Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Arenainformation

            ÖHK-Hallen A

            Adress: Redegatan 18
            Postadress 42677 Västra Frölunda
            Planmått: 40x20
            [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
            Tid Match Resultat
            Lö 24/11 14:35 Önnereds HK 2 - Redbergslids IK Blå
            F16-15 2 Syd
            -
            Sö 25/11 10:25 Önnereds HK Svart - HK Aranäs röd
            P12 2 Syd
            -
            11:05 Önnereds HK 1 - HK Aranäs vit
            P16-15 1
            -
            12:10 Önnereds HK 1 - Kungälvs HK 1
            F16-15 1
            -
            Må 26/11 19:00 Önnereds HK - Lugi HF
            Handbollsligan
            -
            Ti 27/11 19:00 Önnereds HK 1 - IK Sävehof 2 F16
            F19-17 Elit
            -
            Fr 30/11 18:30 Önnereds HK P16 - HK Aranäs P16
            P19-17 Elit
            -
            Lö 1/12 16:00 Önnereds HK - HIF Karlskrona
            Handbollsligan
            -
            On 5/12 19:00 Önnereds HK - AIK
            Handbollsligan
            -
            Lö 8/12 13:45 HK Önnerediterna - Kv IK Sport
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            15:30 HK Önnerediterna - Rosendals IK
            Herr 2 Västra
            -
            Sö 9/12 11:45 Önnereds HK Grön - Torslanda HK Blå
            P12 1
            -
            12:50 Önnereds HK 1 - Skara HF
            F19-17 Elit
            -
            14:15 Önnereds HK - IFK Skövde HK
            P19-17 Elit
            -
            16:00 ÖHK Göteborg - Kärra HK
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            To 13/12 19:00 Önnereds HK - IFK Skövde HK
            Handbollsligan
            -
            Sö 16/12 09:20 Önnereds HK Vit - Önnereds HK Grön
            P12 1
            -
            10:10 Önnereds HK Vit - Alingsås HK F12
            F13 2 Syd
            -
            11:00 Önnereds HK Grön - HK Aranäs vit
            P13 1
            -
            11:50 Önnereds HK Vit - HK Aranäs röd
            P13 2 Vit
            -
            12:50 Önnereds HK P16 - Alingsås HK
            P19-17 Elit
            -
            14:15 Önnereds HK 2 - IK Baltichov
            P19-17 Väst
            -
            16:00 ÖHK Göteborg - Stenungsunds HK
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Ti 18/12 19:00 Önnereds HK 1 - Skövde HF
            F19-17 Elit
            -
            20:20 Önnereds HK 3 - Stenungsunds HK 3
            F16-15 3
            -
            On 19/12 19:00 Önnereds HK 1 - BK Heid Röd
            F16-15 1
            -
            To 20/12 19:00 Önnereds HK - IK Sävehof
            Handbollsligan
            -
            To 27/12 19:00 Önnereds HK - VästeråsIrsta HF
            SHE
            -
            Fr 28/12 19:00 Önnereds HK - Ystads IF HF
            Handbollsligan
            -
            Sö 6/1 13:15 HK Önnerediterna - Kärra HK
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            15:00 HK Önnerediterna - HP Tibro
            Herr 2 Västra
            -
            Ti 8/1 00:00 Önnereds HK Vit - Torslanda HK Svart
            P11 svart vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Redbergslids IK Blå
            P10 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - Kärra HF Röd
            F11 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - Vallhamra/Ugglum 2
            F9 vit vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - IK Sävehof Partille
            P9 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - Backa HK
            P9 röd vår
            -
            On 9/1 19:00 Önnereds HK - BK Heid
            SHE
            -
            To 10/1 18:45 Önnereds HK - HK Aranäs vit
            P19-17 Elit
            -
            Sö 13/1 09:15 Önnereds HK Vit - GF Kroppskultur
            P12 1
            -
            10:05 Önnereds HK Svart - IK Sävehof 4
            P12 2 Syd
            -
            10:55 Önnereds HK Röd - Torslanda HK svart
            P12 3
            -
            11:45 Önnereds HK Vit - Torslanda HK Vit
            F14 2 Nord
            -
            12:40 Önnereds HK Grön - IK Sävehof 1
            F13 1
            -
            13:30 Önnereds HK Grön - Halmstad HF
            F14 1
            -
            14:35 Önnereds HK 2 - IF Hellton Karlstad
            P19-17 Väst
            -
            Må 14/1 20:00 Önnereds HK P16 - Redbergslids IK
            P19-17 Elit
            -
            Ti 15/1 00:00 Önnereds HK Grön - Bollebygds AFF
            P11 röd vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Kvibergs HK 1
            F10 grön vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Furulund/Öjersjö 4
            F9 grön vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Mölndals HF vit
            F11 vit vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - IK Sävehof 6
            F10 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Svart - IK Sävehof 2
            P10 gul vår
            -
            Fr 18/1 18:30 ÖHK Göteborg - HK Önnerediterna
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Lö 19/1 13:45 HK Önnerediterna - HP Alingsås
            Herr 2 Västra
            -
            Ti 22/1 00:00 Önnereds HK Vit - IK Sävehof 4
            P10 röd vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - GF Kroppskultur 2
            F9 vit vår
            -
            00:00 Önnereds HK Svart - BK Heid Blå
            F9 rosa vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - Torslanda HK 1
            P9 röd vår
            -
            Fr 25/1 18:30 HK Önnerediterna - Mölndals HF
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Lö 26/1 14:30 Önnereds HK - Kristianstad HK
            SHE
            -
            Sö 27/1 10:15 Önnereds HK 1 - Alingsås HK 1
            P16-15 1
            -
            12:45 Önnereds HK 2 - Kärra HF
            P19-17 Väst
            -
            14:10 Önnereds HK 1 - Kärra HF 2 F16
            F19-17 Elit
            -
            16:00 HK Önnerediterna - HK Brukspôjkera
            Herr 2 Västra
            -
            Ti 29/1 00:00 Önnereds HK Grön - Torslanda HK svart
            F10 grön vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - Kungälvs HK Svart
            F11 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - HK Aranäs gul
            F10 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Torslanda HK svart
            F11 vit vår
            -
            00:00 Önnereds HK Svart - Stenungsunds HK Vit
            P11 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - IK Sävehof 3
            P10 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - IK Baltichov vit
            P11 svart vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Marks HK blå
            P9 blå vår
            -
            Fr 1/2 18:30 HK Önnerediterna - Stenungsunds HK
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Må 4/2 19:00 Önnereds HK - HK Malmö
            Handbollsligan
            -
            Fr 8/2 18:30 HK Önnerediterna - Fjärås HK
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Lö 9/2 14:30 Önnereds HK - Höörs HK H 65
            SHE
            -
            Sö 10/2 14:15 HK Önnerediterna - HK Skövde
            Herr 2 Västra
            -
            On 20/2 19:00 Önnereds HK - IK Sävehof
            SHE
            -
            Lö 23/2 15:30 HK Önnerediterna - Sörhaga HK
            Herr 2 Västra
            -
            Sö 24/2 10:15 Önnereds HK Svart - Kungälvs HK
            P14 2 Nord
            -
            12:05 Önnereds HK 1 - Kärra HF 1
            P16-15 1
            -
            13:15 Önnereds HK 2 - IFK Kristinehamn
            P19-17 Väst
            -
            14:40 Önnereds HK 1 - IK Sävehof 1
            F19-17 Elit
            -
            16:00 Önnereds HK P16 - IK Sävehof 2 P16
            P19-17 Elit
            -
            Ti 26/2 00:00 Önnereds HK Grön - IK Sävehof 5
            P11 röd vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - Redbergslids IK Vit
            P10 röd vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Kärra HF 1
            F9 grön vår
            -
            00:00 Önnereds HK Svart - Baltichov blå
            F9 rosa vår
            -
            Lö 2/3 13:30 Önnereds HK Grön - Torslanda HK Blå
            F12 1
            -
            14:20 Önnereds HK Vit - Halmstad HF
            F12 2 Syd
            -
            Sö 3/3 10:30 Önnereds HK - Alingsås HK
            P19-17 Elit
            -
            13:45 ÖHK Göteborg - Mölndals HF
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            16:00 Önnereds HK - Eskilstuna Guif IF
            Handbollsligan
            -
            Ti 5/3 00:00 Önnereds HK Vit - Stenungsunds HK Röd
            P11 svart vår
            -
            00:00 Önnereds HK Svart - Mölndals HF röd
            P11 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - IK Nord
            P10 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - Baltichov vit
            F9 vit vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Baltichov röd
            F9 grön vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Baltichov blå
            F10 grön vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - HK Aranäs blå
            F11 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - IK Sävehof 2
            F11 vit vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - IK Baltichov röd
            F10 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - BK Heid Röd
            P9 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Svart - IK Sävehof 5
            P10 gul vår
            -
            To 7/3 20:30 HK Önnerediterna - ÖHK Göteborg
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Fr 8/3 18:30 HK Önnerediterna - Backa HK
            Herr 2 Västra
            -
            Sö 10/3 10:55 Önnereds HK 1 - HK Aranäs blå
            F16-15 1
            -
            12:00 Önnereds HK 3 - GF Kroppskultur 3
            F16-15 3
            -
            13:10 Önnereds HK P16 - HK Aranäs vit
            P19-17 Elit
            -
            14:35 Önnereds HK 2 - HK Varberg
            P19-17 Väst
            -
            16:00 Önnereds HK 1 - Torslanda HK
            F19-17 Elit
            -
            Må 11/3 18:15 Önnereds HK - Skara HF
            SHE
            -
            20:00 Önnereds HK - IFK Ystad HK
            Handbollsligan
            -
            Ti 12/3 00:00 Önnereds HK Vit - Torslanda HK Svart
            P10 röd vår
            -
            00:00 Önnereds HK Svart - GF Kroppskultur 1
            F9 rosa vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - Baltichov röd
            P9 röd vår
            -
            To 14/3 19:00 ÖHK Göteborg - Fjärås HK
            Dam 2 Västsv. Västra
            -
            Lö 16/3 13:30 Önnereds HK Vit - GF Kroppskultur grön
            F14 2 Nord
            -
            Sö 17/3 11:05 Önnereds HK Grön - BK Heid Röd
            F13 1
            -
            11:55 Önnereds HK Vit - Ale HF
            P13 2 Vit
            -
            13:40 Önnereds HK 1 - Kungälvs HK 1
            P16-15 1
            -
            14:45 Önnereds HK 2 - IK Sävehof 2
            P16-15 2 Nord
            -
            16:00 Önnereds HK - HK Aranäs P16
            P19-17 Elit
            -
            Må 18/3 19:00 Önnereds HK - Alingsås HK
            Handbollsligan
            -
            Ti 19/3 00:00 Önnereds HK Grön - Mölndals HF
            P10 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - HK Aranäs vit
            P11 svart vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - BK Heid Röd
            F9 vit vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Kungälvs HK Grön
            F10 grön vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - GF Kroppskultur 3
            F9 grön vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - BK Heid Svart
            F10 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Backa HK Röd
            F11 vit vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - Baltichov blå
            P9 blå vår
            -
            To 21/3 18:50 Önnereds HK 2 - Bollebygd/Borås
            P19-17 Väst
            -
            20:15 Önnereds HK P16 - Önnereds HK
            P19-17 Elit
            -
            Lö 23/3 13:30 Önnereds HK 1 - Kungälvs HK
            F19-17 Elit
            -
            Sö 24/3 09:00 Önnereds HK Vit - HK Aranäs blå
            F13 2 Syd
            -
            09:50 Önnereds HK Svart - IK Baltichov
            P14 2 Nord
            -
            10:45 Önnereds HK Grön - Torslanda HK Vit
            P14 1
            -
            11:40 Önnereds HK 1 - IK Sävehof 1
            F16-15 1
            -
            12:45 Önnereds HK 2 - Marks HK
            F16-15 2 Syd
            -
            13:50 Önnereds HK 3 - IK Sävehof 4
            F16-15 3
            -
            14:55 Önnereds HK 1 - IFK Skövde HK 1
            P16-15 1
            -
            Ti 26/3 00:00 Önnereds HK Svart - Kungälvs HK Grön
            P11 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Grön - HK Aranäs gul
            P11 röd vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - HK Aranäs vit
            P10 röd vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - GF Kroppskultur 3
            F11 blå vår
            -
            00:00 Önnereds HK Svart - Kärra HF 2
            F9 rosa vår
            -
            00:00 Önnereds HK Vit - Furulund/Öjersjö 3
            P9 röd vår
            -
            00:00 Önnereds HK Svart - HK Aranäs gul
            P10 gul vår
            -
            Sö 31/3 09:40 Önnereds HK Grön - HK Aranäs vit
            P12 1
            -
            10:30 Önnereds HK Röd - Marks HK Vit
            P12 3
            -
            11:20 Önnereds HK Grön - Kärra HF 1
            F14 1
            -
            12:15 Önnereds HK Vit - KFUM Trollhättans IA 2
            F14 2 Nord
            -
            13:10 Önnereds HK Grön - Alingsås HK 1
            F12 1
            -
            14:00 Önnereds HK Vit - Torslanda HK Röd
            P14 2 Syd
            -
            14:55 Önnereds HK 2 - Strömstad HK
            P16-15 2 Nord
            -
            16:00 Önnereds HK - IK Sävehof 2 P16
            P19-17 Elit
            -
            Sö 7/4 09:50 Önnereds HK Vit - IK Baltichov röd
            F12 2 Syd
            -
            10:40 Önnereds HK Svart - Alingsås HK 2
            P14 2 Nord
            -
            11:35 Önnereds HK Svart - Backa HK Vit
            F14 2 Syd
            -
            12:30 Önnereds HK 3 - BK Heid Svart
            F16-15 3
            -
            13:35 Önnereds HK 2 - HK Aranäs röd
            F16-15 2 Syd
            -
            16:00 Önnereds HK P16 - IK Sävehof 1
            P19-17 Elit
            -

            Hemmalag ÖHK-Hallen A

            Nyheter

            Inbjudan till kurs i Handbollens spelarutbildning

            2018-11-20

            Svenska Handbollförbundet har uppdaterat…

            Målvaktstränarutbildning, steg 3

            2018-11-16

            11-13 januari arrangeras den högsta…

            Sök till elithandbollsgymnasium

            2018-11-16

            För dig som vill kombinera handboll och studier…

            2 miljoner kronor till ungdomshandbollen

            2018-11-14

            2 049 168 kronor – så mycket får…

            Gomér/Gomér dömer dagens beachfinal

            2018-11-04

            Johan och Martin Gomér fortsätter att övertyga…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000