Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                 
                 
                 

                Herr 2 västra

                Senaste resultat
                Tid Match Resultat MP AP
                Lö 18/1 14:00 HK Guldkroken Hjo - HP Skövde 90 33-23
                Sö 12/1 19:30 Café Lillan HF - GF Kroppskultur 21-31
                15:00 HP Skövde 90 - HK Country 23-27
                Lö 11/1 15:00 HP Warta - HK Skövde 28-25
                14:00 GIK Wasaiterna U - HK Guldkroken Hjo 21-29
                14:00 Stenungsunds HK - Sörhaga HK 29-26
                13:00 Backa HK - Rosendals IK 36-29
                On 18/12 21:00 Café Lillan HF - GIK Wasaiterna U 28-21
                Sö 15/12 19:00 HK Country - HP Skövde 90 27-16
                18:30 Rosendals IK - Backa HK 28-30
                Tabell
                Lag SP V O F +/- P +/-
                HP Warta 12 9 1 2 356 - 282 19 74
                Sörhaga HK 12 9 0 3 364 - 311 18 53
                HK Skövde 12 8 1 3 369 - 282 17 87
                HK Country 12 7 2 3 353 - 302 16 51
                Backa HK 12 7 2 3 332 - 299 16 33
                GF Kroppskultur 12 7 1 4 329 - 309 15 20
                HK Guldkroken Hjo 13 6 1 6 348 - 339 13 9
                Stenungsunds HK 12 5 0 7 308 - 338 10 -30
                Rosendals IK 12 4 0 8 328 - 354 8 -26
                HP Skövde 90 13 3 0 10 320 - 380 6 -60
                Café Lillan HF 12 2 0 10 279 - 361 4 -82
                GIK Wasaiterna U 12 2 0 10 265 - 394 4 -129
                Kommande matcher
                Tid Match Arena
                Sö 19/1 14:00 HK Country - Sörhaga HK Arena Skövde C
                16:00 GF Kroppskultur - HP Warta Agnebergshallen
                16:45 HK Skövde - Backa HK Arena Skövde C
                18:30 Rosendals IK - GIK Wasaiterna U Lundenhallen, Göteborg
                19:30 Café Lillan HF - Stenungsunds HK Lillekärrshallen Göteborg
                To 23/1 19:00 HP Warta - Café Lillan HF Lundby Strand 1 Göteborg
                Match Infomation Fr 24/1 19:00 Backa HK - GF Kroppskultur Lundby Strand 1 Göteborg
                19:45 HP Skövde 90 - Rosendals IK Arena Skövde C
                Lö 25/1 14:00 Stenungsunds HK - HK Country Stora Höga Arena
                14:00 GIK Wasaiterna U - HK Skövde Angered Arena
                16:00 Sörhaga HK - HK Guldkroken Hjo Nolhagahallen
                On 29/1 20:30 Rosendals IK - Sörhaga HK Lundenhallen, Göteborg
                Fr 31/1 19:45 HK Skövde - HP Skövde 90 Arena Skövde C
                Lö 1/2 14:00 HK Guldkroken Hjo - HK Country Guldkrokshallen A
                15:00 HP Warta - Stenungsunds HK Lundby Strand 1 Göteborg
                Sö 2/2 16:00 GF Kroppskultur - GIK Wasaiterna U Agnebergshallen
                19:30 Café Lillan HF - Backa HK Lillekärrshallen Göteborg
                Match Infomation Fr 7/2 19:00 Backa HK - HP Warta Lundby Strand 1 Göteborg
                19:45 HP Skövde 90 - GF Kroppskultur Arena Skövde C
                Lö 8/2 14:00 HK Country - Rosendals IK Arena Skövde C
                14:00 Stenungsunds HK - HK Guldkroken Hjo Stora Höga Arena
                16:00 Sörhaga HK - HK Skövde Nolhagahallen
                Sö 9/2 14:00 GIK Wasaiterna U - Café Lillan HF Angered Arena
                Lö 15/2 13:00 Backa HK - Stenungsunds HK Lundby Strand 1 Göteborg
                15:00 HP Warta - GIK Wasaiterna U Lundby Strand 1 Göteborg
                16:00 GF Kroppskultur - Sörhaga HK Agnebergshallen
                Sö 16/2 14:00 Rosendals IK - HK Guldkroken Hjo Lundenhallen, Göteborg
                15:45 HK Skövde - HK Country Arena Skövde C
                19:30 Café Lillan HF - HP Skövde 90 Lillekärrshallen Göteborg
                Ti 18/2 19:00 HP Skövde 90 - HP Warta Arena Skövde C
                On 19/2 18:30 GIK Wasaiterna U - Backa HK Angered Arena
                19:00 HK Country - GF Kroppskultur Arena Skövde C
                19:00 HK Guldkroken Hjo - HK Skövde Guldkrokshallen A
                19:00 Stenungsunds HK - Rosendals IK Stora Höga Arena
                21:15 Café Lillan HF - Sörhaga HK Lillekärrshallen Göteborg
                Match Infomation Fr 21/2 19:00 Backa HK - HP Skövde 90 Lundby Strand 1 Göteborg
                Lö 22/2 15:30 GF Kroppskultur - HK Guldkroken Hjo Agnebergshallen
                Sö 23/2 15:45 HK Skövde - Rosendals IK Arena Skövde C
                19:00 GIK Wasaiterna U - Stenungsunds HK Angered Arena
                19:30 Café Lillan HF - HK Country Lillekärrshallen Göteborg
                Match Infomation Ti 25/2 19:00 HP Warta - Sörhaga HK Lundby Strand 1 Göteborg
                Fr 28/2 19:45 HP Skövde 90 - GIK Wasaiterna U Arena Skövde C
                Lö 29/2 14:00 HK Country - HP Warta Arena Skövde C
                14:00 HK Guldkroken Hjo - Café Lillan HF Guldkrokshallen A
                16:00 Sörhaga HK - Backa HK Nolhagahallen
                Match Infomation Sö 1/3 13:30 Stenungsunds HK - HK Skövde Stora Höga Arena
                16:00 Rosendals IK - GF Kroppskultur Lundenhallen, Göteborg
                Match Infomation Fr 6/3 19:00 GF Kroppskultur - HK Skövde Agnebergshallen
                Lö 7/3 13:00 Backa HK - HK Country Lundby Strand 1 Göteborg
                14:00 GIK Wasaiterna U - Sörhaga HK Angered Arena
                15:00 HP Skövde 90 - Stenungsunds HK Arena Skövde C
                15:00 HP Warta - HK Guldkroken Hjo Lundby Strand 1 Göteborg
                Sö 8/3 19:30 Café Lillan HF - Rosendals IK Lillekärrshallen Göteborg
                Sö 15/3 14:00 Sörhaga HK - HP Skövde 90 Nolhagahallen
                14:00 HK Country - GIK Wasaiterna U Arena Skövde C
                14:00 HK Guldkroken Hjo - Backa HK Guldkrokshallen A
                14:00 Rosendals IK - HP Warta Lundenhallen, Göteborg
                14:00 HK Skövde - Café Lillan HF Arena Skövde B
                14:00 Stenungsunds HK - GF Kroppskultur Stora Höga Arena

                Nyheter

                Spanien och Kroatien mot semifinalerna i EM

                2020-01-18

                Spanien och Kroatien drar ifrån i Huvudrundans…

                Svensk tiomålsförlust mot Portugal

                2020-01-17

                Sverige förlorade ”måste”-matchen mot…

                Gjensidige växlar upp

                2020-01-17

                Gjensidige utökar samarbetet med handbollen som…

                Lagen i EM rankade på platserna 13-24

                2020-01-16

                Titelförsvarande Spanien besegrade på torsdagen…

                Danmark utslaget ur EM

                2020-01-15

                Ungern besegrade Island i finalen av Grupp E i…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000