Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      19813 False
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

             
             
             

            Dam 1 södra

            Tabell
            Lag SP V O F +/- P +/-
            Kävlinge HK 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            Backa HK / Kungälvs HK 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            IK Baltichov 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            Ystads IF HF 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            RP IF Linköping 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            HK S-hof 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            HF Somby / Skövde 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            Kärra HF 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            BK Heid UF 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            IF Hallby HK 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            HK Farmen 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            Karlskrona Flottan 0 0 0 0 0 - 0 0 0
            Kommande matcher
            Tid Match Arena
            Lö 29/9 13:30 Kävlinge HK - HK S-hof Korsbackahallen A
            15:00 BK Heid UF - Kärra HF Heidhallen, Göteborg
            15:00 HF Somby/Skövde - Karlskrona Flottan Skövde Idrottshall
            Match Infomation Sö 30/9 15:30 IK Baltichov - Backa HK/ Kungälvs HK Förbohallen Stenkullen
            16:30 HK Farmen - IF Hallby HK Spb Skåne Arena A
            19:00 RP IF Linköping - Ystads IF HF Linköpings Sporthall
            Match Infomation Lö 6/10 14:00 Kärra HF - HK Farmen Lillekärrshallen Göteborg
            16:00 Karlskrona Flottan - IK Baltichov Karlskrona IH
            17:00 Backa HK/ Kungälvs HK - Kävlinge HK Mimershallen A Kungälv
            Sö 7/10 14:00 Ystads IF HF - HF Somby/Skövde Ystad Arena A2
            15:00 IF Hallby HK - BK Heid UF Jönköpings Idrhus E
            16:00 HK S-hof - RP IF Linköping Partille Arena A
            Fr 12/10 19:21 Kärra HF - IF Hallby HK Lillekärrshallen Göteborg
            Lö 13/10 14:00 Kävlinge HK - Karlskrona Flottan Korsbackahallen A
            Sö 14/10 13:30 RP IF Linköping - IK Baltichov Linköpings Sporthall
            14:00 HF Somby/Skövde - Backa HK/ Kungälvs HK Skövde Idrottshall
            15:00 BK Heid UF - Ystads IF HF Heidhallen, Göteborg
            16:30 HK Farmen - HK S-hof Lunds Idrottshall
            Lö 20/10 13:30 Ystads IF HF - HK Farmen Ystad Arena A1
            Match Infomation 14:00 Kärra HF - Karlskrona Flottan Lillekärrshallen Göteborg
            14:45 IK Baltichov - HF Somby/Skövde Förbohallen Stenkullen
            16:00 IF Hallby HK - Kävlinge HK Jönköpings Idrhus E
            17:00 Backa HK/ Kungälvs HK - RP IF Linköping Mimershallen A Kungälv
            17:15 HK S-hof - BK Heid UF Quist Idrottshall
            Lö 27/10 12:58 Kärra HF - HK S-hof Lillekärrshallen Göteborg
            14:00 Kävlinge HK - HF Somby/Skövde Korsbackahallen A
            14:30 IF Hallby HK - Ystads IF HF Jönköpings Idrhus E
            Sö 28/10 13:30 RP IF Linköping - Karlskrona Flottan Linköpings Sporthall
            15:00 BK Heid UF - Backa HK/ Kungälvs HK Heidhallen, Göteborg
            Match Infomation 15:00 HK Farmen - IK Baltichov Borgebyhallen
            Lö 3/11 14:45 IK Baltichov - Ystads IF HF Förbohallen Stenkullen
            On 7/11 19:30 RP IF Linköping - HF Somby/Skövde Linköpings Sporthall
            Match Infomation Lö 10/11 13:00 Karlskrona Flottan - BK Heid UF Karlskrona IH
            14:45 IK Baltichov - Kävlinge HK Förbohallen Stenkullen
            Sö 11/11 13:30 Ystads IF HF - Kärra HF Ystad Arena A1
            Match Infomation 17:00 Backa HK/ Kungälvs HK - HK Farmen Mimershallen A Kungälv
            18:00 HK S-hof - IF Hallby HK Partille Arena A
            Fr 16/11 19:30 Kävlinge HK - Ystads IF HF Korsbackahallen A
            Match Infomation Lö 17/11 14:00 Kärra HF - RP IF Linköping Lillekärrshallen Göteborg
            15:00 BK Heid UF - IK Baltichov Heidhallen, Göteborg
            Sö 18/11 15:00 IF Hallby HK - Karlskrona Flottan Jönköpings Idrhus E
            16:30 HK Farmen - HF Somby/Skövde Lunds Idrottshall
            18:15 HK S-hof - Backa HK/ Kungälvs HK Partille Arena A
            Match Infomation Lö 24/11 13:00 Karlskrona Flottan - HK Farmen Karlskrona IH
            13:30 RP IF Linköping - Kävlinge HK Linköpings Sporthall
            14:00 HF Somby/Skövde - BK Heid UF Skövde Idrottshall
            14:45 IK Baltichov - Kärra HF Förbohallen Stenkullen
            17:00 Backa HK/ Kungälvs HK - IF Hallby HK Mimershallen A Kungälv
            Sö 25/11 13:30 Ystads IF HF - HK S-hof Ystad Arena A1
            Fr 30/11 19:21 Kärra HF - HF Somby/Skövde Lillekärrshallen Göteborg
            Lö 1/12 15:00 Ystads IF HF - Backa HK/ Kungälvs HK Ystad Arena A1
            Sö 2/12 15:00 BK Heid UF - Kävlinge HK Heidhallen, Göteborg
            15:00 HK Farmen - RP IF Linköping Lunds Idrottshall
            15:00 IF Hallby HK - IK Baltichov Jönköpings Idrhus E
            15:30 HK S-hof - Karlskrona Flottan Partille Arena A
            Lö 8/12 14:00 HF Somby/Skövde - IF Hallby HK Skövde Idrottshall
            14:00 Kävlinge HK - HK Farmen Korsbackahallen A
            14:45 IK Baltichov - HK S-hof Förbohallen Stenkullen
            15:00 Backa HK/ Kungälvs HK - Kärra HF Mimershallen A Kungälv
            16:00 Karlskrona Flottan - Ystads IF HF Karlskrona IH
            Match Infomation Sö 9/12 14:00 RP IF Linköping - BK Heid UF Linköpings Sporthall
            Lö 15/12 14:00 Kärra HF - Kävlinge HK Lillekärrshallen Göteborg
            15:00 BK Heid UF - HK Farmen Heidhallen, Göteborg
            17:00 Backa HK/ Kungälvs HK - Karlskrona Flottan Mimershallen A Kungälv
            Sö 16/12 14:00 Ystads IF HF - IK Baltichov Ystad Arena A2
            15:00 IF Hallby HK - RP IF Linköping Jönköpings Idrhus E
            18:15 HK S-hof - HF Somby/Skövde Partille Arena A
            Lö 5/1 15:30 Kävlinge HK - Kärra HF Korsbackahallen A
            16:00 Karlskrona Flottan - Backa HK/ Kungälvs HK Karlskrona IH
            Sö 6/1 13:30 RP IF Linköping - IF Hallby HK Linköpings Sporthall
            15:00 HF Somby/Skövde - HK S-hof Skövde Idrottshall
            16:30 HK Farmen - BK Heid UF Lunds Idrottshall
            On 9/1 17:30 HK S-hof - IK Baltichov Partille Arena A
            Fr 11/1 19:21 Kärra HF - Backa HK/ Kungälvs HK Lillekärrshallen Göteborg
            Lö 12/1 14:00 Ystads IF HF - Karlskrona Flottan Ystad Arena A2
            Match Infomation 16:30 HK Farmen - Kävlinge HK Spb Skåne Arena A
            Sö 13/1 15:00 IF Hallby HK - HF Somby/Skövde Jönköpings Idrhus E
            15:00 BK Heid UF - RP IF Linköping Heidhallen, Göteborg
            Lö 19/1 13:30 RP IF Linköping - HK Farmen Linköpings Sporthall
            14:00 Kävlinge HK - BK Heid UF Korsbackahallen A
            14:00 HF Somby/Skövde - Kärra HF Skövde Idrottshall
            14:45 IK Baltichov - IF Hallby HK Förbohallen Stenkullen
            16:00 Karlskrona Flottan - HK S-hof Karlskrona IH
            17:00 Backa HK/ Kungälvs HK - Ystads IF HF Mimershallen A Kungälv
            Fr 25/1 19:21 Kärra HF - IK Baltichov Lillekärrshallen Göteborg
            Lö 26/1 14:00 Kävlinge HK - RP IF Linköping Korsbackahallen A
            Match Infomation 16:30 HK Farmen - Karlskrona Flottan Spb Skåne Arena A
            17:15 BK Heid UF - HF Somby/Skövde Heidhallen, Göteborg
            Sö 27/1 15:00 IF Hallby HK - Backa HK/ Kungälvs HK Jönköpings Idrhus E
            16:00 HK S-hof - Ystads IF HF Partille Arena A
            Match Infomation Lö 2/2 13:00 Karlskrona Flottan - IF Hallby HK Karlskrona IH
            13:30 RP IF Linköping - Kärra HF Linköpings Sporthall
            14:45 IK Baltichov - BK Heid UF Förbohallen Stenkullen
            17:00 Backa HK/ Kungälvs HK - HK S-hof Mimershallen A Kungälv
            Sö 3/2 14:00 HF Somby/Skövde - HK Farmen Skövde Idrottshall
            14:00 Ystads IF HF - Kävlinge HK Ystad Arena A2
            On 6/2 19:30 HF Somby/Skövde - RP IF Linköping Skövde Idrottshall
            Lö 9/2 14:00 Kärra HF - Ystads IF HF Lillekärrshallen Göteborg
            14:00 Kävlinge HK - IK Baltichov Korsbackahallen A
            17:15 BK Heid UF - Karlskrona Flottan Heidhallen, Göteborg
            Sö 10/2 16:30 HK Farmen - Backa HK/ Kungälvs HK Lunds Idrottshall
            17:00 IF Hallby HK - HK S-hof Jönköpings Idrhus E
            Match Infomation Lö 16/2 13:00 Karlskrona Flottan - RP IF Linköping Karlskrona IH
            14:45 IK Baltichov - HK Farmen Förbohallen Stenkullen
            15:00 Ystads IF HF - IF Hallby HK Ystad Arena A1
            19:00 Backa HK/ Kungälvs HK - BK Heid UF Mimershallen A Kungälv
            Sö 17/2 14:00 HF Somby/Skövde - Kävlinge HK Skövde Idrottshall
            17:00 HK S-hof - Kärra HF Partille Arena A
            Lö 23/2 14:00 Kävlinge HK - IF Hallby HK Korsbackahallen A
            17:15 BK Heid UF - HK S-hof Heidhallen, Göteborg
            Sö 24/2 14:00 HF Somby/Skövde - IK Baltichov Skövde Idrottshall
            Match Infomation 15:00 RP IF Linköping - Backa HK/ Kungälvs HK Linköpings Sporthall
            Match Infomation 16:00 Karlskrona Flottan - Kärra HF Karlskrona IH
            16:30 HK Farmen - Ystads IF HF Spb Skåne Arena A
            Lö 2/3 13:30 Ystads IF HF - BK Heid UF Ystad Arena A1
            14:45 IK Baltichov - RP IF Linköping Förbohallen Stenkullen
            16:00 Karlskrona Flottan - Kävlinge HK Karlskrona IH
            17:00 IF Hallby HK - Kärra HF Jönköpings Idrhus E
            19:00 Backa HK/ Kungälvs HK - HF Somby/Skövde Mimershallen A Kungälv
            Sö 3/3 16:00 HK S-hof - HK Farmen Partille Arena B
            Lö 9/3 13:30 Kävlinge HK - Backa HK/ Kungälvs HK Korsbackahallen A
            14:45 IK Baltichov - Karlskrona Flottan Förbohallen Stenkullen
            17:15 BK Heid UF - IF Hallby HK Heidhallen, Göteborg
            Sö 10/3 15:00 HF Somby/Skövde - Ystads IF HF Skövde Idrottshall
            16:00 RP IF Linköping - HK S-hof Linköpings Sporthall
            16:30 HK Farmen - Kärra HF Lunds Idrottshall
            Lö 16/3 16:00 Backa HK/ Kungälvs HK - IK Baltichov Mimershallen A Kungälv
            16:00 HK S-hof - Kävlinge HK Partille Arena A
            16:00 IF Hallby HK - HK Farmen Jönköpings Idrhus E
            16:00 Karlskrona Flottan - HF Somby/Skövde Karlskrona IH
            16:00 Kärra HF - BK Heid UF Lillekärrshallen Göteborg
            16:00 Ystads IF HF - RP IF Linköping Ystad Arena A1

            Nyheter

            Guldpipan utdelad

            2018-09-07

            Elitdomarföreningen tilldelar Mats Kardell…

            Vill du hjälpa till under SverigeCupen, Nyköping, 9-11/11?

            2018-09-07

            Vi som jobbar med den lokala organisationen runt…

            Barnens spelregler nominerade till Svenska Designpriset

            2018-09-06

            Nu kan du rösta på RF:s och BRIS gemensamma…

            Vi är unika och bra – så låt oss berätta om det!

            2018-09-05

            Svensk handboll hade en av sina bästa säsonger…

            Årets domarpar dömer första matchen

            2018-09-05

            Årets domarpar säsongen 2017/2018 inom svensk…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000