Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                 
                 
                 

                Herr 2 västra

                Senaste resultat
                Tid Match Resultat MP AP
                Fr 18/10 19:30 Sörhaga HK - HP Warta 25-32
                Må 14/10 19:00 GF Kroppskultur - Rosendals IK 25-19
                Sö 13/10 19:30 Café Lillan HF - HK Guldkroken Hjo 25-28
                15:45 HK Skövde - Stenungsunds HK 29-25
                Lö 12/10 15:00 HP Warta - HK Country 29-24
                14:00 GIK Wasaiterna U - HP Skövde 90 28-27
                13:00 Backa HK - Sörhaga HK 19-20
                Sö 6/10 15:45 HK Skövde - GF Kroppskultur 34-20
                Lö 5/10 14:00 Stenungsunds HK - HP Skövde 90 32-26
                14:00 HK Guldkroken Hjo - HP Warta 27-27
                Tabell
                Lag SP V O F +/- P +/-
                HP Warta 4 3 1 0 122 - 97 7 25
                HK Skövde 3 3 0 0 92 - 64 6 28
                Sörhaga HK 4 3 0 1 109 - 91 6 18
                GF Kroppskultur 3 2 0 1 72 - 70 4 2
                HK Country 3 1 1 1 80 - 77 3 3
                Backa HK 3 1 1 1 75 - 72 3 3
                HK Guldkroken Hjo 3 1 1 1 81 - 82 3 -1
                Stenungsunds HK 3 1 0 2 74 - 82 2 -8
                Rosendals IK 3 1 0 2 73 - 84 2 -11
                GIK Wasaiterna U 3 1 0 2 68 - 92 2 -24
                HP Skövde 90 3 0 0 3 75 - 89 0 -14
                Café Lillan HF 3 0 0 3 69 - 90 0 -21
                Kommande matcher
                Tid Match Arena
                Lö 19/10 14:00 HK Guldkroken Hjo - GF Kroppskultur Guldkrokshallen A
                14:00 Stenungsunds HK - GIK Wasaiterna U Stora Höga Arena
                Sö 20/10 14:00 HK Country - Café Lillan HF Arena Skövde C
                17:00 HP Skövde 90 - Backa HK Arena Skövde C
                18:30 Rosendals IK - HK Skövde Lundenhallen, Göteborg
                Lö 26/10 13:00 Backa HK - GIK Wasaiterna U Lundby Strand 1 Göteborg
                15:00 HP Warta - HP Skövde 90 Lundby Strand 1 Göteborg
                16:00 Sörhaga HK - Café Lillan HF Nolhagahallen
                Sö 27/10 15:45 HK Skövde - HK Guldkroken Hjo Arena Skövde C
                17:00 GF Kroppskultur - HK Country Agnebergshallen
                Match Infomation Sö 3/11 18:15 Rosendals IK - Stenungsunds HK Lundenhallen, Göteborg
                Fr 8/11 19:30 GIK Wasaiterna U - HP Warta Angered Arena
                19:45 HP Skövde 90 - Café Lillan HF Arena Skövde C
                Lö 9/11 14:00 HK Country - HK Skövde Arena Skövde C
                14:00 HK Guldkroken Hjo - Rosendals IK Guldkrokshallen A
                14:00 Stenungsunds HK - Backa HK Stora Höga Arena
                16:15 Sörhaga HK - GF Kroppskultur Nolhagahallen
                On 13/11 20:30 GF Kroppskultur - HP Skövde 90 Agnebergshallen
                20:30 Rosendals IK - HK Country Lundenhallen, Göteborg
                Lö 16/11 14:00 HK Guldkroken Hjo - Stenungsunds HK Guldkrokshallen A
                15:00 HP Warta - Backa HK Lundby Strand 1 Göteborg
                Sö 17/11 15:45 HK Skövde - Sörhaga HK Arena Skövde C
                19:30 Café Lillan HF - GIK Wasaiterna U Lillekärrshallen Göteborg
                Fr 22/11 19:45 HP Skövde 90 - HK Skövde Arena Skövde C
                Lö 23/11 13:00 Backa HK - Café Lillan HF Lundby Strand 1 Göteborg
                14:00 GIK Wasaiterna U - GF Kroppskultur Angered Arena
                14:00 HK Country - HK Guldkroken Hjo Arena Skövde C
                14:00 Stenungsunds HK - HP Warta Stora Höga Arena
                16:00 Sörhaga HK - Rosendals IK Nolhagahallen
                Lö 30/11 14:00 HK Country - Stenungsunds HK Arena Skövde C
                14:00 HK Guldkroken Hjo - Sörhaga HK Guldkrokshallen A
                16:45 GF Kroppskultur - Backa HK Agnebergshallen
                Sö 1/12 13:00 Rosendals IK - HP Skövde 90 Lundenhallen, Göteborg
                15:45 HK Skövde - GIK Wasaiterna U Arena Skövde C
                19:30 Café Lillan HF - HP Warta Lillekärrshallen Göteborg
                Fr 6/12 19:45 HP Skövde 90 - HK Guldkroken Hjo Arena Skövde C
                Lö 7/12 13:00 Backa HK - HK Skövde Lundby Strand 1 Göteborg
                14:00 GIK Wasaiterna U - Rosendals IK Angered Arena
                14:00 Stenungsunds HK - Café Lillan HF Stora Höga Arena
                15:00 HP Warta - GF Kroppskultur Lundby Strand 1 Göteborg
                16:00 Sörhaga HK - HK Country Nolhagahallen
                Lö 14/12 14:00 HK Guldkroken Hjo - GIK Wasaiterna U Guldkrokshallen A
                16:00 Sörhaga HK - Stenungsunds HK Nolhagahallen
                Sö 15/12 13:30 GF Kroppskultur - Café Lillan HF Agnebergshallen
                16:45 HK Skövde - HP Warta Arena Skövde C
                18:30 Rosendals IK - Backa HK Lundenhallen, Göteborg
                Match Infomation 19:00 HK Country - HP Skövde 90 Skövde Idrottshall
                Lö 11/1 13:00 Backa HK - Rosendals IK Lundby Strand 1 Göteborg
                14:00 GIK Wasaiterna U - HK Guldkroken Hjo Angered Arena
                14:00 Stenungsunds HK - Sörhaga HK Stora Höga Arena
                15:00 HP Warta - HK Skövde Lundby Strand 1 Göteborg
                Sö 12/1 15:00 HP Skövde 90 - HK Country Arena Skövde C
                19:30 Café Lillan HF - GF Kroppskultur Lillekärrshallen Göteborg
                Lö 18/1 14:00 HK Guldkroken Hjo - HP Skövde 90 Guldkrokshallen A
                Sö 19/1 14:00 HK Country - Sörhaga HK Arena Skövde C
                16:00 GF Kroppskultur - HP Warta Agnebergshallen
                16:45 HK Skövde - Backa HK Arena Skövde C
                18:30 Rosendals IK - GIK Wasaiterna U Lundenhallen, Göteborg
                19:30 Café Lillan HF - Stenungsunds HK Lillekärrshallen Göteborg
                To 23/1 19:00 HP Warta - Café Lillan HF Lundby Strand 1 Göteborg
                Match Infomation Fr 24/1 19:00 Backa HK - GF Kroppskultur Lundby Strand 1 Göteborg
                19:45 HP Skövde 90 - Rosendals IK Arena Skövde C
                Lö 25/1 14:00 Stenungsunds HK - HK Country Stora Höga Arena
                14:00 GIK Wasaiterna U - HK Skövde Angered Arena
                16:00 Sörhaga HK - HK Guldkroken Hjo Nolhagahallen
                On 29/1 20:30 Rosendals IK - Sörhaga HK Lundenhallen, Göteborg
                Fr 31/1 19:45 HK Skövde - HP Skövde 90 Arena Skövde C
                Lö 1/2 14:00 HK Guldkroken Hjo - HK Country Guldkrokshallen A
                15:00 HP Warta - Stenungsunds HK Lundby Strand 1 Göteborg
                Sö 2/2 16:00 GF Kroppskultur - GIK Wasaiterna U Agnebergshallen
                19:30 Café Lillan HF - Backa HK Lillekärrshallen Göteborg
                Match Infomation Fr 7/2 19:00 Backa HK - HP Warta Lundby Strand 1 Göteborg
                19:45 HP Skövde 90 - GF Kroppskultur Arena Skövde C
                Lö 8/2 14:00 HK Country - Rosendals IK Arena Skövde C
                14:00 Stenungsunds HK - HK Guldkroken Hjo Stora Höga Arena
                16:00 Sörhaga HK - HK Skövde Nolhagahallen
                Sö 9/2 14:00 GIK Wasaiterna U - Café Lillan HF Angered Arena
                Lö 15/2 13:00 Backa HK - Stenungsunds HK Lundby Strand 1 Göteborg
                15:00 HP Warta - GIK Wasaiterna U Lundby Strand 1 Göteborg
                16:00 GF Kroppskultur - Sörhaga HK Agnebergshallen
                Sö 16/2 14:00 Rosendals IK - HK Guldkroken Hjo Lundenhallen, Göteborg
                15:45 HK Skövde - HK Country Arena Skövde C
                19:30 Café Lillan HF - HP Skövde 90 Lillekärrshallen Göteborg
                Ti 18/2 19:00 HP Skövde 90 - HP Warta Arena Skövde C
                On 19/2 18:30 GIK Wasaiterna U - Backa HK Angered Arena
                19:00 HK Country - GF Kroppskultur Arena Skövde C
                19:00 HK Guldkroken Hjo - HK Skövde Guldkrokshallen A
                19:00 Stenungsunds HK - Rosendals IK Stora Höga Arena
                21:15 Café Lillan HF - Sörhaga HK Lillekärrshallen Göteborg
                To 20/2 19:00 HP Warta - Sörhaga HK Lundby Strand 1 Göteborg
                Match Infomation Fr 21/2 19:00 Backa HK - HP Skövde 90 Lundby Strand 1 Göteborg
                Lö 22/2 15:30 GF Kroppskultur - HK Guldkroken Hjo Agnebergshallen
                Sö 23/2 15:45 HK Skövde - Rosendals IK Arena Skövde C
                19:00 GIK Wasaiterna U - Stenungsunds HK Angered Arena
                19:30 Café Lillan HF - HK Country Lillekärrshallen Göteborg
                Fr 28/2 19:45 HP Skövde 90 - GIK Wasaiterna U Arena Skövde C
                Lö 29/2 14:00 HK Country - HP Warta Arena Skövde C
                14:00 HK Guldkroken Hjo - Café Lillan HF Guldkrokshallen A
                16:00 Sörhaga HK - Backa HK Nolhagahallen
                Match Infomation Sö 1/3 13:30 Stenungsunds HK - HK Skövde Stora Höga Arena
                16:00 Rosendals IK - GF Kroppskultur Lundenhallen, Göteborg
                Lö 7/3 13:00 Backa HK - HK Country Lundby Strand 1 Göteborg
                14:00 GIK Wasaiterna U - Sörhaga HK Angered Arena
                15:00 HP Skövde 90 - Stenungsunds HK Arena Skövde C
                15:00 HP Warta - HK Guldkroken Hjo Lundby Strand 1 Göteborg
                16:00 GF Kroppskultur - HK Skövde Agnebergshallen
                Sö 8/3 19:30 Café Lillan HF - Rosendals IK Lillekärrshallen Göteborg
                Sö 15/3 14:00 Sörhaga HK - HP Skövde 90 Nolhagahallen
                14:00 HK Country - GIK Wasaiterna U Arena Skövde C
                14:00 HK Guldkroken Hjo - Backa HK Guldkrokshallen A
                14:00 Rosendals IK - HP Warta Lundenhallen, Göteborg
                14:00 HK Skövde - Café Lillan HF Arena Skövde C
                14:00 Stenungsunds HK - GF Kroppskultur Stora Höga Arena

                Nyheter

                Robert kontrar

                2019-10-18

                Min kontring handlar den här gången om att…

                Handbollsgymnasielärarutbildning

                2019-10-18

                Med start måndag den 21 oktober genomförs under…

                Mäkinen nominerad till EM

                2019-10-10

                Ännu en svensk är klar för herrarnas EM i…

                Sveriges fem största förbund för inomhusidrott inleder samarbete med White arkitekter för projektet Den moderna idrottshallen för idrott och skola

                2019-10-09

                Bristen på idrottshallar är stor i Sverige och…

                Är årets peppare en handbollare?

                2019-10-08

                Nu är nomineringen till Årets Peppare öppen och…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000