Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      19813 False
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Arenainformation

            Idrottens hus

            [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
            Tid Match Resultat
            Lö 13/10 09:30 OV Helsingborg HK 2 - Eslövs IK 2
            F16 Grupp B
            -
            11:00 OV Helsingborg - IFK Kristianstad Damer J 2
            F19 Grupp A
            -
            12:30 OV Helsingborg HK 1 - Kristianstad HK
            F16 Grupp A
            -
            14:30 OV Helsingborg HK - IF Hellton Karlstad
            Damallsvenskan
            -
            Sö 14/10 10:00 OV Helsingborg HK F05 - Eslövs IK 1
            F13 Grupp A
            -
            11:15 OV Helsingborg HK P06 - Eslövs HF Grön
            P12 Grupp A
            -
            12:25 OV Helsingborg HK F05 2 - IFK Kristianstad F05 Svart
            F13 Grupp B
            -
            13:45 OV Helsingborg HK - IK Lågan F12 2
            F12 Grupp D
            -
            Fr 19/10 19:30 Helsingborgs HK - HK Malmö
            DA Div 2 S
            -
            Lö 20/10 12:00 OV Helsingborg HK - IK Lågan
            USM F14 1:25
            -
            13:20 Marks HK - Mölndals HF 2
            USM F14 1:25
            -
            14:40 IK Lågan - IFK Bankeryd
            USM F14 1:25
            -
            16:00 OV Helsingborg HK - Mölndals HF 2
            USM F14 1:25
            -
            17:20 IFK Bankeryd - Marks HK
            USM F14 1:25
            -
            Sö 21/10 09:30 IK Lågan - Mölndals HF 2
            USM F14 1:25
            -
            10:50 OV Helsingborg HK - IFK Bankeryd
            USM F14 1:25
            -
            12:10 Marks HK - IK Lågan
            USM F14 1:25
            -
            13:30 Mölndals HF 2 - IFK Bankeryd
            USM F14 1:25
            -
            14:50 OV Helsingborg HK - Marks HK
            USM F14 1:25
            -
            16:30 OV Helsingborg HK - Vakant plats
            P16 Grupp B
            -
            18:00 OV Helsingborg HK 1 - Kävlinge HK F02
            F16 Grupp A
            -
            Lö 27/10 10:30 Helsingborgs HK 2 - LVHK
            HA Div 4 A
            -
            12:15 OV Helsingborg HK - IF Kristianstad P02 Svart
            P16 Grupp A
            -
            14:30 OV Helsingborg HK - Tumba HBK
            Damallsvenskan
            -
            16:20 Helsingborgs HK - Hässleholms HF
            HA Div 3 SS
            -
            Sö 28/10 10:00 OV Helsingborg HK P08 - LUGI HF P08 4
            P10 Grupp C
            -
            11:00 LUGI HF P08 4 - IFK Malmö HF P2008
            P10 Grupp C
            -
            12:00 IFK Malmö HF P2008 - OV Helsingborg HK P08
            P10 Grupp C
            -
            13:20 OV Helsingborg HK F04 - Höörs HK H 65 F04
            F14 Grupp A
            -
            Sö 4/11 12:45 OV Helsingborg HK - H43 Lund HF P03
            P16 Grupp B
            -
            Lö 10/11 09:00 OV Helsingborg HK P04 - Eslövs HF Grön
            P14 Grupp B
            -
            10:40 OV Helsingborg HK P05 - Ystads IF HF P05 Vit
            P13 Grupp A
            -
            10:40 Helsingborgs HK 2 - Vakant plats
            HA Div 4 A
            -
            12:15 OV Helsingborg HK 1 - IFK Kristianstad F02, svart
            F16 Grupp A
            -
            14:30 OV Helsingborg HK - Tyresö Handboll
            Damallsvenskan
            -
            16:30 Helsingborgs HK - Trelleborg HBK Elit Damer
            DA Div 2 S
            -
            Sö 11/11 09:30 OV Helsingborg HK F08 - H43 Lund HF F08 3
            F10 Grupp D
            -
            10:30 H43 Lund HF F08 3 - IK Sund F08
            F10 Grupp D
            -
            11:30 IK Sund F08 - OV Helsingborg HK F08
            F10 Grupp D
            -
            12:40 OV Helsingborg HK F05 - LUGI HF F05 1
            F13 Grupp A
            -
            14:10 OV Helsingborg HK F05 2 - LVHK F05 2
            F13 Grupp B
            -
            15:45 OV Helsingborg - HK Malmö
            F19 Grupp A
            -
            17:20 OV Helsingborg - Halmstad HF
            P19 Grupp A
            -
            19:00 Helsingborgs HK - IK Lågan 2
            DA Div 4 S
            -
            Fr 16/11 19:00 OV Helsingborg HK - IF Hallby HK
            Herrallsvenskan
            -
            Sö 18/11 09:30 OV Helsingborg HK F05 2 - Eslövs IK 3
            F13 Grupp B
            -
            10:45 OV Helsingborg HK F04 - LVHK F04
            F14 Grupp A
            -
            12:00 OV Helsingborg HK 2 - IK Lågan F16 1
            F16 Grupp B
            -
            13:20 OV Helsingborg HK F06 - Ystads IF HF F06
            F12 Grupp B
            -
            14:20 OV Helsingborg HK - H43 Lund HF F06 3
            F12 Grupp D
            -
            15:40 OV Helsingborg HK - LUGI HF P02/03 3
            P16 Grupp B
            -
            17:15 Helsingborgs HK - Tomelilla IF
            HA Div 3 SS
            -
            Lö 24/11 12:00 Helsingborgs HK - H43 Lund HF
            DA Div 2 S
            -
            13:45 OV Helsingborg HK 1 - H43 Lund HF F02 1
            F16 Grupp A
            -
            15:30 OV Helsingborg HK - Karlskrona Handboll P16
            P16 Grupp A
            -
            Sö 25/11 10:00 OV Helsingborg HK F04 2 - GW Landskrona HK F04
            F14 Grupp B
            -
            11:15 OV Helsingborg HK P06 - LVHK P06 1
            P12 Grupp A
            -
            12:15 OV Helsingborg HK F04 - LUGI HF F04 1
            F14 Grupp A
            -
            13:25 OV Helsingborg HK P06 2 - Tollarps IF P06
            P12 Grupp B
            -
            14:40 OV Helsingborg HK F05 - Kristianstad HK F05
            F13 Grupp A
            -
            15:40 OV Helsingborg HK P07 2 - LUGI HF P07 2
            P11 Grupp B
            -
            16:40 LUGI HF P07 2 - Vakant plats
            P11 Grupp B
            -
            17:40 Vakant plats - OV Helsingborg HK P07 2
            P11 Grupp B
            -
            Lö 1/12 14:00 Helsingborgs HK 2 - GW Landskrona HK Herrar
            HA Div 4 A
            -
            15:45 OV Helsingborg HK - IFK Malmö HF Gul P16
            P16 Grupp B
            -
            17:00 Helsingborgs HK - IK Lågan
            DA Div 2 S
            -
            Sö 2/12 13:00 OV Helsingborg HK P06 2 - Vinslövs HK P06
            P12 Grupp B
            -
            14:30 Helsingborgs HK - Bjärnums HK
            DA Div 4 S
            -
            Fr 7/12 19:00 OV Helsingborg HK - HK Drott Halmstad
            Damallsvenskan
            -
            Lö 8/12 09:30 OV Helsingborg HK F05 2 - Kävlinge HK F05
            F13 Grupp B
            -
            10:50 OV Helsingborg HK 2 - Trelleborg HBK F02 2
            F16 Grupp B
            -
            12:10 OV Helsingborg HK F05 - HK Malmö svart
            F13 Grupp A
            -
            13:40 OV Helsingborg - Vakant plats
            P19 Grupp A
            -
            15:15 Helsingborgs HK - HK Ankaret Damer U
            DA Div 4 S
            -
            Sö 9/12 10:00 OV Helsingborg HK F06 - HK Ankaret F06
            F12 Grupp B
            -
            11:15 OV Helsingborg HK P05 - Åhus Handboll P05
            P13 Grupp A
            -
            12:30 OV Helsingborg HK P05 2 - Vakant plats
            P13 Grupp B
            -
            Lö 5/1 14:30 OV Helsingborg HK - Bjurslätt/Torslanda
            Damallsvenskan
            -
            16:30 Helsingborgs HK - Vakant plats
            DA Div 4 S
            -
            Lö 12/1 09:30 OV Helsingborg HK F08 - IFK Malmö HF F2008 Gul
            F10 Grupp D
            -
            10:30 IFK Malmö HF F2008 Gul - HK Ankaret F08 1
            F10 Grupp D
            -
            11:30 HK Ankaret F08 1 - OV Helsingborg HK F08
            F10 Grupp D
            -
            12:30 OV Helsingborg HK - Tollarps IF F07
            F11 Grupp B
            -
            13:30 Tollarps IF F07 - HK Ankaret F07 1
            F11 Grupp B
            -
            14:30 HK Ankaret F07 1 - OV Helsingborg HK
            F11 Grupp B
            -
            15:30 OV Helsingborg HK P06 2 - HK Hök P06
            P12 Grupp B
            -
            16:30 OV Helsingborg HK F06 - LUGI HF F06 2
            F12 Grupp B
            -
            Lö 19/1 10:00 OV Helsingborg HK P04 - Vakant plats
            P14 Grupp B
            -
            11:30 OV Helsingborg - H43 Lund HF 1
            P19 Grupp A
            -
            12:00 Helsingborgs HK 2 - Bjärreds HK Herrar Div 4 S
            HA Div 4 A
            -
            14:30 OV Helsingborg HK - Eskilstuna Guif IF
            Damallsvenskan
            -
            16:15 OV Helsingborg - Vakant plats
            F19 Grupp A
            -
            Sö 20/1 09:30 OV Helsingborg HK F05 - IFK Malmö HF Gul F2005
            F13 Grupp A
            -
            10:30 OV Helsingborg HK P05 - Vakant plats
            P13 Grupp A
            -
            11:30 OV Helsingborg HK F04 - Eslövs IK 1
            F14 Grupp A
            -
            12:30 OV Helsingborg HK F05 2 - Åhus Handboll F05
            F13 Grupp B
            -
            13:30 OV Helsingborg HK F04 2 - LUGI HF F04 2
            F14 Grupp B
            -
            14:30 OV Helsingborg HK P06 - H 78 Sölvesborg
            P12 Grupp A
            -
            15:40 OV Helsingborg HK - IFK Malmö HF F2006 Vit
            F12 Grupp D
            -
            Fr 25/1 19:00 OV Helsingborg HK - Eslövs IK
            Damallsvenskan
            -
            Sö 3/2 09:30 OV Helsingborg HK - LVHK P02 2
            P16 Grupp B
            -
            11:15 Helsingborgs HK - LIGU
            DA Div 2 S
            -
            12:45 OV Helsingborg HK 1 - Staffanstorps HK FA-1
            F16 Grupp A
            -
            14:10 OV Helsingborg HK 2 - Staffanstorps HK FA-2
            F16 Grupp B
            -
            15:30 OV Helsingborg HK P04 - H43 Lund HF P04 3
            P14 Grupp B
            -
            16:40 OV Helsingborg HK P05 - H43 Lund HF P05 3
            P13 Grupp A
            -
            17:50 OV Helsingborg HK P06 - IK Sund P06 1
            P12 Grupp A
            -
            Lö 9/2 09:00 OV Helsingborg HK P06 2 - IK Sund P06 2
            P12 Grupp B
            -
            10:15 OV Helsingborg - H43 Lund HF
            F19 Grupp A
            -
            11:45 OV Helsingborg HK - Ystads IF HF PA Vit
            P16 Grupp A
            -
            16:00 OV Helsingborg HK - HK Aranäs
            Damallsvenskan
            -
            17:30 Helsingborgs HK - KFUM Lundagård
            HA Div 3 SS
            -
            Lö 16/2 10:00 OV Helsingborg HK P05 - IFK Malmö HF P2005
            P13 Grupp A
            -
            11:15 OV Helsingborg HK P04 - IFK Malmö HF P2004
            P14 Grupp B
            -
            12:40 OV Helsingborg HK 1 - IFK Kristianstad F02 orange
            F16 Grupp A
            -
            14:10 Helsingborgs HK - Vinslövs HK Damer
            DA Div 2 S
            -
            15:45 OV Helsingborg - H43 Lund HF 2
            P19 Grupp A
            -
            17:30 OV Helsingborg HK F04 2 - Vakant plats
            F14 Grupp B
            -
            Lö 23/2 14:30 OV Helsingborg HK - GT Söder HK
            Damallsvenskan
            -
            16:15 Helsingborgs HK - Näsby Handboll
            HA Div 3 SS
            -
            Sö 3/3 18:00 OV Helsingborg - Vinslövs HK Herrar J
            P19 Grupp A
            -
            Sö 10/3 09:30 OV Helsingborg HK F07 - IFK Malmö HF F2007 Gul
            F11 Grupp C
            -
            10:30 IFK Malmö HF F2007 Gul - LVHK F07 2
            F11 Grupp C
            -
            11:30 LVHK F07 2 - OV Helsingborg HK F07
            F11 Grupp C
            -
            12:30 OV Helsingborg HK P06 - Trelleborgs HBK P06
            P12 Grupp A
            -
            13:30 OV Helsingborg HK P06 2 - LUGI HF P06 3
            P12 Grupp B
            -
            Lö 16/3 09:30 OV Helsingborg HK P05 - LVHK P05
            P13 Grupp A
            -
            10:45 OV Helsingborg HK P04 - LUGI HF P04 1
            P14 Grupp B
            -
            12:00 OV Helsingborg HK F06 - Trelleborgs HBK F06
            F12 Grupp B
            -
            13:15 OV Helsingborg HK - Skurups Handboll F06
            F12 Grupp D
            -
            14:30 OV Helsingborg - Vakant plats
            F19 Grupp A
            -
            Sö 17/3 09:30 OV Helsingborg HK F08 - IFK Malmö HF F2008 Gul
            F10 Grupp D
            -
            10:30 IFK Malmö HF F2008 Gul - HK Ankaret F08 1
            F10 Grupp D
            -
            11:30 HK Ankaret F08 1 - OV Helsingborg HK F08
            F10 Grupp D
            -
            13:00 Helsingborgs HK - H 65 Gordies HK
            DA Div 2 S
            -
            14:45 OV Helsingborg - Åhus Handboll Herrar J
            P19 Grupp A
            -
            16:15 OV Helsingborg HK - HK Ankaret P02
            P16 Grupp A
            -
            17:45 OV Helsingborg HK - HK Malmö
            P16 Grupp B
            -
            19:15 Helsingborgs HK 2 - IFK Malmö HF Herrar
            HA Div 4 A
            -
            Lö 23/3 09:30 OV Helsingborg HK P05 - LUGI HF P05 1
            P13 Grupp A
            -
            10:40 OV Helsingborg HK 2 - Vakant plats
            F16 Grupp B
            -
            12:00 OV Helsingborg HK P05 2 - Vinslövs HK
            P13 Grupp B
            -
            13:15 OV Helsingborg HK 1 - Ystads IF HF FA
            F16 Grupp A
            -
            14:30 OV Helsingborg - Vakant plats
            F19 Grupp A
            -
            Lö 30/3 10:00 OV Helsingborg HK P06 2 - Kävlinge HK P06
            P12 Grupp B
            -
            11:15 OV Helsingborg HK F04 2 - HK Malmö röd
            F14 Grupp B
            -
            12:30 OV Helsingborg HK P06 - Åhus Handboll P06-1
            P12 Grupp A
            -
            Sö 31/3 09:30 OV Helsingborg HK P07 - Ystads IF HF P07 Vit
            P11 Grupp A
            -
            10:30 IFK Malmö HF P2007 Gul - Eslövs HF Grön
            P11 Grupp A
            -
            11:30 Ystads IF HF P07 Vit - IFK Malmö HF P2007 Gul
            P11 Grupp A
            -
            12:30 Eslövs HF Grön - OV Helsingborg HK P07
            P11 Grupp A
            -
            13:30 OV Helsingborg HK F05 2 - H43 Lund HF F05 2
            F13 Grupp B
            -
            14:40 OV Helsingborg HK - Kristianstad HK F06 2
            F12 Grupp D
            -
            15:50 OV Helsingborg HK F05 - HK Ankaret F05 1
            F13 Grupp A
            -
            Lö 6/4 10:00 OV Helsingborg HK F04 2 - Kävlinge HK F04
            F14 Grupp B
            -
            11:30 OV Helsingborg HK F06 - H43 Lund HF F06 2
            F12 Grupp B
            -
            13:00 OV Helsingborg HK F04 - Åhus Handboll F04-1
            F14 Grupp A
            -
            14:20 OV Helsingborg HK P06 - Ystads IF P06
            P12 Grupp A
            -
            Sö 7/4 10:00 OV Helsingborg HK 1 - Trelleborgs HBK F02
            F16 Grupp A
            -
            11:30 OV Helsingborg HK P05 2 - Ystads IF HF P05 Blå
            P13 Grupp B
            -
            13:00 OV Helsingborg HK 2 - Åhus Handboll F03
            F16 Grupp B
            -
            14:30 OV Helsingborg HK P04 - Ljunghusens HK P04
            P14 Grupp B
            -
            16:00 OV Helsingborg HK - Ystads IF HF PA Grön
            P16 Grupp B
            -
            Lö 13/4 10:30 OV Helsingborg HK - LUGI HF P02/03 1
            P16 Grupp A
            -
            12:00 OV Helsingborg HK F04 - Ystads IF HF F04
            F14 Grupp A
            -
            13:30 OV Helsingborg - HK Ankaret HJ
            P19 Grupp A
            -
            15:00 OV Helsingborg - Vakant plats
            F19 Grupp A
            -

            Hemmalag Idrottens hus

            Nyheter

            Guldpipan utdelad

            2018-09-07

            Elitdomarföreningen tilldelar Mats Kardell…

            Vill du hjälpa till under SverigeCupen, Nyköping, 9-11/11?

            2018-09-07

            Vi som jobbar med den lokala organisationen runt…

            Barnens spelregler nominerade till Svenska Designpriset

            2018-09-06

            Nu kan du rösta på RF:s och BRIS gemensamma…

            Vi är unika och bra – så låt oss berätta om det!

            2018-09-05

            Svensk handboll hade en av sina bästa säsonger…

            Årets domarpar dömer första matchen

            2018-09-05

            Årets domarpar säsongen 2017/2018 inom svensk…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000