Hoppa till sidans innehåll
 
Sök
Logga in
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Spelprogram 2019

                Gruppspel              
                Serie Klass Dag Datum Tid Hemmalag Bortalag Arena
                Gruppspel 1 F16 söndag 2019-05-26 12:30 Polhemskolan Lund 2 Katrinelundsgymnasiet Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 1 F16 söndag 2019-05-26 12:30 Midsommarkransen/Sjölins Tumba gymnasium Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 2 F16 söndag 2019-05-26 13:30 Polhemskolan Lund Haga/Soltorgsgymnasiet Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 2 F16 söndag 2019-05-26 13:30 Gymnasium Skövde Arlandagymnasiet Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 1 F16 söndag 2019-05-26 15:00 Polhemskolan Lund 2 Midsommarkransen/Sjölins Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 1 F16 söndag 2019-05-26 15:00 Tumba gymnasium Katrinelundsgymnasiet Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 2 F16 söndag 2019-05-26 15:30 Polhemskolan Lund Gymnasium Skövde Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 2 F16 söndag 2019-05-26 15:30 Arlandagymnasiet Haga/Soltorgsgymnasiet Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 1 F16 söndag 2019-05-26 18:00 Katrinelundsgymnasiet Midsommarkransen/Sjölins Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 1 F16 söndag 2019-05-26 18:00 Polhemskolan Lund 2 Tumba gymnasium Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 2 F16 söndag 2019-05-26 18:30 Haga/Soltorgsgymnasiet Gymnasium Skövde Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 2 F16 söndag 2019-05-26 18:30 Polhemskolan Lund Arlandagymnasiet Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 1 F18 söndag 2019-05-26 13:00 Polhemskolan Lund Rekarnegymnasiet Jönköpings Idrottshus B
                               
                Serie Klass Dag Datum Tid Hemmalag Bortalag Arena
                Gruppspel 1 F18 söndag 2019-05-26 13:00 Partille Gymnasium Aspero Idrottsgymnasium Karlskrona Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 3 F18 söndag 2019-05-26 13:30 Sjölins/Midsommarkransen Sannarpsgymnasiet Halmstad Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 2 F18 söndag 2019-05-26 14:00 Katrinelundsgymnasiet Kitas gymnasium Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 2 F18 söndag 2019-05-26 14:00 Gymnasium Skövde Tumba gymnasium Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 3 F18 söndag 2019-05-26 16:00 Sanda Gymnasiet Sjölins/Midsommarkransen Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 1 F18 söndag 2019-05-26 16:30 Polhemskolan Lund Partille Gymnasium Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 1 F18 söndag 2019-05-26 16:30 Aspero Idrottsgymnasium Karlskrona Rekarnegymnasiet Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 2 F18 söndag 2019-05-26 17:00 Katrinelundsgymnasiet Gymnasium Skövde Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 2 F18 söndag 2019-05-26 17:00 Tumba gymnasium Kitas gymnasium Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 3 F18 söndag 2019-05-26 19:00 Sannarpsgymnasiet Halmstad Sanda Gymnasiet Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 2 F18 måndag 2019-05-27 09:00 Kitas gymnasium Gymnasium Skövde Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 2 F18 måndag 2019-05-27 09:00 Katrinelundsgymnasiet Tumba gymnasium Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 1 F18 måndag 2019-05-27 09:00 Rekarnegymnasiet Partille Gymnasium Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 1 F18 måndag 2019-05-27 09:00 Polhemskolan Lund Aspero Idrottsgymnasium Karlskrona Jönköpings Idrottshus B
                               
                Serie Klass Dag Datum Tid Hemmalag Bortalag Arena
                Gruppspel 1 P16 söndag 2019-05-26 12:00 Polhemskolan Lund Haga/Soltorgsgymnasiet Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 1 P16 söndag 2019-05-26 12:00 Partille Gymnasium Arlandagymnasiet Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 2 P16 söndag 2019-05-26 12:30 Polhemskolan Lund 2 Gymnasium Skövde Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 2 P16 söndag 2019-05-26 12:30 Katrinelundsgymnasiet Sanda Gymnasiet Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 1 P16 söndag 2019-05-26 14:30 Haga/Soltorgsgymnasiet Midsommarkransen/Sjölins Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 1 P16 söndag 2019-05-26 14:30 Polhemskolan Lund Arlandagymnasiet Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 2 P16 söndag 2019-05-26 15:00 Gymnasium Skövde Sannarpsgymnasiet Halmstad Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 2 P16 söndag 2019-05-26 15:00 Polhemskolan Lund 2 Sanda Gymnasiet Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 1 P16 söndag 2019-05-26 17:00 Midsommarkransen/Sjölins Partille Gymnasium Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 1 P16 söndag 2019-05-26 17:00 Haga/Soltorgsgymnasiet Arlandagymnasiet Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 2 P16 söndag 2019-05-26 17:30 Sannarpsgymnasiet Halmstad Katrinelundsgymnasiet Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 2 P16 söndag 2019-05-26 17:30 Gymnasium Skövde Sanda Gymnasiet Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 1 P16 söndag 2019-05-26 19:30 Polhemskolan Lund Midsommarkransen/Sjölins Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 1 P16 söndag 2019-05-26 19:30 Partille Gymnasium Haga/Soltorgsgymnasiet Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 2 P16 söndag 2019-05-26 20:00 Polhemskolan Lund 2 Sannarpsgymnasiet Halmstad Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 2 P16 söndag 2019-05-26 20:00 Katrinelundsgymnasiet Gymnasium Skövde Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 2 P16 måndag 2019-05-27 08:30 Sanda Gymnasiet Sannarpsgymnasiet Halmstad Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 2 P16 måndag 2019-05-27 08:30 Polhemskolan Lund 2 Katrinelundsgymnasiet Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 1 P16 måndag 2019-05-27 08:30 Arlandagymnasiet Midsommarkransen/Sjölins Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 1 P16 måndag 2019-05-27 08:30 Polhemskolan Lund Partille Gymnasium Jönköpings Idrottshus B
                               
                Serie Klass Dag Datum Tid Hemmalag Bortalag Arena
                Gruppspel 1 P18 söndag 2019-05-26 12:00 Polhemskolan Lund Kitas gymnasium Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 1 P18 söndag 2019-05-26 12:00 Rekarnegymnasiet Gymnasium Skövde Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 2 P18 söndag 2019-05-26 13:00 Partille Gymnasium Gymnasium Skövde 2 Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 2 P18 söndag 2019-05-26 13:00 Aspero Idrottsgymnasium Karlskrona Linköping Fria Läroverk Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 3 P18 söndag 2019-05-26 14:00 Polhemskolan Lund 2 Sjölins/Midsommarkransen Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 3 P18 söndag 2019-05-26 14:00 Sannarpsgymnasiet Halmstad Sanda Gymnasiet Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 1 P18 söndag 2019-05-26 14:30 Kitas gymnasium Tumba gymnasium Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 1 P18 söndag 2019-05-26 14:30 Polhemskolan Lund Gymnasium Skövde Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 2 P18 söndag 2019-05-26 15:30 Partille Gymnasium Aspero Idrottsgymnasium Karlskrona Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 2 P18 söndag 2019-05-26 15:30 Linköping Fria Läroverk Gymnasium Skövde 2 Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 3 P18 söndag 2019-05-26 16:00 Polhemskolan Lund 2 Sannarpsgymnasiet Halmstad Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 3 P18 söndag 2019-05-26 16:00 Sanda Gymnasiet Sjölins/Midsommarkransen Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 1 P18 söndag 2019-05-26 17:30 Tumba gymnasium Rekarnegymnasiet Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 1 P18 söndag 2019-05-26 17:30 Kitas gymnasium Gymnasium Skövde Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 2 P18 söndag 2019-05-26 19:00 Gymnasium Skövde 2 Aspero Idrottsgymnasium Karlskrona Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 2 P18 söndag 2019-05-26 19:00 Partille Gymnasium Linköping Fria Läroverk Jönköpings Idrottshus D
                Gruppspel 1 P18 söndag 2019-05-26 19:30 Polhemskolan Lund Tumba gymnasium Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 1 P18 söndag 2019-05-26 19:30 Rekarnegymnasiet Kitas gymnasium Jönköpings Idrottshus B
                Gruppspel 3 P18 söndag 2019-05-26 20:00 Sjölins/Midsommarkransen Sannarpsgymnasiet Halmstad Jönköpings Idrottshus C
                Gruppspel 3 P18 söndag 2019-05-26 20:00 Polhemskolan Lund 2 Sanda Gymnasiet Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 1 P18 måndag 2019-05-27 08:00 Gymnasium Skövde Tumba gymnasium Jönköpings Idrottshus E
                Gruppspel 1 P18 måndag 2019-05-27 08:00 Polhemskolan Lund Rekarnegymnasiet Jönköpings Idrottshus D
                               
                               
                Slutspel              
                Serie Klass Dag Datum Tid Hemmalag Bortalag Arena
                Kvartsfinal  1 F16 måndag 2019-05-27 10:30 1:a Gruppspel 1 4:a Gruppspel 2 Jönköpings Idrottshus E
                Kvartsfinal  2 F16 måndag 2019-05-27 10:30 2:a Gruppspel 2 3:a Gruppspel 1 Jönköpings Idrottshus B
                Kvartsfinal  3 F16 måndag 2019-05-27 10:30 1:a Gruppspel 2 4:a Gruppspel 1 Jönköpings Idrottshus C
                Kvartsfinal  4 F16 måndag 2019-05-27 10:30 2:a Gruppspel 1 3:a Gruppspel 2 Jönköpings Idrottshus D
                Semifinal 1 F16 måndag 2019-05-27 12:30 1:a Kvartsfinal  1 1:a Kvartsfinal  2 Jönköpings Idrottshus E
                Semifinal 2 F16 måndag 2019-05-27 12:30 1:a Kvartsfinal  3 1:a Kvartsfinal  4 Jönköpings Idrottshus D
                Final F16 måndag 2019-05-27 14:00 1:a Semifinal 1 1:a Semifinal 2 Jönköpings Idrottshus E
                3-4 Plac F16 måndag 2019-05-27 14:00 2:a Semifinal 1 2:a Semifinal 2 Jönköpings Idrottshus D
                               
                Serie Klass Dag Datum Tid Hemmalag Bortalag Arena
                Kvartsfinal  1 F18 måndag 2019-05-27 11:00 1:a Gruppspel 1 3:a Gruppspel 2 Jönköpings Idrottshus E
                Kvartsfinal  2 F18 måndag 2019-05-27 11:00 1:a Gruppspel 2 3:a Gruppspel 1 Jönköpings Idrottshus B
                Kvartsfinal  3 F18 måndag 2019-05-27 11:00 1:a Gruppspel 3 2:a Gruppspel 1 Jönköpings Idrottshus C
                Kvartsfinal  4 F18 måndag 2019-05-27 11:00 2:a Gruppspel 2 2:a Gruppspel 3 Jönköpings Idrottshus D
                Plac 9-11  F18 måndag 2019-05-27 12:30 4:a grupp 1 F18 4:a grupp 2  F18 Jönköpings Idrottshus C
                Semifinal 1 F18 måndag 2019-05-27 13:00 1:a Kvartsfinal  1 1:a Kvartsfinal  2 Jönköpings Idrottshus E
                Semifinal 2 F18 måndag 2019-05-27 13:00 1:a Kvartsfinal  3 1:a Kvartsfinal  4 Jönköpings Idrottshus B
                Plac 9-11  F18 måndag 2019-05-27 14:00 4:a grupp 2  F18 3:a grupp 3 F18 Jönköpings Idrottshus C
                Final F18 måndag 2019-05-27 15:30 1:a Semifinal 1 1:a Semifinal 2 Jönköpings Idrottshus E
                Plac 9-11  F18 måndag 2019-05-27 15:30 3:a grupp 3 F18 4:a grupp 1 F18 Jönköpings Idrottshus C
                Plac 3-4 F18 måndag 2019-05-27 15:30 2:a Semifinal 1 2:a Semifinal 2 Jönköpings Idrottshus D
                               
                Serie Klass Dag Datum Tid Hemmalag Bortalag Arena
                Kvartsfinal  1 P16 måndag 2019-05-27 11:30 1:a Gruppspel 1 4:a Gruppspel 2 Jönköpings Idrottshus E
                Kvartsfinal  2 P16 måndag 2019-05-27 11:30 2:a Gruppspel 2 3:a Gruppspel 1 Jönköpings Idrottshus B
                Kvartsfinal  3 P16 måndag 2019-05-27 11:30 1:a Gruppspel 2 4:a Gruppspel 1 Jönköpings Idrottshus C
                Kvartsfinal  4 P16 måndag 2019-05-27 11:30 2:a Gruppspel 1 3:a Gruppspel 2 Jönköpings Idrottshus D
                Semifinal 1 P16 måndag 2019-05-27 13:00 1:a Kvartsfinal  1 1:a Kvartsfinal  2 Jönköpings Idrottshus C
                Semifinal 2 P16 måndag 2019-05-27 13:00 1:a Kvartsfinal  3 1:a Kvartsfinal  4 Jönköpings Idrottshus D
                plac 9-10 P16 måndag 2019-05-27 14:30 5:a Gruppspel 1 5:a Gruppspel 2 Jönköpings Idrottshus C
                Final P16 måndag 2019-05-27 14:30 1:a Semifinal 1 1:a Semifinal 2 Jönköpings Idrottshus E
                Plac 3-4 P16 måndag 2019-05-27 14:30 2:a Semifinal 1 2:a Semifinal 2 Jönköpings Idrottshus D
                               
                Serie Klass Dag Datum Tid Hemmalag Bortalag Arena
                Åttondelsfinaler 5 P18 måndag 2019-05-27 09:30 3:a Gruppspel 1 3:a Gruppspel 2 Jönköpings Idrottshus E
                Åttondelsfinaler 1 P18 måndag 2019-05-27 10:00 2:a Gruppspel 1 4:a Gruppspel 2 Jönköpings Idrottshus E
                Åttondelsfinaler 2 P18 måndag 2019-05-27 10:00 2:a Gruppspel 3 5:a Gruppspel 1 Jönköpings Idrottshus B
                Åttondelsfinaler 3 P18 måndag 2019-05-27 10:00 2:a Gruppspel 2 4:a Gruppspel 3 Jönköpings Idrottshus C
                Åttondelsfinaler 4 P18 måndag 2019-05-27 10:00 4:a Gruppspel 1 3:a Gruppspel 3 Jönköpings Idrottshus D
                Kvartsfinal  1 P18 måndag 2019-05-27 12:00 1:a Gruppspel 1 1:a Åttondelsfinaler 5 Jönköpings Idrottshus E
                Kvartsfinal  2 P18 måndag 2019-05-27 12:00 1:a Gruppspel 3 1:a Åttondelsfinaler 1 Jönköpings Idrottshus B
                Kvartsfinal  3 P18 måndag 2019-05-27 12:00 1:a Gruppspel 2 1:a Åttondelsfinaler 4 Jönköpings Idrottshus C
                Kvartsfinal  4 P18 måndag 2019-05-27 12:00 1:a Åttondelsfinaler 3 1:a Åttondelsfinaler 2 Jönköpings Idrottshus D
                Semifinal 1 P18 måndag 2019-05-27 13:30 1:a Kvartsfinal  1 1:a Kvartsfinal  2 Jönköpings Idrottshus E
                Semifinal 2 P18 måndag 2019-05-27 13:30 1:a Kvartsfinal  3 1:a Kvartsfinal  4 Jönköpings Idrottshus D
                Plac 3-4 P18 måndag 2019-05-27 15:00 2:a Semifinal 1 2:a Semifinal 2 Jönköpings Idrottshus D
                Final P18 måndag 2019-05-27 15:00 1:a Semifinal 1 1:a Semifinal 2 Jönköpings Idrottshus E
                Uppdaterad: 2019-05-17 12:17
                Skribent: Niklas Axvallen