Hoppa till sidans innehåll

Utbildning

Utbildningskommittén arbetar med att skapa goda förutsättningar för att handbollare, ledare och spelare skall kunna utbilda och fortbilda sig. Det är de som arrangerar utbildningar och clinics i vårt distrikt.

 

Malin Andersson

Utbildnings- och distriktslagsansvarig

031-7071892

malin.andersson@handbollvast.se

 

Mikael Spante
Styrelseledamot
mikael.spante@handbollvast.se

Förbundsinstruktör = Instruktör som instruerar ämnen i Tränarskolan 1 och Tränarskolan 2.

Distriktsinstruktör = Instruktör som instruerar baskursen Framtidens Handbollspelare.

Sanjin Bahtijarevic
Förbundsinstruktör
saba68@gmail.com

Marcus Jigenheim
Förbundsinstruktör
jigenheim@hotmail.com

Pia Solefors
Förbundsinstruktör
pia.solefors@stenungsund.se

Emil Beckman
Förbundsinstruktör
emil@beckau.se

Stefan Lindén
Målvaktsinstruktör
stefan.linden@greencargo.com

Jesper Andersson
Målvaktsinstruktör
jesperandersson72@me.com

Fikret Handan
Målvaktsinstruktör
handanmv@hotmail.com

Magnus Torefalk
Distriktsinstruktör
magnus.torefalk@hotmail.com

Lars Carlsson
Distriktsinstruktör
lars.carlsson@vastra.goteborg.se

Jasmin Zuta
Distriktsinstruktör
veselinvujovic@hotmail.com

Vakant Regelkunskap  

Uppdaterad: 2018-09-04 08:24
Skribent: Sofia Kronvall

Nyheter

 
Handbollförbundet Väst
Gullbergs Strandgata 36 A
411 04 Göteborg
Telefon: 0317071890