Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                 
                 
                 

                Herr 1 södra

                Tabell
                Lag SP V O F +/- P +/-
                HK Drott Halmstad 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                IK Lågan 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                HK Ankaret 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                IFK Karlskrona 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                IF Kristianstad 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                HK Farmen 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                IK Baltichov 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                HK S-hof 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                HP Alingsås 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Ystads IF HF U 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Vinslövs HK 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Anderstorps SK 0 0 0 0 0 - 0 0 0
                Kommande matcher
                Tid Match Arena
                Match Infomation Lö 21/9 16:00 IK Lågan - HK Ankaret Lågehall A
                Fr 27/9 19:30 IF Kristianstad - Ystads IF HF U Kristianstad IH A-hallen
                Lö 28/9 13:30 HK Drott Halmstad - HK Ankaret Halmstad Arena A2
                Match Infomation Sö 29/9 16:00 IK Baltichov - HP Alingsås Lerums Arena A
                16:15 Anderstorps SK - IFK Karlskrona Anderstorps SH
                16:30 HK Farmen - IK Lågan Lunds Idrottshall
                17:15 HK S-hof - Vinslövs HK Partille Arena A
                Fr 4/10 19:30 IK Lågan - Ystads IF HF U Lågehall A
                Lö 5/10 15:00 IF Kristianstad - IK Baltichov Kristianstad IH A-hallen
                16:00 Vinslövs HK - HP Alingsås Furutorpshallen
                16:30 HK Drott Halmstad - Anderstorps SK Halmstad Arena A2
                Sö 6/10 16:00 IFK Karlskrona - HK Ankaret Brinova Arena Karlskrona, A-Hallen
                17:00 HK S-hof - HK Farmen Partille Arena A
                Fr 11/10 19:30 Vinslövs HK - IF Kristianstad Furutorpshallen
                Lö 12/10 15:00 HK Ankaret - HK S-hof Borgebyhallen
                17:00 IK Baltichov - IFK Karlskrona Förbohallen Stenkullen
                Sö 13/10 15:30 HK Farmen - HK Drott Halmstad Lunds Idrottshall
                16:15 Anderstorps SK - IK Lågan Anderstorps SH
                16:15 HP Alingsås - Ystads IF HF U Nolhagahallen
                Fr 18/10 19:30 IF Kristianstad - HK Ankaret Kristianstad IH A-hallen
                19:30 IK Lågan - Vinslövs HK Lågehall A
                Lö 19/10 14:30 HP Alingsås - HK Farmen Nolhagahallen
                15:00 Ystads IF HF U - IK Baltichov Ystad Arena
                15:00 IFK Karlskrona - HK Drott Halmstad Brinova Arena Karlskrona, B-Hallen
                15:30 HK S-hof - Anderstorps SK Partille Arena A
                Lö 26/10 14:00 HK Drott Halmstad - HK S-hof Halmstad Arena A2
                15:00 IFK Karlskrona - HP Alingsås Brinova Arena Karlskrona, A-Hallen
                16:00 Vinslövs HK - IK Baltichov Furutorpshallen
                Sö 27/10 15:30 HK Farmen - Ystads IF HF U Lunds Idrottshall
                16:15 Anderstorps SK - IF Kristianstad Anderstorps SH
                Fr 8/11 19:30 IF Kristianstad - HK Farmen Kristianstad IH A-hallen
                19:30 IK Lågan - HK Drott Halmstad Lågehall A
                Lö 9/11 14:15 HP Alingsås - Anderstorps SK Nolhagahallen
                17:00 IK Baltichov - HK Ankaret Förbohallen Stenkullen
                Sö 10/11 15:00 Ystads IF HF U - Vinslövs HK Ystad Arena
                17:30 HK S-hof - IFK Karlskrona Partille Arena A
                Lö 16/11 15:00 HK Ankaret - Ystads IF HF U Borgebyhallen
                16:30 HK Drott Halmstad - HP Alingsås Halmstad Arena B1
                17:00 IK Baltichov - Anderstorps SK Förbohallen Stenkullen
                Sö 17/11 15:00 HK Farmen - Vinslövs HK Lunds Idrottshall
                16:00 IFK Karlskrona - IF Kristianstad Brinova Arena Karlskrona, A-Hallen
                17:15 HK S-hof - IK Lågan Partille Arena A
                Lö 23/11 15:00 IF Kristianstad - HK S-hof Kristianstad IH A-hallen
                16:00 Vinslövs HK - Anderstorps SK Furutorpshallen
                Sö 24/11 15:00 Ystads IF HF U - HK Drott Halmstad Ystad Arena
                15:30 HP Alingsås - HK Ankaret Nolhagahallen
                16:00 HK Farmen - IK Baltichov Spb Skåne Arena A
                16:00 IK Lågan - IFK Karlskrona Lågehall A
                Match Infomation To 28/11 20:15 HK S-hof - IK Baltichov Partille Arena A
                Lö 30/11 15:00 IK Lågan - HP Alingsås Lågehall A
                15:30 IFK Karlskrona - Vinslövs HK Brinova Arena Karlskrona, A-Hallen
                16:30 HK Drott Halmstad - IF Kristianstad Halmstad Arena A2
                Sö 1/12 14:00 HK Farmen - HK Ankaret Lunds Idrottshall
                16:15 Anderstorps SK - Ystads IF HF U Anderstorps SH
                Fr 6/12 19:30 IF Kristianstad - IK Lågan Kristianstad IH A-hallen
                19:30 Vinslövs HK - HK Ankaret Furutorpshallen
                Lö 7/12 17:00 IK Baltichov - HK Drott Halmstad Förbohallen Stenkullen
                Sö 8/12 13:45 HP Alingsås - HK S-hof Nolhagahallen
                15:00 Ystads IF HF U - IFK Karlskrona Ystad Arena
                Match Infomation 16:15 Anderstorps SK - HK Farmen Anderstorps SH
                Lö 14/12 15:00 IF Kristianstad - HP Alingsås Kristianstad IH A-hallen
                15:00 Ystads IF HF U - HK S-hof Ystad Arena
                16:00 IFK Karlskrona - HK Farmen Brinova Arena Karlskrona, A-Hallen
                16:00 IK Lågan - IK Baltichov Lågehall A
                16:30 HK Drott Halmstad - Vinslövs HK Halmstad Arena A2
                Sö 15/12 16:15 Anderstorps SK - HK Ankaret Anderstorps SH
                Sö 5/1 12:00 HK Farmen - IFK Karlskrona Spb Skåne Arena A
                15:00 IK Baltichov - IK Lågan Förbohallen Stenkullen
                15:00 HK Ankaret - Anderstorps SK Borgebyhallen
                16:00 HK S-hof - Ystads IF HF U Partille Arena A
                16:00 HP Alingsås - IF Kristianstad Nolhagahallen
                17:00 Vinslövs HK - HK Drott Halmstad Furutorpshallen
                On 8/1 18:00 HK S-hof - HP Alingsås Partille Arena A
                Fr 10/1 19:30 IK Lågan - IF Kristianstad Lågehall A
                Lö 11/1 14:00 HK Drott Halmstad - IK Baltichov Halmstad Arena A2
                15:00 HK Ankaret - Vinslövs HK Borgebyhallen
                15:00 HK Farmen - Anderstorps SK Spb Skåne Arena A
                16:00 IFK Karlskrona - Ystads IF HF U Brinova Arena Karlskrona, A-Hallen
                Fr 17/1 19:30 Vinslövs HK - IFK Karlskrona Furutorpshallen
                19:30 IF Kristianstad - HK Drott Halmstad Kristianstad IH A-hallen
                Lö 18/1 15:00 HK Ankaret - HK Farmen Borgebyhallen
                16:00 Ystads IF HF U - Anderstorps SK Ystad Arena
                17:00 IK Baltichov - HK S-hof Förbohallen Stenkullen
                Sö 19/1 17:00 HP Alingsås - IK Lågan Nolhagahallen
                Lö 25/1 15:00 HK Ankaret - HP Alingsås Borgebyhallen
                15:00 IFK Karlskrona - IK Lågan Brinova Arena Karlskrona, A-Hallen
                17:00 IK Baltichov - HK Farmen Förbohallen Stenkullen
                Sö 26/1 13:00 HK Drott Halmstad - Ystads IF HF U Halmstad Arena A2
                16:15 Anderstorps SK - Vinslövs HK Anderstorps SH
                17:30 HK S-hof - IF Kristianstad Partille Arena A
                To 30/1 19:00 HP Alingsås - HK Drott Halmstad Estrad Alingsås
                19:15 Anderstorps SK - IK Baltichov Anderstorps SH
                Fr 31/1 19:30 IF Kristianstad - IFK Karlskrona Kristianstad IH A-hallen
                19:30 Vinslövs HK - HK Farmen Furutorpshallen
                Lö 1/2 14:00 IK Lågan - HK S-hof Lågehall A
                Match Infomation On 5/2 19:30 Ystads IF HF U - HK Ankaret Ystad Arena
                Fr 7/2 19:30 Vinslövs HK - Ystads IF HF U Furutorpshallen
                Lö 8/2 15:00 IFK Karlskrona - HK S-hof Brinova Arena Karlskrona, A-Hallen
                15:00 HK Ankaret - IK Baltichov Borgebyhallen
                Sö 9/2 13:30 HK Drott Halmstad - IK Lågan Halmstad Arena A2
                16:15 Anderstorps SK - HP Alingsås Anderstorps SH
                16:30 HK Farmen - IF Kristianstad Lunds Idrottshall
                Lö 15/2 15:00 IF Kristianstad - Anderstorps SK Kristianstad IH A-hallen
                17:00 IK Baltichov - Vinslövs HK Förbohallen Stenkullen
                Sö 16/2 15:00 Ystads IF HF U - HK Farmen Ystad Arena
                Match Infomation 15:00 HK Ankaret - IK Lågan Borgebyhallen
                16:00 HP Alingsås - IFK Karlskrona Nolhagahallen
                17:30 HK S-hof - HK Drott Halmstad Partille Arena A
                Fr 21/2 19:30 Vinslövs HK - IK Lågan Furutorpshallen
                Lö 22/2 15:00 HK Ankaret - IF Kristianstad Borgebyhallen
                17:00 IK Baltichov - Ystads IF HF U Förbohallen Stenkullen
                Sö 23/2 16:00 HK Drott Halmstad - IFK Karlskrona Halmstad Arena A2
                16:15 Anderstorps SK - HK S-hof Anderstorps SH
                16:30 HK Farmen - HP Alingsås Lunds Idrottshall
                Fr 28/2 19:30 IF Kristianstad - Vinslövs HK Kristianstad IH A-hallen
                Lö 29/2 13:00 HK Drott Halmstad - HK Farmen Halmstad Arena A2
                14:00 IK Lågan - Anderstorps SK Lågehall A
                16:00 IFK Karlskrona - IK Baltichov Brinova Arena Karlskrona, A-Hallen
                Sö 1/3 16:00 Ystads IF HF U - HP Alingsås Ystad Arena
                17:00 HK S-hof - HK Ankaret Partille Arena A
                Lö 7/3 15:00 HK Ankaret - IFK Karlskrona Borgebyhallen
                15:00 Ystads IF HF U - IK Lågan Ystad Arena
                16:15 Anderstorps SK - HK Drott Halmstad Anderstorps SH
                16:15 HP Alingsås - Vinslövs HK Nolhagahallen
                17:00 IK Baltichov - IF Kristianstad Förbohallen Stenkullen
                Sö 8/3 16:30 HK Farmen - HK S-hof Lunds Idrottshall
                Lö 14/3 16:00 IK Lågan - HK Farmen Lågehall A
                16:00 HP Alingsås - IK Baltichov Nolhagahallen
                16:00 Ystads IF HF U - IF Kristianstad Ystad Arena
                16:00 HK Ankaret - HK Drott Halmstad Borgebyhallen
                16:00 IFK Karlskrona - Anderstorps SK Brinova Arena Karlskrona, A-Hallen
                16:00 Vinslövs HK - HK S-hof Furutorpshallen

                Nyheter

                Uppdrag granskning

                2019-08-20

                Onsdagen den 21 augusti sänds programmet Uppdrag…

                Domare och delegater samlades inför hösten

                2019-08-20

                Den gångna helgen (16-18 augusti) genomförde…

                Försäsongen i Play

                2019-08-16

                Försäsongen är i fullgång för många lag. Du kan…

                Trygga idrottsmiljöer för barn och ungdomar

                2019-08-15

                Svenska Handbollförbundets arbetsråd Trygga…

                Påminnelse - sista dag för LOK-stödsansökan är 25 augusti

                2019-08-15

                Vi påminner om att ansökan till statligt lokalt…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000