Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Arenainformation

            Sjöstadshallen

            Planmått: 40x20
            [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
            Tid Match Resultat
            Ti 20/11 19:10 Årsta AIK HF - Vassunda IF
            Flickor_14 Nivå 3
            -
            Sö 25/11 09:00 F9 Grupp M - 2,5 timmar
            Flickor_9 mini Höstens Spel
            -
            11:40 F10 6 mot 6, Grupp O - 2,5 timme
            Flickor_10 6 mot 6 Höstens Spel
            -
            15:00 Årsta AIK HF - HK eRPing
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            16:45 Årstaiternas HK - Westermalms IF HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            18:10 Årsta AIK HF 2 - Gustavsbergs IF HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            19:10 Årsta AIK HF - Westermalms IF HK
            Pojkar_16 Nivå 4 Söder
            -
            20:30 Årsta AIK HF - BK Sparta
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            Sö 2/12 09:00 Handbollfestival - Block 3 timmar
            Handbollfestivalen
            -
            12:10 Årsta AIK HF 2 - Åkersberga HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Norr
            -
            13:00 Årsta AIK HF 3 - Skå IK
            Pojkar_13 Nivå 3
            -
            14:00 Åkersberga HK - Lidingö SK
            Pojkar_11 Nivå 2 Norr
            -
            14:50 Årsta AIK HF - Hammarby IF HF 2
            Flickor_13 Nivå 3 Söder
            -
            15:50 Årsta AIK HF 2 - Lidingö SK
            Pojkar_11 Nivå 2 Norr
            -
            16:40 Årsta AIK HF - Vassunda IF
            Pojkar_14 Nivå 2
            -
            17:40 Årsta AIK HF - Westermalms IF HK
            Flickor_14 Nivå 3
            -
            19:00 Årstaiternas HK - HK Tallen
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            20:10 Årsta AIK HF - Vallentuna HK
            Flickor_19 Nivå 2
            -
            Sö 9/12 09:00 Årsta AIK HF - Hammarby IF HF 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            09:50 Årsta AIK HF - Huddinge HK 2
            Pojkar_14 Nivå 2
            -
            10:45 Hammarby IF HF 2 - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            11:35 Årsta AIK HF - Hammarby IF HF 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            12:30 Årsta AIK HF - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            13:20 Årsta AIK HF 2 - GT Söder HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            15:00 GT Söder HK - Skånela IF
            Damallsvenskan
            -
            17:30 Årsta AIK HF - Älta IF 2
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            Ti 11/12 20:15 Årsta AIK HF - Uppsala HK
            Flickor_19 Nivå 2
            -
            Sö 16/12 09:00 F10 6 mot 6, Grupp V - 2,5 timme
            Flickor_10 6 mot 6 Höstens Spel
            -
            11:30 Årsta AIK HF - Ösmo GIF HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            12:15 IK Bolton - Gustavsbergs IF HK 2
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            13:00 Årsta AIK HF 2 - Uppsala HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Norr
            -
            13:45 Årsta AIK HF - Gustavsbergs IF HK 2
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            14:30 Årsta AIK HF 3 - Norrtulls SK
            Flickor_11 Nivå 3 Norr
            -
            15:15 Årsta AIK HF - IK Bolton
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            16:15 Årsta AIK HF - IFK Tumba HK
            Flickor_13 Nivå 3 Söder
            -
            18:15 Årsta AIK HF - Täby HBK 2
            Pojkar_14 Nivå 2
            -
            19:30 Årsta AIK HF - Skuru IK 2
            Pojkar_16 Nivå 4 Söder
            -
            Lö 12/1 13:00 Bokat av StHF - USM- Block 6 timmar
            USM- Block
            -
            13:10 Årsta AIK HF - GT Söder HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            Sö 13/1 09:00 Bokat av StHF - USM- Block 6 timmar
            USM- Block
            -
            16:00 Årsta AIK HF 2 - Eskilstuna Guif IF
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            17:40 Årsta AIK HF 3 - AIK
            Pojkar_13 Nivå 3
            -
            18:40 Årsta AIK HF - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_12 Nivå 2
            -
            19:40 Årsta AIK HF 2 - Sollentuna HK 3
            Pojkar_16 Nivå 4 Norr
            -
            20:45 Årsta AIK HF - Tyresö Handboll 3
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            Sö 20/1 14:20 Årsta AIK HF 3 - Vallentuna HK
            Flickor_11 Nivå 3 Norr
            -
            15:05 Årsta AIK HF 2 - Huddinge HK 3
            Flickor_11 Nivå 3 Söder
            -
            15:50 Årsta AIK HF 3 - Kungsängens SK 2
            Flickor_11 Nivå 3 Norr
            -
            16:35 Huddinge HK 3 - Tyresö Handboll 2
            Flickor_11 Nivå 3 Söder
            -
            17:20 Vallentuna HK - Kungsängens SK 2
            Flickor_11 Nivå 3 Norr
            -
            18:05 Årsta AIK HF 2 - Tyresö Handboll 2
            Flickor_11 Nivå 3 Söder
            -
            19:00 Årsta AIK HF - Sollentuna HK 2
            Pojkar_16 Nivå 4 Söder
            -
            20:30 Årsta AIK HF - Skogås/Länna HK
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            Sö 27/1 09:00 P10 Omgång 1 6 mot 6 - Block - 2,5 timme
            Pojkar_10 6 mot 6 Vårens Spel
            -
            12:00 Newbody Cup F12 - 6 timmar
            Newbody Cup - Block
            -
            12:50 Årsta AIK HF - Stockholmspolisens IF HF
            Flickor_14 Nivå 3
            -
            15:00 Årsta AIK HF 2 - Kungsängens SK 2
            Pojkar_16 Nivå 4 Norr
            -
            17:15 Årsta AIK HF - Gustavsbergs IF HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            Sö 3/2 09:00 Årsta AIK HF 2 - Spånga HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Norr
            -
            09:45 Årsta AIK HF - Skuru IK 2
            Flickor_13 Nivå 3 Söder
            -
            10:40 Spånga HK - Skå IK
            Pojkar_11 Nivå 2 Norr
            -
            11:30 Årsta AIK HF 2 - Årsta AIK HF
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            12:25 Årsta AIK HF 2 - Skå IK
            Pojkar_11 Nivå 2 Norr
            -
            13:15 Årsta AIK HF 3 - Spånga HK 2
            Pojkar_13 Nivå 3
            -
            15:00 GT Söder HK - Spårvägens HF
            Damallsvenskan
            -
            17:00 Årstaiternas HK - Skuruiterna HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            Sö 10/2 09:00 Årsta AIK HF 2 - Hammarby IF HF 3
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            09:50 Årsta AIK HF - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_12 Nivå 2
            -
            10:40 Hammarby IF HF 3 - Vallentuna HK
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            11:30 IFK Tumba HK 2 - Skuru IK
            Pojkar_12 Nivå 2
            -
            12:20 Årsta AIK HF 2 - Vallentuna HK
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            13:10 Årsta AIK HF - Skuru IK
            Pojkar_12 Nivå 2
            -
            14:00 Årsta AIK HF 2 - Vassunda IF
            Flickor_12 Nivå 2 Norr
            -
            14:50 Årsta AIK HF - Sollentuna HK 2
            Flickor_14 Nivå 3
            -
            15:50 Årsta AIK HF - HK Roslagen
            Pojkar_14 Nivå 2
            -
            17:20 Årsta AIK HF - Ösmo GIF HK
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            18:50 Årsta AIK HF - Hammarby IF HF
            Flickor_19 Nivå 2
            -
            Sö 17/2 09:00 Årsta AIK HF - Huddinge HK
            Flickor_11 Nivå 1
            -
            09:45 Årsta AIK HF - IK Bolton
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            10:30 Huddinge HK - Hammarby IF HF
            Flickor_11 Nivå 1
            -
            11:15 Gustavsbergs IF HK 2 - IK Bolton
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            12:00 Årsta AIK HF - Hammarby IF HF
            Flickor_11 Nivå 1
            -
            12:45 Årsta AIK HF - Gustavsbergs IF HK 2
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            13:30 Årsta AIK HF 3 - Norrtulls SK
            Flickor_11 Nivå 3 Norr
            -
            14:45 Årsta AIK HF - Norrtulls SK
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            16:10 Årsta AIK HF - Tyresö Handboll 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            17:10 Årsta AIK HF 2 - Skuru IK 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            18:10 Årsta AIK HF - Sollentuna HK 2
            Flickor_13 Nivå 3 Söder
            -
            19:20 Årsta AIK HF 2 - Hammarby IF HF 3
            Pojkar_16 Nivå 4 Norr
            -
            Lö 23/2 11:00 Bokat av StHF - Utbildning 1 timme
            Utbildning
            -
            11:30 Bokat av StHF - Utbildning 1 timme
            Utbildning
            -
            16:30 Bokat av StHF - Utbildning 2,5 timmar
            Utbildning
            -
            Sö 24/2 12:50 Årsta AIK HF 3 - IK Bolton 2
            Pojkar_13 Nivå 3
            -
            18:30 Årsta AIK HF - Westermalms IF HK
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            Sö 10/3 09:00 Årsta AIK HF - Sannadals SK
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            09:45 Årsta AIK HF 2 - Westermalms IF HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Norr
            -
            10:30 Huddinge HK 2 - Sannadals SK
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            11:15 Sollentuna HK - Westermalms IF HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Norr
            -
            12:00 Årsta AIK HF - Huddinge HK 2
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            12:45 Årsta AIK HF 2 - Sollentuna HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Norr
            -
            13:40 Årsta AIK HF 3 - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_13 Nivå 3
            -
            14:35 Årsta AIK HF 2 - HK Silwing/Troja 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            15:30 Årsta AIK HF - Skogås HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            16:25 Årsta AIK HF - Spånga HK 2
            Pojkar_14 Nivå 2
            -
            17:30 Årsta AIK HF 2 - Sollentuna HK 3
            Pojkar_16 Nivå 4 Norr
            -
            18:40 Årsta AIK HF - HK Cliff
            Pojkar_16 Nivå 4 Söder
            -
            20:00 Sportsgear DHK - Westermalms IF HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            Lö 16/3 09:00 Årsta AIK HF 3 - Spånga HK 2
            Flickor_11 Nivå 3 Norr
            -
            09:45 Årsta AIK HF 2 - Lidingö SK
            Flickor_12 Nivå 2 Norr
            -
            10:30 Sollentuna HK 2 - Spånga HK 2
            Flickor_11 Nivå 3 Norr
            -
            11:15 AIK - Lidingö SK
            Flickor_12 Nivå 2 Norr
            -
            12:00 Årsta AIK HF 3 - Sollentuna HK 2
            Flickor_11 Nivå 3 Norr
            -
            12:45 Årsta AIK HF 2 - AIK
            Flickor_12 Nivå 2 Norr
            -
            13:30 Årsta AIK HF - Djurgårdshof IK
            Flickor_13 Nivå 3 Söder
            -
            15:00 Årsta AIK HF - LIF Lindesberg
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            16:40 Årsta AIK HF - Åkersberga HK 2
            Flickor_14 Nivå 3
            -
            17:50 Årsta AIK HF - GT Söder HK
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            19:15 Årstaiternas HK - Jakobsbergs GoIF
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            Sö 24/3 09:00 Årsta AIK HF 2 - Hammarby IF HF 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            10:00 Årsta AIK HF 3 - Åkersberga HK 2
            Pojkar_13 Nivå 3
            -
            11:00 Årsta AIK HF - Haninge HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            12:00 Åkersberga HK 2 - Ala IF
            Pojkar_13 Nivå 3
            -
            13:00 Årsta AIK HF - Åkersberga HK
            Pojkar_14 Nivå 2
            -
            14:00 Årsta AIK HF 3 - Ala IF
            Pojkar_13 Nivå 3
            -
            15:10 Årsta AIK HF 2 - Kungsängens SK 2
            Pojkar_16 Nivå 4 Norr
            -
            16:20 Årsta AIK HF - Lidingö SK 2
            Pojkar_16 Nivå 4 Söder
            -
            17:30 Hammarby IF HF - Spånga HK 3
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/väst
            -
            Lö 27/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 9.00-19.00
            Slutspel - Block
            -
            Lö 18/5 15:30 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -
            Sö 19/5 08:30 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -
            Lö 8/6 13:00 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -
            15:00 Bokat av StHF - Utbildning 1 timme
            Utbildning
            -
            Sö 9/6 11:00 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -

            Hemmalag Sjöstadshallen

            Nyheter

            Inbjudan till kurs i Handbollens spelarutbildning

            2018-11-20

            Svenska Handbollförbundet har uppdaterat…

            Målvaktstränarutbildning, steg 3

            2018-11-16

            11-13 januari arrangeras den högsta…

            Sök till elithandbollsgymnasium

            2018-11-16

            För dig som vill kombinera handboll och studier…

            2 miljoner kronor till ungdomshandbollen

            2018-11-14

            2 049 168 kronor – så mycket får…

            Gomér/Gomér dömer dagens beachfinal

            2018-11-04

            Johan och Martin Gomér fortsätter att övertyga…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000