Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Arenainformation

            Skärholmshallen

            Planmått: 40x20
            [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
            Tid Match Resultat
            Sö 25/11 09:00 HK Cliff 2 - Årsta AIK HF 2
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            09:45 HK Cliff - Eskilstuna Guif IF
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            10:30 Sollentuna HK 2 - Årsta AIK HF 2
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            11:15 Eskilstuna Guif IF - Uppsala HK
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            12:00 HK Cliff 2 - Sollentuna HK 2
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            12:45 HK Cliff - Uppsala HK
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            13:45 Stockholmspolisens IF HF 2 - IK Bolton 2
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/väst
            -
            15:00 Stockholmspolisens IF HF - Lidingö SK
            Flickor_16 Nivå 2
            -
            16:40 HK Cliff - Skuru IK
            Herr 1 norra
            -
            Sö 2/12 10:00 Newbody Cup P12 - 5 timmar
            Newbody Cup - Block
            -
            10:10 Stockholmspolisens IF HF - Tyresö Handboll 2
            Flickor_Newbody Cup 2F
            -
            11:00 HK Cliff - IK Bolton
            Pojkar_Newbody Cup 2C
            -
            11:45 Tyresö Handboll 2 - Djurgårdshof IK
            Flickor_Newbody Cup 2F
            -
            12:30 IK Bolton - Spånga HK 2
            Pojkar_Newbody Cup 2C
            -
            13:15 Stockholmspolisens IF HF - Djurgårdshof IK
            Flickor_Newbody Cup 2F
            -
            14:00 HK Cliff - Spånga HK 2
            Pojkar_Newbody Cup 2C
            -
            15:10 Stockholmspolisens IF HF - Jakobsbergs GoIF
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            16:45 Stockholmspolisens IF HF - Huddinge HK 2
            Herr 5
            -
            To 13/12 20:45 Hammarby IF HF - Enköpings HF
            Pojkar_19 Nivå 1
            -
            Sö 16/12 10:00 Stockholmspolisens IF HF - Sannadals SK
            Flickor_14 Nivå 3
            -
            10:55 Stockholmspolisens IF HF - Tyresö Handboll
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            11:55 Stockholmspolisens IF HF 2 - IF Swithiod HK
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/väst
            -
            13:00 HK Cliff - IFK Tumba HK 3
            Pojkar_16 Nivå 4 Söder
            -
            14:05 Stockholmspolisens IF HF - Kungsängens SK
            Flickor_16 Nivå 2
            -
            15:30 Stockholmspolisens IF HF - Sportsgear DHK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            16:50 Stockholmspolisens IF HF - HF Lidingölaget
            Herr 5
            -
            Sö 13/1 10:00 Stockholmspolisens IF HF 2 - Skuru IK 4
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            10:50 Stockholmspolisens IF HF 2 - Tyresö Handboll 2
            Flickor_13 Nivå 4
            -
            11:50 Skuru IK 4 - Huddinge HK 4
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            12:40 Stockholmspolisens IF HF - Hammarby IF HF
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            13:40 Stockholmspolisens IF HF 2 - Huddinge HK 4
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            15:00 HK Cliff - Bodens BK HF
            Herr 1 norra
            -
            16:45 Stockholmspolisens IF HF - IFK Tumba HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            Sö 20/1 11:30 Stockholmspolisens IF HF - Westermalms IF HK
            Flickor_14 Nivå 3
            -
            12:40 Stockholmspolisens IF HF 2 - Spånga HK 3
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/väst
            -
            13:50 Stockholmspolisens IF HF - Skuru IK 2
            Flickor_16 Nivå 2
            -
            15:00 HK Cliff - Lidingö SK 2
            Pojkar_16 Nivå 4 Söder
            -
            16:40 HK Cliff - Kungsängens SK
            Herr 1 norra
            -
            Sö 27/1 10:00 P10 Omgång 1 6 mot 6 - Block - 2,5 timme
            Pojkar_10 6 mot 6 Vårens Spel
            -
            12:45 Stockholmspolisens IF HF - Huddinge HK
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            14:15 Stockholmspolisens IF HF - Haninge HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            On 30/1 19:00 HK Cliff - HK Silwing/Troja
            Herr 1 norra
            -
            Sö 3/2 09:00 P9 Omgång 2 - Block - 3 timmar
            Pojkar_9 mini Vårens Spel
            -
            12:10 Stockholmspolisens IF HF 2 - Hammarby IF HF
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/väst
            -
            13:15 Stockholmspolisens IF HF 2 - Tyresö Handboll 3
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            14:00 HK Cliff - Sollentuna HK
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            14:45 Tyresö Handboll 3 - Bålsta IF
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            15:30 Sollentuna HK - Spånga HK
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            16:15 Stockholmspolisens IF HF 2 - Bålsta IF
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            17:00 HK Cliff - Spånga HK
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            Sö 10/2 10:00 Handbollfestival - Block 3 timmar
            Handbollfestivalen
            -
            13:05 Stockholmspolisens IF HF - Haninge HK
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            14:00 Stockholmspolisens IF HF - Skogås HK 2
            Flickor_14 Nivå 3
            -
            15:10 Stockholmspolisens IF HF - AIK
            Flickor_16 Nivå 2
            -
            16:40 Stockholmspolisens IF HF - Årstaiternas HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            Sö 17/2 10:15 F9 Omgång 3 - Block - 3 timmar
            Flickor_9 mini Vårens Spel
            -
            13:00 Stockholmspolisens IF HF 2 - Kungsängens SK 3
            Flickor_13 Nivå 4
            -
            14:00 HK Cliff - Vallentuna HK
            Pojkar_14 Nivå 3
            -
            16:40 IK Tellus - Rosa Skrot HK
            Dam 4
            -
            Lö 23/2 14:30 Stockholmspolisens IF HF - Uppsala HK
            Flickor_16 Nivå 2
            -
            Sö 24/2 11:45 Stockholmspolisens IF HF - Spånga HK 3
            Flickor_14 Nivå 3
            -
            14:40 Stockholmspolisens IF HF - Skuruiterna HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            16:30 HK Cliff - HK Eskil
            Herr 1 norra
            -
            Sö 10/3 10:10 IK Bolton 2 - Stockholmspolisens IF HF 2
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            11:00 Stockholmspolisens IF HF - Lidingö SK
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            12:00 Djurgårdshof IK 2 - IK Bolton 2
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            12:50 HK Cliff - Skuru IK 2
            Pojkar_14 Nivå 3
            -
            13:50 Djurgårdshof IK 2 - Stockholmspolisens IF HF 2
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            15:00 Stockholmspolisens IF HF 2 - Lidingö SK 2
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/väst
            -
            16:30 HK Cliff - IFK Tumba HK
            Herr 1 norra
            -
            Sö 17/3 09:10 Stockholmspolisens IF HF - Huddinge HK 3
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            10:00 Stockholmspolisens IF HF 2 - IK Bolton 2
            Flickor_13 Nivå 4
            -
            11:00 Huddinge HK 3 - Årsta AIK HF
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            11:50 Stockholmspolisens IF HF - Täby HBK 2
            Flickor_14 Nivå 3
            -
            12:50 Stockholmspolisens IF HF - Årsta AIK HF
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            13:45 Stockholmspolisens IF HF - Sannadals SK
            Flickor_16 Nivå 2
            -
            15:15 Stockholmspolisens IF HF - Gurraberg HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            16:45 Stockholmspolisens IF HF - Sannadals HK
            Herr 5
            -
            Sö 24/3 10:15 P10 Omgång 4 6 mot 6 - Block - 2,5 timme
            Pojkar_10 6 mot 6 Vårens Spel
            -
            13:15 Stockholmspolisens IF HF 2 - AIK 3
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/väst
            -
            Lö 6/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 9.00-19.00
            Slutspel - Block
            -
            Sö 7/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 9.00-19.00
            Slutspel - Block
            -
            Må 8/4 17:30 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -
            19:30 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -

            Hemmalag Skärholmshallen

            Nyheter

            Inbjudan till kurs i Handbollens spelarutbildning

            2018-11-20

            Svenska Handbollförbundet har uppdaterat…

            Målvaktstränarutbildning, steg 3

            2018-11-16

            11-13 januari arrangeras den högsta…

            Sök till elithandbollsgymnasium

            2018-11-16

            För dig som vill kombinera handboll och studier…

            2 miljoner kronor till ungdomshandbollen

            2018-11-14

            2 049 168 kronor – så mycket får…

            Gomér/Gomér dömer dagens beachfinal

            2018-11-04

            Johan och Martin Gomér fortsätter att övertyga…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000