Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Fäladshallen

                Adress: Lund
                Postadress Lund
                Planmått: 40x20
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Lö 18/1 12:30 Ljunghusens HK 2 P9 - Ystads IF HF P9 Grön
                P9 Grupp A
                -
                12:30 Ljunghusens HK 1 P9 - Lugi HF P9 4
                P9 Grupp A
                -
                13:00 Ljunghusens HK 1 P9 - Ljunghusens HK 3 P9
                P9 Grupp A
                -
                13:00 Ljunghusens HK 1 P9 - Ljunghusens HK 2 P9
                P9 Grupp A
                -
                13:30 Ystads IF HF P9 Vit - Ystads IF HF P9 Grön
                P9 Grupp A
                -
                13:30 Ystads IF HF P9 Vit - Lugi HF P9 2
                P9 Grupp A
                -
                14:00 Ystads IF HF P9 Vit - Ljunghusens HK 2 P9
                P9 Grupp A
                -
                14:00 IFK Ystad HK Röd - IFK Ystad HK Vit
                P9 Grupp A
                -
                14:30 Lugi HF P9 1 - Lugi HF P9 4
                P9 Grupp A
                -
                14:30 IFK Ystad HK Röd - Lugi HF P9 2
                P9 Grupp A
                -
                15:00 Lugi HF P9 1 - IFK Ystad HK Vit
                P9 Grupp A
                -
                15:00 Lugi HF P9 1 - Ljunghusens HK 3 P9
                P9 Grupp A
                -
                15:30 Lugi HF P9 4 - Lugi HF P9 3
                P9 Grupp A
                -
                15:30 Lugi HF P9 3 - Lugi HF P9 2
                P9 Grupp A
                -
                16:00 Lugi HF P9 3 - IFK Ystad HK Vit
                P9 Grupp A
                -
                Lö 25/1 13:00 HK Ankaret P10 (-09) Vit - H43 Lund HF 2
                P10 Grupp C
                -
                14:00 Lugi HF P14 3 - HK Hök
                P14 Grupp C
                -
                14:00 H43 Lund HF 3 Dalby - HK Ankaret P10 (-09) Vit
                P10 Grupp C
                -
                15:00 H43 Lund HF 2 - H43 Lund HF 3 Dalby
                P10 Grupp C
                -
                Sö 26/1 11:30 H43 Lund HF 2 - HK Svalöv
                P12 Grupp D
                -
                12:45 H43 Lund HF 1 - IFK Malmö HF P14/P2004 Gul
                P14 Grupp A
                -
                14:00 H43 Lund HF 2 - IF Kristianstad Svart
                P16 Grupp B
                -
                15:30 H43 Lund HF 4 - Eslövs IK F12C
                F12 Grupp C
                -
                Lö 1/2 14:00 Lugi HF F13 1 - IFK Kristianstad
                F13 Grupp A
                -
                15:30 Lugi HF P15 - IF Kristianstad Orange
                P15 Grupp A
                -
                16:50 Lugi HF F15 1 - Karlskrona Handboll
                F15 Grupp A
                -
                Sö 2/2 10:30 H43 Lund HF 2 - Staffanstorps HK
                P13 Grupp C
                -
                12:15 H43 Lund HF 3 - Åhus Handboll P14
                P14 Grupp B
                -
                13:30 H43 Lund HF 2 - LVHK P14 1
                P14 Grupp A
                -
                14:45 H43 Lund HF 1 - LVHK P13 1
                P13 Grupp A
                -
                Fr 7/2 18:45 Lugi HF F14 2 - IFK Ystad HK
                F14 Grupp B
                -
                Lö 8/2 14:00 Lugi HF P11 7 - Skurups Handboll P11
                P11 Grupp C
                -
                15:15 Lugi HF P12 1 - IK Sund P07 1
                P12 Grupp A
                -
                16:40 Lugi HF F12 2 - OV Helsingborg HK
                F12 Grupp A
                -
                Sö 9/2 09:15 Lugi HF P11 3 - H43 Lund HF
                P11 Grupp B
                -
                12:15 Staffanstorps HK F11 - H43 Lund HF 2
                F11 Grupp D
                -
                13:15 Ljunghusens HK F11 - Staffanstorps HK F11
                F11 Grupp D
                -
                14:15 H43 Lund HF 2 - Ljunghusens HK F11
                F11 Grupp D
                -
                Lö 15/2 14:00 Lugi HF F16 2 - Kristianstad HK 1
                F16 Grupp A
                -
                15:30 Lugi HF F14 1 - OV Helsingborg HK
                F14 Grupp A
                -
                16:50 Lugi HF P14 1 - HF Limhamn 1
                P14 Grupp A
                -
                Lö 29/2 14:00 Lugi HF P16 1 - Eslövs HF P16 Grön
                P16 Grupp A
                -
                15:30 Lugi HF F16 1 - IF Kristianstad
                F16 Grupp A
                -
                17:00 Lugi HF F 16 3 - HK Malmö röd
                F16 Grupp B
                -
                Sö 1/3 09:10 H43 Lund HF 1 - Eslövs HF P13 Grön
                P13 Grupp A
                -
                10:20 H43 Lund HF 1 - IFK Kristianstad
                F13 Grupp A
                -
                11:30 H43 Lund HF 1 - Kävlinge HK
                P15 Grupp A
                -
                12:50 H43 Lund HF 2 - IK Sund P03-04
                P16 Grupp B
                -
                14:10 H43 Lund HF 3 - Lugi HF P16 3
                P16 Grupp C
                -
                Lö 7/3 00:00 IK Sund F8 (2011) 1 - Lugi HF F8 1
                F8 Grupp C
                -
                00:00 IK Sund F8 (2011) 1 - H43 Lund HF 1
                F8 Grupp C
                -
                00:00 IK Sund F8 (2011) 1 - Eslövs IK F8Svart
                F8 Grupp C
                -
                12:30 Lugi HF F8 4 - KFUM Lundagård 2
                F8 Grupp C
                -
                12:30 Lugi HF F8 4 - KFUM Lundagård 1
                F8 Grupp C
                -
                13:00 Lugi HF F8 2 - IK Lågan
                F8 Grupp C
                -
                13:00 Lugi HF F8 4 - IK Lågan
                F8 Grupp C
                -
                13:30 H43 Lund HF 2 - H43 Lund HF 1
                F8 Grupp C
                -
                13:30 Lugi HF F8 2 - Eslövs IK F8Gul
                F8 Grupp C
                -
                14:00 H43 Lund HF 2 - Lugi HF F8 1
                F8 Grupp C
                -
                14:00 H43 Lund HF 1 - Lugi HF F8 3
                F8 Grupp C
                -
                15:00 Eslövs IK F8Vit - Eslövs IK F8Gul
                F8 Grupp C
                -
                15:30 Eslövs IK F8Vit - Lugi HF F8 3
                F8 Grupp C
                -
                15:30 Eslövs IK F8Vit - Staffanstorps HK F8
                F8 Grupp C
                -
                16:00 Eslövs IK F8Svart - KFUM Lundagård 2
                F8 Grupp C
                -
                16:00 Eslövs IK F8Svart - H43 Lund HF 2
                F8 Grupp C
                -
                16:30 KFUM Lundagård 1 - Lugi HF F8 2
                F8 Grupp C
                -
                16:30 Eslövs IK F8Gul - Lugi HF F8 3
                F8 Grupp C
                -
                17:00 Staffanstorps HK F8 - Lugi HF F8 1
                F8 Grupp C
                -
                17:00 KFUM Lundagård 1 - KFUM Lundagård 2
                F8 Grupp C
                -
                17:30 Staffanstorps HK F8 - IK Lågan
                F8 Grupp C
                -
                Sö 8/3 09:30 H43 Lund HF 3 - Trelleborg HBK Ungdom
                F12 Grupp C
                -
                10:40 H43 Lund HF 4 - Staffanstorps HK F12 Blå
                F12 Grupp C
                -
                11:50 H43 Lund HF 1 - Kristianstad HK 1
                F12 Grupp A
                -
                14:10 H43 Lund HF 2 - Staffanstorps HK F13
                F13 Grupp A
                -
                15:20 H43 Lund HF 2 - IFK Kristianstad Svart
                F14 Grupp B
                -
                16:30 H43 Lund HF 2 - Svedala HK
                P12 Grupp D
                -
                Lö 14/3 12:30 Lugi HF F9 4 - KFUM Lundagård
                F9 Grupp C
                -
                12:30 Lugi HF F9 4 - LVHK F9 röd
                F9 Grupp C
                -
                13:00 Lugi HF F9 3 - H43 Lund HF 2
                F9 Grupp C
                -
                13:00 Lugi HF F9 4 - Lugi HF F9 2
                F9 Grupp C
                -
                13:30 Lugi HF F9 3 - Lugi HF F9 1
                F9 Grupp C
                -
                13:30 Lugi HF F9 3 - Lugi HF F9 2
                F9 Grupp C
                -
                14:00 H43 Lund HF 1 - H43 Lund HF 2
                F9 Grupp C
                -
                14:00 H43 Lund HF 1 - LVHK F9 röd
                F9 Grupp C
                -
                14:30 Lödde Vikings HK Blå - KFUM Lundagård
                F9 Grupp C
                -
                14:30 H43 Lund HF 1 - Kävlinge HK 2
                F9 Grupp C
                -
                15:00 Lödde Vikings HK Blå - H43 Lund HF 2
                F9 Grupp C
                -
                15:00 Lödde Vikings HK Blå - Lugi HF F9 1
                F9 Grupp C
                -
                15:30 Kävlinge HK - Kävlinge HK 2
                F9 Grupp C
                -
                15:30 Kävlinge HK - Lugi HF F9 2
                F9 Grupp C
                -
                16:00 LVHK F9 svart - LVHK F9 röd
                F9 Grupp C
                -
                16:00 Kävlinge HK - Lugi HF F9 1
                F9 Grupp C
                -
                16:30 LVHK F9 svart - KFUM Lundagård
                F9 Grupp C
                -
                16:30 LVHK F9 svart - Kävlinge HK 2
                F9 Grupp C
                -
                Sö 15/3 11:15 H43 Lund HF 1 - Lugi HF F14 1
                F14 Grupp A
                -
                12:30 H43 Lund HF 2 - Tomelilla IF
                P15 Grupp A
                -
                13:45 H43 Lund HF 3 - LVHK F11
                F12 Grupp C
                -
                15:00 H43 Lund HF 1 - Eslövs IK F12A
                F12 Grupp A
                -
                Lö 21/3 14:00 Lugi HF F13 3 - Kristianstad HK 2
                F13 Grupp C
                -
                15:20 Lugi HF F13 1 - Åhus Handboll F13
                F13 Grupp A
                -
                16:50 Lugi HF F14 1 - HK Malmö svart
                F14 Grupp A
                -
                Sö 22/3 16:15 H43 Lund HF 4 - Tomelilla IF
                F12 Grupp C
                -
                Lö 28/3 14:00 Lugi HF P13 1 - H43 Lund HF 1
                P13 Grupp A
                -
                15:30 Lugi HF P14 1 - HK Ankaret P14 (-05)
                P14 Grupp A
                -
                16:45 Lugi HF P14 3 - IK Lågan P14
                P14 Grupp C
                -
                Sö 29/3 09:15 H43 Lund HF 1 - LVHK P9
                P10 Grupp A
                -
                10:15 LVHK P9 - OV Helsingborg HK 1
                P10 Grupp A
                -
                11:15 OV Helsingborg HK 1 - H43 Lund HF 1
                P10 Grupp A
                -
                12:00 H43 Lund HF 2 - LVHK F12 2
                F12 Grupp B
                -
                13:30 H43 Lund HF 2 - Halmstad HF
                P15 Grupp A
                -
                Lö 4/4 14:00 Lugi HF F14 2 - IFK Kristianstad Svart
                F14 Grupp B
                -
                Lö 11/4 14:00 Lugi HF F16 1 - LVHK F16 1
                F16 Grupp A
                -
                15:30 Lugi HF F15 1 - Åhus Handboll F15
                F15 Grupp A
                -
                Sö 12/4 10:00 H43 Lund HF 4 - Ystads IF HF Blå
                F12 Grupp C
                -
                11:15 H43 Lund HF 3 - Höörs HK H 65 F07
                F12 Grupp C
                -
                12:30 H43 Lund HF 1 - Staffanstorps HK F12 Röd
                F12 Grupp A
                -
                13:45 H43 Lund HF 1 - Lugi HF F13 1
                F13 Grupp A
                -
                15:00 H43 Lund HF 1 - Trelleborg HBK Ungdom
                F14 Grupp A
                -
                Fr 1/5 00:00 Lugi HF P11 4 - Trelleborg HBK Ungdom
                P11 Grupp B
                -

                Hemmalag Fäladshallen

                Nyheter

                Svensk tiomålsförlust mot Portugal

                2020-01-17

                Sverige förlorade ”måste”-matchen mot…

                Gjensidige växlar upp

                2020-01-17

                Gjensidige utökar samarbetet med handbollen som…

                Lagen i EM rankade på platserna 13-24

                2020-01-16

                Titelförsvarande Spanien besegrade på torsdagen…

                Danmark utslaget ur EM

                2020-01-15

                Ungern besegrade Island i finalen av Grupp E i…

                Sverige till huvudrundan i EM efter Polenseger

                2020-01-14

                Slovenien, tränat av svenske Ljubomir Vranjes…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000