Hoppa till sidans innehåll

Tema 1 Göteborg Flickor 05

2019-08-19 20:00

Äntligen startar vi upp med flickor 05 i Göteborg! Ett fantastiskt intresse där 191 (!) spelare har anmält sig. Ni föreningar gör ett bra jobb och det glädjer oss att det är så många spelare i distriktet. Detta gör också att vi får ha 6 grupper istället för 4 och tiden har blivit förlängd så att vi hinner med alla under söndagen.

---------------------------

När ni kommer till träningen är det viktigt att ni blir avprickade för närvaro samt meddelar er position. Har man fler än en position är det bara kul och välkommet. 

 

Vi önskar er alla Lycka till!

 

Tema 1 - Individuell försvarsteknik, Målvakt: grunder, övningar

När: Söndagen den 25 augusti 09:00-20:00 (6 grupper)

Var: Lundbystrand 2

Ta med: Vit eller svart tröja att träna i, boll, tejp etc. om man behöver detta

 

Grupp 1 09:00-10:30

Alice Jademan Backa Handboll Klubb
Amina Gustafsson Backa Handboll Klubb
Elin Sjöholm Backa Handboll Klubb
Elin Svanhill Backa Handboll Klubb
Elvira Jansson Backa Handboll Klubb
Enna Aracic Backa Handboll Klubb
Hanna Hellström Backa Handboll Klubb
Iza Boric’ Backa Handboll Klubb
Johanna Pröbstl Backa Handboll Klubb
Kelly Lawicki Backa Handboll Klubb
Linnea Blom Backa Handboll Klubb
Madelene Bergström Backa Handboll Klubb
Stella Papaioannou Backa Handboll Klubb
Yockabel Ogbamichael Backa Handboll Klubb
Yolanda Casco Backa Handboll Klubb
Lara Wikesjö Backa Handboll Klubb
Nona Farshad Bollklubben Heid
Frida Wedenby Bollklubben Heid
Sofia Thunström Bollklubben Heid
Ajla Selimovic Bollklubben Heid
Sara Zackrisson Bollklubben Heid
Elin Henry Bollklubben Heid
Annamaria Hagström Bollklubben Heid
Viola Zhang Bollklubben Heid
Amanda Samavat Bollklubben Heid
Ajla Badnjevic Bollklubben Heid
Signe Ahlström Bollklubben Heid
Gamze Altunbucak Bollklubben Heid
Lisa Torell Bollklubben Heid

 

 

Grupp 2 10:45-12:15

Andrea Rydén Kvibergs Handbollsklubb
Klaudia Kungulovski Kvibergs Handbollsklubb
Ella Ardalic Kvibergs Handbollsklubb
Ida Andersson Kvibergs Handbollsklubb
Jeab Kingkaeo Kvibergs Handbollsklubb
Nike Sörensen Kvibergs Handbollsklubb
Vanessa Alispahic Kvibergs Handbollsklubb
Elina Sjursen Kvibergs Handbollsklubb
Amanda Hafström Kärra Handbollförening
Alice Lindin Kärra Handbollförening
Antonella Trogrlic Kärra Handbollförening
Catarina Blom Kärra Handbollförening
Emilia Gustin Kärra Handbollförening
Emilija Jovic Kärra Handbollförening
Emma Komljenovic Kärra Handbollförening
Felicia Kusibojovska Kärra Handbollförening
Filippa Nacini Fagberg Kärra Handbollförening
Martina Banozic Kärra Handbollförening
Rebecka Seldén Kärra Handbollförening
Stina Littorin Kärra Handbollförening
Thilla Veteli Kärra Handbollförening
Tilly Lomberg Kärra Handbollförening
Vendela Palmér Kärra Handbollförening
Lotta Lomberg Kärra Handbollförening
Lisa Veteli Kärra Handbollförening
Kjell Johnsson Kärra Handbollförening
Natalie Glavak Kärra Handbollsklubb
Filippa Mellander Torslanda Handbollsklubb
Filippa Söderberg Torslanda Handbollsklubb
Hanna Pramås Torslanda Handbollsklubb

 

 

Grupp 3 12:45-14:15

Ella Jonasson Redbergslids Idrottsklubb
Ellinor Olausson Redbergslids Idrottsklubb
Moa Göthman Redbergslids Idrottsklubb
Svea Lundahl Redbergslids Idrottsklubb
Frida Bååw Redbergslids Idrottsklubb
Kellie Persson Redbergslids Idrottsklubb
Thea Sandberg Redbergslids Idrottsklubb
Lova Renell Redbergslids Idrottsklubb
Dana Safari Redbergslids Idrottsklubb
Alice Nilsson Redbergslids Idrottsklubb
Ellinor Erixon Redbergslids Idrottsklubb
Alma Jones Redbergslids Idrottsklubb
Tyra Lindqvist Redbergslids Idrottsklubb
Isolde Franzén Redbergslids Idrottsklubb
Molly Palm Redbergslids Idrottsklubb
Natalie Palm Hvitfeldt Redbergslids Idrottsklubb
Isabella Vergara Redbergslids Idrottsklubb
Lisa Siewertz Redbergslids Idrottsklubb
Hanna Axelsson Modini Redbergslids Idrottsklubb
Paulina Jurkovic Redbergslids Idrottsklubb
Signe Sandklef Redbergslids Idrottsklubb
Micki Frisk Torslanda Handbollsklubb
Märta Vennman Torslanda Handbollsklubb
Nellie Skantze Torslanda Handbollsklubb
Sara Focak Torslanda Handbollsklubb
Alma Broman Torslanda Handbollsklubb
Alva Meyer Torslanda Handbollsklubb
Carla Sjöberg Torslanda Handbollsklubb
Elsa Hansson Torslanda Handbollsklubb
Emilia Arvidsson Torslanda Handbollsklubb
Felicia Krantz Torslanda Handbollsklubb
Filippa Kucinski Torslanda Handbollsklubb

 

 

Grupp 4 14:30-16:00

Hilda Green Torslanda Handbollsklubb
Ida Fägerstrand Torslanda Handbollsklubb
Jennifer Andrén Torslanda Handbollsklubb
Kajsa Nygren Torslanda Handbollsklubb
Kerstin Smålander Torslanda Handbollsklubb
Linnea Clavegård Torslanda Handbollsklubb
Tilda Sjöqvist Torslanda Handbollsklubb
Tilde Friberg Torslanda Handbollsklubb
Wilma Boy Torslanda Handbollsklubb
Linnea Kristensson Torslanda Handbollsklubb
Elin Österwall Önnereds Handbollsklubb
Ebba Ståhl Önnereds Handbollsklubb
Lisen Eklund Önnereds Handbollsklubb
Hanna Gröndahl Önnereds Handbollsklubb
Katja Dahlberg Önnereds Handbollsklubb
Mia Andreasson Önnereds Handbollsklubb
Fanny Marmefelt Önnereds Handbollsklubb
Ellen Fagher Önnereds Handbollsklubb
Ebba Boström Önnereds Handbollsklubb
Sofia Matovac Önnereds Handbollsklubb
Alice Lindqvist Önnereds Handbollsklubb
Silje Lindebäck Önnereds Handbollsklubb
Frida Larsson Önnereds Handbollsklubb
Wilma Lantz Önnereds Handbollsklubb
Astrid Baunge Önnereds Handbollsklubb
Hanna Stark Önnereds Handbollsklubb
Vilma Burö Önnereds Handbollsklubb
Ida Glamocak Önnereds Handbollsklubb
Ida Berntsson Önnereds Handbollsklubb

 

 

Grupp 5 16:30-18:00

Signe Lundqvist Härryda Handbollklubb
Astrid Hansson Härryda Handbollklubb
Camille Blom Härryda Handbollklubb
Ida Björnfot Härryda Handbollklubb
Sofia Smith Härryda Handbollklubb
Ellinor Ternström Härryda Handbollklubb
Ronja Rosholm Härryda Handbollklubb
Emme Kronvall Idrottsklubben Sävehof
Sonja Lindquist Idrottsklubben Sävehof
Elin Mattsson Idrottsklubben Sävehof
Victoria Bryng Idrottsklubben Sävehof
Wilma Froböse Idrottsklubben Sävehof
Tindra Möller Idrottsklubben Sävehof
Jennifer Ohldin Idrottsklubben Sävehof
Myra Djerf Idrottsklubben Sävehof
Elsa Rylander Idrottsklubben Sävehof
Lina Lindström Idrottsklubben Sävehof
Alva Bramfors Idrottsklubben Sävehof
Selma Runevik Idrottsklubben Sävehof
Moa Berg Idrottsklubben Sävehof
Maya Ottersten Idrottsklubben Sävehof
Ingrid Jörstam Idrottsklubben Sävehof
Ellen Svensson Idrottsklubben Sävehof
Ella Sköld Idrottsklubben Sävehof
Tilda Nordmark Idrottsklubben Sävehof
Elsa Johannesson Idrottsklubben Sävehof
Ida Landberg Idrottsklubben Sävehof
Emma Andersson Idrottsklubben Sävehof
Tamara Zacharoff Idrottsklubben Sävehof
Simona Micovic Tojaga Idrottsklubben Sävehof
Sarra Dhouib Idrottsklubben Sävehof
Kiana Tofighi Idrottsklubben Sävehof

 

 

Grupp 6 18:15-19:45

Alice Adekunle Idrottsklubben Baltichov
Alva Almqvist Idrottsklubben Baltichov
Elin Andersson Idrottsklubben Baltichov
Alice Bengtsson Idrottsklubben Baltichov
Moa Bengtsson Idrottsklubben Baltichov
Alice Berntsson Idrottsklubben Baltichov
Emilia Chamoun Idrottsklubben Baltichov
Leona Chamoun Idrottsklubben Baltichov
Ida Dubow Idrottsklubben Baltichov
Mira Esko Idrottsklubben Baltichov
Kajsa Frykestig Idrottsklubben Baltichov
Julia Grosshed Idrottsklubben Baltichov
Elina Hallberg Idrottsklubben Baltichov
Rebecka Hjortsberg Idrottsklubben Baltichov
Teresia Johansson Idrottsklubben Baltichov
Märta Järund Idrottsklubben Baltichov
Alice Karlsson Idrottsklubben Baltichov
Julia Lennhede Idrottsklubben Baltichov
Filippa Levin Idrottsklubben Baltichov
Elin Malmstedt Idrottsklubben Baltichov
Emma Miholic Idrottsklubben Baltichov
Emma Moen Idrottsklubben Baltichov
Philippa Nilsson Idrottsklubben Baltichov
Engla Nygren-Madsén Idrottsklubben Baltichov
Linnéa Nyströmme Idrottsklubben Baltichov
Tilda Olsson Idrottsklubben Baltichov
Felicia Persson Idrottsklubben Baltichov
Anna Samuelsson Idrottsklubben Baltichov
Moa Sannestål Idrottsklubben Baltichov
Clara Skånberg Idrottsklubben Baltichov
Lisa Svanström Idrottsklubben Baltichov
Tindra Svensson Idrottsklubben Baltichov
Hanna Sångberg Idrottsklubben Baltichov
Julia Sälle Idrottsklubben Baltichov
Moa Wallöf Idrottsklubben Baltichov
Linnea Wedell Idrottsklubben Baltichov
Hanna Ehk Idrottsklubben Baltichov
Uppdaterad: 2019-08-21 08:55
Skribent: Malin Andersson

Fler nyheter

Spelarutbildning 2.0 Tema 2-3 GBG F05

2019-09-12

Det står klart med gruppindelning för Tema 2 och…

Spelarutbildning 2.0 Tema 1-2 GBG P05

2019-09-12

Det står klart med gruppindelning för Tema 1 och…

Tema 1-3 Bohuslän Dal P05

2019-09-03

Nu är det dags att anmäla sig till Tema 1-3 för…

Truppen uttagen - Gbg P04

2019-09-01

Nu har distriktsledarna för Göteborgs pojkar 04…

Presentation av Distriktsledare!

2019-09-01

Vi kan äntligen presentera vår tränare för…

 
Handbollförbundet Väst
Gullbergs Strandgata 36 A
411 04 Göteborg
Telefon: 0317071890