Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    8167 False
      Huvudsponsor
      19813 False
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        5982 False
          Huvudsponsor

          Internationella uppdrag

          Datum   

          Domare/Delegat

          Cup          

              Match         

          2018-04-16

          21 apri Peter Olsson Champ Leauge, Herrar ¼ final THW Kiel, GER-HC Vardar MKD
          21 april Lasse Berndtsson Challange Cup, Herrar Semi IBV Vestmannaeyar, ISL-AHC Potaisaa Turda, RUM
          15 april Mirza Kurtagic/Mattias Wetterwik Champ.League Damer Metz Handball, FRA-CSM Bucuresti, ROU
          14 april Mikael Thelander Champ.League Damer Vipers Kristiansand, NOR-Viborg HK, DEN
          7 april Monica Hagen Champ.League Damer FFTC-Rail Cargo Hungaria, HUN-Rostov-Don, RUS
          31mars Richard Johansson EHF Cupen Herrar Frisch Auf Göppingen, GER-RD Koper, SLO
          31mars  Mirza Kurtagic/Mattias Wetterwik EHF Cupen Herrar

          Cocks, FIN-RK Nexe, CRO

          29 mars – 2 april 2018

          Alice Watson/Line Welin

          EHF YRP

          Prag turneringen, (CZE)
          25/3 Maria Bennani/Safia Bennani DAM EM Kval

          Ukraina, UKR-Schweiz, SUI

          23-25/3 Andrej Smailagic/Sandro Smailagic UVM 20 damer kval Vestmanöarna
          ISL, GER, LTU, MKD
          23-25/3 Henrik Mäkinen UVM 20 damer kval Portugal
          AUT, BUL, ESP, POR
          23-25/3 Lasse Berndtsson UVM 20 damer kval Färöarna
          FAR, SLO, Tur
          21/3 Lasse Berndtsson

          Dam EM kval

          Färöarna, FAR-Fyr Makedoninen, MKD

          4/3 Lasse Berndtsson

          EHF Cupen Herrar

          Fraikin BM Granollers, ESP - Wacker Thun, SUI

          3/3 Rickard Johansson

          EHF Cupen Damer

          Vipers Kristiansand , Nor - Brest Bretagne Handball, FRA

          25/2 Mikael Thelander

          EHF Cupen Herrar

          Wacker Thun, SUI- Fraikin BM Granollers, ESP

          25/2 Maria Bennani/Safia Bennani

          Champ League Damer

          SG BBM Bietigheim, GER - Thüringer HC, GER

          18/2 Peter Olsson Camp League Herrar

          Aalborg Handbold, DEN-THW Kiel, GER

          17/2

          Andrej Smailagic/Sandro Smailagic

          Challenge Cup Men

          AM Madeira Andebol SAD, POR-MSK Povazska Bystrica, SVK

          4/2 Monika Hagen

          Champ League Damer

          FC Midtjylland, DEN-CSM Bucuresti, ROU

          4/2 Henrik Mäkinen

          EHF Cupen Damer

          Koebenhavn Handbold, DEN-Handball Club Lada, RUS

          27/1 Lasse Berndtsson EHF Cupen Damer

          Vipers Kristiansand, NOR-Handball Club Lada, RUS

          27/1 Richard Johansson EHF Cupen Damer

          Byåsen Handball Elite, NOR-Kastamonu Belediyesi GSK, TUR

          21/1 Mikael Thelander EHF Cupen Damer

          Köpenhamn Handbold, DEN-Issy Paris Hand, FRA

          12/1

          Maria Bennani /Safia Bennani

          EHF Cupen Damer

          Issy Paris Hand, FRA-Handball Club Lada, RUS

          2/12 Henrik Mäkinen Ch.League (H)

          Sporting CP, POR-HC Metalurg, MKD

          25/11 Andrej Smailagic / Sandro Smailagic EHF-Cupen (/H)

          Alpla HC Hard, AUT-Wacker Thun, SUI

          25/11 Mikael Thelander EHF-Cupen (H)

          TTH Holstebro, DEN-KS Azoty-Pulawy, POL

          25/11 Lars Berndtsson EHF-Cupen (H)

          OIF Arendal, NOR-Frisch Auf Göppingen, GER

          19/11 Henrik Mäkinen EHF-Cupen (D)

          DVSC-TVP, HUN-SCM Craiova, ROU

          18/11 Maria Bennani / Safia Bennani EHF-Cupen (D)

          H.C. Zalau, ROU-Hypo Niederösterreich, AUT

          18-19/11 Richard Johansson EHF-Cupen (D)

          Randers HK, DEN-BNTU-BelAZ Minsk Reg., BLR

          11-12/11 Lars Berndtsson EHF-Cupen (D)

          Viborg HK; DEN-HC Podravka Vegeta, CRO

          4/11 Maria Bennani / Safia Bennani Ch.League (D)

          RK Krim Mercator, SLO-Vistal Gdynia, POL

          4/11 Monika Hagen Ch.League (D)

          FC Midtjylland, DEN-Brest Bretagne Handball,FRA

          21/10 Andrej Smailagic / Sandro Smailagic EHF-Cupen (D)

          Köpnehamn Handbold, DEN-Cercle Dijon Bourgogne, FRA

          15/10 Mirza Kurtagic / Mattias Wetterwik Ch.League (D)

          Brest Bretagne Handball, FRA-Györi Audi ETO KC, HUN

          15/10 Henrik Mäkinen EHF-Cupen (D)

          Byåsen Handball Elit, NOR-H.C. Dunarea Braila, ROU

          14/10 Mikael Thelander EHF-Cupen (D)

          Silkeborg-Voel KFUM, DEN-E.S Besancon Feminin, FRA

          8/10 Peter Olsson Ch.League (H)

          PSG Handball, FRA-RK Celje Pivovarna Lasko, SLO

          14/10 Lars Berndtsson EHF-Cupen (H)

          OIF Arendal, NOR-OCI LIONS, NED

          7/10 Richard Johansson EHF-Cupen (H)

          FN Hafnarfjordur, ISL-St. Petersburg HC, RUS

          1/10 Andrej Smailagic / Sandro Smailagic EM-kval (D)

          Italien-Montenegro

          1/10 Monika Hagen EM-Kval (D)

          Litauen-Spanien 

          30/9 Mirza Kurtagic / Mattias Wetterwik Ch. League (H)

          RK Celje Pivovarna Lasko, SLO-PGE Vive Kielce, POL

          27/9 Mikael Thelander EM-Kval (D)

           Norge-Ukraina

          17/9 Peter Olsson Cl. League (H)

          Skjern Handbold, DEN-Dinamo Bucuresti, ROU

          12-28/12 Peter Olsson EM Herrar

          Kroatien 

          1-17/12 Mirza Kurtagic / Mattias Wetterwik VM Damer

          Tyskland 

          1-17/12 Monika Hagen VM Damer

          Tyskland 

          9-10/9 Lars Berndtsson EHF-Cupen (H) 2 m.

          Valur FC, ISL-SSV Bozen Loacker Volksb, ITA

          9/9 Henrik Mäkinen EHF-Cupen (H)

          BSK Handball Elite, NOR-Afturelding, ISL

          10-20/8 Andrej Smailagic / Sandro Smailagic U 17 EM Damer

           Slovakien 

          27/7-6/8 Maria Bennani / Safia Bennani U 19 EM Damer

           Slovenien 

          17-30/7 Mirza Kurtagic / Mattias Wetterwik U 19 VM Herrar

           Algeriet 

          2-7/7 Joel Olovsson / Oliver Quist EOC M17

           Göteborg

          2-8/7 Michaela Blomgren / Anna Palmqvist Student-EM

           Spanien

          2-13/7 Michael Johansson / Jasmin Kliko Serimatcher

          Sydkorea 

           

          Rickard Johansson

          Uppdaterad: 2018-04-16 11:13
          Skribent: Ralf Lundberg

          Nyheter

          Trygga idrottsmiljöer för barn- och ungdomsidrott

          2018-04-19

          Svenska Handbollförbundet har bildat…

          Kristianstad valde derby i semin

          2018-04-16

          IFK Kristianstad valde Lugi HF när…

          Så spelas kvalet till EM 2020

          2018-04-13

          10–26 januari 2020 spelas herrarnas EM i…

          DREAM. WIN. REMEMBER.

          2018-04-11

          I morgon lottas kvalspelet till herrarnas EM i…

          Kval till EM 2020

          2018-04-11

          Sverige arrangerar, tillsammans med Norge och…