Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                 
                 
                 

                P12 VYZ

                Kommande matcher
                Tid Match Arena
                Lö 19/10 10:00 Ramviks IF - Brännans HF 2 Hälledalshallen
                11:00 Sollefteå HK - Brännans HF 1 Hälledalshallen
                12:00 Sundsvall HK - Brännans HF 2 Hälledalshallen
                13:00 Ramviks IF - Brännans HF 1 Hälledalshallen
                14:00 Sollefteå HK - Sundsvall HK Hälledalshallen
                Sö 20/10 10:00 Sikeå SK - Sävar IK Jenningshallen
                11:00 IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF Jenningshallen
                12:00 Sikeå SK - Nordmalings HF Jenningshallen
                13:00 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF Jenningshallen
                14:00 IFK Umeå - Nordmalings HF Jenningshallen
                15:00 Sikeå SK - Gimonäs Umeå IF Jenningshallen
                16:00 Sävar IK - IFK Umeå Jenningshallen
                Lö 2/11 10:00 Gimonäs Umeå IF - Nordmalings HF Sporthushallen
                11:00 IFK Umeå - Sollefteå HK Sporthushallen
                12:00 Gimonäs Umeå IF - Ramviks IF Sporthushallen
                13:00 Nordmalings HF - Sollefteå HK Sporthushallen
                14:00 IFK Umeå - Ramviks IF Sporthushallen
                15:00 Gimonäs Umeå IF - Sollefteå HK Sporthushallen
                16:00 Nordmalings HF - Ramviks IF Sporthushallen
                Lö 9/11 10:00 Brännans HF 1 - Brännans HF 2 Landgrenshallen
                11:00 Sundsvall HK - Sävar IK Landgrenshallen
                12:00 Brännans HF 1 - Sikeå SK Landgrenshallen
                13:00 Brännans HF 2 - Sävar IK Landgrenshallen
                14:00 Sundsvall HK - Sikeå SK Landgrenshallen
                15:00 Brännans HF 1 - Sävar IK Landgrenshallen
                16:00 Brännans HF 2 - Sikeå SK Landgrenshallen
                Lö 30/11 10:00 Brännans HF 1 - Sundsvall HK Sundsvalls Sporthall B-hall
                Match Infomation 10:30 Sävar IK - Sollefteå HK Sävaråhallen
                11:00 Brännans HF 2 - Gimonäs Umeå IF Sundsvalls Sporthall B-hall
                Match Infomation 11:30 Sikeå SK - Ramviks IF Sävaråhallen
                12:00 Brännans HF 1 - IFK Umeå Sundsvalls Sporthall B-hall
                13:00 Sundsvall HK - Nordmalings HF Sundsvalls Sporthall B-hall
                Match Infomation 13:30 Sikeå SK - Sollefteå HK Sävaråhallen
                14:00 Brännans HF 2 - IFK Umeå Sundsvalls Sporthall B-hall
                Match Infomation 14:30 Sävar IK - Ramviks IF Sävaråhallen
                15:00 Brännans HF 1 - Nordmalings HF Sundsvalls Sporthall B-hall
                16:00 Sundsvall HK - Gimonäs Umeå IF Sundsvalls Sporthall B-hall
                Lö 7/12 10:00 Ramviks IF - Sundsvall HK Hälledalshallen
                11:00 Brännans HF 1 - Sollefteå HK Hälledalshallen
                12:00 Brännans HF 2 - Sundsvall HK Hälledalshallen
                13:00 Sollefteå HK - Ramviks IF Hälledalshallen
                14:00 Sundsvall HK - Brännans HF 1 Hälledalshallen
                15:00 Sollefteå HK - Brännans HF 2 Hälledalshallen
                Lö 14/12 10:00 Nordmalings HF - IFK Umeå Tegs Centralskola
                11:00 Sävar IK - Sikeå SK Tegs Centralskola
                12:00 Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå Tegs Centralskola
                13:00 Sävar IK - Nordmalings HF Tegs Centralskola
                14:00 Sikeå SK - IFK Umeå Tegs Centralskola
                15:00 Nordmalings HF - Gimonäs Umeå IF Tegs Centralskola
                Sö 19/1 10:00 Gimonäs Umeå IF - Sikeå SK Jenningshallen
                10:00 Brännans HF 2 - Brännans HF 1 Landgrenshallen
                11:00 Sundsvall HK - Ramviks IF Landgrenshallen
                11:00 IFK Umeå - Sävar IK Jenningshallen
                12:00 Nordmalings HF - Sikeå SK Jenningshallen
                12:00 Brännans HF 2 - Sollefteå HK Landgrenshallen
                13:00 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK Jenningshallen
                13:00 Brännans HF 1 - Ramviks IF Landgrenshallen
                14:00 Sundsvall HK - Sollefteå HK Landgrenshallen
                14:00 IFK Umeå - Sikeå SK Jenningshallen
                15:00 Nordmalings HF - Sävar IK Jenningshallen
                15:00 Brännans HF 2 - Ramviks IF Landgrenshallen
                Lö 8/2 11:00 Sollefteå HK - IFK Umeå Vallaskolan Sollefteå
                11:00 Sävar IK - Brännans HF 1 Sporthushallen
                12:00 Sikeå SK - Sundsvall HK Sporthushallen
                12:00 Ramviks IF - Nordmalings HF Vallaskolan Sollefteå
                13:00 Sollefteå HK - Gimonäs Umeå IF Vallaskolan Sollefteå
                13:00 Sävar IK - Brännans HF 2 Sporthushallen
                14:00 Ramviks IF - IFK Umeå Vallaskolan Sollefteå
                14:00 Sikeå SK - Brännans HF 1 Sporthushallen
                15:00 Sävar IK - Sundsvall HK Sporthushallen
                15:00 Sollefteå HK - Nordmalings HF Vallaskolan Sollefteå
                16:00 Ramviks IF - Gimonäs Umeå IF Vallaskolan Sollefteå
                16:00 Sikeå SK - Brännans HF 2 Sporthushallen
                Lö 22/2 11:00 Nordmalings HF - Sundsvall HK Norrskenshallen
                12:00 IFK Umeå - Brännans HF 1 Norrskenshallen
                13:00 Gimonäs Umeå IF - Brännans HF 2 Norrskenshallen
                14:00 Sundsvall HK - IFK Umeå Norrskenshallen
                15:00 Brännans HF 1 - Gimonäs Umeå IF Norrskenshallen
                16:00 Brännans HF 2 - Nordmalings HF Norrskenshallen
                Lö 21/3 09:30 Ramviks IF - Sollefteå HK Vallaskolan Sollefteå
                11:00 Sollefteå HK - Sikeå SK Vallaskolan Sollefteå
                11:00 IFK Umeå - Sundsvall HK Sporthushallen
                12:00 Nordmalings HF - Brännans HF 2 Sporthushallen
                12:00 Ramviks IF - Sävar IK Vallaskolan Sollefteå
                13:00 Gimonäs Umeå IF - Brännans HF 1 Sporthushallen
                14:00 Ramviks IF - Sikeå SK Vallaskolan Sollefteå
                14:00 IFK Umeå - Brännans HF 2 Sporthushallen
                15:00 Nordmalings HF - Brännans HF 1 Sporthushallen
                15:00 Sollefteå HK - Sävar IK Vallaskolan Sollefteå
                16:00 Gimonäs Umeå IF - Sundsvall HK Sporthushallen

                Nyheter

                Topphandbollsymposium 2020

                2019-09-13

                Svenska Handbollförbundet anordnar ett…

                Allsvenskan live på play

                2019-09-10

                Svenska Handbollförbundet gör tillsammans med…

                Registrering av yngre spelare i IdrottOnline

                2019-09-10

                Svenska Handbollförbundet vill härmed uppmana…

                Robert kontrar

                2019-09-06

                Välkomna till en spännande och viktig…

                BLI VOLONTÄR UNDER EM 2020!

                2019-09-03

                Om mindre än ett halvår är det dags för…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000