Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Bollhuset A-hall

                Adress: Lund
                Postadress Lund
                Planmått: 40x20
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Fr 17/1 20:30 Botulfsplatsens BK - IFK Malmö HF Damer
                Dam 3 Södra A
                18-17
                Lö 18/1 11:00 H43 Lund HF 1 - Åhus Handboll F15
                F15 Grupp A
                -
                12:30 H43 Lund HF 2 - Kävlinge HK
                F16 Grupp B
                -
                15:30 Lugi HF P14 1 - OV Helsingborg HK
                P14 Grupp A
                -
                16:50 Lugi HF F14 2 - Ankaret F14 2
                F14 Grupp B
                -
                Sö 19/1 11:30 H43 Lund HF 1 - Karlshamns HF
                P15 Grupp A
                -
                13:00 H43 Lund HF 1 - Åhus Handboll F13
                F13 Grupp A
                -
                14:30 H43 Lund HF 2 - Karlshamns HF
                P15 Grupp A
                -
                To 23/1 17:00 H43 Lund HF 1 - LVHK F14 1
                F14 Grupp A
                -
                Fr 24/1 20:30 Botulfsplatsens BK - LVHK dam
                Dam 3 Södra A
                -
                Lö 25/1 10:30 H43 Lund HF 2 - Ljunghusens HK 2 F12
                F12 Grupp B
                -
                12:30 H43 Lund HF 2 - Lugi HF F13 1
                F13 Grupp A
                -
                14:20 Eslövs IK F10B - Lugi HF F10 2
                F10 Grupp B
                -
                15:20 Kävlinge HK - Ystads IF HF F10 Vit
                F10 Grupp B
                -
                16:20 Lugi HF F10 2 - Kävlinge HK
                F10 Grupp B
                -
                Sö 26/1 10:30 IK Sund P11 1 - Lugi HF P8 2
                P8 Grupp B
                -
                10:30 IK Sund P11 1 - HK Ankaret P8 (-11) 3
                P8 Grupp B
                -
                11:00 IK Sund P11 2 - Lugi HF P8 3
                P8 Grupp B
                -
                11:00 HK Ankaret P8 (-11) 2 - Lugi HF P8 2
                P8 Grupp B
                -
                11:30 HK Ankaret P8 (-11) 2 - HK Ankaret P8 (-11) 3
                P8 Grupp B
                -
                11:30 HK Ankaret P8 (-11) 2 - IK Sund P11 1
                P8 Grupp B
                -
                12:00 H43 Lund HF 1 - Lugi HF P8 1
                P8 Grupp B
                -
                12:00 H43 Lund HF 1 - Höörs HK H 65 Röd
                P8 Grupp B
                -
                12:30 H43 Lund HF 2 - Höörs HK H 65 Vit
                P8 Grupp B
                -
                12:30 H43 Lund HF 3 - HK Ankaret P8 (-11)
                P8 Grupp B
                -
                13:00 Höörs HK H 65 Röd - Lugi HF P8 3
                P8 Grupp B
                -
                13:00 Höörs HK H 65 Röd - H43 Lund HF 2
                P8 Grupp B
                -
                13:30 Höörs HK H 65 Vit - H43 Lund HF 3
                P8 Grupp B
                -
                13:30 Höörs HK H 65 Vit - HK Ankaret P8 (-11)
                P8 Grupp B
                -
                14:00 Lugi HF P8 1 - H43 Lund HF 2
                P8 Grupp B
                -
                14:00 Lugi HF P8 1 - IK Sund P11 2
                P8 Grupp B
                -
                14:30 Lugi HF P8 3 - HK Ankaret P8 (-11)
                P8 Grupp B
                -
                14:30 Lugi HF P8 2 - HK Ankaret P8 (-11) 3
                P8 Grupp B
                -
                Lö 1/2 11:00 H43 Lund HF - Ystads IF HF U F16 Vit
                F16 Grupp A
                -
                12:30 H43 Lund HF 2 - H43 Lund HF 1
                F15 Grupp A
                -
                14:30 LIGU - HK Ankaret Dam
                Dam 2 Södra
                -
                On 5/2 18:30 Lugi HF F19 - H43 Lund HF
                F19 Grupp A
                -
                To 6/2 19:30 H43 Lund HF - Karlshamns HF
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 8/2 09:45 H43 Lund HF 3 - IFK Malmö HF F13/F2006 Vit
                F13 Grupp C
                -
                11:00 H43 Lund HF 2 - HK Malmö röd
                F16 Grupp B
                -
                12:30 H43 Lund HF 1 - Höörs HK H 65 F04
                F15 Grupp A
                -
                14:20 Lugi HF F15 2 - H43 Lund HF 2
                F15 Grupp A
                -
                15:40 Lugi HF F14 2 - IFK Malmö HF F14/F2005
                F14 Grupp B
                -
                Sö 9/2 09:00 HK Ankaret P9 gul (-10) - KFUM Lundagård 2
                P9 Grupp D
                -
                09:30 Veberöds HK Röd - Staffanstorps HK P9
                P9 Grupp D
                -
                09:30 Ystads IF HF P9 Blå - HK Ankaret P9 vit (-10)
                P9 Grupp D
                -
                10:00 Tomelilla IF - KFUM Lundagård 1
                P9 Grupp D
                -
                10:00 HK Ankaret P9 blå (-10) - IFK Malmö HF P10/P2010 Vit
                P9 Grupp D
                -
                10:30 HF Limhamn - Veberöds HK Blå
                P9 Grupp D
                -
                10:30 HK Ankaret P9 gul (-10) - HK Ankaret P9 vit (-10)
                P9 Grupp D
                -
                11:00 IFK Malmö HF P9/P2010 Gul - Veberöds HK Blå
                P9 Grupp D
                -
                11:00 Veberöds HK Röd - IFK Malmö HF P10/P2010 Vit
                P9 Grupp D
                -
                11:30 KFUM Lundagård 2 - KFUM Lundagård 1
                P9 Grupp D
                -
                11:30 Ystads IF HF P9 Blå - HF Limhamn
                P9 Grupp D
                -
                12:00 Tomelilla IF - HK Ankaret P9 blå (-10)
                P9 Grupp D
                -
                12:30 HK Ankaret P9 gul (-10) - KFUM Lundagård 1
                P9 Grupp D
                -
                12:30 IFK Malmö HF P9/P2010 Gul - HF Limhamn
                P9 Grupp D
                -
                13:00 Veberöds HK Röd - Tomelilla IF
                P9 Grupp D
                -
                13:00 KFUM Lundagård 2 - Ystads IF HF P9 Blå
                P9 Grupp D
                -
                13:30 HK Ankaret P9 blå (-10) - Staffanstorps HK P9
                P9 Grupp D
                -
                13:30 IFK Malmö HF P10/P2010 Vit - Veberöds HK Blå
                P9 Grupp D
                -
                15:00 Kävlinge HK 2 - H43 Lund HF 1
                P10 Grupp A
                -
                16:00 IK Sund P 09 1 - Kävlinge HK 2
                P10 Grupp A
                -
                17:00 H43 Lund HF 1 - IK Sund P 09 1
                P10 Grupp A
                -
                Ti 11/2 19:00 Lunds HS Lejon - Höörs HK H 65
                Herr 3 Södra
                -
                Lö 15/2 12:30 H43 Lund HF 1 - Höörs HK H 65 F05
                F14 Grupp A
                -
                13:00 H43 Lund HF - HK Malmö
                Dam 2 Södra
                -
                15:00 LIGU - Helsingborgs HK
                Dam 2 Södra
                -
                Lö 22/2 14:30 LIGU - Halmstad HF
                Herr 3 Södra
                -
                16:15 LIGU - Karlskrona Flottan
                Dam 2 Södra
                -
                Ti 25/2 19:00 H43 Lund HF 1 - Lugi HF P19 1
                P19 Grupp A
                -
                Fr 28/2 20:30 Botulfsplatsens BK - HK Malmö 2
                Dam 3 Södra A
                -
                Lö 29/2 09:30 H43 Lund HF 2 - Eslövs IK F14B
                F14 Grupp B
                -
                10:40 H43 Lund HF 1 - Lugi HF F15 1
                F15 Grupp A
                -
                12:30 H43 Lund HF - Eslövstjejerna
                Dam 2 Södra
                -
                14:30 Lugi HF P15 - Karlshamns HF
                P15 Grupp A
                -
                17:00 Lugi HF F14 2 - LVHK F13
                F14 Grupp B
                -
                Sö 1/3 09:30 Lugi HF P13 1 - LVHK P13 1
                P13 Grupp A
                -
                10:50 Lugi HF P13 3 - Ljunghusens HK 2 P13
                P13 Grupp C
                -
                12:10 Lugi HF P13 2 - Ystads IF HF P13 Gul
                P13 Grupp B
                -
                Lö 7/3 11:15 H43 Lund HF 2 - IFK Malmö HF P13/P2006 Vit
                P13 Grupp C
                -
                12:30 H43 Lund HF 2 - Lugi HF P15
                P15 Grupp A
                -
                14:20 Lugi HF P16 2 - Karlshamns HF/Ronneby HK
                P16 Grupp B
                -
                15:00 LIGU - KFUM Kalmar HK
                Dam 2 Södra
                -
                15:40 Lugi HF P16 1 - Ystads IF HF U P16 Vit
                P16 Grupp A
                -
                17:00 Lugi HF F13 3 - Skurups Handboll F13
                F13 Grupp C
                -
                Sö 8/3 10:20 Ystads IF HF P11 Vit - Lugi HF P11 2
                P11 Grupp A
                -
                11:40 Åhus Handboll P11 - 1 - Ystads IF HF P11 Vit
                P11 Grupp A
                -
                12:50 Lugi HF P11 2 - Åhus Handboll P11 - 1
                P11 Grupp A
                -
                Ti 10/3 19:00 H43 Lund HF 2 - LVHK P19
                P19 Grupp A
                -
                Fr 13/3 20:30 Botulfsplatsens BK - Kävlinge HK 2
                Dam 3 Södra A
                -
                Lö 14/3 12:30 Lunds HS Lejon - Ystads IF HF U
                Dam 3 Södra B
                -
                16:00 LIGU - IK Sund 1
                Herr 3 Södra
                -
                Sö 15/3 10:20 Lugi HF P13 3 - H43 Lund HF 2
                P13 Grupp C
                -
                11:40 Lugi HF P13 2 - HK Ankaret P13 (-06) 1
                P13 Grupp B
                -
                13:00 Lugi HF P13 1 - IK Sund P06 1
                P13 Grupp A
                -
                Lö 21/3 09:30 H43 Lund HF 1 - Ljunghusens HK
                F13 Grupp A
                -
                11:00 H43 Lund HF 1 - Ystads IF HF F14
                F14 Grupp A
                -
                12:30 H43 Lund HF - Höörs HK H 65
                F19 Grupp A
                -
                Lö 28/3 12:30 H43 Lund HF - Karlskrona Handboll
                F19 Grupp A
                -
                15:40 Lugi HF P16 1 - LVHK P16 1
                P16 Grupp A
                -
                17:00 Lugi HF F15 1 - H43 Lund HF 2
                F15 Grupp A
                -
                Lö 4/4 10:00 H43 Lund HF 3 - H43 Lund HF 4
                F12 Grupp C
                -
                11:15 H43 Lund HF 2 - LVHK F13
                F13 Grupp A
                -
                12:30 H43 Lund HF 2 - LVHK F14 2
                F14 Grupp B
                -
                14:00 Lugi HF F 16 3 - OV Helsingborg HK F16 2
                F16 Grupp B
                -
                15:30 Lugi HF F16 1 - Kristianstad HK 1
                F16 Grupp A
                -
                16:50 Lugi HF P14 1 - IFK Malmö HF P14/P2004 Gul
                P14 Grupp A
                -
                Sö 5/4 10:30 H43 Lund HF 3 - Trelleborg HBK Ungdom
                P14 Grupp B
                -
                11:45 H43 Lund HF 2 - Ystads IF HF U P16 Blå
                P16 Grupp B
                -
                13:15 H43 Lund HF 3 - IF Kristianstad 3
                P16 Grupp C
                -
                14:45 H43 Lund HF 1 - HK Ankaret P16 Vit
                P16 Grupp A
                -
                Lö 11/4 11:00 H43 Lund HF 2 - Kristianstad HK 1
                F13 Grupp A
                -
                12:30 H43 Lund HF 2 - Lugi HF F 16 3
                F16 Grupp B
                -
                16:00 Lugi HF P16 3 - Vinslövs HK
                P16 Grupp C
                -

                Hemmalag Bollhuset A-hall

                Nyheter

                Svensk tiomålsförlust mot Portugal

                2020-01-17

                Sverige förlorade ”måste”-matchen mot…

                Gjensidige växlar upp

                2020-01-17

                Gjensidige utökar samarbetet med handbollen som…

                Lagen i EM rankade på platserna 13-24

                2020-01-16

                Titelförsvarande Spanien besegrade på torsdagen…

                Danmark utslaget ur EM

                2020-01-15

                Ungern besegrade Island i finalen av Grupp E i…

                Sverige till huvudrundan i EM efter Polenseger

                2020-01-14

                Slovenien, tränat av svenske Ljubomir Vranjes…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000