Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Korsbackahallen A

                Adress: Sunnanväg 2
                Postadress Kävlinge
                Planmått: 40*20
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Lö 18/1 09:00 Kävlinge HK - Tomelilla IF
                P11 Grupp B
                -
                10:00 Tomelilla IF - Lugi HF P11 3
                P11 Grupp B
                -
                11:00 Lugi HF P11 3 - Kävlinge HK
                P11 Grupp B
                -
                12:15 Kävlinge HK - LVHK P14 1
                P14 Grupp A
                33-39
                13:45 Kävlinge HK - Ystads IF HF U F19
                F19 Grupp B
                32-31
                15:45 Kävlinge HK 2 - HK Ankaret F16 1
                F16 Grupp C
                18-27
                Sö 19/1 09:00 Lugi HF F9 4 - LVHK F9 röd
                F9 Grupp C
                -
                09:00 Kävlinge HK - Lugi HF F9 1
                F9 Grupp C
                -
                09:30 LVHK F9 svart - KFUM Lundagård
                F9 Grupp C
                -
                09:30 H43 Lund HF 1 - Kävlinge HK 2
                F9 Grupp C
                -
                10:00 Lugi HF F9 3 - Lugi HF F9 2
                F9 Grupp C
                -
                10:00 Lödde Vikings HK Blå - H43 Lund HF 2
                F9 Grupp C
                -
                10:30 Lugi HF F9 4 - Lugi HF F9 3
                F9 Grupp C
                -
                10:30 Kävlinge HK - Lödde Vikings HK Blå
                F9 Grupp C
                -
                11:00 LVHK F9 svart - H43 Lund HF 2
                F9 Grupp C
                -
                11:00 H43 Lund HF 1 - Lugi HF F9 1
                F9 Grupp C
                -
                11:30 KFUM Lundagård - Kävlinge HK 2
                F9 Grupp C
                -
                11:30 Lugi HF F9 2 - LVHK F9 röd
                F9 Grupp C
                -
                12:00 Lugi HF F9 4 - H43 Lund HF 2
                F9 Grupp C
                -
                12:00 Kävlinge HK - LVHK F9 röd
                F9 Grupp C
                -
                12:30 LVHK F9 svart - Lugi HF F9 3
                F9 Grupp C
                -
                12:30 H43 Lund HF 1 - KFUM Lundagård
                F9 Grupp C
                -
                13:00 Lödde Vikings HK Blå - Kävlinge HK 2
                F9 Grupp C
                -
                13:00 Lugi HF F9 2 - Lugi HF F9 1
                F9 Grupp C
                -
                14:00 Kävlinge HK - HK Malmö röd
                F16 Grupp B
                -
                15:45 Kävlinge HK 2 - H43 Lund HF 1
                P12 Grupp B
                -
                Lö 25/1 10:30 Kävlinge HK - Ljunghusens HK 1 F12
                F12 Grupp A
                -
                12:00 Kävlinge HK - Skövde HF 2
                USM F16 3:14
                -
                13:30 H43 Lund HF 1 - Norrköpings KvIK
                USM F16 3:14
                -
                15:30 Kävlinge HK - Fjärås HK
                Herr 2 Södra
                -
                17:15 Skövde HF 2 - IFK Nyköping
                USM F16 3:14
                -
                18:45 Kävlinge HK - Norrköpings KvIK
                USM F16 3:14
                -
                20:15 IFK Nyköping - H43 Lund HF 1
                USM F16 3:14
                -
                Sö 26/1 10:00 Skövde HF 2 - Norrköpings KvIK
                USM F16 3:14
                -
                11:45 Kävlinge HK - IFK Nyköping
                USM F16 3:14
                -
                13:30 H43 Lund HF 1 - Skövde HF 2
                USM F16 3:14
                -
                15:15 Norrköpings KvIK - IFK Nyköping
                USM F16 3:14
                -
                17:00 Kävlinge HK - H43 Lund HF 1
                USM F16 3:14
                -
                Lö 1/2 11:00 Kävlinge HK - HK Malmö svart
                F13 Grupp B
                -
                12:30 Kävlinge HK - Ljunghusens HK
                P15 Grupp A
                -
                15:45 Kävlinge HK - Ystads IF HF U F16 Blå
                F16 Grupp B
                -
                Sö 2/2 09:30 Kävlinge HK - H43 Lund HF 1
                P14 Grupp A
                -
                11:00 Kävlinge HK - Ystads IF HF P13 Gul
                P13 Grupp B
                -
                12:30 Kävlinge HK 2 - OV Helsingborg HK
                P12 Grupp B
                -
                15:45 Kävlinge HK 2 - IFK Malmö HF Damer
                Dam 3 Södra A
                -
                To 6/2 20:00 Kävlinge HK - HK Hök
                Herr 2 Södra
                -
                Fr 7/2 20:00 Kävlinge HK 2 - Staffanstorps HK
                Dam 3 Södra A
                -
                Lö 8/2 09:00 Kävlinge HK - KFUM Lundagård
                F13 Grupp B
                -
                10:30 Kävlinge HK - Lugi HF P15
                P15 Grupp A
                -
                12:15 Kävlinge HK 2 - IFK Malmö HF F16
                F16 Grupp C
                -
                14:00 Kävlinge HK 2 - Ystads IF HF P14 Gul
                P14 Grupp C
                -
                15:45 Kävlinge HK - Karlskrona Handboll
                F14 Grupp C
                -
                On 12/2 19:15 Kävlinge HK - Vinslövs HK
                F19 Grupp B
                -
                Fr 14/2 20:00 Kävlinge HK - Helsingborgs HK
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 15/2 10:30 Kävlinge HK - LVHK F16 2
                F16 Grupp B
                -
                12:15 Kävlinge HK - Eslövs IK F14C
                F14 Grupp C
                -
                14:00 Kävlinge HK - IF Kristianstad Orange
                P14 Grupp A
                -
                Sö 16/2 15:30 Kävlinge HK - IK Lågan F14 2
                F14 Grupp C
                -
                To 27/2 20:00 Kävlinge HK - Trelleborg HBK Elit
                Herr 2 Södra
                -
                Fr 28/2 20:00 Kävlinge HK 2 - IK Lågan F16
                F16 Grupp C
                -
                Lö 29/2 09:45 Kävlinge HK - Lugi HF P12 1
                P12 Grupp A
                -
                11:00 Kävlinge HK 2 - HK Ankaret P12 (07)
                P12 Grupp B
                -
                15:45 Kävlinge HK - IFK Ystad HK
                P13 Grupp B
                -
                Sö 1/3 09:00 Kävlinge HK - Höörs HK H 65 P09
                P10 Grupp A
                -
                10:00 OV Helsingborg HK 2 - Kävlinge HK 2
                P10 Grupp A
                -
                11:00 Höörs HK H 65 P09 - OV Helsingborg HK 2
                P10 Grupp A
                -
                12:00 Kävlinge HK 2 - Kävlinge HK
                P10 Grupp A
                -
                13:00 LVHK F11 1 - Kävlinge HK
                F11 Grupp A
                -
                14:00 HK Ankaret F11 (-08) 1 - Höörs HK H 65 Svart
                F11 Grupp A
                -
                15:00 Höörs HK H 65 Svart - LVHK F11 1
                F11 Grupp A
                -
                16:00 Kävlinge HK - HK Ankaret F11 (-08) 1
                F11 Grupp A
                -
                Lö 7/3 11:00 Kävlinge HK - LVHK F14 3
                F14 Grupp C
                -
                12:30 Kävlinge HK - OV Helsingborg HK
                F12 Grupp A
                -
                14:00 Kävlinge HK 2 - Trelleborg HBK Elit
                Dam 3 Södra A
                -
                15:45 Kävlinge HK - GW Landskrona HK
                F14 Grupp C
                -
                Sö 8/3 09:15 IFK Kristianstad 2 - Staffanstorps HK F11
                F11 Grupp D
                -
                10:30 Staffanstorps HK F11 - Kävlinge HK 3
                F11 Grupp D
                -
                11:45 Kävlinge HK 3 - IFK Kristianstad 2
                F11 Grupp D
                -
                13:00 Kävlinge HK - Ystads IF HF P12 Vit
                P12 Grupp A
                -
                14:15 Kävlinge HK - Halmstad HF 1
                F16 Grupp B
                -
                15:45 Kävlinge HK 2 - Höörs HK H 65 2
                F16 Grupp C
                -
                Lö 14/3 11:15 Kävlinge HK - Karlshamns HF
                P15 Grupp A
                -
                12:45 Kävlinge HK 2 - IK Lågan P14
                P14 Grupp C
                -
                14:15 Kävlinge HK - IFK Malmö HF P13/P2006 Gul
                P13 Grupp B
                -
                15:45 Kävlinge HK - Tollarps IF F13
                F13 Grupp B
                -
                Sö 15/3 09:15 Kävlinge HK 2 - IFK Malmö HF P10 2 Vit
                P10 Grupp A
                -
                10:15 IFK Malmö HF P10 2 Vit - LVHK P9
                P10 Grupp A
                -
                11:15 LVHK P9 - Kävlinge HK 2
                P10 Grupp A
                -
                12:30 Ystads IF HF F10 Vit - H43 Lund HF
                F10 Grupp B
                -
                13:30 H43 Lund HF - Kävlinge HK
                F10 Grupp B
                -
                14:30 Kävlinge HK - Ystads IF HF F10 Vit
                F10 Grupp B
                -
                Lö 21/3 12:15 Kävlinge HK - HK Malmö svart
                F19 Grupp B
                -
                14:00 Kävlinge HK - IFK Malmö HF P14/P2004 Gul
                P14 Grupp A
                -
                15:30 Kävlinge HK 2 - Lugi HF P12 2
                P12 Grupp B
                -
                Sö 22/3 09:10 Kävlinge HK 3 - H43 Lund HF 2
                F11 Grupp D
                -
                10:15 H43 Lund HF 2 - IK Sund F11 (2008) 2
                F11 Grupp D
                -
                11:20 IK Sund F11 (2008) 2 - Kävlinge HK 3
                F11 Grupp D
                -
                12:30 Kävlinge HK - H43 Lund HF 1
                F12 Grupp A
                -
                14:00 Kävlinge HK 2 - LVHK dam
                Dam 3 Södra A
                -
                16:00 Kävlinge HK 2 - HS Sierra
                P11 Grupp C
                -
                Lö 28/3 09:00 Eslövs HF P11 Vit - Lugi HF P11 6
                P11 Grupp C
                -
                10:00 Lugi HF P11 6 - Kävlinge HK 2
                P11 Grupp C
                -
                11:00 Kävlinge HK 2 - Eslövs HF P11 Vit
                P11 Grupp C
                -
                12:15 Kävlinge HK - Trelleborg HBK Ungdom
                F16 Grupp B
                -
                13:45 Kävlinge HK 2 - Eslövs IK F16C
                F16 Grupp C
                -
                15:30 Kävlinge HK - Lugi HF P13 2
                P13 Grupp B
                -
                Sö 29/3 12:45 Kävlinge HK - IK Lågan P13
                P13 Grupp B
                -
                14:15 Kävlinge HK - Ystads IF HF P14 Vit
                P14 Grupp A
                -
                Sö 5/4 10:30 Kävlinge HK - H43 Lund HF 2
                P15 Grupp A
                -
                12:00 Kävlinge HK - Lugi HF P14 1
                P14 Grupp A
                -
                14:00 Kävlinge HK - Bjärnums HK F13
                F13 Grupp B
                -
                15:30 Kävlinge HK - Åhus Handboll F14
                F14 Grupp C
                -

                Hemmalag Korsbackahallen A

                Nyheter

                Svensk tiomålsförlust mot Portugal

                2020-01-17

                Sverige förlorade ”måste”-matchen mot…

                Gjensidige växlar upp

                2020-01-17

                Gjensidige utökar samarbetet med handbollen som…

                Lagen i EM rankade på platserna 13-24

                2020-01-16

                Titelförsvarande Spanien besegrade på torsdagen…

                Danmark utslaget ur EM

                2020-01-15

                Ungern besegrade Island i finalen av Grupp E i…

                Sverige till huvudrundan i EM efter Polenseger

                2020-01-14

                Slovenien, tränat av svenske Ljubomir Vranjes…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000