Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      19813 False
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Arenainformation

            Sköndalshallen

            Planmått: 40x20
            [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
            Tid Match Resultat
            Lö 22/9 11:15 GT Söder HK 2 - Vassunda IF
            Pojkar_13 Nivå 2 Norr
            22-12
            13:30 GT Söder HK - Skuru IK 2
            Pojkar_14 Nivå 3
            20-20
            Lö 29/9 12:15 Tyresö Handboll 3 - Visby IF Gute HK
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            13:30 GT Söder HK 2 - Bollstanäs SK
            Pojkar_13 Nivå 2 Norr
            -
            14:45 GT Söder HK - Visby IF Gute HK
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            Lö 6/10 12:10 GT Söder HK - Gustavsbergs IF HK
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            13:00 GT Söder HK - Vallentuna HK
            Pojkar_14 Nivå 3
            -
            14:00 Gustavsbergs IF HK - IFK Tumba HK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            14:50 GT Söder HK - Hammarby IF HF 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            15:50 GT Söder HK - IFK Tumba HK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            17:20 Årsta AIK HF - Huddinge HK
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            19:00 HK Tallen - Haninge HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            Lö 13/10 12:15 GT Söder HK - Uppsala HK
            Flickor_Newbody Cup 1A
            -
            13:00 Sannadals SK - Hammarby IF HF
            Flickor_Newbody Cup 1A
            -
            14:15 GT Söder HK - Sannadals SK
            Flickor_Newbody Cup 1A
            -
            15:00 Hammarby IF HF - Uppsala HK
            Flickor_Newbody Cup 1A
            -
            16:15 Uppsala HK - Sannadals SK
            Flickor_Newbody Cup 1A
            -
            17:00 GT Söder HK - Hammarby IF HF
            Flickor_Newbody Cup 1A
            -
            Lö 20/10 10:00 GT Söder HK - Hammarby IF HF 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            10:50 GT Söder HK 2 - HK Roslagen
            Pojkar_13 Nivå 2 Norr
            -
            11:45 Hammarby IF HF 2 - HK Cliff Blå
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            12:35 GT Söder HK - HK Silwing/Troja 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            13:30 GT Söder HK - HK Cliff Blå
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            16:15 GT Söder HK - OV Helsingborg HK
            Damallsvenskan
            -
            17:00 GT Söder HK - Årsta AIK HF
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            18:30 HK Tallen - Jakobsbergs GoIF
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            On 24/10 17:30 Bokat av StHF - Utbildning 4 timmar
            Utbildning
            -
            Lö 27/10 12:00 P9 Grupp H - 2,5 timmar
            Pojkar_9 mini Höstens Spel
            -
            15:00 GT Söder HK - Gustavsbergs IF HK
            Pojkar_14 Nivå 3
            -
            16:20 Rosa Skrot HK - IK Tellus
            Dam 4
            -
            Lö 3/11 15:00 GT Söder HK - Eslövs IK
            Damallsvenskan
            -
            Lö 10/11 12:00 F9 Grupp L - 2,5 timmar
            Flickor_9 mini Höstens Spel
            -
            14:45 GT Söder HK - Huddinge HK 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            16:00 HK Tallen - IFK Tumba HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            17:30 Årstaiternas HK - Stockholmspolisens IF HF
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            18:50 Årsta AIK HF - Skogås HK 2
            Flickor_14 Nivå 3
            -
            20:00 Årsta AIK HF - Skogås HK 2
            Pojkar_16 Nivå 4 Söder
            -
            Lö 17/11 12:00 P10 6 mot 6, Grupp Q - 2,5 timme
            Pojkar_10 6 mot 6 Höstens Spel
            -
            14:45 GT Söder HK 2 - Kungsängens SK 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Norr
            -
            15:45 GT Söder HK - Skuru IK 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            16:45 GT Söder HK - Tyresö Handboll 3
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            18:10 Rosa Skrot HK - BK Sparta
            Dam 4
            -
            Lö 24/11 12:00 GT Söder HK - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            12:50 GT Söder HK - IK Bolton 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            13:40 IFK Tumba HK 2 - IK Bolton 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            15:00 GT Söder HK - Bjurslätt/Torslanda
            Damallsvenskan
            -
            16:45 HK Tallen - Sportsgear DHK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            Lö 1/12 12:10 GT Söder HK 2 - Täby HBK 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Norr
            -
            13:00 Bokat av StHF - USM- Block 6 timmar
            USM- Block
            -
            19:15 GT Söder HK - Årsta AIK HF
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            Sö 2/12 09:00 Bokat av StHF - USM- Block 6 timmar
            USM- Block
            -
            Lö 8/12 00:00 Sportsgear DHK - Visby IF Gute HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            12:00 P9 Grupp T - 2,5 timmar
            Pojkar_9 mini Höstens Spel
            -
            15:15 Årsta AIK HF - Gökstens BK
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            16:45 GT Söder HK - HK Cliff
            Pojkar_14 Nivå 3
            -
            18:15 HK Tallen - Gurraberg HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            19:40 BK Sol - BK Sparta
            Dam 4
            -
            Lö 15/12 11:10 GT Söder HK - Skuru IK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            12:10 Huddinge HK 2 - Skuru IK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            13:10 GT Söder HK - Huddinge HK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            15:00 GT Söder HK - HK Aranäs
            Damallsvenskan
            -
            16:40 GT Söder HK - Årsta AIK HF 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            17:40 GT Söder HK 2 - Uppsala HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Norr
            -
            18:50 GT Söder HK - Dalarö SK 2
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            Lö 5/1 13:00 HK Tallen - Vallentuna HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            15:00 Årsta AIK HF - Vakant plats
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            Lö 12/1 12:00 P9 Omgång 1 - Block - 3 timmar
            Pojkar_9 mini Vårens Spel
            -
            15:30 Westermalms IF HK - Årsta AIK HF
            Pojkar_16 Nivå 4 Söder
            -
            17:00 Rosa Skrot HK - BK Kungsan
            Dam 4
            -
            Lö 19/1 11:10 GT Söder HK - IK Bolton 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            12:10 IFK Tumba HK 2 - IK Bolton 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            13:10 IFK Tumba HK 2 - GT Söder HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            15:00 GT Söder HK - IF Hellton Karlstad
            Damallsvenskan
            -
            17:00 Årsta AIK HF - IFK Örebro Handboll
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            18:40 GT Söder HK 2 - Lidingö SK
            Pojkar_13 Nivå 2 Norr
            -
            19:40 GT Söder HK - Tyresö Handboll 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            Lö 26/1 12:10 F9 Omgång 2 - Block - 3 timmar
            Flickor_9 mini Vårens Spel
            -
            15:30 GT Söder HK - Skuru IK 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            16:20 Skuru IK 2 - Årsta AIK HF
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            17:10 GT Söder HK - Årsta AIK HF
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            18:15 Rosa Skrot HK - BK Sol
            Dam 4
            -
            Lö 2/2 12:00 GT Söder HK - Sannadals SK
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            12:50 GT Söder HK 2 - IK Bolton
            Pojkar_13 Nivå 2 Norr
            -
            13:50 Ösmo GIF HK - Sannadals SK
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            14:40 GT Söder HK - Skogås HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            15:40 Ösmo GIF HK - GT Söder HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            16:50 Årsta AIK HF - Sannadals SK
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            18:15 GT Söder HK - Tyresö Handboll 2
            Pojkar_14 Nivå 3
            -
            19:20 GT Söder HK - Älta IF 2
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            Lö 9/2 12:00 Handbollfestival - Block 3 timmar
            Handbollfestivalen
            -
            15:30 Rosa Skrot HK - Tungelsta IF
            Dam 4
            -
            Lö 16/2 11:10 GT Söder HK - HK Silwing/Troja
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            12:10 HK Silwing/Troja - Sannadals SK
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            13:10 GT Söder HK - Sannadals SK
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            15:00 GT Söder HK - Eskilstuna Guif IF
            Damallsvenskan
            -
            17:00 Årstaiternas HK - Visby IF Gute HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            18:30 GT Söder HK - Åkersberga HK 2
            Pojkar_14 Nivå 3
            -
            19:30 GT Söder HK - Haninge HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            Lö 23/2 12:15 GT Söder HK 2 - Enköpings HF
            Pojkar_13 Nivå 2 Norr
            -
            Lö 2/3 12:30 HK Tallen - Stockholmspolisens IF HF
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            15:00 GT Söder HK - HK Drott Halmstad
            Damallsvenskan
            -
            17:00 Sportsgear DHK - Årstaiternas HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            18:45 Rosa Skrot HK - Gurraberg HK 2
            Dam 4
            -
            Lö 9/3 12:10 Handbollfestival - Block 3 timmar
            Handbollfestivalen
            -
            15:30 GT Söder HK - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            16:20 GT Söder HK - Spånga HK 3
            Pojkar_14 Nivå 3
            -
            17:30 GT Söder HK - Gustavsbergs IF HK 2
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            Lö 16/3 12:10 GT Söder HK - Eskilstuna Guif IF
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            14:00 GT Söder HK - Tyresö Handboll
            Damallsvenskan
            -
            16:00 HK Tallen - Visby IF Gute HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            17:30 Rosa Skrot HK - Huddinge HK 2
            Dam 4
            -
            19:00 BK Sol - Djurgårdshof IK
            Dam 4
            -
            Lö 23/3 12:15 F10 Omgång 4 6 mot 6 - Block 2,5 timme
            Flickor_10 6 mot 6 Vårens Spel
            -
            15:00 GT Söder HK - IK Bolton 2
            Pojkar_14 Nivå 3
            -
            Lö 6/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 9.00-19.00
            Slutspel - Block
            -
            Lö 27/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 9.00-19.00
            Slutspel - Block
            -

            Hemmalag Sköndalshallen

            Nyheter

            Guldpipan utdelad

            2018-09-07

            Elitdomarföreningen tilldelar Mats Kardell…

            Vill du hjälpa till under SverigeCupen, Nyköping, 9-11/11?

            2018-09-07

            Vi som jobbar med den lokala organisationen runt…

            Barnens spelregler nominerade till Svenska Designpriset

            2018-09-06

            Nu kan du rösta på RF:s och BRIS gemensamma…

            Vi är unika och bra – så låt oss berätta om det!

            2018-09-05

            Svensk handboll hade en av sina bästa säsonger…

            Årets domarpar dömer första matchen

            2018-09-05

            Årets domarpar säsongen 2017/2018 inom svensk…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000