Hoppa till sidans innehåll

Gruppindelning Gbg P04, Tema 5

2019-02-14 16:16

Söndagen den 24/2 är det dags för Göteborgs pojkar 04 att utföra Tema 5 av 8.

--------

Tema 5 - 3-3 zon försvarsspel samt repetion av man-man försvar, Målvakt: Kantskott, övningar

 

Varje spelare ska ta med sig följande till träningen:

- Boll

- Vattenflaska

- Svart eller vit träningströja att träna i

 

Återbud till träningen kontakta tränarna: 

http://www.svenskhandboll.se/HandbollforbundetVast/DISTRIKTSLAG/Goteborg/P04/

 

Söndag 24/2 kl. 09:00-10:30, Valhalla B

 

Michel Johansson Handbollspojkarna Warta
Emil Jonsson Handbollspojkarna Warta
Johan Rahm Idrottsklubben Sävehof
Arvid Norén Idrottsklubben Sävehof
Isak Tedenstedt Redbergslids Idrottsklubb
Isak Eliasson Önnereds Handbollsklubb
Felix Fogelholm Torslanda Handbollsklubb
Albin Henriksson Torslanda Handbollsklubb
Axel Banck Torslanda Handbollsklubb
Charlie Svärdh Redbergslids Idrottsklubb
Ali Abdul-Majid Önnereds Handbollsklubb
Tage Barne Handbollspojkarna Warta
Kenan Filipovic Handbollspojkarna Warta
Samuel Lycke Torslanda Handbollsklubb
Lukas Olsson Torslanda Handbollsklubb
Albin Engqvist Torslanda Handbollsklubb
Marcus Lindell Önnereds Handbollsklubb
Robin Kozjak Önnereds Handbollsklubb
Noah Boubli Önnereds Handbollsklubb
Håkan Hekmati Idrottsklubben Sävehof

 

 

Söndag 24/2 kl. 10:45-12:15, Valhalla B

 

Casper Arrman Idrottsklubben Sävehof
Olle Näslund Idrottsklubben Sävehof
Harry Olsson Torslanda Handbollsklubb
Nicolai Öhlén Torslanda Handbollsklubb
Mattis Kornbakk Torslanda Handbollsklubb
Fabian Jansen Handbollspojkarna Warta
Linus Andersson Torslanda Handbollsklubb
Melker Nicander Torslanda Handbollsklubb
Gustav Tornerefelt Önnereds Handbollsklubb
Pelle Segertoft Önnereds Handbollsklubb
Rasmus Lenzi Torslanda Handbollsklubb
Viktor Kajev Handbollspojkarna Warta
Markus Björkman Redbergslids Idrottsklubb
Lucas Rosberg Redbergslids Idrottsklubb
Oscar Lindell Torslanda Handbollsklubb
Viktor Kämpendahl Torslanda Handbollsklubb
Mathias Lindell Önnereds Handbollsklubb
Hugo Sterner Önnereds Handbollsklubb
Gustav Jonasson Handbollspojkarna Warta
Erik Ekdahl Redbergslids Idrottsklubb
Sebastian Durlanu Idrottsklubben Sävehof

 

 

 

Söndag 24/2 kl. 12:30-14:00, Valhalla B

 

Philip Carlsson Idrottsklubben Sävehof
Emil Johannisson Idrottsklubben Sävehof
Hugo Näslund Mölndals Handbollförening
Jesper Liljekvist Torslanda Handbollsklubb
Leo Carlsson Torslanda Handbollsklubb
Alfons Otterspeer Torslanda Handbollsklubb
Adam Holst Önnereds Handbollsklubb
Vincent Ström Önnereds Handbollsklubb
Gustav Hanssen Torslanda Handbollsklubb
Filip Kajev Handbollspojkarna Warta
William Lindkvist Torslanda Handbollsklubb
William Wallin Torslanda Handbollsklubb
Felix Nilsson Önnereds Handbollsklubb
Hugo Källö Torslanda Handbollsklubb
Tim Forsberg Torslanda Handbollsklubb
Linus Karlsson Önnereds Handbollsklubb
Victor Rönnblad Handbollspojkarna Warta
Oscar Pettersson Önnereds Handbollsklubb
Iker Ferara Önnereds Handbollsklubb


Uppdaterad: 2019-02-14 16:22
Skribent: Malin Andersson

Fler nyheter

Gruppindelning BDHF F04, Tema 4

2019-03-25

Till helgen kör vi Tema 4 med Bohuslän Dals…

Glöm ej anmäla!!

2019-03-19

Snart är säsong 18/19 slut och vi vill påminna…

Bohuslän Dal F04

2019-03-14

Nu har vi gjort klart med datum för resterande…

Gruppindelning BDHF P04, Tema 6

2019-03-14

Dags med Tema 6 för killarna i Bohuslän Dal!

Gruppindelning Gbg F04, Tema 7

2019-03-05

Snart slutet på alla Tema-träningar för…

 
Handbollförbundet Väst
Gullbergs Strandgata 36 A
411 04 Göteborg
Telefon: 0317071890