Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Tumba Idrottshus

                Adress: Munkhättevägen 43
                Postadress 14740 Tumba
                Planmått: 40x20
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Lö 19/10 12:15 Tumba HK - BK Sol
                Dam 4 Östsv. Södra
                -
                14:15 Tumba HBK - HK Tyresö Strand
                Dam 1 norra
                -
                16:30 Tumba HK - VästeråsIrsta HK
                Herr 2 Östra
                -
                Sö 20/10 09:00 IFK Tumba HK - Huddinge HK
                Pojkar_9 mini 1D
                -
                09:00 HK Cliff Blå - Huddinge HK 2
                Pojkar_9 mini 1D
                -
                09:30 HK Cliff Gul - IFK Tumba HK
                Pojkar_9 mini 1D
                -
                09:30 IFK Tumba HK 2 - Gustavsbergs IF HK
                Pojkar_9 mini 1D
                -
                10:00 Huddinge HK - HK Cliff Blå
                Pojkar_9 mini 1D
                -
                10:00 Huddinge HK 2 - IFK Tumba HK 2
                Pojkar_9 mini 1D
                -
                10:30 Gustavsbergs IF HK - HK Cliff Gul
                Pojkar_9 mini 1D
                -
                11:00 Huddinge HK - Huddinge HK 2
                Pojkar_9 mini 1D
                -
                11:00 IFK Tumba HK - HK Cliff Blå
                Pojkar_9 mini 1D
                -
                11:30 IFK Tumba HK 2 - HK Cliff Gul
                Pojkar_9 mini 1D
                -
                11:30 IFK Tumba HK - Gustavsbergs IF HK
                Pojkar_9 mini 1D
                -
                12:20 IFK Tumba HK Härs & Tvärs - Roslagen Sol
                Special_Olympic Class
                -
                13:30 IFK Tumba HK - HK Cliff
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                14:40 IFK Tumba HK - AIK
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                17:00 IFK Tumba HK - IK Bolton 3
                Pojkar_16 Nivå 5
                -
                Lö 26/10 12:00 IFK Tumba HK - Åkersberga HK 2
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                14:00 Tumba HK - Örebro SK Handboll Herr
                Herr 2 Östra
                -
                16:00 IFK Tumba HK - Årstaiternas HK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                Sö 27/10 14:00 Tumba HBK - Uppsala HK
                Dam 1 norra
                -
                16:15 IFK Tumba HK - Enköpings HF
                Herr 1 norra
                -
                Lö 9/11 12:10 IFK Tumba HK - Täby HBK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                13:00 IFK Tumba HK - HK Silwing-Troja
                Flickor_12 Nivå 1
                -
                13:50 IFK Tumba HK 3 - GT Söder HK
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                14:40 HK Silwing-Troja - Huddinge HK
                Flickor_12 Nivå 1
                -
                15:30 GT Söder HK - IK Bolton
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                16:20 IFK Tumba HK - Huddinge HK
                Flickor_12 Nivå 1
                -
                17:10 IFK Tumba HK 3 - IK Bolton
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                Sö 10/11 10:00 IFK Tumba HK - Hammarby IF HF
                Pojkar_11 Nivå 1
                -
                10:50 IFK Tumba HK - Täby HBK 2
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                11:50 Hammarby IF HF - Skånela IF
                Pojkar_11 Nivå 1
                -
                14:00 IFK Tumba HK - Skånela IF
                Pojkar_11 Nivå 1
                -
                15:20 IFK Tumba HK - Haninge HK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                16:50 IFK Tumba HK - VästeråsIrsta HF
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Lö 16/11 12:20 IFK Tumba HK - Visby IF Gute HK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                14:15 Tumba HBK - Kungsängens SK
                Dam 1 norra
                -
                Sö 17/11 10:00 IFK Tumba HK - Hammarby IF HF
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                11:10 IFK Tumba HK - Hammarby IF HF 2
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                13:30 IFK Tumba HK Härs & Tvärs - Sollentuna HK
                Special_Olympic Class
                -
                14:45 Tumba HK - Sollentuna HK 2
                Dam 4 Östsv. Södra
                -
                16:30 Tumba HK - Norrköpings HK
                Herr 2 Östra
                -
                Ti 19/11 19:45 IFK Tumba HK - HK GP
                Herr 1 norra
                -
                Lö 23/11 13:20 IFK Tumba HK - Skuru IK 2
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                14:30 IFK Tumba HK - Årsta AIK HF 2
                Pojkar_16 Nivå 5
                -
                Sö 24/11 09:00 IFK Tumba HK 2 - AIK
                Pojkar_13 Nivå 2
                -
                10:00 IFK Tumba HK - Kungsängens SK
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                12:30 IFK Tumba HK - Norrtulls SK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                14:30 Tumba HBK - AIK
                Dam 1 norra
                -
                16:30 IFK Tumba HK - Täby HBK
                Herr 1 norra
                -
                Sö 1/12 10:10 IFK Tumba HK - Sollentuna HK 3
                Pojkar_16 Nivå 5
                -
                11:10 IFK Tumba HK Härs & Tvärs - Årsta AIK HF
                Special_Olympic Class
                -
                12:30 IFK Tumba HK - BK Kungsan
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                14:30 Tumba HK - Huddinge HK
                Herr 2 Östra
                -
                16:30 IFK Tumba HK - HF SIF
                Herr 1 norra
                -
                18:10 IFK Tumba HK - Tyresö Handboll 3
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                19:20 IFK Tumba HK - Nacka HK
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Lö 7/12 12:30 Tumba HK - Tungelsta IF
                Dam 4 Östsv. Södra
                -
                14:00 IFK Tumba HK - Täby HBK
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                15:10 IFK Tumba HK - Enköpings HF
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                Må 16/12 20:05 IFK Tumba HK - Gustavsbergs IF HK
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Sö 5/1 00:00 Tumba HK - HK Järnvägen
                Herr 2 Östra
                -
                00:00 IFK Tumba HK - IFK Nyköping
                Herr 1 norra
                -
                Lö 11/1 12:10 IFK Tumba HK - Uppsala HK
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                14:00 IFK Tumba HK - HK Eskil
                Herr 1 norra
                -
                15:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
                USM Block
                -
                Sö 12/1 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
                USM Block
                -
                12:00 IFK Tumba HK 2 - Hammarby IF HF 2
                Pojkar_13 Nivå 2
                -
                16:40 Tumba HK - HK Tyrold
                Herr 2 Östra
                -
                Lö 18/1 12:45 Tyresö Handboll - Skuru IK
                Pojkar_11 Nivå 1
                -
                13:30 Täby HBK - Sannadals SK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                15:00 IFK Tumba HK - Skuru IK
                Pojkar_11 Nivå 1
                -
                15:45 IFK Tumba HK - Sannadals SK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                Sö 19/1 09:00 Handbollfestivalen - Block 3 timmar
                Handbollfestivalen
                -
                13:10 IFK Tumba HK Härs & Tvärs - Eskilstuna Parasportförening
                Special_Olympic Class
                -
                15:00 Tumba HBK - Gimonäs Umeå IF
                Dam 1 norra
                -
                Lö 25/1 09:15 IFK Tumba HK - HK Cliff 3
                Pojkar_16 Nivå 5
                -
                10:45 IFK Tumba HK - Westermalms IF HK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                13:00 Tumba HBK - Bodens BK HF
                Dam 1 norra
                -
                Sö 26/1 09:15 IFK Tumba HK - Sollentuna HK
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                10:45 Tumba HK - Skogås HK
                Dam 4 Östsv. Södra
                -
                13:00 Tumba HK - HK Lif Blå
                Herr 2 Östra
                -
                On 29/1 20:05 IFK Tumba HK - Skånela IF
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Lö 1/2 12:10 IFK Tumba HK - Tyresö Handboll
                Flickor_12 Nivå 1
                -
                13:50 Tyresö Handboll - Hammarby IF HF
                Flickor_12 Nivå 1
                -
                15:30 IFK Tumba HK - Hammarby IF HF
                Flickor_12 Nivå 1
                -
                16:20 IFK Tumba HK 3 - IFK Tumba HK 2
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                Sö 2/2 09:00 IFK Tumba HK 2 - Sannadals SK
                Pojkar_13 Nivå 2
                -
                10:00 IFK Tumba HK - Skogås HK
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                12:45 IFK Tumba HK - Sportsgear DHK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                15:00 Tumba HBK - HK Silwing-Troja
                Dam 1 norra
                -
                Lö 8/2 12:10 IFK Tumba HK - Eskilstuna Guif
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                14:10 IFK Tumba HK - HK Silwing-Troja 2
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                16:30 IFK Tumba HK - Hammarby IF HF 3
                Pojkar_16 Nivå 5
                -
                Sö 9/2 09:00 F9 Mini - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                12:15 Tumba HK - SK Kvarnberga
                Dam 4 Östsv. Södra
                -
                14:15 Tumba HK - Skogås HK
                Herr 2 Östra
                -
                16:30 IFK Tumba HK - Sollentuna HK
                Herr 1 norra
                -
                Må 10/2 20:05 IFK Tumba HK - Hammarby IF HF
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Lö 15/2 12:00 P9 Mini - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                15:30 IK Bolton - Gustavsbergs IF HK
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                17:10 IFK Tumba HK 2 - Gustavsbergs IF HK
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                Sö 16/2 09:00 Handbollfestivalen - Block 3 timmar
                Handbollfestivalen
                -
                12:45 IFK Tumba HK - Jakobsbergs GoIF
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                15:00 Tumba HBK - VästeråsIrsta HK D
                Dam 1 norra
                -
                16:50 IFK Tumba HK - Gökstens BK
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Sö 23/2 12:30 IFK Tumba HK - Vallentuna HK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                14:15 Tumba HBK - Alfta GIF Handboll
                Dam 1 norra
                -
                16:30 IFK Tumba HK - Skuru IK
                Herr 1 norra
                -
                Sö 1/3 14:00 Tumba HK - Borlänge HK
                Herr 2 Östra
                -
                Lö 7/3 12:10 IFK Tumba HK - HK Silwing-Troja
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                13:20 IFK Tumba HK - HK Cliff
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                14:30 IFK Tumba HK - IF Swithiod 2
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                16:30 IFK Tumba HK - Mantorps IF HF
                Herr 1 norra
                -
                Sö 8/3 11:00 IFK Tumba HK Härs & Tvärs - Ösmo GIF HK
                Special_Olympic Class
                -
                12:15 Tumba HK - IK Tellus
                Dam 4 Östsv. Södra
                -
                14:15 Tumba HBK - Spårvägens HF
                Dam 1 norra
                -
                Lö 14/3 13:00 IFK Tumba HK - Årsta AIK HF
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                Sö 15/3 11:45 IFK Tumba HK - Åkersberga HK 2
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                14:45 IFK Tumba HK - IF Swithiod
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                17:00 Tumba HK - HK eRPing
                Herr 2 Östra
                -
                Lö 21/3 12:00 P9 Mini - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                15:15 IFK Tumba HK 2 - Huddinge HK
                Pojkar_13 Nivå 2
                -
                Sö 22/3 09:00 IFK Tumba HK - HK Silwing-Troja
                Pojkar_11 Nivå 1
                -
                09:45 IFK Tumba HK - Hammarby IF HF
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                10:30 HK Silwing-Troja - Lidingö SK
                Pojkar_11 Nivå 1
                -
                11:15 Hammarby IF HF - HK Cliff Blå
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                12:00 IFK Tumba HK - Lidingö SK
                Pojkar_11 Nivå 1
                -
                12:45 IFK Tumba HK - HK Cliff Blå
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                13:30 IFK Tumba HK 3 - Huddinge HK 2
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                14:15 IFK Tumba HK 2 - Skuru IK 2
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                15:00 Huddinge HK 2 - Gustavsbergs IF HK
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                15:45 Skuru IK 2 - GT Söder HK
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                16:30 IFK Tumba HK 3 - Gustavsbergs IF HK
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                17:15 IFK Tumba HK 2 - GT Söder HK
                Flickor_12 Nivå 2 Söder
                -
                Lö 4/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 09.00-19.00
                Slutspel Block
                -
                Sö 5/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 09.00-19.00
                Slutspel Block
                -

                Hemmalag Tumba Idrottshus

                Nyheter

                Robert kontrar

                2019-10-18

                Min kontring handlar den här gången om att…

                Handbollsgymnasielärarutbildning

                2019-10-18

                Med start måndag den 21 oktober genomförs under…

                Mäkinen nominerad till EM

                2019-10-10

                Ännu en svensk är klar för herrarnas EM i…

                Sveriges fem största förbund för inomhusidrott inleder samarbete med White arkitekter för projektet Den moderna idrottshallen för idrott och skola

                2019-10-09

                Bristen på idrottshallar är stor i Sverige och…

                Är årets peppare en handbollare?

                2019-10-08

                Nu är nomineringen till Årets Peppare öppen och…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000