11 Nivå 1
-
14:00 Täby Centrum HK Herrar - Bålsta IF
Herr 3 Östsv.Norra
-
16:00 Täby HBK - HK Silwing/Troja
Herr 1 norra
-
Sö 21/10 09:15 Täby HBK - Åkersberga HK
Pojkar_13 Nivå 1
-
10:20 Täby HBK 2 - Spånga HK 3
Flickor_16 Nivå 4 Norr
-
11:40 Täby HBK - Uppsala HK
Flickor_16 Nivå 2
-
Sö 28/10 09:30 P10 6 mot 6, Grupp M - 2,5 timme
Pojkar_10 6 mot 6 Höstens Spel
-
12:30 Täby HBK 2 - Sannadals SK
Flickor_14 Nivå 3
-
16:15 Täby HBK - Alfta GIF HF
Dam 2 ösv. Norra
-
Lö 3/11 14:00 Täby Centrum HK Herrar - HK Lif Blå
Herr 3 Östsv.Norra
-
Sö 4/11 00:00 Täby HBK - Hammarby IF HF
Pojkar_19 Nivå 1
-
Lö 10/11 09:00 Täby HBK - Tyresö Handboll 3
Flickor_12 Nivå 3
-
09:50 Täby HBK - Skånela IF
Flickor_11 Nivå 2 Norr
-
10:40 Dalarö SK - Tyresö Handboll 3
Flickor_12 Nivå 3
-
11:30 Hammarby IF HF 2 - Skånela IF
Flickor_11 Nivå 2 Norr
-
12:20 Täby HBK - Dalarö SK
Flickor_12 Nivå 3
-
13:10 Täby HBK - Hammarby IF HF 2
Flickor_11 Nivå 2 Norr
-
14:15 Täby HBK - AIK
Flickor_16 Nivå 2
-
15:30 Täby HBK - Lidingö SK
Flickor_14 Nivå 2 Norr
-
16:40 Täby HBK 2 - Enköpings HF 2
Flickor_16 Nivå 4 Norr
-
Sö 11/11 09:00 Täby HBK - Spånga HK
Pojkar_13 Nivå 1
-
10:00 Täby HBK 2 - Årsta AIK HF
Pojkar_13 Nivå 2 Norr
-
11:00 Täby HBK 2 - Huddinge HK 2
Pojkar_14 Nivå 2
-
12:00 Täby HBK - Hammarby IF HF
Pojkar_14 Nivå 1
-
Lö 17/11 09:00 Täby HBK - Spånga HK 2
Pojkar_12 Nivå 2
-
09:45 Tyresö Handboll - Täby HBK
Pojkar_11 Nivå 1
-
10:30 Skånela IF - Spånga HK 2
Pojkar_12 Nivå 2
-
11:15 Tyresö Handboll - Skuru IK
Pojkar_11 Nivå 1
-
12:00 Täby HBK - Skånela IF
Pojkar_12 Nivå 2
-
12:45 Täby HBK - Skuru IK
Pojkar_11 Nivå 1
-
14:15 Täby Centrum HK Herrar - IK Stubbhagen
Herr 3 Östsv.Norra
-
16:15 Täby HBK - Lidingö SK
Dam 2 ösv. Norra
-
Lö 24/11 09:00 F9 Grupp O - 3 timmar
Flickor_9 mini Höstens Spel
-
09:00 Täby HBK - Sannadals SK
Pojkar_13 Nivå 1
-
09:55 Täby HBK 2 - Enköpings HF
Pojkar_13 Nivå 2 Norr
-
10:50 Täby HBK - IK Bolton
Pojkar_14 Nivå 1
-
11:45 Täby HBK 2 - Årsta AIK HF
Pojkar_14 Nivå 2
-
12:45 Täby HBK - Kungsängens SK
Flickor_16 Nivå 2
-
14:15 Täby HBK 2 - IK Bolton 2
Flickor_16 Nivå 4 Norr
-
16:40 Täby HBK - Mantorps IF HF
Herr 1 norra
-
Sö 25/11 09:00 F10 6 mot 6, Grupp U - 2,5 timme
Flickor_10 6 mot 6 Höstens Spel
-
On 28/11 20:45 Täby HBK - Enköpings HF
Pojkar_19 Nivå 1
-
Sö 2/12 16:45 Täby HBK - HK Eskil
Herr 1 norra
-
18:30 Täby HBK - Bollstanäs SK
Dam 2 ösv. Norra
-
On 5/12 20:45 Täby Centrum HK Herrar - Ludvika HF
Herr 3 Östsv.Norra
-
Fr 7/12 18:30 Täby HBK - Skuru IK 2
Flickor_16 Nivå 2
-
20:00 Täby Centrum HK Herrar - BK Kungsan
Herr 3 Östsv.Norra
-
Lö 8/12 09:00 Täby HBK - IFK Tumba HK
Pojkar_13 Nivå 1
-
10:00 Täby HBK - Spånga HK
Pojkar_14 Nivå 1
-
11:00 Täby HBK 2 - HK Roslagen
Pojkar_13 Nivå 2 Norr
-
12:00 Täby HBK 2 - Uppsala HK
Pojkar_14 Nivå 2
-
13:00 Täby HBK 2 - Sollentuna HK 2
Flickor_14 Nivå 3
-
14:00 Täby HBK 2 - IF Swithiod HK
Flickor_16 Nivå 4 Norr
-
On 12/12 20:45 Täby HBK - IK Bolton
Pojkar_19 Nivå 1
-
Lö 15/12 09:00 F9 Grupp T - 3 timmar
Flickor_9 mini Höstens Spel
-
12:00 Täby HBK - Kungsängens SK
Flickor_11 Nivå 2 Norr
-
12:50 Täby HBK - Eskilstuna Guif
Flickor_16 Nivå 2
-
14:40 Täby HBK - Uppsala HK
Dam 2 ösv. Norra
-
16:30 Täby HBK - HF SIF
Herr 1 norra
-
Fr 11/1 19:00 Täby HBK 2 - AIK 2
Flickor_16 Nivå 4 Norr
-
Lö 12/1 08:45 Täby HBK - Rosersbergs IK
Pojkar_12 Nivå 2
-
09:30 Täby HBK - Skuru IK
Pojkar_14 Nivå 1
-
10:25 Rosersbergs IK - VästeråsIrsta HF 2
Pojkar_12 Nivå 2
-
11:30 Täby HBK - VästeråsIrsta HF 2
Pojkar_12 Nivå 2
-
12:30 Täby Centrum HK Herrar - Vakant
Herr 3 Östsv.Norra
-
14:15 Täby HBK - Åkersberga HK
Dam 2 ösv. Norra
-
16:15 Täby HBK - Kungsängens SK
Herr 1 norra
-
Sö 13/1 09:00 Täby HBK 2 - Spånga HK 3
Flickor_14 Nivå 3
-
09:55 Täby HBK - Kungsängens SK
Pojkar_13 Nivå 1
-
10:50 Täby HBK 2 - GT Söder HK 2
Pojkar_13 Nivå 2 Norr
-
Lö 19/1 09:00 Täby HBK 2 - Skånela IF 2
Pojkar_11 Nivå 3
-
09:50 Täby HBK 2 - Åkersberga HK
Pojkar_14 Nivå 2
-
10:50 Skånela IF 2 - Värmdö IF
Pojkar_11 Nivå 3
-
11:40 Täby HBK - Sollentuna HK
Flickor_14 Nivå 2 Norr
-
12:40 Täby HBK 2 - Värmdö IF
Pojkar_11 Nivå 3
-
14:00 Täby HBK - Lidingö SK
Flickor_16 Nivå 2
-
Sö 20/1 09:00 F10 Omgång 1 6 mot 6 - Block 2,5 timme
Flickor_10 6 mot 6 Vårens Spel
-
On 23/1 20:45 Täby HBK - IFK Tumba HK
Pojkar_19 Nivå 1
-
Lö 26/1 09:00 F9 Omgång 2 - Block - 3 timmar
Flickor_9 mini Vårens Spel
-
12:00 Tyresö Handboll 2 - Täby HBK 2
Pojkar_11 Nivå 3
-
13:00 Tyresö Handboll 2 - Huddinge HK 3
Pojkar_11 Nivå 3
-
14:00 Huddinge HK 3 - Täby HBK 2
Pojkar_11 Nivå 3
-
15:10 Täby Centrum HK Herrar - Upsala IF
Herr 3 Östsv.Norra
-
16:50 Täby HBK - Sollentuna HK
Dam 2 ösv. Norra
-
Sö 27/1 09:00 Täby HBK 2 - Bollstanäs SK
Pojkar_13 Nivå 2 Norr
-
09:55 Täby HBK - Skuru IK
Pojkar_13 Nivå 1
-
10:50 Täby HBK - Huddinge HK
Pojkar_14 Nivå 1
-
11:50 Täby HBK 2 - Årsta AIK HF
Flickor_16 Nivå 4 Norr
-
On 30/1 20:30 Täby HBK - Skuru IK
Herr 1 norra
-
Lö 2/2 09:00 Täby HBK - Kungsängens SK
Pojkar_11 Nivå 1
-
09:45 Täby HBK - Skuru IK 4
Flickor_12 Nivå 3
-
10:30 IFK Tumba HK - Kungsängens SK
Pojkar_11 Nivå 1
-
11:15 Täby HBK - IK Bolton 2
Flickor_12 Nivå 3
-
12:00 IFK Tumba HK - Täby HBK
Pojkar_11 Nivå 1
-
12:45 Täby HBK - Huddinge HK 4
Flickor_12 Nivå 3
-
13:30 IK Bolton - Täby HBK
Pojkar_11 Nivå 1
-
14:15 Huddinge HK 4 - IK Bolton 2
Flickor_12 Nivå 3
-
15:10 Täby HBK 2 - Vassunda IF
Pojkar_14 Nivå 2
-
16:20 Täby HBK 2 - Åkersberga HK 2
Flickor_14 Nivå 3
-
Lö 9/2 16:15 Täby HBK - Borlänge HK
Dam 2 ösv. Norra
-
Sö 10/2 09:00 Täby HBK - Åkersberga HK
Flickor_14 Nivå 2 Norr
-
10:00 Täby HBK - Tyresö Handboll
Pojkar_13 Nivå 1
-
11:00 Täby HBK - Älta IF
Flickor_16 Nivå 2
-
12:15 Täby HBK 2 - Vassunda IF
Pojkar_13 Nivå 2 Norr
-
13:15 Täby HBK - AIK
Pojkar_14 Nivå 1
-
15:00 Täby HBK - Bodens BK HF
Herr 1 norra
-
18:10 Täby HBK - Skuru IK
Pojkar_19 Nivå 1
-
Lö 16/2 09:00 Täby HBK - Skånela IF
Flickor_11 Nivå 2 Norr
-
10:15 Hammarby IF HF 2 - Skånela IF
Flickor_11 Nivå 2 Norr
-
11:15 Täby HBK 2 - Vassunda IF
Flickor_14 Nivå 3
-
12:15 Hammarby IF HF 2 - Täby HBK
Flickor_11 Nivå 2 Norr
-
14:00 Täby Centrum HK Herrar - Vassunda HK
Herr 3 Östsv.Norra
-
16:00 Täby HBK - IFK Tumba HK
Herr 1 norra
-
Sö 17/2 09:00 P10 Omgång 2 6 mot 6 - Block - 2,5 timme
Pojkar_10 6 mot 6 Vårens Spel
-
Lö 23/2 09:00 Täby HBK - Sollentuna HK
Flickor_16 Nivå 2
-
10:15 Täby HBK - IFK Tumba HK
Pojkar_14 Nivå 1
-
11:15 Täby HBK - IK Bolton
Flickor_14 Nivå 2 Norr
-
16:15 Täby HBK - Spånga HK
Dam 2 ösv. Norra
-
Lö 2/3 14:00 Täby Centrum HK Herrar - HK Ceres Norrtälje
Herr 3 Östsv.Norra
-
16:15 Täby HBK - IFK Nyköping
Herr 1 norra
-
On 6/3 20:45 Täby HBK - Spånga HK
Pojkar_19 Nivå 1
-
Lö 9/3 09:00 Täby HBK - Hammarby IF HF
Pojkar_13 Nivå 1
-
10:00 Täby HBK 2 - Årsta AIK HF
Flickor_14 Nivå 3
-
11:00 Täby HBK 2 - Lidingö SK
Pojkar_13 Nivå 2 Norr
-
12:00 Täby HBK 2 - Åkersberga HK 2
Pojkar_11 Nivå 3
-
12:50 Täby HBK 2 - HK Roslagen
Pojkar_14 Nivå 2
-
14:00 Täby HBK 2 - Lidingö SK 2
Flickor_16 Nivå 4 Norr
-
16:15 Täby HBK - HK Ceres Norrtälje
Dam 2 ösv. Norra
-
Sö 10/3 09:00 F10 Omgång 3 6 mot 6 - Block 2,5 timme
Flickor_10 6 mot 6 Vårens Spel
-
Lö 16/3 09:00 Skuru IK 4 - Täby HBK
Flickor_12 Nivå 3
-
09:50 Huddinge HK 4 - IK Bolton 2
Flickor_12 Nivå 3
-
10:40 Täby HBK - Huddinge HK 3
Flickor_14 Nivå 2 Norr
-
11:40 IK Bolton 2 - Täby HBK
Flickor_12 Nivå 3
-
12:30 Huddinge HK 4 - Täby HBK
Flickor_12 Nivå 3
-
14:00 Täby Centrum HK Herrar - HK Uppsala
Herr 3 Östsv.Norra
-
16:00 Täby HBK - Skånela IF
Pojkar_14 Nivå 1
-
Sö 17/3 16:00 Täby HBK - HK Cliff
Herr 1 norra
-
18:00 Täby HBK - Tyresö Handboll
Pojkar_19 Nivå 1
-
Lö 23/3 09:00 Täby HBK 2 - Spånga HK 2
Pojkar_14 Nivå 2
-
10:00 Täby HBK - IFK Strängnäs
Pojkar_13 Nivå 1
-
11:00 Täby HBK 2 - Skogås HK 2
Flickor_14 Nivå 3
-
12:00 Täby HBK 2 - IK Bolton
Pojkar_13 Nivå 2 Norr
-
13:10 Täby HBK - Stockholmspolisens IF HF
Flickor_16 Nivå 2
-
14:30 Täby HBK 2 - Hammarby IF HF
Flickor_16 Nivå 4 Norr
-
Sö 24/3 09:00 Täby HBK - Hammarby IF HF
Pojkar_11 Nivå 1
-
10:20 Huddinge HK - Hammarby IF HF
Pojkar_11 Nivå 1
-
11:40 Huddinge HK - Täby HBK
Pojkar_11 Nivå 1
-
Lö 30/3 13:00 Bokat av StHF - USM- Block 6 timmar
USM- Block
-
Sö 31/3 09:00 Bokat av StHF - USM- Block 6 timmar
USM- Block
-

Hemmalag Tibblehallen CC

Nyheter

Serieläggningen 2018-2019 är öppen

2018-06-28

Nu är serierna publicerade för…

Nu är TA öppet för anmälan

2018-04-09

TA är nu öppet för anmälan till seriespel…

Inför anmälan till seriespel 2019-2019

2018-04-03

Det är vår i luften, men vi har börjat planera…

Sen Urdragning FU4

2017-10-06

Gustavs GOIF meddelar att de drar ut sitt lag i…

Urdragning PU4

2017-09-26

Norberg meddelar att PU4 inte kommer till spel…

Resultat rapportering

Alla matchresultat rapporteras via TA eller med SMS.

Seniormatcher senast 1 tim efter matchslut och ungdomsmatcher senast samma dag.

SMS skickas till nr:  71160

och ska se ut så här:

shf matchnummer hemmamål bortamål exempel:

shf 2131101004 23 21

förtydligande: 

shf_2131101004_23_21                     

*  _ beskriver ett mellanslag

 
Dala-Gävleborgs HF
Alfta GOIF, Forsparksvägen 20
822 31 Alfta
Telefon: 0271-55918