Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                 
                 
                 

                F14 Norrland

                Tabell
                Lag SP V O F +/- P +/-
                Gimonäs Umeå IF 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Strömnäs GIF Lag 1 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Kramfors-Alliansen 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Kiruna HK Lag 3 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Ramviks IF 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Sävar IK 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Norrfjärdens IF 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Strömnäs GIF Lag 2 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Kalix HK 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Härnösands HK 2 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Nordmalings HF 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Sikeå SK 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Härnösands HK 3 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Härnösands HK 1 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Sundsvall HK 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Kiruna HK Lag 1 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Kiruna HK Lag 2 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Bodens BK HF Lag 2 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Lillpite IF 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Bodens BK HF Lag 1 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                IFK Umeå F06 Utgått
                Kommande matcher
                Tid Match Arena
                Lö 5/10 11:00 Härnösands HK 2 - Sikeå SK Öbacka SC
                12:00 Härnösands HK 1 - Sävar IK Öbacka SC
                13:00 Sikeå SK - Härnösands HK 3 Öbacka SC
                13:00 Kiruna HK Lag 1 - Strömnäs GIF Lag 2 Kiruna Sporthall
                14:00 Kiruna HK Lag 2 - Strömnäs GIF Lag 1 Kiruna Sporthall
                14:00 Härnösands HK 2 - Sävar IK Öbacka SC
                15:00 Härnösands HK 1 - Sikeå SK Öbacka SC
                15:00 Kiruna HK Lag 3 - Norrfjärdens IF Kiruna Sporthall
                16:00 Kiruna HK Lag 1 - Lillpite IF Kiruna Sporthall
                16:00 Sävar IK - Härnösands HK 3 Öbacka SC
                17:00 Strömnäs GIF Lag 2 - Kiruna HK Lag 2 Kiruna Sporthall
                18:00 Lillpite IF - Kiruna HK Lag 3 Kiruna Sporthall
                Sö 6/10 09:00 Strömnäs GIF Lag 1 - Kiruna HK Lag 1 Kiruna Sporthall
                10:00 Kiruna HK Lag 2 - Norrfjärdens IF Kiruna Sporthall
                10:30 Nordmalings HF - Kramfors-Alliansen Ådalshallen Kramfors
                11:00 Kiruna HK Lag 3 - Strömnäs GIF Lag 1 Kiruna Sporthall
                11:30 Ramviks IF - Gimonäs Umeå IF Ådalshallen Kramfors
                12:00 Kiruna HK Lag 1 - Norrfjärdens IF Kiruna Sporthall
                12:30 Nordmalings HF - Sundsvall HK Ådalshallen Kramfors
                13:00 Lillpite IF - Kiruna HK Lag 2 Kiruna Sporthall
                13:30 Kramfors-Alliansen - Gimonäs Umeå IF Ådalshallen Kramfors
                14:00 Strömnäs GIF Lag 2 - Kiruna HK Lag 3 Kiruna Sporthall
                14:30 Nordmalings HF - Ramviks IF Ådalshallen Kramfors
                15:30 Sundsvall HK - Gimonäs Umeå IF Ådalshallen Kramfors
                Lö 12/10 10:00 Bodens BK HF Lag 1 - Bodens BK HF Lag 2 Björknäshallen Boden
                11:00 Lillpite IF - Kalix HK Björknäshallen Boden
                12:00 Bodens BK HF Lag 1 - Norrfjärdens IF Björknäshallen Boden
                13:00 Lillpite IF - Bodens BK HF Lag 2 Björknäshallen Boden
                14:00 Kalix HK - Norrfjärdens IF Björknäshallen Boden
                Lö 26/10 10:00 Lillpite IF - Strömnäs GIF Lag 2 Pitholms Sporthall
                11:00 Strömnäs GIF Lag 1 - Norrfjärdens IF Pitholms Sporthall
                12:00 Bodens BK HF Lag 1 - Kiruna HK Lag 2 Boden Arena
                13:00 Kiruna HK Lag 3 - Bodens BK HF Lag 2 Boden Arena
                13:00 Strömnäs GIF Lag 1 - Lillpite IF Pitholms Sporthall
                14:00 Strömnäs GIF Lag 2 - Norrfjärdens IF Pitholms Sporthall
                14:00 Kiruna HK Lag 1 - Bodens BK HF Lag 1 Boden Arena
                15:00 Kiruna HK Lag 2 - Bodens BK HF Lag 2 Boden Arena
                16:00 Bodens BK HF Lag 1 - Kiruna HK Lag 3 Boden Arena
                17:00 Bodens BK HF Lag 2 - Kiruna HK Lag 1 Boden Arena
                Sö 27/10 11:00 Sävar IK - Ramviks IF Sporthushallen
                11:00 Gimonäs Umeå IF - Härnösands HK 2 Öbacka SC
                12:00 Nordmalings HF - Härnösands HK 3 Öbacka SC
                12:00 Kramfors-Alliansen - Sikeå SK Sporthushallen
                13:00 Sundsvall HK - Sävar IK Sporthushallen
                13:00 Gimonäs Umeå IF - Härnösands HK 1 Öbacka SC
                14:00 Härnösands HK 2 - Nordmalings HF Öbacka SC
                14:00 Sikeå SK - Ramviks IF Sporthushallen
                15:00 Sävar IK - Kramfors-Alliansen Sporthushallen
                15:00 Härnösands HK 3 - Gimonäs Umeå IF Öbacka SC
                16:00 Sikeå SK - Sundsvall HK Sporthushallen
                16:00 Härnösands HK 1 - Nordmalings HF Öbacka SC
                Lö 9/11 11:00 Bodens BK HF Lag 1 - Lillpite IF Björklunda Sporthall
                11:30 Kiruna HK Lag 2 - Gimonäs Umeå IF Sporthushallen
                12:00 Norrfjärdens IF - Bodens BK HF Lag 2 Björklunda Sporthall
                12:30 Ramviks IF - Kiruna HK Lag 3 Sporthushallen
                13:00 Bodens BK HF Lag 1 - Härnösands HK 2 Björklunda Sporthall
                13:30 Kramfors-Alliansen - Kiruna HK Lag 1 Sporthushallen
                14:00 Bodens BK HF Lag 2 - Härnösands HK 1 Björklunda Sporthall
                14:30 Ramviks IF - Kiruna HK Lag 2 Sporthushallen
                15:00 Härnösands HK 2 - Norrfjärdens IF Björklunda Sporthall
                15:30 Kramfors-Alliansen - Kiruna HK Lag 3 Sporthushallen
                16:00 Härnösands HK 3 - Bodens BK HF Lag 2 Björklunda Sporthall
                16:30 Gimonäs Umeå IF - Kiruna HK Lag 1 Sporthushallen
                17:00 Härnösands HK 2 - Lillpite IF Björklunda Sporthall
                Sö 10/11 09:00 Strömnäs GIF Lag 1 - Härnösands HK 1 Hortlax Sporthall
                09:30 Kiruna HK Lag 3 - Gimonäs Umeå IF Sporthushallen
                10:00 Strömnäs GIF Lag 2 - Härnösands HK 2 Hortlax Sporthall
                10:30 Nordmalings HF - Kiruna HK Lag 1 Sporthushallen
                11:00 Härnösands HK 3 - Kalix HK Hortlax Sporthall
                11:30 Kiruna HK Lag 2 - Sundsvall HK Sporthushallen
                12:00 Härnösands HK 1 - Strömnäs GIF Lag 2 Hortlax Sporthall
                12:30 Nordmalings HF - Kiruna HK Lag 3 Sporthushallen
                13:00 Kalix HK - Härnösands HK 2 Hortlax Sporthall
                13:30 Kiruna HK Lag 1 - Sundsvall HK Sporthushallen
                14:00 Härnösands HK 3 - Strömnäs GIF Lag 1 Hortlax Sporthall
                15:00 Kalix HK - Härnösands HK 1 Hortlax Sporthall
                Lö 16/11 10:00 Sikeå SK - Strömnäs GIF Lag 2 Jenningshallen
                11:00 Strömnäs GIF Lag 1 - Sävar IK Jenningshallen
                13:00 Strömnäs GIF Lag 2 - Sävar IK Jenningshallen
                14:00 Strömnäs GIF Lag 1 - Sikeå SK Jenningshallen
                Lö 30/11 09:00 Kiruna HK Lag 1 - Kiruna HK Lag 2 Kiruna Sporthall
                10:00 Ramviks IF - Härnösands HK 3 Hälledalshallen
                10:00 Sikeå SK - Norrfjärdens IF Jenningshallen
                11:00 Härnösands HK 1 - Sundsvall HK Hälledalshallen
                11:00 Lillpite IF - Gimonäs Umeå IF Björklunda Sporthall
                11:00 Kiruna HK Lag 3 - Kiruna HK Lag 2 Kiruna Sporthall
                11:00 Kalix HK - Bodens BK HF Lag 1 Jenningshallen
                12:00 Bodens BK HF Lag 2 - Sikeå SK Jenningshallen
                12:00 Kramfors-Alliansen - Härnösands HK 2 Hälledalshallen
                12:00 Nordmalings HF - Strömnäs GIF Lag 2 Björklunda Sporthall
                13:00 Gimonäs Umeå IF - Strömnäs GIF Lag 1 Björklunda Sporthall
                13:00 Bodens BK HF Lag 1 - Sävar IK Jenningshallen
                13:00 Ramviks IF - Härnösands HK 1 Hälledalshallen
                13:00 Kiruna HK Lag 1 - Kiruna HK Lag 3 Kiruna Sporthall
                14:00 Härnösands HK 3 - Kramfors-Alliansen Hälledalshallen
                14:00 Bodens BK HF Lag 2 - Kalix HK Jenningshallen
                14:00 Nordmalings HF - Lillpite IF Björklunda Sporthall
                15:00 Gimonäs Umeå IF - Strömnäs GIF Lag 2 Björklunda Sporthall
                15:00 Sävar IK - Norrfjärdens IF Jenningshallen
                15:00 Härnösands HK 1 - Härnösands HK 2 Hälledalshallen
                16:00 Sundsvall HK - Ramviks IF Hälledalshallen
                16:00 Strömnäs GIF Lag 1 - Nordmalings HF Björklunda Sporthall
                16:00 Sikeå SK - Kalix HK Jenningshallen
                Sö 8/12 10:00 Härnösands HK 3 - Sundsvall HK Skönsbergshallen
                11:00 Ramviks IF - Kramfors-Alliansen Skönsbergshallen
                12:00 Härnösands HK 2 - Härnösands HK 3 Skönsbergshallen
                13:00 Kramfors-Alliansen - Härnösands HK 1 Skönsbergshallen
                14:00 Härnösands HK 2 - Ramviks IF Skönsbergshallen
                15:00 Härnösands HK 3 - Härnösands HK 1 Skönsbergshallen
                16:00 Sundsvall HK - Kramfors-Alliansen Skönsbergshallen
                Lö 11/1 10:00 Strömnäs GIF Lag 2 - Strömnäs GIF Lag 1 Pitholms Sporthall
                11:00 Norrfjärdens IF - Gimonäs Umeå IF Pitholms Sporthall
                12:00 Strömnäs GIF Lag 1 - Bodens BK HF Lag 1 Pitholms Sporthall
                13:00 Bodens BK HF Lag 2 - Nordmalings HF Pitholms Sporthall
                14:00 Gimonäs Umeå IF - Bodens BK HF Lag 1 Pitholms Sporthall
                15:00 Norrfjärdens IF - Nordmalings HF Pitholms Sporthall
                16:00 Strömnäs GIF Lag 2 - Bodens BK HF Lag 2 Pitholms Sporthall
                Lö 18/1 10:30 Kiruna HK Lag 1 - Sävar IK Sporthushallen
                11:30 Härnösands HK 3 - Kiruna HK Lag 3 Sporthushallen
                12:30 Härnösands HK 1 - Kiruna HK Lag 1 Sporthushallen
                13:30 Kiruna HK Lag 2 - Härnösands HK 2 Sporthushallen
                14:30 Kiruna HK Lag 1 - Härnösands HK 3 Sporthushallen
                15:30 Kiruna HK Lag 2 - Härnösands HK 1 Sporthushallen
                16:30 Kiruna HK Lag 3 - Härnösands HK 2 Sporthushallen
                17:30 Sävar IK - Kiruna HK Lag 2 Sporthushallen
                Lö 25/1 12:00 Kiruna HK Lag 1 - Kalix HK Kalix SportCity
                13:00 Kiruna HK Lag 2 - Sikeå SK Kalix SportCity
                14:00 Kalix HK - Kiruna HK Lag 3 Kalix SportCity
                15:00 Sikeå SK - Kiruna HK Lag 1 Kalix SportCity
                16:00 Kalix HK - Kiruna HK Lag 2 Kalix SportCity
                17:00 Kiruna HK Lag 3 - Sikeå SK Kalix SportCity
                Match Infomation Lö 8/2 12:00 Sundsvall HK - Härnösands HK 2 Landgrenshallen
                Match Infomation 13:00 Strömnäs GIF Lag 2 - Härnösands HK 3 Landgrenshallen
                Match Infomation 14:00 Ramviks IF - Strömnäs GIF Lag 1 Landgrenshallen
                Match Infomation 15:00 Norrfjärdens IF - Härnösands HK 3 Landgrenshallen
                Match Infomation 16:00 Sundsvall HK - Strömnäs GIF Lag 2 Landgrenshallen
                Match Infomation 17:00 Lillpite IF - Ramviks IF Landgrenshallen
                Match Infomation 18:00 Strömnäs GIF Lag 1 - Härnösands HK 2 Landgrenshallen
                Sö 9/2 09:00 Gimonäs Umeå IF - Sikeå SK Jenningshallen
                Match Infomation 09:30 Härnösands HK 1 - Lillpite IF Landgrenshallen
                10:00 Nordmalings HF - Bodens BK HF Lag 1 Jenningshallen
                Match Infomation 10:30 Norrfjärdens IF - Kramfors-Alliansen Landgrenshallen
                11:00 Kalix HK - Sävar IK Jenningshallen
                Match Infomation 11:30 Lillpite IF - Härnösands HK 3 Landgrenshallen
                12:00 Sikeå SK - Bodens BK HF Lag 1 Jenningshallen
                Match Infomation 12:30 Kramfors-Alliansen - Strömnäs GIF Lag 1 Landgrenshallen
                13:00 Sävar IK - Bodens BK HF Lag 2 Jenningshallen
                Match Infomation 13:30 Härnösands HK 1 - Norrfjärdens IF Landgrenshallen
                14:00 Gimonäs Umeå IF - Kalix HK Jenningshallen
                Match Infomation 14:30 Kramfors-Alliansen - Strömnäs GIF Lag 2 Landgrenshallen
                15:00 Sikeå SK - Sävar IK Jenningshallen
                16:00 Nordmalings HF - Kalix HK Jenningshallen
                17:00 Bodens BK HF Lag 2 - Gimonäs Umeå IF Jenningshallen
                Lö 15/2 11:00 Bodens BK HF Lag 2 - Strömnäs GIF Lag 1 Pitholms Sporthall
                12:00 Bodens BK HF Lag 1 - Strömnäs GIF Lag 2 Pitholms Sporthall
                13:00 Bodens BK HF Lag 2 - Sundsvall HK Pitholms Sporthall
                14:00 Ramviks IF - Bodens BK HF Lag 1 Pitholms Sporthall
                15:00 Sundsvall HK - Strömnäs GIF Lag 1 Pitholms Sporthall
                16:00 Kramfors-Alliansen - Bodens BK HF Lag 1 Pitholms Sporthall
                17:00 Ramviks IF - Strömnäs GIF Lag 2 Pitholms Sporthall
                Sö 16/2 09:30 Lillpite IF - Sundsvall HK Pitholms Sporthall
                10:30 Norrfjärdens IF - Ramviks IF Pitholms Sporthall
                11:30 Kramfors-Alliansen - Kalix HK Pitholms Sporthall
                12:30 Sundsvall HK - Norrfjärdens IF Pitholms Sporthall
                13:30 Ramviks IF - Kalix HK Pitholms Sporthall
                14:30 Lillpite IF - Kramfors-Alliansen Pitholms Sporthall
                15:30 Sundsvall HK - Kalix HK Pitholms Sporthall
                Lö 22/2 10:30 Sikeå SK - Nordmalings HF Norrskenshallen
                Sö 23/2 11:30 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK Norrskenshallen
                12:30 Sikeå SK - Lillpite IF Norrskenshallen
                13:30 Nordmalings HF - Gimonäs Umeå IF Norrskenshallen
                14:30 Sävar IK - Lillpite IF Norrskenshallen
                Lö 21/3 10:00 Kiruna HK Lag 2 - Nordmalings HF Norrskenshallen Bana 1
                11:00 Bodens BK HF Lag 1 - Härnösands HK 3 Norrskenshallen Bana 1
                11:00 Kiruna HK Lag 3 - Sundsvall HK Norrskenshallen Bana 2
                12:00 Härnösands HK 2 - Bodens BK HF Lag 2 Norrskenshallen Bana 1
                12:00 Kiruna HK Lag 1 - Ramviks IF Norrskenshallen Bana 2
                13:00 Härnösands HK 1 - Bodens BK HF Lag 1 Norrskenshallen Bana 1
                13:00 Härnösands HK 3 - Kiruna HK Lag 2 Norrskenshallen Bana 2
                14:00 Sävar IK - Kiruna HK Lag 3 Norrskenshallen Bana 1
                14:00 Ramviks IF - Bodens BK HF Lag 2 Norrskenshallen Bana 2
                15:00 Bodens BK HF Lag 1 - Sundsvall HK Norrskenshallen Bana 2
                15:00 Kramfors-Alliansen - Kiruna HK Lag 2 Norrskenshallen Bana 1
                16:00 Kiruna HK Lag 3 - Härnösands HK 1 Norrskenshallen Bana 1
                16:00 Härnösands HK 2 - Kiruna HK Lag 1 Norrskenshallen Bana 2
                17:00 Sävar IK - Nordmalings HF Norrskenshallen Bana 1
                17:00 Bodens BK HF Lag 2 - Kramfors-Alliansen Norrskenshallen Bana 2
                Lö 28/3 10:00 Norrfjärdens IF - Lillpite IF Rosviks Sporthall
                11:00 Kalix HK - Strömnäs GIF Lag 1 Rosviks Sporthall
                13:00 Kalix HK - Strömnäs GIF Lag 2 Rosviks Sporthall

                Nyheter

                Topphandbollsymposium 2020

                2019-09-13

                Svenska Handbollförbundet anordnar ett…

                Allsvenskan live på play

                2019-09-10

                Svenska Handbollförbundet gör tillsammans med…

                Registrering av yngre spelare i IdrottOnline

                2019-09-10

                Svenska Handbollförbundet vill härmed uppmana…

                Robert kontrar

                2019-09-06

                Välkomna till en spännande och viktig…

                BLI VOLONTÄR UNDER EM 2020!

                2019-09-03

                Om mindre än ett halvår är det dags för…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000