Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Arenainformation

            ÖHK-Hallen A

            Adress: Redegatan 18
            Postadress 42677 Västra Frölunda
            Planmått: 40x20
            [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
            Tid Match Resultat
            Fr 25/1 18:30 HK Önnerediterna - Mölndals HF
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Lö 26/1 14:30 Önnereds HK - Kristianstad HK
            SHE
            -
            Sö 27/1 13:15 Önnereds HK 1 - Kärra HF 2 F16
            F19-17 Elit
            Uppskjt.
            14:35 Önnereds HK 2 - Kärra HF
            P19-17 Väst
            -
            16:30 HK Önnerediterna - HK Brukspôjkera
            Herr 2 Västra
            -
            Fr 1/2 18:30 HK Önnerediterna - Stenungsunds HK
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Lö 2/2 15:15 Önnereds HK - Kungälvs HK
            USM P18 3:7
            -
            16:45 Ystads IF HF - Växjö HF
            USM P18 3:7
            -
            Sö 3/2 09:30 Önnereds HK - Ystads IF HF
            USM P18 3:7
            -
            11:00 Växjö HF - Kungälvs HK
            USM P18 3:7
            -
            13:30 Kungälvs HK - Ystads IF HF
            USM P18 3:7
            -
            15:00 Önnereds HK - Växjö HF
            USM P18 3:7
            -
            Ti 5/2 19:00 Önnereds HK - HK Malmö
            Handbollsligan
            -
            Fr 8/2 18:30 HK Önnerediterna - Fjärås HK
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Lö 9/2 14:30 Önnereds HK - Höörs HK H 65
            SHE
            -
            Sö 10/2 14:15 HK Önnerediterna - HK Skövde
            Herr 2 Västra
            -
            On 20/2 19:00 Önnereds HK - IK Sävehof
            SHE
            -
            Lö 23/2 15:30 HK Önnerediterna - Sörhaga HK
            Herr 2 Västra
            -
            Sö 24/2 10:30 Önnereds HK 1 - Kärra HF 1
            P16-15 1
            -
            11:50 Önnereds HK 2 - IFK Kristinehamn
            P19-17 Väst
            -
            13:10 Önnereds HK P16 - IK Sävehof 2 P16
            P19-17 Elit
            -
            Lö 2/3 16:15 Önnereds HK - Eskilstuna Guif IF
            Handbollsligan
            -
            Sö 3/3 09:40 Önnereds HK Grön - Torslanda HK Blå
            F12 1
            -
            10:30 Önnereds HK Vit - Halmstad HF
            F12 2 Syd
            -
            11:40 Önnereds HK - Alingsås HK
            P19-17 Elit
            -
            13:30 ÖHK Göteborg - Mölndals HF
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            To 7/3 20:30 HK Önnerediterna - ÖHK Göteborg
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Fr 8/3 18:30 HK Önnerediterna - Backa HK
            Herr 2 Västra
            -
            Lö 9/3 12:30 Önnereds HK Vit - IK Baltichov röd
            F10 blå vår
            -
            13:20 Önnereds HK Grön - Baltichov blå
            F10 grön vår
            -
            14:10 Önnereds HK Vit - HK Aranäs blå
            F11 blå vår
            -
            15:00 Önnereds HK Grön - IK Sävehof 2
            F11 vit vår
            -
            15:50 Önnereds HK Grön - Baltichov röd
            F9 grön vår
            -
            Sö 10/3 10:55 Önnereds HK 1 - HK Aranäs blå
            F16-15 1
            -
            12:00 Önnereds HK 3 - GF Kroppskultur 3
            F16-15 3
            -
            13:10 Önnereds HK P16 - HK Aranäs vit
            P19-17 Elit
            -
            14:35 Önnereds HK 2 - HK Varberg
            P19-17 Väst
            -
            16:00 Önnereds HK 1 - Torslanda HK
            F19-17 Elit
            -
            Må 11/3 18:15 Önnereds HK - Skara HF
            SHE
            -
            20:00 Önnereds HK - IFK Ystad HK
            Handbollsligan
            -
            To 14/3 19:00 ÖHK Göteborg - Fjärås HK
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Sö 17/3 11:10 Önnereds HK Grön - BK Heid Röd
            F13 1
            -
            12:00 Önnereds HK Vit - GF Kroppskultur grön
            F14 2 Nord
            -
            12:50 Önnereds HK Vit - Ale HF
            P13 2 Vit
            -
            13:40 Önnereds HK 1 - Kungälvs HK 1
            P16-15 1
            -
            14:45 Önnereds HK 2 - IK Sävehof 2
            P16-15 2 Nord
            -
            16:00 Önnereds HK - HK Aranäs P16
            P19-17 Elit
            -
            Må 18/3 19:00 Önnereds HK - Alingsås HK
            Handbollsligan
            -
            To 21/3 18:50 Önnereds HK 2 - Bollebygd/Borås
            P19-17 Väst
            -
            20:15 Önnereds HK P16 - Önnereds HK
            P19-17 Elit
            -
            Lö 23/3 13:30 Önnereds HK 1 - Kungälvs HK
            F19-17 Elit
            -
            Sö 24/3 09:00 Önnereds HK Vit - HK Aranäs blå
            F13 2 Syd
            -
            09:50 Önnereds HK Svart - IK Baltichov
            P14 2 Nord
            -
            10:45 Önnereds HK Grön - Torslanda HK Vit
            P14 1
            -
            11:40 Önnereds HK 1 - IK Sävehof 1
            F16-15 1
            -
            12:45 Önnereds HK 2 - Marks HK
            F16-15 2 Syd
            -
            13:50 Önnereds HK 3 - IK Sävehof 4
            F16-15 3
            -
            14:55 Önnereds HK 1 - IFK Skövde HK 1
            P16-15 1
            -
            Sö 31/3 09:00 Önnereds HK Grön - HK Aranäs vit
            P12 1
            -
            09:50 Önnereds HK Vit - Lysekils HK
            P13 2 Vit
            -
            10:40 Önnereds HK Röd - Marks HK Vit
            P12 3
            -
            11:30 Önnereds HK Grön - Kärra HF 1
            F14 1
            -
            12:35 Önnereds HK Vit - KFUM Trollhättans IA 2
            F14 2 Nord
            -
            13:30 Önnereds HK Grön - Alingsås HK 1
            F12 1
            -
            14:20 Önnereds HK Vit - Torslanda HK Röd
            P14 2 Syd
            -
            15:15 Önnereds HK 2 - Strömstad HK
            P16-15 2 Nord
            -
            16:20 Önnereds HK - IK Sävehof 2 P16
            P19-17 Elit
            -
            Sö 7/4 09:50 Önnereds HK Vit - IK Baltichov röd
            F12 2 Syd
            -
            10:40 Önnereds HK Svart - Alingsås HK 2
            P14 2 Nord
            -
            11:35 Önnereds HK Svart - Backa HK Vit
            F14 2 Syd
            -
            12:30 Önnereds HK 3 - BK Heid Svart
            F16-15 3
            -
            13:35 Önnereds HK 2 - HK Aranäs röd
            F16-15 2 Syd
            -
            14:50 Önnereds HK P16 - IK Sävehof 1
            P19-17 Elit
            -

            Hemmalag ÖHK-Hallen A

            Nyheter

            Nominera en ung ledare

            2019-01-22

            Känner du någon som får saker att hända och som…

            Svenskdömd match i VM

            2019-01-20

            Ikväll (20/1) kliver vårt svenska domarpar in på…

            Idrottsgalan och Scandic prisar Bennanis

            2019-01-19

            - Överväldigade, glada och otroligt stolta är vi…

            Alla USM-matcher som streamas i helgen

            2019-01-18

            16 arrangörer livesänder i helgen sitt…

            Rösta: Tobias Karlsson nominerad på QX gaygala

            2019-01-18

            Sista dagen att rösta! Tobias Karlsson, en av…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000