Hoppa till sidans innehåll

Göteborg P04, Gruppindelning Tema 4

2019-01-17 11:34

Dags för Göteborg Pojkar 04 att köra Tema 4!

 

Tema 4 - Grunder anfall: 9M spelarens register i zon och över zon med boll, ex. rullningar, isärdragningar, växlingar och övergångar, Målvakt: 9-metersskott, övningar

 

Varje spelare ska ta med sig följande till träningen:

- Boll

- Vattenflaska

- Svart eller vit träningströja att träna i

 

Återbud till träningen kontakta tränarna: 

http://www.svenskhandboll.se/HandbollforbundetVast/DISTRIKTSLAG/Goteborg/P04/

 

 

Lördag 26/1 09:00-10:30, Valhalla B

 

Kenan Filipovic Handbollspojkarna Warta
Fabian Jansen Handbollspojkarna Warta
Noah Pettersson Idrottsklubben Baltichov
Sebastian Durlanu Idrottsklubben Sävehof
Charlie  Svärd Redbergslids Idrottsklubb
Marcus Björkman Redbergslids Idrottsklubb
Samuel Troller Redbergslids Idrottsklubb
Felix Fogelholm Torslanda Handbollsklubb
Gustav Hanssen Torslanda Handbollsklubb
William Wallin Torslanda Handbollsklubb
William Wallin Torslanda Handbollsklubb
Oscar Lindell Torslanda Handbollsklubb
Lukas Olsson Torslanda Handbollsklubb
Jesper Liljekvist Torslanda Handbollsklubb
Hugo Sterner Önnereds Handbollsklubb
Noah Boubli Önnereds Handbollsklubb
Oscar Pettersson Önnereds Handbollsklubb
Alfons 
Torslanda HK

 

 

Lördag 26/1 10:45-12:15, Valhalla B

 

Viktor Kajev Handbollspojkarna Warta
Filip Kajev Handbollspojkarna Warta
Victor Rönnblad Handbollspojkarna Warta
Gustav Jonasson Handbollspojkarna Warta
Håkan  Hekmati  Idrottsklubben Sävehof
Casper Arrman Idrottsklubben Sävehof
Linus Andersson Torslanda Handbollsklubb
Axel Banck Torslanda Handbollsklubb
Samuel Lycke Torslanda Handbollsklubb
Tim Forsberg Torslanda Handbollsklubb
Leo Carlsson Torslanda Handbollsklubb
Pelle Segertoft Önnereds Handbollsklubb
Adam Holst Önnereds Handbollsklubb
Rasmus Thomsen Önnereds Handbollsklubb
Felix Nilsson Önnereds Handbollsklubb
Linus Karlsson Önnereds Handbollsklubb
Iker Ferara Önnereds Handbollsklubb
Isak Eliasson Önnereds Handbollsklubb

 

 

Lördag 26/1 12:30-14:00, Valhalla B

 

Philip Carlsson Idrottsklubben Sävehof
Arvid Norén Idrottsklubben Sävehof
Lucas Rosberg Redbergslids Idrottsklubb
Erik Ekdahl Redbergslids Idrottsklubb
Isak Steen Redbergslids Idrottsklubb
Albin Henriksson Torslanda Handbollsklubb
Melker Nicander Torslanda Handbollsklubb
Rasmus Lenzi Torslanda Handbollsklubb
William Lindkvist Torslanda Handbollsklubb
Viktor Kämpendahl Torslanda Handbollsklubb
Hugo Källö Torslanda Handbollsklubb
Albin Engqvist Torslanda Handbollsklubb
Gustav Tornerefelt Önnereds Handbollsklubb
Vincent Ström Önnereds Handbollsklubb
Ali Abdul-Majid Önnereds Handbollsklubb
Liam Thuresson Önnereds Handbollsklubb
Robin Kozjak Önnereds Handbollsklubb
Kim Krohn Önnereds Handbollsklubb
Aron Nilsson Warta


Uppdaterad: 2019-01-21 10:06
Skribent: Malin Andersson

Fler nyheter

Gruppindelning Gbg F04, Tema 5

2019-02-14

Lördagen den 23/2 kör Göteborg flickor 04 sitt…

Gruppindelning Gbg P04, Tema 5

2019-02-14

Söndagen den 24/2 är det dags för Göteborgs…

Gruppindelning BDHF F04, Tema 3

2019-02-13

Dags för Tema 3 med Bohuslän Dals flickor 04!

Bohuslän Dal F04, Gruppindelning Tema 2

2019-02-05

Dags för våra flickor 04 i Bohuslän att äntligen…

Bohuslän Dal P04, Gruppindelning - Tema 5

2019-01-30

Dags för Tema 5 för Bohuslän Dal P04!

 
Handbollförbundet Väst
Gullbergs Strandgata 36 A
411 04 Göteborg
Telefon: 0317071890