Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Arenainformation

            Högdalshallen

            Planmått: 40x20
            [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
            Tid Match Resultat
            Sö 25/11 09:00 HK Silwing/Troja - IFK Strängnäs
            Pojkar_13 Nivå 1
            -
            10:00 HK Silwing/Troja - Tyresö Handboll
            Pojkar_14 Nivå 1
            -
            11:10 HK Silwing/Troja 2 - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            12:30 BK Sparta - Tungelsta IF
            Dam 4
            -
            14:00 Sannadals HK - Bajen IF
            Dam 4
            -
            15:30 IK Tellus - Huddinge HK 2
            Dam 4
            -
            Fr 30/11 17:30 Bokat av StHF - Utbildning 4 timmar
            Utbildning
            -
            Sö 2/12 09:00 Handbollfestival - Block 3 timmar
            Handbollfestivalen
            -
            12:10 HK Silwing/Troja - Lidingö SK
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            13:10 HK Silwing/Troja 2 - Sollentuna HK 2
            Flickor_13 Nivå 3 Söder
            -
            14:10 HK Silwing/Troja - Skogås HK
            Flickor_14 Nivå 2 Söder
            -
            15:20 HK Silwing/Troja - Enköpings HF
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            16:30 HK Silwing/Troja 2 - Skogås HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            18:00 BK Sparta - Westermalms IF HK
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            19:30 BK Sparta - IK Tellus
            Dam 4
            -
            Sö 9/12 09:00 Sannadals SK - Huddinge HK
            Flickor_12 Nivå 1
            -
            09:45 Sannadals SK - HK Silwing/Troja
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            10:30 Huddinge HK - Skuru IK
            Flickor_12 Nivå 1
            -
            11:15 HK Silwing/Troja - GT Söder HK
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            12:00 Sannadals SK - Skuru IK
            Flickor_12 Nivå 1
            -
            12:45 Sannadals SK - GT Söder HK
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            15:00 HK Silwing/Troja - Bodens BK HF
            Herr 1 norra
            -
            17:00 HK Silwing/Troja - Hammarby IF HF
            Pojkar_14 Nivå 1
            -
            18:10 HK Silwing/Troja - Huddinge HK
            Flickor_19 Nivå 1
            -
            19:30 Sannadals HK - Lidingö SK 2
            Dam 4
            -
            Sö 16/12 09:00 HK Silwing/Troja - IK Bolton
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            09:50 HK Silwing/Troja 2 - Skuru IK 2
            Flickor_13 Nivå 3 Söder
            -
            10:50 IK Bolton - IFK Tumba HK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            11:40 HK Silwing/Troja 2 - Skuru IK 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            12:40 HK Silwing/Troja - IFK Tumba HK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            15:00 HK Silwing/Troja - VästeråsIrsta HK
            Dam 1 norra
            -
            17:00 HK Silwing/Troja - IFK Tumba HK
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            18:40 BK Sparta - Djurgårdshof IK
            Dam 4
            -
            Sö 6/1 11:15 Sannadals HK - Rosa Skrot HK
            Dam 4
            -
            12:45 IK Tellus - BK Sol
            Dam 4
            -
            15:00 HK Silwing/Troja - IFK Nyköping
            Herr 1 norra
            -
            Sö 13/1 09:00 HK Silwing/Troja - Handens SK
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            09:45 HK Silwing/Troja - Spånga HK
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            10:30 Handens SK - Huddinge HK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            11:15 HK Silwing/Troja - Åkersberga HK
            Pojkar_13 Nivå 1
            -
            12:15 HK Silwing/Troja - Huddinge HK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            14:10 HK Silwing/Troja 2 - Hammarby IF HF 2
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            15:20 HK Silwing/Troja - Skuru IK 2
            Flickor_14 Nivå 2 Söder
            -
            16:50 BK Sparta - Årsta AIK HF
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            18:30 BK Sparta - BK Sol
            Dam 4
            -
            20:00 HK Silwing/Troja - IFK Tumba HK
            Flickor_19 Nivå 1
            -
            Sö 20/1 15:30 HK Silwing/Troja - Skuru IK
            Herr 1 norra
            -
            17:30 HK Silwing/Troja - AIK
            Dam 1 norra
            -
            19:00 HK Silwing/Troja - Kungsängens SK
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            20:20 Sannadals HK - Jakobsbergs GoIF
            Herr 5
            -
            Sö 27/1 10:00 HK Silwing/Troja - Hammarby IF HF
            Flickor_14 Nivå 2 Söder
            -
            11:00 HK Silwing/Troja - IFK Tumba HK
            Pojkar_13 Nivå 1
            -
            12:00 HK Silwing/Troja 2 - Haninge HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            13:10 HK Silwing/Troja - Skånela IF
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            15:00 HK Silwing/Troja - HK Tyrold
            Herr 1 norra
            -
            17:00 HK Silwing/Troja - Nacka HK
            Dam 1 norra
            -
            19:00 HK Silwing/Troja - Kungsängens SK
            Flickor_19 Nivå 1
            -
            Sö 3/2 09:00 P9 Omgång 2 - Block - 3 timmar
            Pojkar_9 mini Vårens Spel
            -
            12:05 HK Silwing/Troja - Eskilstuna Guif IF
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            12:50 Huddinge HK - IFK Tumba HK
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            13:45 HK Silwing/Troja - Stockholmspolisens IF HF
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            14:40 IFK Tumba HK - Eskilstuna Guif IF
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            15:30 HK Silwing/Troja 2 - Gustavsbergs IF HK 2
            Flickor_13 Nivå 3 Söder
            -
            16:35 HK Silwing/Troja - IFK Tumba HK
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            17:30 HK Silwing/Troja - Skogås HK
            Pojkar_14 Nivå 1
            -
            18:40 HK Silwing/Troja 2 - IK Bolton 2
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            20:00 BK Sparta - Rosa Skrot HK
            Dam 4
            -
            Sö 10/2 09:00 HK Silwing/Troja - IK Bolton
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            09:45 HK Silwing/Troja - Sannadals SK
            Pojkar_13 Nivå 1
            -
            10:45 IFK Tumba HK 2 - IK Bolton
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            11:30 HK Silwing/Troja 2 - GT Söder HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            12:30 HK Silwing/Troja - IFK Tumba HK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            13:15 HK Silwing/Troja 2 - Årsta AIK HF
            Flickor_13 Nivå 3 Söder
            -
            15:00 HK Silwing/Troja - IFK Tumba HK
            Herr 1 norra
            -
            17:00 HK Silwing/Troja - IK Bolton
            Dam 1 norra
            -
            18:45 HK Silwing/Troja - VästeråsIrsta HF
            Flickor_19 Nivå 1
            -
            20:15 BK Sparta - Norrtulls SK
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            Må 11/2 00:00 HK Silwing/Troja - IK Bolton
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            Lö 16/2 14:15 HK Silwing/Troja - Huddinge HK
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            15:15 HK Silwing/Troja - Spårvägen HF 2
            Flickor_14 Nivå 2 Söder
            -
            16:15 HK Silwing/Troja - Täby HBK
            Pojkar_14 Nivå 1
            -
            17:20 HK Silwing/Troja 2 - Skuru IK
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            Sö 24/2 11:00 HK Silwing/Troja - Tyresö Handboll 2
            Flickor_14 Nivå 2 Söder
            -
            12:00 HK Silwing/Troja 2 - Gustavsbergs IF HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            13:00 HK Silwing/Troja - Spånga HK
            Pojkar_13 Nivå 1
            -
            15:00 HK Silwing/Troja - Täby HBK
            Herr 1 norra
            -
            17:00 HK Silwing/Troja - Strands IF Hudiksvall
            Dam 1 norra
            -
            19:00 BK Sparta - BK Bitter
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            20:30 IF Gauthiod HK - Handens SK
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            Må 25/2 09:00 Bokat av StHF - Utbildning 2,5 timmar
            Utbildning
            -
            11:30 Bokat av StHF - Utbildning 2,5 timmar
            Utbildning
            -
            14:00 Bokat av StHF - Utbildning 1 timme
            Utbildning
            -
            Ti 26/2 09:00 Bokat av StHF - Utbildning 2,5 timmar
            Utbildning
            -
            11:30 Bokat av StHF - Utbildning 2,5 timmar
            Utbildning
            -
            14:00 Bokat av StHF - Utbildning 1 timme
            Utbildning
            -
            Sö 3/3 13:00 BK Sparta - Huddinge HK 2
            Dam 4
            -
            15:00 HK Silwing/Troja - HK Tyresö Strand
            Dam 1 norra
            -
            Sö 10/3 15:10 HK Silwing/Troja - Hammarby IF HF
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            16:05 HK Silwing/Troja - Skuru IK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            16:50 HK Silwing/Troja - Skuru IK
            Pojkar_14 Nivå 1
            -
            17:45 Gustavsbergs IF HK - Skuru IK 2
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            18:30 HK Silwing/Troja 2 - IFK Tumba HK
            Flickor_13 Nivå 3 Söder
            -
            19:25 HK Silwing/Troja - Gustavsbergs IF HK
            Flickor_11 Nivå 2 Söder
            -
            20:30 HK Silwing/Troja - Hammarby IF HF
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            Sö 17/3 09:00 P9 Omgång 4 - Block - 3 timmar
            Pojkar_9 mini Vårens Spel
            -
            12:00 HK Silwing/Troja - Huddinge HK
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            12:45 HK Silwing/Troja 2 - Årsta AIK HF
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            13:45 HK Silwing/Troja - Uppsala HK
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            14:30 HK Silwing/Troja - Täby HBK
            Pojkar_13 Nivå 1
            -
            15:30 Huddinge HK - Uppsala HK
            Pojkar_12 Nivå 1
            -
            16:20 HK Silwing/Troja - Huddinge HK 2
            Flickor_14 Nivå 2 Söder
            -
            17:30 HK Silwing/Troja 2 - Tyresö Handboll 3
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            18:40 HK Silwing/Troja - Tyresö Handboll
            Flickor_19 Nivå 1
            -
            20:10 BK Sparta - IF Gauthiod HK
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            Sö 24/3 09:00 P10 Omgång 4 6 mot 6 - Block - 2,5 timme
            Pojkar_10 6 mot 6 Vårens Spel
            -
            12:00 HK Silwing/Troja - Huddinge HK
            Pojkar_14 Nivå 1
            -
            13:00 HK Silwing/Troja - Eskilstuna Guif IF
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            Lö 30/3 13:00 Bokat av StHF - USM- Block 6 timmar
            USM- Block
            -
            Sö 31/3 09:00 Bokat av StHF - USM- Block 8 timmar
            USM- Block
            -
            Lö 6/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 9.00-19.00
            Slutspel - Block
            -
            Sö 7/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 9.00-19.00
            Slutspel - Block
            -
            Lö 27/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 9.00-19.00
            Slutspel - Block
            -
            Må 29/4 17:30 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -
            19:30 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -

            Hemmalag Högdalshallen

            Nyheter

            Inbjudan till kurs i Handbollens spelarutbildning

            2018-11-20

            Svenska Handbollförbundet har uppdaterat…

            Målvaktstränarutbildning, steg 3

            2018-11-16

            11-13 januari arrangeras den högsta…

            Sök till elithandbollsgymnasium

            2018-11-16

            För dig som vill kombinera handboll och studier…

            2 miljoner kronor till ungdomshandbollen

            2018-11-14

            2 049 168 kronor – så mycket får…

            Gomér/Gomér dömer dagens beachfinal

            2018-11-04

            Johan och Martin Gomér fortsätter att övertyga…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000