Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Sporthallen, Höör

                Adress: Friluftsvägen 11
                Postadress 24330 Höör
                Telefon: 0413- 280 80
                Planmått: 40x20
                Kapacitet: 600
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Lö 1/2 12:00 Höörs HK H 65 F04 - Ovesholms IF
                F15 Grupp A
                -
                13:30 Höörs HK H 65 F06 - Trelleborg HBK Ungdom
                F13 Grupp B
                -
                15:00 Höörs HK H 65 F07 - Kävlinge HK
                F12 Grupp A
                -
                Fr 7/2 19:00 Höörs HK H 65 - HK Malmö 3
                Herr 3 Södra
                -
                Lö 8/2 14:15 Höörs HK H 65 - Skuru IK
                SHE
                -
                Sö 9/2 10:00 Höörs HK H 65 F07 - Lugi HF F12 3
                F12 Grupp C
                -
                11:30 Höörs HK H 65 F06 - OV Helsingborg HK
                F13 Grupp B
                -
                13:00 Höörs HK H 65 F05 - Lugi HF F14 1
                F14 Grupp A
                -
                15:00 H 65 Gordies HK - Vinslövs HK
                Dam 2 Södra
                -
                Sö 16/2 15:00 Höörs HK H 65 F04 - Lugi HF F15 2
                F15 Grupp A
                -
                Lö 22/2 14:15 Höörs HK H 65 - Kungälvs HK
                SHE
                -
                Sö 23/2 15:00 Höörs HK H 65 - Hässleholms HF
                Herr 3 Södra
                -
                Lö 29/2 10:00 Lugi HF P8 1 - H43 Lund HF 3
                P8 Grupp B
                -
                10:00 Höörs HK H 65 Vit - Lugi HF P8 3
                P8 Grupp B
                -
                10:00 H43 Lund HF 2 - IK Sund P11 2
                P8 Grupp B
                -
                10:30 HK Ankaret P8 (-11) 3 - IK Sund P11 2
                P8 Grupp B
                -
                10:30 Lugi HF P8 1 - IK Sund P11 1
                P8 Grupp B
                -
                10:30 HK Ankaret P8 (-11) 3 - H43 Lund HF 3
                P8 Grupp B
                -
                11:00 IK Sund P11 2 - Höörs HK H 65 Vit
                P8 Grupp B
                -
                11:00 H43 Lund HF 2 - HK Ankaret P8 (-11)
                P8 Grupp B
                -
                11:00 Höörs HK H 65 Röd - Lugi HF P8 2
                P8 Grupp B
                -
                11:30 H43 Lund HF 1 - HK Ankaret P8 (-11) 2
                P8 Grupp B
                -
                11:30 Lugi HF P8 1 - HK Ankaret P8 (-11) 3
                P8 Grupp B
                -
                11:30 Lugi HF P8 2 - H43 Lund HF 3
                P8 Grupp B
                -
                12:00 H43 Lund HF 1 - Höörs HK H 65 Vit
                P8 Grupp B
                -
                12:00 HK Ankaret P8 (-11) 2 - Lugi HF P8 3
                P8 Grupp B
                -
                12:00 IK Sund P11 1 - HK Ankaret P8 (-11)
                P8 Grupp B
                -
                12:30 Höörs HK H 65 Röd - HK Ankaret P8 (-11)
                P8 Grupp B
                -
                12:30 H43 Lund HF 1 - IK Sund P11 1
                P8 Grupp B
                -
                12:30 Lugi HF P8 2 - Lugi HF P8 3
                P8 Grupp B
                -
                15:00 H 65 Gordies HK - HK Malmö
                Dam 2 Södra
                -
                Sö 1/3 10:00 Höörs HK H 65 Röd - HK Malmö svart
                F11 Grupp A
                -
                11:15 HK Malmö svart - Eslövs IK F11A
                F11 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs IK F11A - Höörs HK H 65 Röd
                F11 Grupp A
                -
                15:00 Höörs HK H 65 - IF Kristianstad Orange
                F19 Grupp A
                -
                17:00 Höörs HK H 65 F07 - Eslövs IK F12A
                F12 Grupp A
                -
                Lö 7/3 13:00 Höörs HK H 65 F04 - H43 Lund HF 2
                F15 Grupp A
                -
                15:00 Höörs HK H 65 - LIGU
                Herr 3 Södra
                -
                Sö 8/3 10:00 Tollarps IF F8 - IFK Kristianstad Svart
                F8 Grupp A
                -
                10:00 IFK Kristianstad Orange - Tollarps IF F8_2
                F8 Grupp A
                -
                10:30 Ystads IF HF F8 Vit - Åhus Handboll F8 - 2
                F8 Grupp A
                -
                10:30 Vinslövs HK - Ystads IF HF F8 Blå
                F8 Grupp A
                -
                11:00 Tollarps IF F8 - Höörs HK H 65 F11
                F8 Grupp A
                -
                11:00 Åhus Handboll F8 - 1 - Vinslövs HK
                F8 Grupp A
                -
                11:00 IFK Kristianstad Orange - Ystads IF HF F8 Blå
                F8 Grupp A
                -
                11:30 Tollarps IF F8_2 - IFK Kristianstad Svart
                F8 Grupp A
                -
                12:00 Tollarps IF F8 - Ystads IF HF F8 Blå
                F8 Grupp A
                -
                12:00 Åhus Handboll F8 - 1 - IFK Kristianstad Orange
                F8 Grupp A
                -
                12:30 Ystads IF HF F8 Vit - IFK Kristianstad Svart
                F8 Grupp A
                -
                12:30 Höörs HK H 65 F11 - Åhus Handboll F8 - 2
                F8 Grupp A
                -
                Fr 13/3 19:00 Höörs HK H 65 - GT Söder HK
                SHE
                -
                Lö 14/3 13:00 Höörs HK H 65 F07 - H43 Lund HF 4
                F12 Grupp C
                -
                14:30 Höörs HK H 65 F05 - OV Helsingborg HK
                F14 Grupp A
                -
                16:00 Höörs HK H 65 - OV Helsingborg HK
                F19 Grupp A
                -
                Sö 15/3 13:00 H 65 Gordies HK - Eslövstjejerna
                Dam 2 Södra
                -
                Lö 21/3 10:00 IK Sund P10 1 - Kävlinge HK
                P9 Grupp B
                -
                10:00 OV Helsingborg HK Grön - IK Sund P10 2
                P9 Grupp B
                -
                10:00 Eslövs HF P9 Grön - OV Helsingborg HK Vit
                P9 Grupp B
                -
                10:30 Höörs HK H 65 P10 - Eslövs HF P9 Vit
                P9 Grupp B
                -
                10:30 LVHK P9 röd - LVHK P9 svart
                P9 Grupp B
                -
                10:30 HK Svalöv - Höörs HK H 65 2
                P9 Grupp B
                -
                11:00 IK Sund P10 1 - IK Sund P10 2
                P9 Grupp B
                -
                11:00 OV Helsingborg HK Grön - OV Helsingborg HK Vit
                P9 Grupp B
                -
                11:00 Eslövs HF P9 Grön - Eslövs HF P9 Vit
                P9 Grupp B
                -
                11:30 Höörs HK H 65 P10 - LVHK P9 svart
                P9 Grupp B
                -
                11:30 LVHK P9 röd - Höörs HK H 65 2
                P9 Grupp B
                -
                11:30 HK Svalöv - Kävlinge HK
                P9 Grupp B
                -
                12:00 IK Sund P10 1 - Eslövs HF P9 Vit
                P9 Grupp B
                -
                12:00 OV Helsingborg HK Grön - Höörs HK H 65 2
                P9 Grupp B
                -
                12:00 Eslövs HF P9 Grön - Kävlinge HK
                P9 Grupp B
                -
                12:30 Höörs HK H 65 P10 - OV Helsingborg HK Vit
                P9 Grupp B
                -
                12:30 LVHK P9 röd - IK Sund P10 2
                P9 Grupp B
                -
                12:30 HK Svalöv - LVHK P9 svart
                P9 Grupp B
                -
                Lö 28/3 15:00 Höörs HK H 65 F04 - Åhus Handboll F15
                F15 Grupp A
                -
                Sö 29/3 10:00 Höörs HK H 65 F10 Röd - OV Helsingborg HK Grön
                F9 Grupp D
                -
                10:00 Eslövs IK F9D Svart - HK Ankaret F9 (-10)
                F9 Grupp D
                -
                10:30 HK Ankaret F9 (-10) 1 - Eslövs IK F9D Gul
                F9 Grupp D
                -
                10:30 OV Helsingborg HK Vit - Höörs HK H 65 F10
                F9 Grupp D
                -
                11:00 OV Helsingborg HK Grön - HK Ankaret F9 (-10) 1
                F9 Grupp D
                -
                11:00 Eslövs IK F9D Gul - Eslövs IK F9D Svart
                F9 Grupp D
                -
                11:00 HK Ankaret F9 (-10) - OV Helsingborg HK Vit
                F9 Grupp D
                -
                11:30 Höörs HK H 65 F10 - Höörs HK H 65 F10 Vit
                F9 Grupp D
                -
                11:30 Höörs HK H 65 F10 Röd - Eslövs IK F9D Svart
                F9 Grupp D
                -
                11:30 OV Helsingborg HK Grön - HK Ankaret F9 (-10)
                F9 Grupp D
                -
                12:00 Höörs HK H 65 F10 Vit - Eslövs IK F9D Gul
                F9 Grupp D
                -
                12:00 HK Ankaret F9 (-10) 1 - Höörs HK H 65 F10
                F9 Grupp D
                -
                15:00 Höörs HK H 65 - Lugi HF F19
                F19 Grupp A
                -
                Lö 4/4 10:00 Höörs HK H 65 F06 - Tollarps IF F13
                F13 Grupp B
                -
                11:30 Höörs HK H 65 F05 - IFK Kristianstad Orange
                F14 Grupp A
                -
                13:00 Höörs HK H 65 F04 - Lugi HF F15 1
                F15 Grupp A
                -
                Fr 10/4 12:00 Höörs HK H 65 F07 - HK Ankaret F12 (-07)
                F12 Grupp A
                -
                14:00 Höörs HK H 65 2 - Eslövs IK F16C
                F16 Grupp C
                -

                Hemmalag Sporthallen, Höör

                Nyheter

                VM dubbelt upp 2023

                2020-01-27

                EM är över. Men redan om tre år har du möjlighet…

                EM-guldet till Spanien - igen

                2020-01-26

                Spanien besegrade Kroatien med 22-20 efter 12-11…

                Bronsmedaljerna i EM till Norge

                2020-01-25

                Vi säger grattis till Norge som på…

                Kroatien-Spanien i EM-finalen

                2020-01-24

                Det blir Kroatien och Spanien som gör upp om…

                Rullstolshandboll gör entré på SM-veckan

                2020-01-23

                Idag blev det klart att rullstolshandbollen blir…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: [saknas] Information
                E-post: [saknas] Information