Hoppa till sidans innehåll
22029 False
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          8167 False
            Huvudsponsor
            5982 False
              Huvudsponsor

              Serier & Resultat

              Arenainformation

              Ystad Arena

              Adress: Fridhemsgatan 31
              Postadress 27139 Ystad
              Telefon: 0411-57 73 43
              E-post: ystadarena.hall@ystad.se
              Planmått: 40x20
              Kapacitet: 2700
              [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
              Tid Match Resultat
              Lö 7/9 15:00 IFK Ystad HK - OV Helsingborg HK
              Handbollsligan
              -
              On 11/9 19:00 IFK Ystad HK - HK Varberg
              Handbollsligan
              -
              Fr 13/9 19:30 Ystads IF HF - IFK Ystad HK
              Handbollsligan
              -
              To 19/9 19:00 Ystads IF HF - HK Varberg
              Handbollsligan
              -
              Fr 20/9 13:00 Ystads IF HF U P16 Vit - Eslövs HF P16 Grön
              P16 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U F16 Vit - Lugi HF F16 2
              F16 Grupp A
              -
              14:30 Ystads IF HF U P16 Blå - HK Malmö vit
              P16 Grupp B
              -
              15:00 Ystads IF HF U F16 Blå - Staffanstorps HK F16 A
              F16 Grupp B
              -
              Må 23/9 19:00 IFK Ystad HK - HK Malmö
              Handbollsligan
              -
              On 25/9 00:00 Ystads IF HF U P16 Blå - Vakant plats
              P16 Grupp B
              -
              Fr 27/9 00:00 Ystads IF HF U P19 Vit - Vakant plats
              P19 Grupp A
              -
              Lö 28/9 13:00 Ystads IF HF P14 Vit - OV Helsingborg HK
              P14 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF P13 Gul - IK Sund P06 2
              P13 Grupp B
              -
              14:15 Ystads IF HF P12 Blå - Lugi HF P12 2
              P12 Grupp B
              -
              14:30 Ystads IF HF P14 Grön - Staffanstorps HK P14
              P14 Grupp B
              -
              15:30 Ystads IF HF F13 - Lugi HF F13 1
              F13 Grupp A
              -
              Sö 29/9 00:00 Ystads IF HF U F19 - Vakant plats
              F19 Grupp B
              -
              11:00 Ystads IF HF P14 Blå - IF Kristianstad Svart
              P14 Grupp B
              -
              11:00 Ystads IF HF Blå - Lugi HF F12 3
              F12 Grupp C
              -
              12:00 Ystads IF HF Vit - Ljunghusens HK 1 F12
              F12 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U F19 - IK Lågan F19
              F19 Grupp B
              -
              13:30 Ystads IF HF P14 Gul - Vinslövs HK
              P14 Grupp C
              -
              14:45 Ystads IF HF F14 - HK Ankaret F14 (-05)
              F14 Grupp A
              -
              Ti 1/10 00:00 Ystads IF HF U P16 Vit - Vakant plats
              P16 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P8 Vit - IFK Ystad HK
              P8 Grupp A
              -
              To 3/10 19:00 Ystads IF HF - Lugi HF
              Handbollsligan
              -
              Lö 5/10 00:00 Ystads IF HF U P19 Blå - Vakant plats
              P19 Grupp A
              -
              00:00 IK Pandora - LVHK F13
              F14 Grupp B
              -
              13:30 LVHK F10 röd - Ystads IF HF F10 Vit
              F10 Grupp B
              -
              14:00 Ystads IF HF P10 Grön - H43 Lund HF 3
              P10 Grupp B
              -
              14:30 Ystads IF HF P13 Vit - OV Helsingborg HK
              P13 Grupp A
              -
              14:30 Lugi HF F10 2 - Ystads IF HF F10 Blå
              F10 Grupp B
              -
              15:00 H43 Lund HF 3 - IFK Ystad HK
              P10 Grupp B
              -
              15:00 IFK Ystad HK - Alingsås HK
              Handbollsligan
              -
              15:30 LVHK F11 2 - Ystads IF HF F11 Blå
              F11 Grupp C
              -
              15:30 Ystads IF HF F10 Blå - LVHK F10 röd
              F10 Grupp B
              -
              16:30 Lugi HF F10 2 - Ystads IF HF F10 Vit
              F10 Grupp B
              -
              Sö 6/10 11:00 Ystads IF HF P12 Vit - OV Helsingborg HK
              P12 Grupp A
              -
              11:00 Ystads IF HF P11 Vit - LVHK P11 1
              P11 Grupp A
              -
              12:00 LVHK P11 1 - IFK Kristianstad Orange
              P11 Grupp A
              -
              13:00 IFK Kristianstad Orange - Ystads IF HF P11 Vit
              P11 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U P19 Blå - HK Ankaret P19 (HJ)
              P19 Grupp A
              -
              13:00 IFK Ystad HK - Ystads IF HF P10 Grön
              P10 Grupp B
              -
              14:00 Ystads IF HF - RP IF Linköping
              Dam 1 södra
              -
              On 9/10 00:00 Vakant plats - Höörs HK H 65 F08
              F11 Grupp A
              -
              Fr 11/10 00:00 Ystads IF HF P12 Vit - Vakant plats
              P12 Grupp A
              -
              Lö 12/10 13:00 Ystads IF HF U F16 Vit - H43 Lund HF
              F16 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF Vit - LVHK F12 1
              F12 Grupp A
              -
              14:30 Ystads IF HF U P19 Vit - LVHK P19
              P19 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF Blå - IFK Malmö HF F12/F2007 Vit
              F12 Grupp C
              -
              15:00 IFK Ystad HK - IF Hallby HK
              Handbollsligan
              -
              16:00 Ystads IF HF P12 Blå - LVHK P12 2
              P12 Grupp B
              -
              16:00 Ystads IF HF U F16 Blå - Kävlinge HK
              F16 Grupp B
              -
              Sö 13/10 00:00 IFK Kristianstad Orange - Ystads IF HF P8 Vit
              P8 Grupp A
              -
              00:00 HK Björnen P8 2 - IFK Ystad HK
              P8 Grupp A
              -
              00:00 Åhus Handboll - IFK Kristianstad Svart
              P8 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P8 Blå - HK Björnen P8 1
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - Åhus Handboll
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Kristianstad Vit - Ystads IF HF P8 Grön
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Kristianstad Orange - HK Björnen P8 2
              P8 Grupp A
              -
              00:00 Åhus Handboll - Ystads IF HF P8 Blå
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Kristianstad Svart - HK Björnen P8 1
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - IFK Kristianstad Vit
              P8 Grupp A
              -
              00:00 Åhus Handboll - Ystads IF HF P8 Grön
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Kristianstad Orange - Ystads IF HF P8 Blå
              P8 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P8 Vit - HK Björnen P8 1
              P8 Grupp A
              -
              00:00 HK Björnen P8 2 - IFK Ystad HK
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - Åhus Handboll
              P8 Grupp A
              -
              00:00 Åhus Handboll - IFK Kristianstad Vit
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Kristianstad Svart - Ystads IF HF P8 Grön
              P8 Grupp A
              -
              10:30 Ystads IF HF F13 - H43 Lund HF 1
              F13 Grupp A
              -
              12:00 Ystads IF HF F14 - OV Helsingborg HK
              F14 Grupp A
              -
              12:30 Ystads IF HF U P16 Blå - Lugi HF P16 2
              P16 Grupp B
              -
              14:00 Ystads IF HF U P16 Vit - IF Kristianstad Orange
              P16 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF U - Vinslövs HK 2
              Dam 3 Södra B
              -
              15:30 Ystads IF HF P13 Gul - Kävlinge HK
              P13 Grupp B
              -
              Fr 18/10 19:30 Ystads IF HF - HK Varberg
              Handbollsligan
              -
              Lö 19/10 13:00 Åhus Handboll - Ystads IF HF P10 Grön
              P10 Grupp B
              -
              13:00 Ystads IF HF - Kävlinge HK
              Dam 1 södra
              -
              13:00 Ystads IF HF P14 Grön - HK Ankaret P14 (-05) 1
              P14 Grupp B
              -
              14:00 Ystads IF HF P10 Grön - H43 Lund HF 4
              P10 Grupp B
              -
              14:30 Ystads IF HF P14 Gul - HK Hök
              P14 Grupp C
              -
              15:00 Ystads IF HF U P19 Blå - H43 Lund HF 2
              P19 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF U - IK Baltichov
              Herr 1 södra
              -
              15:00 H43 Lund HF 4 - Åhus Handboll
              P10 Grupp B
              -
              Sö 20/10 10:00 Ystads IF HF F11 Vit - Eslövs IK 1
              F11 Grupp A
              -
              11:00 Eslövs IK 1 - HK Malmö svart
              F11 Grupp A
              -
              11:00 Ystads IF HF P14 Vit - HF Limhamn 2
              P14 Grupp A
              -
              12:00 HK Malmö svart - Ystads IF HF F11 Vit
              F11 Grupp A
              -
              12:30 Ystads IF HF P13 Vit - Ljunghusens HK 1 P13
              P13 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U F19 - Halmstad HF
              F19 Grupp B
              -
              13:30 Ystads IF HF P12 Vit - HK Ankaret P12 (-07)
              P12 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF P14 Blå - LVHK P14 2
              P14 Grupp B
              -
              To 31/10 19:00 Ystads IF HF - Önnereds HK
              Handbollsligan
              -
              Lö 2/11 00:00 IK Pandora - HK Ankaret F14 (-05) 1
              F14 Grupp B
              -
              13:00 Ystads IF HF U F16 Blå - HK Malmö röd
              F16 Grupp B
              -
              15:00 Ystads IF HF U F16 Vit - IFK Kristianstad
              F16 Grupp A
              -
              15:00 IFK Ystad HK - Redbergslids IK
              Handbollsligan
              -
              Sö 3/11 11:00 Ystads IF HF U P16 Vit - HK Malmö svart
              P16 Grupp A
              -
              12:30 Ystads IF HF P14 Gul - Tollarps IF P14
              P14 Grupp C
              -
              Lö 9/11 00:00 Ystads IF HF P14 Vit - HF Limhamn 1
              P14 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF F13 - Staffanstorps HK F13
              F13 Grupp A
              -
              00:00 Åhus Handboll - Ystads IF HF P10 Vit
              P10 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF P10 Vit - Ystads IF HF P10 Grön
              P10 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF P10 Grön - Åhus Handboll
              P10 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF - HK Farmen
              Dam 1 södra
              -
              00:00 Ystads IF HF F8 Vit - Tollarps IF F8_2
              F8 Grupp A
              -
              00:00 Höörs HK H 65 F11 - IK Sund F11 2
              F8 Grupp A
              -
              00:00 Tollarps IF F8 - Tollarps IF F8_2
              F8 Grupp A
              -
              00:00 Åhus Handboll - IFK Kristianstad Svart
              F8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Kristianstad Orange - Åhus Handboll
              F8 Grupp A
              -
              00:00 IK Sund F11 1 - IK Sund F11 2
              F8 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF F8 Vit - Ystads IF HF F8 Blå
              F8 Grupp A
              -
              00:00 Höörs HK H 65 F11 - Vinslövs HK
              F8 Grupp A
              -
              10:30 Ystads IF HF P13 Gul - Lugi HF P13 2
              P13 Grupp B
              -
              13:00 Ystads IF HF P12 Vit - LVHK P12 1
              P12 Grupp A
              -
              13:30 Ystads IF HF P11 Vit - Ljunghusens HK 1 P11
              P11 Grupp A
              -
              14:15 Ystads IF HF Vit - OV Helsingborg HK
              F12 Grupp A
              -
              14:30 Ljunghusens HK 1 P11 - Ystads IF HF P11 Blå
              P11 Grupp A
              -
              15:00 IFK Ystad HK - Lugi HF
              Handbollsligan
              -
              15:15 Ystads IF HF U P19 Vit - Lugi HF P19 2
              P19 Grupp A
              -
              15:30 Ystads IF HF P11 Blå - Ystads IF HF P11 Vit
              P11 Grupp A
              -
              15:30 Ystads IF HF Blå - Trelleborg HBK Ungdom
              F12 Grupp C
              -
              Sö 10/11 00:00 Tollarps IF F8 - Åhus Handboll
              F8 Grupp A
              -
              00:00 Åhus Handboll - Ystads IF HF F8 Blå
              F8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Kristianstad Orange - Vinslövs HK
              F8 Grupp A
              -
              00:00 IK Sund F11 1 - IFK Kristianstad Svart
              F8 Grupp A
              -
              00:00 Tollarps IF F8 - Ystads IF HF F8 Vit
              F8 Grupp A
              -
              00:00 Åhus Handboll - Höörs HK H 65 F11
              F8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Kristianstad Orange - IK Sund F11 2
              F8 Grupp A
              -
              00:00 IK Sund F11 1 - Ystads IF HF F8 Blå
              F8 Grupp A
              -
              00:00 Vinslövs HK - IFK Kristianstad Svart
              F8 Grupp A
              -
              00:00 Tollarps IF F8_2 - Åhus Handboll
              F8 Grupp A
              -
              11:00 Ystads IF HF P12 Blå - Eslövs HF P12 Grön
              P12 Grupp B
              -
              12:30 Ystads IF HF U - Näsby Handboll
              Dam 3 Södra B
              -
              13:30 Ystads IF HF F14 - Kristianstad HK 1
              F14 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF P14 Grön - Åhus Handboll
              P14 Grupp B
              -
              15:00 Ystads IF HF U - Vinslövs HK
              Herr 1 södra
              -
              15:30 Ystads IF HF P14 Blå - Eslövs HF P14
              P14 Grupp B
              -
              Ti 12/11 19:00 Ystads IF HF - IK Sävehof
              Handbollsligan
              -
              Lö 16/11 11:00 H43 Lund HF 1 - Ystads IF HF F11 Blå
              F11 Grupp C
              -
              12:00 Ystads IF HF F11 Blå - H43 Lund HF 3
              F11 Grupp C
              -
              12:30 Ystads IF HF P10 Blå - Ystads IF HF P10 Vit
              P10 Grupp B
              -
              13:30 Ystads IF HF P10 Vit - Åhus Handboll
              P10 Grupp B
              -
              14:00 Ystads IF HF U P16 Vit - Lugi HF P16 1
              P16 Grupp A
              -
              14:30 Åhus Handboll - Ystads IF HF P10 Blå
              P10 Grupp B
              -
              15:00 IFK Ystad HK - Ystads IF HF
              Handbollsligan
              -
              15:30 Ystads IF HF U F16 Vit - Eslövs IK 1
              F16 Grupp A
              -
              Sö 17/11 10:00 H43 Lund HF 3 - H43 Lund HF 1
              F11 Grupp C
              -
              11:00 Ystads IF HF P13 Vit - Åhus Handboll
              P13 Grupp A
              -
              12:30 Ystads IF HF P14 Grön - Ystads IF HF P14 Blå
              P14 Grupp B
              -
              13:00 Ystads IF HF F10 Vit - Staffanstorps HK F10
              F10 Grupp B
              -
              13:30 Ystads IF HF P14 Vit - IFK Malmö HF P14/P2004 Gul
              P14 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF P14 Gul - IK Lågan P14
              P14 Grupp C
              -
              14:00 Staffanstorps HK F10 - Lugi HF F10 1
              F10 Grupp B
              -
              15:00 Lugi HF F10 1 - Ystads IF HF F10 Vit
              F10 Grupp B
              -
              15:00 Ystads IF HF F14 - Lugi HF F14 1
              F14 Grupp A
              -
              Fr 22/11 11:00 Ystads IF HF U F19 - Staffanstorps HK F19
              F19 Grupp B
              -
              14:30 Ystads IF HF U P16 Blå - Halmstad HF
              P16 Grupp B
              -
              19:30 Ystads IF HF - IF Hallby HK
              Handbollsligan
              -
              Lö 23/11 00:00 IK Pandora - IFK Kristianstad Svart
              F14 Grupp B
              -
              00:00 Lugi HF P9 1 - Ystads IF HF P9 Vit
              P9 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - Lugi HF P9 4
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ljunghusens HK 1 P9 - Trelleborg HBK Ungdom
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ljunghusens HK 2 P9 - IFK Ystad HK
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Lugi HF P9 3 - Ljunghusens HK 3 P9
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P9 Grön - Lugi HF P9 2
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Lugi HF P9 1 - IFK Ystad HK
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ljunghusens HK 1 P9 - Ystads IF HF P9 Vit
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Lugi HF P9 4 - Trelleborg HBK Ungdom
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ljunghusens HK 2 P9 - Lugi HF P9 3
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P9 Grön - IFK Ystad HK
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ljunghusens HK 3 P9 - Lugi HF P9 2
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Lugi HF P9 1 - Lugi HF P9 2
              P9 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - Ljunghusens HK 1 P9
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P9 Vit - Lugi HF P9 3
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Lugi HF P9 4 - Ystads IF HF P9 Grön
              P9 Grupp A
              -
              11:00 Ystads IF HF Blå - Tomelilla IF
              F12 Grupp C
              -
              12:30 Ystads IF HF U - Dalhems IF
              Dam 3 Södra B
              -
              13:00 Ystads IF HF F11 Vit - Kävlinge HK
              F11 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U P19 Blå - Ystads IF HF U P19 Vit
              P19 Grupp A
              -
              13:30 Ystads IF HF P14 Blå - Lugi HF P14 2
              P14 Grupp B
              -
              15:00 Ystads IF HF - IFK Örebro Handboll
              Dam 1 södra
              -
              Sö 24/11 00:00 Trelleborg HBK Ungdom - IFK Ystad HK
              P9 Grupp A
              -
              00:00 IFK Malmö HF F9/F2010 Vit - Skurups Handboll F9
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF F9 Vit - Veberöds HK
              F9 Grupp B
              -
              00:00 IK Lågan Hörby - Ljunghusens HK F9
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Skurups Handboll F9 - IFK Malmö HF F9/F2010 Gul
              F9 Grupp B
              -
              00:00 HK Malmö - Ystads IF HF F9 Blå
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Trelleborg HBK Ungdom - Trelleborg Handbollsklubb
              F9 Grupp B
              -
              00:00 IFK Malmö HF F9/F2010 Vit - IK Lågan Hörby
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF F9 Vit - Skurups Handboll F9
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Veberöds HK - HK Malmö
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Trelleborg HBK Ungdom - Ystads IF HF F9 Blå
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Ljunghusens HK F9 - Trelleborg Handbollsklubb
              F9 Grupp B
              -
              00:00 IFK Malmö HF F9/F2010 Gul - Skurups Handboll F9
              F9 Grupp B
              -
              00:00 IFK Malmö HF F9/F2010 Vit - Ystads IF HF F9 Vit
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Veberöds HK - IK Lågan Hörby
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Skurups Handboll F9 - HK Malmö
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Trelleborg HBK Ungdom - Ljunghusens HK F9
              F9 Grupp B
              -
              00:00 IFK Malmö HF F9/F2010 Gul - Ystads IF HF F9 Blå
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Trelleborg Handbollsklubb - Skurups Handboll F9
              F9 Grupp B
              -
              13:00 Ystads IF HF F13 - Vinslövs HK
              F13 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF U - HK Drott Halmstad
              Herr 1 södra
              -
              15:00 Ystads IF HF P12 Vit - Kävlinge HK
              P12 Grupp A
              -
              To 28/11 19:00 IFK Ystad HK - OV Helsingborg HK
              Handbollsligan
              -
              Fr 29/11 00:00 IFK Ystad HK - Vakant plats
              P19 Grupp B
              -
              Lö 30/11 00:00 Ystads IF HF Vit - Lugi HF F12 2
              F12 Grupp A
              -
              13:30 LVHK F10 röd - Lugi HF F10 2
              F10 Grupp B
              -
              14:30 Ystads IF HF F10 Vit - Ystads IF HF F10 Blå
              F10 Grupp B
              -
              15:30 Ystads IF HF F10 Blå - LVHK F10 röd
              F10 Grupp B
              -
              16:30 Lugi HF F10 2 - Ystads IF HF F10 Vit
              F10 Grupp B
              -
              Sö 1/12 00:00 Ystads IF HF U P19 Blå - Lugi HF P19 2
              P19 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF U P16 Vit - Åhus Handboll
              P16 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF U F16 Blå - H43 Lund HF 2
              F16 Grupp B
              -
              14:00 IFK Ystad HK - IK Lågan P10
              P10 Grupp B
              -
              15:00 IK Lågan P10 - Åhus Handboll
              P10 Grupp B
              -
              16:00 Åhus Handboll - IFK Ystad HK
              P10 Grupp B
              -
              To 5/12 19:00 Ystads IF HF - Alingsås HK
              Handbollsligan
              -
              Lö 7/12 00:00 IK Pandora - Kristianstad HK 2
              F14 Grupp B
              -
              12:00 Ystads IF HF F11 Vit - KFUM Lundagård
              F11 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U - Lunds HS Lejon
              Dam 3 Södra B
              -
              13:30 Ystads IF HF U P19 Vit - H43 Lund HF 2
              P19 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF P11 Vit - Lugi HF P11 1
              P11 Grupp A
              -
              15:00 Lugi HF P11 1 - HK Ankaret P11 (-08) 1
              P11 Grupp A
              -
              15:00 IFK Ystad HK - IFK Skövde HK
              Handbollsligan
              -
              15:00 Ystads IF HF U F16 Vit - LVHK F16 1
              F16 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF F14 - Eslövs IK 1
              F14 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF F13 - Kristianstad HK 1
              F13 Grupp A
              -
              16:00 HK Ankaret P11 (-08) 1 - Ystads IF HF P11 Vit
              P11 Grupp A
              -
              Sö 8/12 10:30 Ystads IF HF P14 Blå - H43 Lund HF 3
              P14 Grupp B
              -
              12:30 Ystads IF HF - IFK Kristianstad
              Dam 1 södra
              -
              15:00 Ystads IF HF U - IFK Karlskrona
              Herr 1 södra
              -
              16:45 Ystads IF HF P14 Vit - Kävlinge HK
              P14 Grupp A
              -
              To 12/12 19:00 Ystads IF HF - Eskilstuna Guif IF
              Handbollsligan
              -
              Fr 13/12 13:00 Ystads IF HF U P16 Blå - H43 Lund HF 2
              P16 Grupp B
              -
              Lö 14/12 00:00 IK Pandora - IFK Malmö HF F14/F2005
              F14 Grupp B
              -
              12:30 Ystads IF HF U F19 - Vinslövs HK
              F19 Grupp B
              -
              13:00 Ystads IF HF F10 Vit - Eslövs IK
              F10 Grupp B
              -
              14:00 Eslövs IK - LVHK F10 svart
              F10 Grupp B
              -
              14:30 Ystads IF HF P14 Vit - HK Ankaret P14 (-05)
              P14 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF U - HK S-hof
              Herr 1 södra
              -
              15:00 LVHK F10 svart - Ystads IF HF F10 Vit
              F10 Grupp B
              -
              Sö 15/12 10:00 Ystads IF HF F11 Vit - Höörs HK H 65 F08
              F11 Grupp A
              -
              10:00 Ystads IF HF P11 Vit - Ljunghusens HK 1 P11
              P11 Grupp A
              -
              11:00 Ljunghusens HK 1 P11 - Ystads IF HF P11 Blå
              P11 Grupp A
              -
              11:00 LVHK F11 1 - Ystads IF HF F11 Vit
              F11 Grupp A
              -
              11:00 Ystads IF HF P13 Vit - Lugi HF P13 1
              P13 Grupp A
              -
              12:00 Höörs HK H 65 F08 - LVHK F11 1
              F11 Grupp A
              -
              12:00 Ystads IF HF P11 Blå - Ystads IF HF P11 Vit
              P11 Grupp A
              -
              13:15 Ystads IF HF P14 Grön - Lugi HF P14 2
              P14 Grupp B
              -
              13:30 HK Björnen P10 - Ystads IF HF P10 Grön
              P10 Grupp B
              -
              14:30 Ystads IF HF P10 Grön - Ystads IF HF P10 Blå
              P10 Grupp B
              -
              14:45 Ystads IF HF P14 Gul - Svedala HK
              P14 Grupp C
              -
              15:30 Ystads IF HF P10 Blå - HK Björnen P10
              P10 Grupp B
              -
              On 18/12 19:00 IFK Ystad HK - IK Sävehof
              Handbollsligan
              -
              Fr 20/12 19:30 Ystads IF HF - IFK Kristianstad
              Handbollsligan
              -
              Lö 21/12 00:00 IK Pandora - H43 Lund HF F05 2
              F14 Grupp B
              -
              15:00 Ystads IF HF P13 Gul - IFK Kristianstad Svart
              P13 Grupp B
              -
              Sö 22/12 11:00 Ystads IF HF P12 Blå - HK Ankaret P12 (07/08)
              P12 Grupp B
              -
              11:00 Ystads IF HF U P16 Blå - LVHK P16 2
              P16 Grupp B
              -
              12:15 Ystads IF HF Blå - H43 Lund HF 4
              F12 Grupp C
              -
              12:30 Ystads IF HF U F16 Vit - Kristianstad HK 1
              F16 Grupp A
              -
              13:30 Ystads IF HF Vit - Eslövs IK 1
              F12 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF U P19 Blå - IF Kristianstad Orange
              P19 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF U F16 Blå - OV Helsingborg HK 2
              F16 Grupp B
              -
              Fr 27/12 19:00 IFK Ystad HK - Önnereds HK
              Handbollsligan
              -
              Lö 4/1 14:00 Ystads IF HF - HK Önnerediterna
              Dam 1 södra
              -
              Fr 10/1 00:00 Ystads IF HF U - HK Björnen
              Dam 3 Södra B
              -
              Lö 11/1 12:30 Ystads IF HF F14 - LVHK F14 1
              F14 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U P19 Vit - HK Ankaret P19 (HJ)
              P19 Grupp A
              -
              13:30 Ystads IF HF P11 Vit - Lugi HF P11 2
              P11 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF P13 Vit - LVHK P13 1
              P13 Grupp A
              -
              14:30 Lugi HF P11 2 - Åhus Handboll
              P11 Grupp A
              -
              15:30 Åhus Handboll - Ystads IF HF P11 Vit
              P11 Grupp A
              -
              Sö 12/1 14:00 HK Malmö röd - Lugi HF F11 1
              F11 Grupp C
              -
              15:00 Ystads IF HF F11 Blå - HK Malmö röd
              F11 Grupp C
              -
              16:00 Lugi HF F11 1 - Ystads IF HF F11 Blå
              F11 Grupp C
              -
              Lö 18/1 00:00 IK Pandora - Eslövs IK 2
              F14 Grupp B
              -
              00:00 HK Ankaret P9 (-10) - H43 Lund HF
              P9 Grupp D
              -
              00:00 IFK Malmö HF P9/P2010 Gul - Staffanstorps HK P9
              P9 Grupp D
              -
              00:00 Veberöds HK Röd - KFUM Lundagård 1
              P9 Grupp D
              -
              00:00 KFUM Lundagård 2 - Ystads IF HF P9 Gul
              P9 Grupp D
              -
              00:00 Ystads IF HF P9 Blå - IFK Malmö HF P10/P2010 Vit
              P9 Grupp D
              -
              00:00 Tomelilla IF - Veberöds HK Blå
              P9 Grupp D
              -
              00:00 HK Ankaret P9 (-10) 2 - HK Ankaret P9 (-10) 3
              P9 Grupp D
              -
              00:00 HK Ankaret P9 (-10) - Ystads IF HF P9 Gul
              P9 Grupp D
              -
              00:00 IFK Malmö HF P9/P2010 Gul - IFK Malmö HF P10/P2010 Vit
              P9 Grupp D
              -
              00:00 Veberöds HK Röd - Veberöds HK Blå
              P9 Grupp D
              -
              00:00 KFUM Lundagård 2 - HK Ankaret P9 (-10) 3
              P9 Grupp D
              -
              00:00 Ystads IF HF P9 Blå - HK Ankaret P9 (-10) 2
              P9 Grupp D
              -
              00:00 Tomelilla IF - Staffanstorps HK P9
              P9 Grupp D
              -
              00:00 H43 Lund HF - KFUM Lundagård 1
              P9 Grupp D
              -
              00:00 HK Ankaret P9 (-10) - Veberöds HK Röd
              P9 Grupp D
              -
              00:00 IFK Malmö HF P9/P2010 Gul - KFUM Lundagård 2
              P9 Grupp D
              -
              00:00 Ystads IF HF P9 Blå - Staffanstorps HK P9
              P9 Grupp D
              -
              00:00 Tomelilla IF - HK Ankaret P9 (-10) 3
              P9 Grupp D
              -
              00:00 HK Ankaret P9 (-10) 2 - Veberöds HK Blå
              P9 Grupp D
              -
              00:00 H43 Lund HF - IFK Malmö HF P10/P2010 Vit
              P9 Grupp D
              -
              00:00 KFUM Lundagård 1 - Ystads IF HF P9 Gul
              P9 Grupp D
              -
              12:30 Ystads IF HF U F16 Vit - HK Malmö svart
              F16 Grupp A
              -
              13:30 Ystads IF HF P14 Vit - H43 Lund HF 1
              P14 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF - Backa HK/ Kungälvs HK
              Dam 1 södra
              -
              16:00 Ystads IF HF U - Anderstorps SK
              Herr 1 södra
              -
              Sö 19/1 11:00 Ystads IF HF P14 Blå - Åhus Handboll
              P14 Grupp B
              -
              12:30 Ystads IF HF P14 Grön - IF Kristianstad Svart
              P14 Grupp B
              -
              13:00 Ystads IF HF U F16 Blå - Halmstad HF 1
              F16 Grupp B
              -
              Fr 24/1 12:30 Ystads IF HF U P16 Vit - HK Ankaret P16 (P03/04)
              P16 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U F19 - Höörs HK H 65
              F19 Grupp B
              -
              14:00 Ystads IF HF U P16 Blå - Karlshamns HF
              P16 Grupp B
              -
              15:00 Ystads IF HF U P19 Vit - Åhus Handboll
              P19 Grupp A
              -
              Lö 25/1 00:00 Ystads IF HF Blå - Staffanstorps HK F12 Blå
              F12 Grupp C
              -
              00:00 Ystads IF HF Vit - Höörs HK H 65 F07
              F12 Grupp A
              -
              10:00 H43 Lund HF 3 - IFK Ystad HK
              P10 Grupp B
              -
              11:00 IFK Ystad HK - Ystads IF HF P10 Grön
              P10 Grupp B
              -
              12:00 Ystads IF HF P10 Grön - H43 Lund HF 3
              P10 Grupp B
              -
              13:00 Ystads IF HF F13 - Ljunghusens HK F13
              F13 Grupp A
              -
              14:30 Ystads IF HF P13 Gul - IFK Malmö HF P13/P2006 Gul
              P13 Grupp B
              -
              Sö 26/1 11:00 Ystads IF HF P12 Blå - Kävlinge HK 2
              P12 Grupp B
              -
              12:15 Ystads IF HF P12 Vit - IFK Kristianstad Orange
              P12 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF F10 Vit - Staffanstorps HK F10
              F10 Grupp B
              -
              14:00 Staffanstorps HK F10 - Lugi HF F10 1
              F10 Grupp B
              -
              14:00 Ystads IF HF F14 - Höörs HK H 65 F05
              F14 Grupp A
              -
              15:00 Lugi HF F10 1 - Ystads IF HF F10 Vit
              F10 Grupp B
              -
              15:30 Ystads IF HF P14 Gul - IFK Malmö HF P14/P2005 Vit
              P14 Grupp C
              -
              On 29/1 19:00 Ystads IF HF - OV Helsingborg HK
              Handbollsligan
              -
              Lö 1/2 15:00 IFK Ystad HK - IFK Kristianstad
              Handbollsligan
              -
              15:30 Ystads IF HF U - IF Kristianstad
              Dam 3 Södra B
              -
              Sö 2/2 11:00 Ystads IF HF P14 Vit - IF Kristianstad Orange
              P14 Grupp A
              -
              11:00 Ystads IF HF P13 Vit - Eslövs HF P13 Grön
              P13 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U - HK Ankaret
              Herr 1 södra
              -
              14:00 Ystads IF HF P14 Grön - LVHK P14 2
              P14 Grupp B
              -
              15:30 Ystads IF HF P14 Blå - Staffanstorps HK P14
              P14 Grupp B
              -
              15:30 Ystads IF HF - Bjurslätt/Torslanda
              Dam 1 södra
              -
              Fr 7/2 19:30 Ystads IF HF - HK Malmö
              Handbollsligan
              -
              Lö 8/2 00:00 IK Pandora - IK Lågan Hörby
              F14 Grupp B
              -
              11:00 Ystads IF HF Vit - Kristianstad HK 1
              F12 Grupp A
              -
              12:00 Ystads IF HF F13 - HK Ankaret F13 (-06)
              F13 Grupp A
              -
              12:15 Ystads IF HF Blå - Ljunghusens HK 2 F12
              F12 Grupp C
              -
              12:30 IFK Kristianstad Orange - Lugi HF P11 2
              P11 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U P16 Blå - IK Sund P03-04
              P16 Grupp B
              -
              13:30 Lugi HF P11 2 - Ystads IF HF P11 Blå
              P11 Grupp A
              -
              13:30 LVHK F10 röd - Ystads IF HF F10 Vit
              F10 Grupp B
              -
              14:00 Ystads IF HF U - Bjärnums HK Dam
              Dam 3 Södra B
              -
              14:00 Ystads IF HF P13 Gul - HK Ankaret P13 (-06) 1
              P13 Grupp B
              -
              14:30 Ystads IF HF P11 Blå - IFK Kristianstad Orange
              P11 Grupp A
              -
              14:30 Ystads IF HF F10 Blå - Lugi HF F10 2
              F10 Grupp B
              -
              14:45 Ystads IF HF U P19 Blå - Åhus Handboll
              P19 Grupp A
              -
              15:30 Ystads IF HF F10 Vit - Ystads IF HF F10 Blå
              F10 Grupp B
              -
              16:30 Lugi HF F10 2 - LVHK F10 röd
              F10 Grupp B
              -
              Sö 9/2 11:00 Ystads IF HF U P16 Vit - IK Lågan P16 1
              P16 Grupp A
              -
              12:30 Ystads IF HF U F16 Blå - Åhus Handboll
              F16 Grupp B
              -
              14:00 Åhus Handboll - Ystads IF HF P10 Grön
              P10 Grupp B
              -
              15:00 Ystads IF HF P10 Grön - H43 Lund HF 4
              P10 Grupp B
              -
              15:30 Ystads IF HF P12 Blå - IFK Kristianstad Svart
              P12 Grupp B
              -
              16:00 H43 Lund HF 4 - Åhus Handboll
              P10 Grupp B
              -
              16:00 Ystads IF HF U F16 Vit - OV Helsingborg HK 1
              F16 Grupp A
              -
              Fr 14/2 19:00 IFK Ystad HK - HK Malmö
              Handbollsligan
              -
              Lö 15/2 00:00 IFK Kristianstad Svart - IFK Kristianstad Vit
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Kristianstad Orange - Åhus Handboll
              P8 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P8 Vit - IFK Kristianstad Svart
              P8 Grupp A
              -
              00:00 HK Björnen P8 2 - IFK Kristianstad Vit
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - Ystads IF HF P8 Grön
              P8 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P8 Blå - IFK Ystad HK
              P8 Grupp A
              -
              00:00 HK Björnen P8 1 - Åhus Handboll
              P8 Grupp A
              -
              12:30 Ystads IF HF U P19 Blå - OV Helsingborg HK
              P19 Grupp A
              -
              13:30 Ystads IF HF F14 - IFK Kristianstad Orange
              F14 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF P14 Grön - Eslövs HF P14
              P14 Grupp B
              -
              15:00 Ystads IF HF - HF Somby/Skövde
              Dam 1 södra
              -
              Sö 16/2 00:00 IFK Kristianstad Orange - IFK Kristianstad Vit
              P8 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P8 Vit - Åhus Handboll
              P8 Grupp A
              -
              00:00 HK Björnen P8 2 - Åhus Handboll
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - Ystads IF HF P8 Blå
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Kristianstad Svart - IFK Ystad HK
              P8 Grupp A
              -
              00:00 HK Björnen P8 1 - Ystads IF HF P8 Grön
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Kristianstad Orange - Åhus Handboll
              P8 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P8 Vit - Ystads IF HF P8 Grön
              P8 Grupp A
              -
              00:00 HK Björnen P8 2 - Ystads IF HF P8 Blå
              P8 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - IFK Ystad HK
              P8 Grupp A
              -
              00:00 Åhus Handboll - HK Björnen P8 1
              P8 Grupp A
              -
              12:00 Ystads IF HF P14 Blå - HK Ankaret P14 (-05) 1
              P14 Grupp B
              -
              13:30 Ystads IF HF P14 Vit - LVHK P14 1
              P14 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF U - HK Farmen
              Herr 1 södra
              -
              Fr 21/2 19:30 Ystads IF HF - IFK Ystad HK
              Handbollsligan
              -
              Lö 29/2 00:00 Ystads IF HF F11 Blå - Eslövs IK 3
              F11 Grupp C
              -
              00:00 IK Pandora - HK Malmö röd
              F14 Grupp B
              -
              10:00 Åhus Handboll - Ystads IF HF P10 Vit
              P10 Grupp B
              -
              12:30 Ystads IF HF U F16 Blå - Trelleborg HBK Ungdom
              F16 Grupp B
              -
              14:00 Ystads IF HF U F16 Vit - HK Ankaret F16 (03/04)
              F16 Grupp A
              -
              15:30 Ystads IF HF U F19 - HK Malmö svart
              F19 Grupp B
              -
              Sö 1/3 11:00 Ystads IF HF U P16 Vit - H43 Lund HF 1
              P16 Grupp A
              -
              11:00 Ystads IF HF P14 Gul - Lugi HF P14 3
              P14 Grupp C
              -
              11:00 Ystads IF HF P10 Vit - Ystads IF HF P10 Grön
              P10 Grupp B
              -
              12:00 Ystads IF HF P10 Grön - Åhus Handboll
              P10 Grupp B
              -
              12:30 Ystads IF HF U P16 Blå - IF Kristianstad Svart
              P16 Grupp B
              -
              13:00 Ystads IF HF U P19 Vit - Karlskrona Handboll P19
              P19 Grupp A
              -
              13:30 Ystads IF HF P12 Vit - HK Ankaret P12 (-07)
              P12 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF - GF Kroppskultur
              Dam 1 södra
              -
              15:00 IFK Ystad HK - HK Varberg
              Handbollsligan
              -
              15:00 Ystads IF HF P13 Vit - IFK Kristianstad Orange
              P13 Grupp A
              -
              16:00 Ystads IF HF U - HP Alingsås
              Herr 1 södra
              -
              Ti 3/3 19:00 Ystads IF HF - Lugi HF
              Handbollsligan
              -
              Lö 7/3 00:00 IK Pandora - LVHK F14 2
              F14 Grupp B
              -
              12:30 Ystads IF HF U P16 Blå - Karlskrona Handboll P03/04
              P16 Grupp B
              -
              12:30 Ystads IF HF Vit - HK Ankaret F12 (-07)
              F12 Grupp A
              -
              13:30 Ystads IF HF U - Hässleholms HF
              Dam 3 Södra B
              -
              13:45 Ystads IF HF Blå - IK Lågan F12
              F12 Grupp C
              -
              15:00 Ystads IF HF U - IK Lågan
              Herr 1 södra
              -
              15:00 Ystads IF HF F13 - Åhus Handboll
              F13 Grupp A
              -
              Sö 8/3 10:00 KFUM Lundagård - Ystads IF HF F11 Vit
              F11 Grupp A
              -
              11:00 Ystads IF HF U F16 Blå - Lugi HF F 16 3
              F16 Grupp B
              -
              12:00 Trelleborg HBK Ungdom - HK Malmö svart
              F11 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF F11 Vit - Trelleborg HBK Ungdom
              F11 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U P19 Blå - Karlskrona Handboll P19
              P19 Grupp A
              -
              14:00 HK Malmö svart - KFUM Lundagård
              F11 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF P13 Gul - IK Lågan P13
              P13 Grupp B
              -
              14:30 Ystads IF HF P12 Blå - H43 Lund HF 1
              P12 Grupp B
              -
              Ti 10/3 19:00 IFK Ystad HK - Eskilstuna Guif IF
              Handbollsligan
              -
              To 12/3 19:00 Ystads IF HF - IFK Skövde HK
              Handbollsligan
              -
              Lö 14/3 00:00 Ystads IF HF Vit - Kävlinge HK
              F12 Grupp A
              -
              00:00 Lugi HF P9 1 - Ljunghusens HK 2 P9
              P9 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - Lugi HF P9 3
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ljunghusens HK 1 P9 - Ystads IF HF P9 Grön
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P9 Vit - IFK Ystad HK
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Lugi HF P9 4 - Ljunghusens HK 3 P9
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Trelleborg HBK Ungdom - Lugi HF P9 2
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Lugi HF P9 1 - Lugi HF P9 3
              P9 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - Ystads IF HF P9 Grön
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ljunghusens HK 1 P9 - IFK Ystad HK
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P9 Vit - Ljunghusens HK 3 P9
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Lugi HF P9 4 - Lugi HF P9 2
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Trelleborg HBK Ungdom - Ljunghusens HK 2 P9
              P9 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - Lugi HF P9 2
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ljunghusens HK 1 P9 - Ljunghusens HK 2 P9
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF P9 Vit - Ystads IF HF P9 Grön
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Lugi HF P9 4 - Lugi HF P9 3
              P9 Grupp A
              -
              00:00 Trelleborg HBK Ungdom - Ljunghusens HK 3 P9
              P9 Grupp A
              -
              12:30 Ystads IF HF F14 - Trelleborg HBK Ungdom
              F14 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U P19 Vit - IF Kristianstad Orange
              P19 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF - HK S-hof
              Dam 1 södra
              -
              16:00 Ystads IF HF U - IF Kristianstad
              Herr 1 södra
              -
              Sö 15/3 00:00 Lugi HF P9 1 - IFK Ystad HK
              P9 Grupp A
              -
              00:00 IFK Malmö HF F9/F2010 Vit - Trelleborg HBK Ungdom
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF F9 Vit - Ljunghusens HK F9
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Veberöds HK - IFK Malmö HF F9/F2010 Gul
              F9 Grupp B
              -
              00:00 IK Lågan Hörby - Ystads IF HF F9 Blå
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Skurups Handboll F9 - Trelleborg Handbollsklubb
              F9 Grupp B
              -
              00:00 HK Malmö - Skurups Handboll F9
              F9 Grupp B
              -
              00:00 IFK Malmö HF F9/F2010 Vit - Ljunghusens HK F9
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF F9 Vit - IFK Malmö HF F9/F2010 Gul
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Veberöds HK - Ystads IF HF F9 Blå
              F9 Grupp B
              -
              00:00 IK Lågan Hörby - Trelleborg Handbollsklubb
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Skurups Handboll F9 - Skurups Handboll F9
              F9 Grupp B
              -
              00:00 HK Malmö - Trelleborg HBK Ungdom
              F9 Grupp B
              -
              00:00 IFK Malmö HF F9/F2010 Vit - Ystads IF HF F9 Blå
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF F9 Vit - Skurups Handboll F9
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Veberöds HK - Trelleborg HBK Ungdom
              F9 Grupp B
              -
              00:00 IK Lågan Hörby - IFK Malmö HF F9/F2010 Gul
              F9 Grupp B
              -
              00:00 Skurups Handboll F9 - Ljunghusens HK F9
              F9 Grupp B
              -
              00:00 HK Malmö - Trelleborg Handbollsklubb
              F9 Grupp B
              -
              10:00 Ystads IF HF P10 Blå - Ystads IF HF P10 Vit
              P10 Grupp B
              -
              11:00 Ystads IF HF P10 Vit - Åhus Handboll
              P10 Grupp B
              -
              11:00 Ystads IF HF P12 Vit - Lugi HF P12 1
              P12 Grupp A
              -
              11:00 Ystads IF HF P14 Blå - Ystads IF HF P14 Grön
              P14 Grupp B
              -
              12:00 Åhus Handboll - Ystads IF HF P10 Blå
              P10 Grupp B
              -
              12:30 Ystads IF HF P12 Blå - OV Helsingborg HK
              P12 Grupp B
              -
              13:00 Ystads IF HF U P16 Vit - OV Helsingborg HK
              P16 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF P13 Gul - OV Helsingborg HK
              P13 Grupp B
              -
              15:30 Ystads IF HF P13 Vit - Trelleborg HBK Ungdom
              P13 Grupp A
              -
              Ti 17/3 19:00 Ystads IF HF - Redbergslids IK
              Handbollsligan
              -
              Lö 21/3 00:00 IK Pandora - Lugi HF F14 2
              F14 Grupp B
              -
              11:00 Kävlinge HK 2 - LVHK F11 2
              F11 Grupp C
              -
              12:00 LVHK F11 2 - Ystads IF HF F11 Blå
              F11 Grupp C
              -
              12:30 Ystads IF HF P14 Vit - Lugi HF P14 1
              P14 Grupp A
              -
              13:00 HK Ankaret P11 (-08) 1 - Åhus Handboll
              P11 Grupp A
              -
              14:00 Åhus Handboll - Ystads IF HF P11 Blå
              P11 Grupp A
              -
              14:15 Ystads IF HF U P19 Blå - H43 Lund HF 1
              P19 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF P11 Blå - HK Ankaret P11 (-08) 1
              P11 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF U - Karlshamns HF
              Dam 3 Södra B
              -
              Sö 22/3 10:00 Ystads IF HF F11 Blå - Kävlinge HK 2
              F11 Grupp C
              -
              11:00 Ystads IF HF Blå - H43 Lund HF 3
              F12 Grupp C
              -
              11:00 Ystads IF HF U F16 Vit - Lugi HF F16 1
              F16 Grupp A
              -
              12:15 Ystads IF HF F13 - H43 Lund HF 2
              F13 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF U F19 - HK Hearts
              F19 Grupp B
              -
              13:45 Ystads IF HF P14 Gul - Kävlinge HK 2
              P14 Grupp C
              -
              14:45 Ystads IF HF P14 Grön - Trelleborg HBK Ungdom
              P14 Grupp B
              -
              Lö 28/3 13:00 Ystads IF HF U F16 Blå - LVHK F16 2
              F16 Grupp B
              -
              13:00 Ystads IF HF U P16 Blå - OV Helsingborg HK 2
              P16 Grupp B
              -
              14:30 Ystads IF HF U F19 - Kävlinge HK
              F19 Grupp B
              -
              14:30 Ystads IF HF P14 Gul - HK Malmö
              P14 Grupp C
              -
              Sö 29/3 10:00 Ystads IF HF P13 Gul - IFK Ystad HK
              P13 Grupp B
              -
              10:00 Ystads IF HF F11 Vit - Eslövs IK 1
              F11 Grupp A
              -
              11:00 Eslövs IK 1 - HK Malmö svart
              F11 Grupp A
              -
              11:00 Ystads IF HF P12 Blå - IFK Ystad HK
              P12 Grupp B
              -
              11:30 Ystads IF HF P13 Vit - IK Sund P06 1
              P13 Grupp A
              -
              12:00 HK Malmö svart - Ystads IF HF F11 Vit
              F11 Grupp A
              -
              12:30 IFK Kristianstad Orange - Lugi HF P11 2
              P11 Grupp A
              -
              13:00 Ystads IF HF P14 Grön - IFK Ystad HK
              P14 Grupp B
              -
              13:30 Lugi HF P11 2 - Ystads IF HF P11 Blå
              P11 Grupp A
              -
              13:30 Ystads IF HF Vit - H43 Lund HF 1
              F12 Grupp A
              -
              14:30 Ystads IF HF P11 Blå - IFK Kristianstad Orange
              P11 Grupp A
              -
              Lö 4/4 12:30 Ystads IF HF Blå - LVHK F11
              F12 Grupp C
              -
              13:00 Ystads IF HF U F16 Vit - Höörs HK H 65
              F16 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF U F16 Blå - HK Hök
              F16 Grupp B
              -
              15:00 Ystads IF HF U P19 Vit - Ystads IF HF U P19 Blå
              P19 Grupp A
              -
              Sö 5/4 11:00 Ystads IF HF P14 Blå - IFK Ystad HK
              P14 Grupp B
              -
              11:00 Ystads IF HF P13 Gul - Eslövs HF P13 Vit
              P13 Grupp B
              -
              12:30 Ystads IF HF F13 - IFK Kristianstad
              F13 Grupp A
              -
              14:00 Ystads IF HF P12 Blå - Åhus Handboll
              P12 Grupp B
              -
              14:00 Ystads IF HF P12 Vit - IK Sund P07 1
              P12 Grupp A
              -
              Lö 11/4 00:00 IFK Ystad HK - Åhus Handboll
              P12 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF Vit - Staffanstorps HK F12 Röd
              F12 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - Eslövs HF P13 Vit
              P13 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF P13 Vit - H43 Lund HF 1
              P13 Grupp A
              -
              00:00 Ystads IF HF F14 - HK Malmö svart
              F14 Grupp A
              -
              00:00 IFK Ystad HK - Lugi HF P14 2
              P14 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF P14 Grön - H43 Lund HF 3
              P14 Grupp B
              -
              00:00 Ystads IF HF P14 Vit - H43 Lund HF 2
              P14 Grupp A
              -
              Må 13/4 13:00 Ystads IF HF U P19 Vit - OV Helsingborg HK
              P19 Grupp A
              -
              15:00 Ystads IF HF U P16 Vit - LVHK P16 1
              P16 Grupp A
              -

              Hemmalag Ystad Arena

              Nyheter

              Handbollsligan och SHE publicerade

              2019-07-15

              På måndagen offentliggjordes spelprogrammen för…

              IHF-kongressen avslutas

              2019-07-05

              Under fredagen (5/7) avslutas IHF-kongressen som…

              Nu lanserar vi vår nya domarutbildning

              2019-07-05

              Utbildningen är en utveckling av de tidigare…

              Sommartider på SHF

              2019-07-03

              Vi lägger ner bollarna och har låg bemanning…

              Pride 2019

              2019-07-03

              Var med och bilda handbollens regnbåge under…

               
              Svenska Handbollförbundet
              Box 11016
              100 61 Stockholm
              Telefon: 086996000