Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Spb Skåne Arena B

                Adress: Stattenavägen
                Postadress 22228 Lund
                Planmått: 40x20
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Lö 18/1 13:30 IFK Skövde HK 2 - VästeråsIrsta HF
                USM P16 3:6
                30-27
                15:15 IK Sävehof 2 - GF Kroppskultur 1
                USM P16 3:7
                23-21
                17:00 Ljunghusens HK - Eskilstuna Guif
                USM P16 3:7
                20-39
                18:30 HK Silwing/Troja 1 - IFK Skövde HK 2
                USM P16 3:6
                16-22
                20:00 Eskilstuna Guif - IK Sävehof 2
                USM P16 3:7
                -
                Sö 19/1 12:30 H43 Lund HF 2 - IF Kristianstad Orange
                P14 Grupp A
                -
                Lö 25/1 14:10 H43 Lund HF 1 - HK Ankaret F12 (-07)
                F12 Grupp A
                -
                16:30 H43 Lund HF 3 - Lugi HF F12 3
                F12 Grupp C
                -
                Sö 26/1 12:30 H43 Lund HF 3 - Skurups Handboll F13
                F13 Grupp C
                -
                14:30 Lugi HF P11 1 - Ljunghusens HK 1 P11
                P11 Grupp A
                -
                15:30 Lugi HF P11 2 - Lugi HF P11 1
                P11 Grupp A
                -
                16:30 Ljunghusens HK 1 P11 - Lugi HF P11 2
                P11 Grupp A
                -
                Lö 1/2 14:00 H43 Lund HF 1 - Ystads IF HF F13
                F13 Grupp A
                -
                Sö 2/2 00:00 IFK Ystad HK Vit - Lugi HF 1
                P7 Grupp B
                -
                00:00 Ystads IF HF P7 Blå - Trelleborg Handbollsklubb
                P7 Grupp B
                -
                00:00 Lugi HF 2 - Ystads IF HF P7 Vit
                P7 Grupp B
                -
                00:00 H43 Lund HF 3 - Lugi HF 3
                P7 Grupp B
                -
                00:00 IFK Ystad HK Röd - Lugi HF 4
                P7 Grupp B
                -
                00:00 Ystads IF HF P7 Vit - IFK Ystad HK Vit
                P7 Grupp B
                -
                00:00 Lugi HF 3 - Ystads IF HF P7 Blå
                P7 Grupp B
                -
                00:00 Lugi HF 4 - Lugi HF 2
                P7 Grupp B
                -
                00:00 Trelleborg Handbollsklubb - IFK Ystad HK Röd
                P7 Grupp B
                -
                00:00 Lugi HF 1 - H43 Lund HF 3
                P7 Grupp B
                -
                00:00 IFK Ystad HK Vit - Lugi HF 3
                P7 Grupp B
                -
                00:00 Lugi HF 2 - Lugi HF 1
                P7 Grupp B
                -
                00:00 Ystads IF HF P7 Blå - Lugi HF 4
                P7 Grupp B
                -
                00:00 H43 Lund HF 3 - IFK Ystad HK Röd
                P7 Grupp B
                -
                00:00 Ystads IF HF P7 Vit - Trelleborg Handbollsklubb
                P7 Grupp B
                -
                11:30 H43 Lund HF 1 - HK Ankaret P12 (07)
                P12 Grupp B
                -
                14:30 Lugi HF P16 3 - IF Kristianstad 3
                P16 Grupp C
                -
                16:50 Lugi HF P16 2 - Ystads IF HF U P16 Blå
                P16 Grupp B
                -
                Lö 8/2 15:15 H43 Lund HF 3 - IFK Malmö HF F12/F2007 Vit
                F12 Grupp C
                -
                16:30 H43 Lund HF 4 - IK Lågan F12
                F12 Grupp C
                -
                Sö 9/2 10:10 H43 Lund HF 1 - Höörs HK H 65 F07
                F12 Grupp A
                -
                11:20 H43 Lund HF 2 - H43 Lund HF 1
                F13 Grupp A
                -
                12:30 H43 Lund HF 2 - HK Malmö röd
                F14 Grupp B
                -
                14:30 LIGU - Lunds HS Lejon
                Herr 3 Södra
                -
                16:15 Lugi HF F 16 3 - Kävlinge HK
                F16 Grupp B
                -
                Sö 16/2 10:30 H43 Lund HF 2 - H43 Lund HF 1
                P14 Grupp A
                -
                Lö 29/2 00:00 Staffanstorps HK P10 - H43 Lund HF 3 Dalby
                P10 Grupp C
                -
                00:00 Lugi HF P10 - HK Ankaret P10 (-09) Röd
                P10 Grupp C
                -
                00:00 HK Ankaret P10 (-09) Röd - Staffanstorps HK P10
                P10 Grupp C
                -
                00:00 H43 Lund HF 3 Dalby - Lugi HF P10
                P10 Grupp C
                -
                13:00 IFK Malmö HF P10 Gul - H43 Lund HF 2
                P10 Grupp C
                -
                13:40 H43 Lund HF 1 - IK Lågan P12
                P12 Grupp B
                -
                14:00 H43 Lund HF 4 Dalby - IFK Malmö HF P10 Gul
                P10 Grupp C
                -
                14:50 H43 Lund HF 1 - Lugi HF P14 1
                P14 Grupp A
                -
                15:00 H43 Lund HF 2 - H43 Lund HF 4 Dalby
                P10 Grupp C
                -
                16:30 H43 Lund HF 2 - Bjärreds HK
                Herr 4 Södra A
                -
                Sö 8/3 10:20 H43 Lund HF 2 - OV Helsingborg HK 2
                P16 Grupp B
                -
                11:40 H43 Lund HF 3 - HK Ankaret P16 Röd
                P16 Grupp C
                -
                Lö 14/3 14:00 H43 Lund HF 1 - Bjärnums HK P13
                P13 Grupp A
                -
                15:30 H43 Lund HF 1 - H43 Lund HF 2
                P15 Grupp A
                -
                Sö 15/3 14:20 Lugi HF P15 - Halmstad HF
                P15 Grupp A
                -
                15:40 Lugi HF P14 3 - Ystads IF HF P14 Gul
                P14 Grupp C
                -
                17:00 Lugi HF P14 1 - H43 Lund HF 2
                P14 Grupp A
                -
                Sö 22/3 09:45 H43 Lund HF 1 - Eslövs HF P12 Grön
                P12 Grupp B
                -
                11:00 H43 Lund HF 1 - Lugi HF F15 2
                F15 Grupp A
                -
                12:30 H43 Lund HF - HK Malmö svart
                F16 Grupp A
                -
                Lö 28/3 13:45 H43 Lund HF 2 - HK Svalöv
                P12 Grupp D
                -
                15:00 H43 Lund HF 3 - Ystads IF HF P14 Blå
                P14 Grupp B
                -
                Sö 29/3 09:30 LVHK F10 röd - H43 Lund HF
                F10 Grupp B
                -
                10:30 Ystads IF HF F10 Blå - LVHK F10 svart
                F10 Grupp B
                -
                11:30 LVHK F10 svart - LVHK F10 röd
                F10 Grupp B
                -
                12:30 H43 Lund HF - Ystads IF HF F10 Blå
                F10 Grupp B
                -
                13:20 HK Ankaret P10 (-09) Lomma - H43 Lund HF 4 Dalby
                P10 Grupp C
                -
                14:25 HK Ankaret P10 (-09) Röd - HK Ankaret P10 (-09) Lomma
                P10 Grupp C
                -
                14:30 Lugi HF F13 3 - H43 Lund HF 3
                F13 Grupp C
                -
                15:30 H43 Lund HF 4 Dalby - HK Ankaret P10 (-09) Röd
                P10 Grupp C
                -
                16:00 Lugi HF F13 2 - OV Helsingborg HK
                F13 Grupp B
                -
                Sö 5/4 10:15 H43 Lund HF 1 - IFK Kristianstad Svart
                P12 Grupp B
                -
                11:30 H43 Lund HF 2 - Ljunghusens HK 2 P13
                P13 Grupp C
                -
                12:45 H43 Lund HF 1 - Trelleborg HBK Ungdom
                P13 Grupp A
                -
                14:30 Lugi HF F16 2 - IF Kristianstad
                F16 Grupp A
                -
                16:15 Lugi HF P16 2 - IF Kristianstad Svart
                P16 Grupp B
                -
                Lö 11/4 14:00 H43 Lund HF 1 - Karlskrona Handboll
                F15 Grupp A
                -
                15:30 H43 Lund HF 1 - Lugi HF F12 2
                F12 Grupp A
                -
                Sö 12/4 11:00 H43 Lund HF 3 - Trelleborg Handbollsklubb
                F13 Grupp C
                -
                12:30 H43 Lund HF - Lugi HF F16 2
                F16 Grupp A
                -

                Hemmalag Spb Skåne Arena B

                Nyheter

                Svensk tiomålsförlust mot Portugal

                2020-01-17

                Sverige förlorade ”måste”-matchen mot…

                Gjensidige växlar upp

                2020-01-17

                Gjensidige utökar samarbetet med handbollen som…

                Lagen i EM rankade på platserna 13-24

                2020-01-16

                Titelförsvarande Spanien besegrade på torsdagen…

                Danmark utslaget ur EM

                2020-01-15

                Ungern besegrade Island i finalen av Grupp E i…

                Sverige till huvudrundan i EM efter Polenseger

                2020-01-14

                Slovenien, tränat av svenske Ljubomir Vranjes…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000