Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Lågehall B

                Adress: Byggmästaregatan 4
                Postadress 24232 Hörby
                Planmått: 38*19
                Kapacitet: 500
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Fr 17/1 19:00 IK Lågan 2 - Svedala HK
                Herr 4 Södra B
                26-25
                Lö 18/1 12:00 IFK Kristianstad Orange - IK Lågan P9 2
                P9 Grupp C
                -
                12:00 Åhus Handboll P9 - 1 - Åhus Handboll P9 - 3
                P9 Grupp C
                -
                12:30 Vinslövs HK 1 - Tollarps IF P9
                P9 Grupp C
                -
                12:30 IK Lågan P9 1 - Vinslövs HK 2
                P9 Grupp C
                -
                13:00 IFK Kristianstad Svart - Bjärnums HK P09
                P9 Grupp C
                -
                13:00 Åhus Handboll P9 - 2 - IFK Kristianstad Vit
                P9 Grupp C
                -
                13:30 IFK Kristianstad Orange - IFK Kristianstad Svart
                P9 Grupp C
                -
                13:30 Åhus Handboll P9 - 1 - Åhus Handboll P9 - 2
                P9 Grupp C
                -
                14:00 Vinslövs HK 1 - IFK Kristianstad Vit
                P9 Grupp C
                -
                14:00 IK Lågan P9 1 - Åhus Handboll P9 - 3
                P9 Grupp C
                -
                14:30 Tollarps IF P9 - Vinslövs HK 2
                P9 Grupp C
                -
                14:30 Bjärnums HK P09 - IK Lågan P9 2
                P9 Grupp C
                -
                15:00 IFK Kristianstad Orange - IFK Kristianstad Vit
                P9 Grupp C
                -
                15:00 Åhus Handboll P9 - 1 - IK Lågan P9 2
                P9 Grupp C
                -
                15:30 Vinslövs HK 1 - IFK Kristianstad Svart
                P9 Grupp C
                -
                15:30 IK Lågan P9 1 - Tollarps IF P9
                P9 Grupp C
                -
                16:00 Åhus Handboll P9 - 2 - Vinslövs HK 2
                P9 Grupp C
                -
                16:00 Bjärnums HK P09 - Åhus Handboll P9 - 3
                P9 Grupp C
                -
                Lö 25/1 13:00 IK Lågan F14 1 - IFK Kristianstad Svart
                F14 Grupp B
                -
                Sö 2/2 10:00 IK Lågan F13 2 - Trelleborg Handbollsklubb
                F13 Grupp C
                -
                11:20 IK Lågan P13 - IFK Kristianstad Svart
                P13 Grupp B
                -
                12:40 IK Lågan F16 - Eslövs IK F16C
                F16 Grupp C
                -
                Lö 8/2 12:00 IK Lågan P14 - IFK Malmö HF P14/P2005 Vit
                P14 Grupp C
                -
                13:20 IK Lågan F14 1 - LVHK F14 2
                F14 Grupp B
                -
                14:40 IK Lågan F14 2 - Eslövs IK F14C
                F14 Grupp C
                -
                16:00 IK Lågan P12 - Eslövs HF P12 Grön
                P12 Grupp B
                -
                Lö 15/2 12:00 IK Lågan F16 - Ovesholms IF
                F16 Grupp C
                -
                13:30 IK Lågan F14 2 - OV Helsingborg HK
                F14 Grupp C
                -
                Sö 1/3 11:00 IK Lågan F13 2 - Lugi HF F13 3
                F13 Grupp C
                -
                12:30 IK Lågan P13 - Bromölla AIK
                P13 Grupp B
                -
                On 11/3 19:00 IK Lågan F14 2 - Kävlinge HK
                F14 Grupp C
                -
                Lö 14/3 12:00 IK Lågan P10 - IFK Ystad HK
                P10 Grupp B
                -
                13:00 IFK Ystad HK - Vinslövs HK
                P10 Grupp B
                -
                14:00 Vinslövs HK - IK Lågan P10
                P10 Grupp B
                -
                Sö 15/3 10:00 IK Lågan F12 - Trelleborg HBK Ungdom
                F12 Grupp C
                -
                12:40 IK Lågan F14 1 - LVHK F13
                F14 Grupp B
                -
                Lö 21/3 12:00 IK Sund P08 1 - Lugi HF P11 7
                P11 Grupp C
                -
                13:15 Lugi HF P11 7 - IK Lågan P11
                P11 Grupp C
                -
                14:30 IK Lågan P11 - IK Sund P08 1
                P11 Grupp C
                -
                Sö 22/3 09:00 Lugi HF F8 4 - H43 Lund HF 1
                F8 Grupp C
                -
                09:00 Eslövs IK F8Vit - IK Lågan
                F8 Grupp C
                -
                09:25 KFUM Lundagård 1 - Eslövs IK F8Svart
                F8 Grupp C
                -
                09:50 Lugi HF F8 2 - Staffanstorps HK F8
                F8 Grupp C
                -
                09:50 H43 Lund HF 2 - KFUM Lundagård 2
                F8 Grupp C
                -
                10:15 Lugi HF F8 1 - Lugi HF F8 3
                F8 Grupp C
                -
                10:15 Lugi HF F8 4 - H43 Lund HF 2
                F8 Grupp C
                -
                10:40 Eslövs IK F8Vit - Lugi HF F8 2
                F8 Grupp C
                -
                11:05 KFUM Lundagård 1 - Lugi HF F8 3
                F8 Grupp C
                -
                11:05 Eslövs IK F8Svart - Staffanstorps HK F8
                F8 Grupp C
                -
                11:30 Lugi HF F8 1 - Eslövs IK F8Gul
                F8 Grupp C
                -
                11:30 KFUM Lundagård 2 - H43 Lund HF 1
                F8 Grupp C
                -
                11:55 Lugi HF F8 4 - Eslövs IK F8Svart
                F8 Grupp C
                -
                12:20 KFUM Lundagård 1 - H43 Lund HF 1
                F8 Grupp C
                -
                12:20 Lugi HF F8 2 - KFUM Lundagård 2
                F8 Grupp C
                -
                12:45 H43 Lund HF 2 - Eslövs IK F8Gul
                F8 Grupp C
                -
                12:45 Staffanstorps HK F8 - Lugi HF F8 3
                F8 Grupp C
                -
                13:10 Lugi HF F8 1 - IK Lågan
                F8 Grupp C
                -
                Lö 28/3 12:00 IK Lågan P11 - HS Sierra
                P11 Grupp C
                -
                13:15 HS Sierra - Skurups Handboll P11
                P11 Grupp C
                -
                14:30 Skurups Handboll P11 - IK Lågan P11
                P11 Grupp C
                -
                15:45 IK Lågan P12 - OV Helsingborg HK
                P12 Grupp B
                -
                Sö 29/3 13:00 IK Lågan P16 1 - Eslövs HF P16 Grön
                P16 Grupp A
                -

                Hemmalag Lågehall B

                Nyheter

                Svensk tiomålsförlust mot Portugal

                2020-01-17

                Sverige förlorade ”måste”-matchen mot…

                Gjensidige växlar upp

                2020-01-17

                Gjensidige utökar samarbetet med handbollen som…

                Lagen i EM rankade på platserna 13-24

                2020-01-16

                Titelförsvarande Spanien besegrade på torsdagen…

                Danmark utslaget ur EM

                2020-01-15

                Ungern besegrade Island i finalen av Grupp E i…

                Sverige till huvudrundan i EM efter Polenseger

                2020-01-14

                Slovenien, tränat av svenske Ljubomir Vranjes…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000