Hoppa till sidans innehåll

Spelarutbildning Göteborg F04, Tema 1

2018-11-02 17:48

Nu är det dags för våra flickor 04 i Göteborg att göra sin första träning mot vägen till Sverigecupen. Vi kan med glädje berätta att det var 122 spelare som anmälde sig, vilket visar på stort intresse samt stor bredd.

--------------------

 

Tema 1 - Individuell försvarsteknik, Målvakt: grunder, övningar

 

Varje spelare ska ta med sig följande till träningen:

- Boll

- Vattenflaska

- Svart eller vit träningströja att träna i

 

Fredag 9/11, Grupp Blå

17:00-18:45, Lisebergshallen

Ada Björk Redbergslids Idrottsklubb
Agnes Andersson Idrottsklubben Baltichov
Ajna Skangic Önnereds Handbollsklubb
Alva Laine Mölndals Handbollförening
Emma Runge  
Emmie Lidström  
Julia Kasthed Backa Handboll Klubb
LinnÉA Wikman Backa Handboll Klubb
Vanja Mitrovic Backa Handboll Klubb
Veronika Babic Backa Handboll Klubb
Emma Stenberg Idrottsklubben Baltichov
Kajsa Björnskiöld Idrottsklubben Baltichov
Leia Bergius Idrottsklubben Baltichov
Leia Jonasson Idrottsklubben Baltichov
Elvira Sahlin Idrottsklubben Sävehof
Moa Bengtsson Idrottsklubben Sävehof
Stella Andersson Idrottsklubben Sävehof
Ebba Salomonsson Kärra Handbollförening
Sandra Ataollahy Kärra Handbollförening
Timea Schmidinger Kärra Handbollförening
Tindra Andersson Kärra Handbollförening
Thea Erlandsson Mölndals Handbollförening
Tilda Östman Mölndals Handbollförening
Astrid Müller Redbergslids Idrottsklubb
Isabella Eriksson Redbergslids Idrottsklubb
Stefani Stefanoska Redbergslids Idrottsklubb
Alwa Andersson Önnereds Handbollsklubb
Ebba Höjer Önnereds Handbollsklubb

 

 

 

Fredag 9/11, Grupp Vit

19:00-20:45, Lisebergshallen

Belma Dzinic Kärra Handbollförening
Felicia Mäkk Backa Handboll Klubb
Felicia Kvarnryd Kärra Handbollförening
Line Bergfeldt Idrottsklubben Sävehof
Amanda Strindehag Backa Handboll Klubb
Anastasia Thissiadis Backa Handboll Klubb
Vilda Solhaugen Backa Handboll Klubb
Alva Danielsson  
Nina Cvetkovska  
Vendela Sinkko  
Liv Elofsson Idrottsklubben Baltichov
Olivia Vilhelmsson Idrottsklubben Baltichov
Malva Ljungblom Idrottsklubben Sävehof
Matilda Allansson Idrottsklubben Sävehof
Hannah Kristiansson Kärra Handbollförening
Ida Salomonsson Kärra Handbollförening
Amelia Olofsson Mölndals Handbollförening
Clara Sabel Mölndals Handbollförening
Ayse Kücükgoncü Torslanda Handbollsklubb
Elin Nordström Torslanda Handbollsklubb
Julia Sigsfors Torslanda Handbollsklubb
Linnea Sandén Torslanda Handbollsklubb
Stina Dahlin Torslanda Handbollsklubb
Wilma Johnson Torslanda Handbollsklubb
Ellen Reinholdt Önnereds Handbollsklubb
Emmie Seeger Önnereds Handbollsklubb
Li Alkås Önnereds Handbollsklubb
Lovisa Reinholdsson Önnereds Handbollsklubb
Wilma Hoshangi Önnereds Handbollsklubb

 

 

 

Fredag 9/11, Grupp Röd

21:00-22:30, Lisebergshallen

Hanna Granberg Idrottsklubben Baltichov
Imra Akbas Önnereds Handbollsklubb
Leia Henberg Kärra Handbollförening
Leia Kornbakk Torslanda Allmänna IK
Caroline Arfaoui Backa Handboll Klubb
Hanna Koppen Backa Handboll Klubb
Sara Cekic Backa Handboll Klubb
Selma Hadziselimovic Backa Handboll Klubb
Chanelle Dabley Heid
Elin Molander Heid
Ronja Ståhl Idrottsklubben Baltichov
Wilma Larsson Idrottsklubben Baltichov
Felicia Granat Idrottsklubben Sävehof
Felicia Bäck Idrottsklubben Sävehof
Julia Qvarfordt Idrottsklubben Sävehof
Maja Sjöstrand Idrottsklubben Sävehof
Julia Larsson Kärra Handbollförening
Maja Peterson Kärra Handbollförening
Emelie Freidlitz Mölndals Handbollförening
Freja Benjaminsson Mölndals Handbollförening
Tilda Östman Mölndals Handbollförening
Wilma Jigström Mölndals Handbollförening
Erika Eriksson Torslanda Handbollsklubb
Felicia Samoud Torslanda Handbollsklubb
Lisa Stark Torslanda Handbollsklubb
Nellie Colliander Torslanda Handbollsklubb
Evelina Batista Önnereds Handbollsklubb
Evelina Lindberg Önnereds Handbollsklubb
Maja Larsson Önnereds Handbollsklubb
Maria Abrahamsson Önnereds Handbollsklubb

 

 

 

Söndag 18/11, Grupp Gul

15:20-18:00, Kärra sporthall


Jonna Hägerström Önnereds Handbollsklubb
Julia Lind Önnereds Handbollsklubb
Tyra Rydén Önnereds Handbollsklubb
Felicia Eriksson Heid
Mira Andersson Torslanda Handbollsklubb
Thilda Dahlgren Idrottsklubben Sävehof
Wilma Andersson Önnereds Handbollsklubb
Johanna Groth Backa Handboll Klubb
Jonna Lindh Backa Handboll Klubb
Maria Pisau Backa Handboll Klubb
Razija Fehric Backa Handboll Klubb
Sippora Abraha Backa Handboll Klubb
Tova Höglund Backa Handboll Klubb
Julia Hed Heid
Molly Knight Heid
Pauline Moberg Heid
Ebba Nilsson Idrottsklubben Sävehof
Greta Ohldin Idrottsklubben Sävehof
Stina Wiksfors Idrottsklubben Sävehof
Tilde Humleklo Idrottsklubben Sävehof
Tindra Carlsson Idrottsklubben Sävehof
Bianca Kaldeby Kärra Handbollförening
Nicole Ghaeini Hesaroeieh Kärra Handbollförening
Ronya Kaveh Kärra Handbollförening
Ida Winterquist Mölndals Handbollförening
Matilda Johansson Mölndals Handbollförening
Sofia Kennedal Mölndals Handbollförening
Filippa Hedberg Torslanda Handbollsklubb
Hanna Johansson Torslanda Handbollsklubb
Nova Korkala Torslanda Handbollsklubb
Stina Tengberg Torslanda Handbollsklubb
Freja Rutgersson Önnereds Handbollsklubb
Ida Ljung Lundberg Önnereds Handbollsklubb
Saga Koch Önnereds Handbollsklubb
Tindra Hofsten Önnereds Handbollsklubb
Uppdaterad: 2018-11-02 18:32
Skribent: Malin Andersson

Fler nyheter

Spelarutbildning Göteborg P04, Tema 3

2018-11-28

Dags för Göteborgs pojkar att köra sitt tredje…

Spelarutbildning Bohuslän Dal P04, Tema 3

2018-11-27

Dags för pojkar 04 i Bohuslän Dal att köra Tema…

Spelarutbildning Göteborg F04, Tema 3

2018-11-26

Gruppindelning för Tema 3 för våra Göteborg…

Spelarutbildning Tema 2 Göteborg F04

2018-11-20

Nu är det dags för Tema 2 med Göteborg Flickor…

Sista anmälningsdagen!

2018-11-16

Idag klockan 23:30 är anmälningstiden slut för…

 
Handbollförbundet Väst
Gullbergs Strandgata 36 A
411 04 Göteborg
Telefon: 0317071890