Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                 
                 
                 

                P14 Norrland

                Senaste resultat
                Tid Match Resultat MP AP
                Sö 27/10 16:00 Bodens BK HF - Brännans HF 22-5
                15:00 Öjeby IF - Sundsvall HK 40-11
                14:00 Sikeå SK - Brännans HF 32-9
                13:00 Bodens BK HF - Sundsvall HK 34-12
                12:00 Öjeby IF - Brännans HF 24-6
                11:00 Sikeå SK - Sundsvall HK 39-16
                Sö 20/10 16:00 Gimonäs Umeå IF Svart - Sollefteå HK P06 32-18
                15:00 Bodens BK HF - Sollefteå HK P05 14-25
                14:00 Gimonäs Umeå IF Vit - Sikeå SK 28-18
                13:00 Bodens BK HF - Sollefteå HK P06 18-17
                Tabell
                Lag SP V O F +/- P +/-
                Gimonäs Umeå IF Vit 5 5 0 0 148 - 74 10 74
                Sikeå SK 5 4 0 1 143 - 85 8 58
                Bodens BK HF 4 3 0 1 88 - 59 6 29
                Öjeby IF 3 2 1 0 81 - 34 5 47
                Sollefteå HK P05 3 2 0 1 62 - 43 4 19
                Gimonäs Umeå IF Svart 4 2 0 2 97 - 83 4 14
                Kiruna HK 5 1 0 4 52 - 112 2 -60
                Brännans HF 5 1 0 4 54 - 116 2 -62
                Sollefteå HK P06 3 0 1 2 52 - 67 1 -15
                Sundsvall HK 5 0 0 5 66 - 170 0 -104
                IFK Umeå P06 Utgått
                Kommande matcher
                Tid Match Arena
                Lö 16/11 10:00 Sollefteå HK P05 - Sollefteå HK P06 Vallaskolan Sollefteå
                11:00 Bodens BK HF - Öjeby IF Boden Arena
                11:00 Brännans HF - Gimonäs Umeå IF Svart Vallaskolan Sollefteå
                12:00 Sollefteå HK P06 - Gimonäs Umeå IF Vit Vallaskolan Sollefteå
                12:00 Kiruna HK - Sikeå SK Boden Arena
                13:00 Sollefteå HK P05 - Gimonäs Umeå IF Svart Vallaskolan Sollefteå
                14:00 Kiruna HK - Öjeby IF Boden Arena
                14:00 Sundsvall HK - Gimonäs Umeå IF Vit Vallaskolan Sollefteå
                15:00 Bodens BK HF - Sikeå SK Boden Arena
                15:00 Sollefteå HK P05 - Brännans HF Vallaskolan Sollefteå
                16:00 Sollefteå HK P06 - Sundsvall HK Vallaskolan Sollefteå
                Lö 7/12 11:30 Sundsvall HK - Gimonäs Umeå IF Svart Sporthushallen
                12:30 Brännans HF - Kiruna HK Sporthushallen
                13:30 Gimonäs Umeå IF Vit - Gimonäs Umeå IF Svart Sporthushallen
                14:30 Sundsvall HK - Kiruna HK Sporthushallen
                15:30 Brännans HF - Gimonäs Umeå IF Vit Sporthushallen
                Sö 8/12 10:30 Sikeå SK - Sollefteå HK P06 Jenningshallen
                11:30 Sollefteå HK P05 - Kiruna HK Jenningshallen
                13:30 Sollefteå HK P06 - Kiruna HK Jenningshallen
                14:30 Sikeå SK - Sollefteå HK P05 Jenningshallen
                Lö 14/12 11:00 Gimonäs Umeå IF Vit - Brännans HF Sporthushallen
                12:00 Sundsvall HK - Bodens BK HF Sporthushallen
                13:00 Brännans HF - Öjeby IF Sporthushallen
                14:00 Gimonäs Umeå IF Svart - Sundsvall HK Sporthushallen
                15:00 Brännans HF - Bodens BK HF Sporthushallen
                16:00 Sundsvall HK - Öjeby IF Sporthushallen
                17:00 Gimonäs Umeå IF Svart - Bodens BK HF Sporthushallen
                Lö 18/1 09:00 Sollefteå HK P06 - Sollefteå HK P05 Vallaskolan Sollefteå
                10:00 Sundsvall HK - Brännans HF Vallaskolan Sollefteå
                11:00 Sollefteå HK P05 - Sikeå SK Vallaskolan Sollefteå
                12:00 Kiruna HK - Bodens BK HF Kiruna Sporthall
                12:00 Sollefteå HK P06 - Brännans HF Vallaskolan Sollefteå
                13:00 Sollefteå HK P05 - Sundsvall HK Vallaskolan Sollefteå
                13:00 Öjeby IF - Gimonäs Umeå IF Svart Kiruna Sporthall
                14:00 Bodens BK HF - Gimonäs Umeå IF Vit Kiruna Sporthall
                14:00 Sollefteå HK P06 - Sikeå SK Vallaskolan Sollefteå
                15:00 Kiruna HK - Gimonäs Umeå IF Svart Kiruna Sporthall
                16:00 Gimonäs Umeå IF Vit - Öjeby IF Kiruna Sporthall
                Lö 1/2 11:00 Sikeå SK - Öjeby IF Jenningshallen
                12:00 Sollefteå HK P05 - Bodens BK HF Jenningshallen
                13:00 Sollefteå HK P06 - Öjeby IF Jenningshallen
                14:00 Sikeå SK - Bodens BK HF Jenningshallen
                15:00 Sollefteå HK P05 - Öjeby IF Jenningshallen
                16:00 Sollefteå HK P06 - Bodens BK HF Jenningshallen
                Lö 15/2 10:00 Brännans HF - Sundsvall HK Landgrenshallen
                11:00 Gimonäs Umeå IF Svart - Sollefteå HK P05 Landgrenshallen
                12:00 Gimonäs Umeå IF Vit - Sollefteå HK P06 Landgrenshallen
                12:00 Öjeby IF - Bodens BK HF Hortlax Sporthall
                13:00 Sundsvall HK - Sikeå SK Landgrenshallen
                14:00 Bodens BK HF - Kiruna HK Hortlax Sporthall
                14:00 Sollefteå HK P05 - Gimonäs Umeå IF Vit Landgrenshallen
                15:00 Sollefteå HK P06 - Gimonäs Umeå IF Svart Landgrenshallen
                16:00 Öjeby IF - Kiruna HK Hortlax Sporthall
                16:00 Brännans HF - Sikeå SK Landgrenshallen
                Lö 21/3 10:00 Sundsvall HK - Sollefteå HK P05 Sundsvalls Sporthall B-hall
                10:00 Öjeby IF - Gimonäs Umeå IF Vit Öjebyns Sporthall
                11:00 Bodens BK HF - Gimonäs Umeå IF Svart Öjebyns Sporthall
                11:00 Brännans HF - Sollefteå HK P06 Sundsvalls Sporthall B-hall
                12:00 Gimonäs Umeå IF Vit - Kiruna HK Öjebyns Sporthall
                13:00 Brännans HF - Sollefteå HK P05 Sundsvalls Sporthall B-hall
                13:00 Gimonäs Umeå IF Svart - Öjeby IF Öjebyns Sporthall
                14:00 Gimonäs Umeå IF Vit - Bodens BK HF Öjebyns Sporthall
                14:00 Sundsvall HK - Sollefteå HK P06 Sundsvalls Sporthall B-hall
                16:00 Gimonäs Umeå IF Svart - Kiruna HK Öjebyns Sporthall
                Ti 31/3 00:00 Sikeå SK - Gimonäs Umeå IF Vit Sjöfruhallen
                00:00 Sikeå SK - Gimonäs Umeå IF Svart Sjöfruhallen

                Nyheter

                Över 2 miljoner till våra handbollsungdomar!

                2019-11-14

                För sjunde året i rad delar Svenska Spel ut…

                #viställerupp i Sveriges Riksdag

                2019-11-14

                Idag besökte svensk handboll Sveriges Riksdag…

                Nominera Årets sportförälder

                2019-11-12

                Nu utser Scandic Årets sportförälder 2019. Var…

                Veckan i play

                2019-11-04

                Ny vecka - här kommer tips om kommande handboll…

                Är årets peppare en handbollare?

                2019-11-03

                Nu är nomineringen till Årets Peppare öppen och…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000