Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Slottshallen

                Adress: Tjärnstigen 1
                Postadress 13561 Tyresö
                Planmått: 40x20
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Sö 20/10 09:00 Tyresö Handboll 2 - Årsta AIK HF 2
                Flickor_10 6 mot 6 1E
                -
                09:30 Årsta AIK HF - Tyresö Handboll
                Flickor_10 6 mot 6 1E
                -
                10:00 Årsta AIK HF 2 - Älta IF
                Flickor_10 6 mot 6 1E
                -
                10:30 Skuru IK 3 - Tyresö Handboll 2
                Flickor_10 6 mot 6 1E
                -
                11:00 Tyresö Handboll - Älta IF
                Flickor_10 6 mot 6 1E
                -
                11:30 Skuru IK 3 - Årsta AIK HF
                Flickor_10 6 mot 6 1E
                -
                12:15 Tyresö Handboll - IFK Tumba HK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                Ti 22/10 20:15 Tyresö Handboll - Uppsala HK
                Pojkar_19 Nivå 1
                -
                Lö 9/11 11:15 Tyresö Handboll - AIK 2
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                12:15 Tyresö Handboll - Täby HBK
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                13:15 Tyresö Handboll - Lidingö SK
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                14:30 Tyresö Handboll 2 - Enköpings HF
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                15:30 Tyresö Handboll 3 - Åkersberga HK 2
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                16:45 Tyresö Handboll 2 - Lidingö SK 2
                Flickor_16 Nivå 3
                -
                Sö 10/11 09:00 Tyresö Handboll - Gustavsbergs IF HK
                Flickor_13 Nivå 1
                -
                10:00 Tyresö Handboll 2 - Skuru IK 2
                Flickor_14 Nivå 3
                -
                11:00 Tyresö Handboll 2 - Årsta AIK HF
                Flickor_13 Nivå 2 Söder
                -
                12:00 Tyresö Handboll - Skogås HK
                Flickor_14 Nivå 2
                -
                14:00 HK Tyresö Strand - Uppsala HK
                Dam 1 norra
                -
                16:15 HK Tyrold - HK eRPing
                Herr 2 Östra
                -
                Ti 12/11 20:15 Tyresö Handboll - Åkersberga HK
                Pojkar_19 Nivå 1
                -
                On 13/11 20:15 Tyresö Handboll - Gustavsbergs IF HK
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Lö 16/11 11:15 Skogås HK - Gustavsbergs IF HK Grön
                Flickor_9 mini 2C
                -
                11:15 Gustavsbergs IF HK Blå - Tyresö Handboll 2
                Flickor_9 mini 2C
                -
                11:45 Tyresö Handboll - Skogås HK
                Flickor_9 mini 2C
                -
                11:45 Sannadals SK - Gustavsbergs IF HK Gul
                Flickor_9 mini 2C
                -
                12:15 Gustavsbergs IF HK Grön - Gustavsbergs IF HK Blå
                Flickor_9 mini 2C
                -
                12:15 Tyresö Handboll 2 - Sannadals SK
                Flickor_9 mini 2C
                -
                12:45 Skogås HK - Gustavsbergs IF HK Blå
                Flickor_9 mini 2C
                -
                12:45 Gustavsbergs IF HK Gul - Tyresö Handboll
                Flickor_9 mini 2C
                -
                13:15 Gustavsbergs IF HK Grön - Tyresö Handboll 2
                Flickor_9 mini 2C
                -
                13:45 Skogås HK - Gustavsbergs IF HK Gul
                Flickor_9 mini 2C
                -
                13:45 Sannadals SK - Tyresö Handboll
                Flickor_9 mini 2C
                -
                Sö 17/11 09:00 Tyresö Handboll 2 - Älta IF Gul
                Flickor_11 Nivå 3
                -
                09:50 Tyresö Handboll - Hammarby IF HF
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                10:40 Älta IF Gul - Sannadals SK 2
                Flickor_11 Nivå 3
                -
                11:30 Hammarby IF HF - AIK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                12:20 Tyresö Handboll 2 - Sannadals SK 2
                Flickor_11 Nivå 3
                -
                13:10 Tyresö Handboll - AIK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                Fr 22/11 19:30 Tyresö Handboll - Eskilstuna Guif
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                Lö 23/11 11:30 Tyresö Handboll - Enköpings HF
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                14:00 Tyresö Handboll - Kärra HF
                Damallsvenskan
                -
                16:15 Tyresö Handboll - Bodens BK HF
                Herrallsvenskan
                -
                18:15 HK Tyrold - Borlänge HK
                Herr 2 Östra
                -
                Sö 24/11 09:00 Tyresö Handboll 2 - Skuru IK 3
                Flickor_13 Nivå 2 Söder
                -
                10:00 Tyresö Handboll - Lidingö SK
                Flickor_14 Nivå 2
                -
                11:00 Tyresö Handboll - Skuru IK
                Flickor_13 Nivå 1
                -
                14:00 HK Tyresö Strand - Spårvägens HF
                Dam 1 norra
                -
                16:10 HK Tyresö Strand - Matteuspojkarna
                Herr 3 Östsv. Södra
                -
                Må 25/11 20:30 Tyresö Handboll 2 - Sollentuna HK 2
                Flickor_16 Nivå 3
                -
                Ti 26/11 20:15 Tyresö Handboll - IK Bolton
                Pojkar_19 Nivå 1
                -
                On 4/12 20:15 Tyresö Handboll - Skånela IF
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Lö 7/12 11:10 Tyresö Handboll - Sollentuna HK
                Flickor_14 Nivå 2
                -
                12:10 Tyresö Handboll - Hammarby IF HF
                Flickor_13 Nivå 1
                -
                13:10 Tyresö Handboll 2 - Hammarby IF HF 2
                Flickor_13 Nivå 2 Söder
                -
                14:10 Tyresö Handboll 2 - Hammarby IF HF 2
                Pojkar_12 Nivå 2 Söder
                -
                15:00 Tyresö Handboll - Spånga HK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                15:50 Hammarby IF HF 2 - Skuru IK
                Pojkar_12 Nivå 2 Söder
                -
                16:40 Tyresö Handboll 2 - Skuru IK 3
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                17:30 Tyresö Handboll 2 - Skuru IK
                Pojkar_12 Nivå 2 Söder
                -
                Sö 8/12 09:00 Tyresö Handboll - IK Bolton 2
                Flickor_9 mini 3B
                -
                09:00 Skuru IK 2 - IK Bolton
                Flickor_9 mini 3B
                -
                09:30 IK Bolton 2 - Skuru IK
                Flickor_9 mini 3B
                -
                09:30 IK Bolton - Lidingö SK
                Flickor_9 mini 3B
                -
                10:00 IK Bolton 2 - Tyresö Handboll 2
                Flickor_9 mini 3B
                -
                10:00 Tyresö Handboll - IK Bolton
                Flickor_9 mini 3B
                -
                10:30 Skuru IK - Tyresö Handboll 2
                Flickor_9 mini 3B
                -
                10:30 Lidingö SK - Tyresö Handboll
                Flickor_9 mini 3B
                -
                11:00 Tyresö Handboll 2 - Skuru IK 2
                Flickor_9 mini 3B
                -
                11:00 Tyresö Handboll - Skuru IK
                Flickor_9 mini 3B
                -
                11:30 Skuru IK 2 - Lidingö SK
                Flickor_9 mini 3B
                -
                14:00 HK Tyrold - Tumba HK
                Herr 2 Östra
                -
                16:00 Tyresö Handboll - Huddinge HK
                Pojkar_19 Nivå 1
                -
                Lö 14/12 11:30 IFK Tumba HK - Tyresö Handboll
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                11:30 IK Bolton 3 - Tyresö Handboll 2
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                12:00 IFK Tumba HK - IK Bolton 4
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                12:00 IK Bolton 3 - IFK Tumba HK 2
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                12:30 IFK Tumba HK - Lidingö SK
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                12:30 IK Bolton 3 - Skuru IK
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                13:00 IK Bolton 4 - Lidingö SK
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                13:00 IFK Tumba HK 2 - Skuru IK
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                13:30 Tyresö Handboll - Lidingö SK
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                13:30 Tyresö Handboll 2 - Skuru IK
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                14:00 Tyresö Handboll - IK Bolton 4
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                14:00 Tyresö Handboll 2 - IFK Tumba HK 2
                Pojkar_9 mini 3F
                -
                Sö 15/12 16:45 Tyresö Handboll - Nacka HK
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Må 6/1 14:00 HK Tyresö Strand - RP IF HK
                Herr 3 Östsv. Södra
                -
                Ti 7/1 20:30 HK Tyrold - Skogås HK
                Herr 2 Östra
                -
                Lö 11/1 11:10 Tyresö Handboll 2 - Lidingö SK 2
                Flickor_14 Nivå 3
                -
                12:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
                USM Block
                -
                12:10 Tyresö Handboll - IK Bolton
                Flickor_14 Nivå 2
                -
                Sö 12/1 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
                USM Block
                -
                On 15/1 20:00 HK Tyresö Strand - HK Silwing-Troja
                Dam 1 norra
                -
                Lö 18/1 11:00 Handbollfestivalen - Block 3 timmar
                Handbollfestivalen
                -
                14:10 Tyresö Handboll - Hammarby IF HF
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                15:00 Tyresö Handboll 2 - Rimbo HK Roslagen
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                15:50 Tyresö Handboll - Huddinge HK
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                16:40 Tyresö Handboll 2 - Årsta AIK HF 3
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                17:30 Hammarby IF HF - Huddinge HK
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                18:30 Tyresö Handboll 2 - Vallentuna HK
                Flickor_14 Nivå 3
                -
                19:30 Tyresö Handboll 2 - Gustavsbergs IF HK 2
                Flickor_14 Nivå 3
                -
                Sö 19/1 09:00 P9 Mini - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                12:00 F10 6 mot 6 - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                15:30 HK Tyresö Strand - Skogås/Länna HK
                Herr 3 Östsv. Södra
                -
                Sö 26/1 09:00 Tyresö Handboll - Spånga HK
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                10:00 Tyresö Handboll - Skånela IF
                Flickor_14 Nivå 2
                -
                11:00 Spånga HK - Åkersberga HK
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                12:10 Tyresö Handboll 2 - Kungsängens SK 2
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                13:10 Tyresö Handboll - Åkersberga HK
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                14:20 Tyresö Handboll - Kungsängens SK
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                16:00 HK Tyresö Strand - Bodens BK HF
                Dam 1 norra
                -
                Lö 1/2 11:00 Tyresö Handboll 2 - Stockholmspolisens IF HF
                Flickor_13 Nivå 2 Söder
                -
                12:00 Tyresö Handboll - Eskilstuna Guif
                Flickor_13 Nivå 1
                -
                12:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
                USM Block
                -
                Sö 2/2 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
                USM Block
                -
                14:00 HK Tyrold - Hallstahammars SK HK
                Herr 2 Östra
                -
                Lö 8/2 11:00 RegionsTolvan - Block 6 timmar
                RegionsTolvan - Block
                -
                Sö 9/2 14:00 HK Tyresö Strand - VästeråsIrsta HK D
                Dam 1 norra
                -
                16:45 Tyresö Handboll - VästeråsIrsta HF
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Lö 15/2 11:00 P10 6 mot 6 - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                14:20 Tyresö Handboll - Skuru IK 2
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                15:20 Tyresö Handboll 2 - Skogås HK
                Flickor_13 Nivå 2 Söder
                -
                16:30 Skuru IK 2 - Gustavsbergs IF HK
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                17:30 Tyresö Handboll - Sannadals SK 2
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                18:40 Tyresö Handboll - Gustavsbergs IF HK
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                Sö 16/2 09:00 Tyresö Handboll 2 - Årsta AIK HF 2
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                09:45 Tyresö Handboll 2 - HK Cliff Gul
                Flickor_11 Nivå 3
                -
                10:30 Årsta AIK HF 2 - Gustavsbergs IF HK 2
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                11:15 Sollentuna HK - HK Cliff Gul
                Flickor_11 Nivå 3
                -
                12:00 Tyresö Handboll 2 - Gustavsbergs IF HK 2
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                12:45 Tyresö Handboll 2 - Sollentuna HK
                Flickor_11 Nivå 3
                -
                14:00 HK Tyrold - HK Järnvägen
                Herr 2 Östra
                -
                Lö 22/2 00:00 HK Tyrold - Örebro SK Handboll Herr
                Herr 2 Östra
                -
                12:55 Falu HK 07 - Ala IF
                DGHF P12
                -
                Sö 23/2 16:00 HK Tyresö Strand - Strands IF Hudiksvall
                Dam 1 norra
                -
                18:00 HK Tyresö Strand - Västerort HK
                Herr 3 Östsv. Södra
                -
                On 4/3 20:15 Tyresö Handboll - IFK Tumba HK
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Lö 7/3 11:45 Tyresö Handboll 2 - GT Söder HK
                Pojkar_11 Nivå 2 Söder
                -
                13:15 Huddinge HK 2 - GT Söder HK
                Pojkar_11 Nivå 2 Söder
                -
                14:00 Tyresö Handboll 2 - Stockholmspolisens IF HF
                Flickor_11 Nivå 3
                -
                14:45 Tyresö Handboll 2 - Huddinge HK 2
                Pojkar_11 Nivå 2 Söder
                -
                15:30 Tyresö Handboll 2 - Årsta AIK HF 3
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                16:20 Tyresö Handboll - AIK
                Flickor_14 Nivå 2
                -
                17:15 Årsta AIK HF 3 - Haninge HK 2
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                18:10 Tyresö Handboll 2 - HK Silwing-Troja 2
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                19:05 Tyresö Handboll 2 - Haninge HK 2
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                Sö 8/3 09:00 Tyresö Handboll - Gustavsbergs IF HK
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                10:10 Tyresö Handboll 3 - Hammarby IF HF 2
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                11:20 Åkersberga HK - Gustavsbergs IF HK
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                12:30 Tyresö Handboll - IF Swithiod
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                13:40 Tyresö Handboll - Åkersberga HK
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                15:15 HK Tyresö Strand - Sorunda IF
                Herr 3 Östsv. Södra
                -
                16:45 Tyresö Handboll - Gökstens BK
                Flickor_19 Nivå 1
                -
                Lö 14/3 11:15 Tyresö Handboll - HK Silwing-Troja
                Flickor_12 Nivå 1
                -
                12:00 Tyresö Handboll 2 - Huddinge HK
                Flickor_13 Nivå 2 Söder
                -
                13:00 HK Silwing-Troja - Rosersbergs IK
                Flickor_12 Nivå 1
                -
                13:45 Tyresö Handboll - IK Bolton
                Flickor_13 Nivå 1
                -
                14:45 Tyresö Handboll - Rosersbergs IK
                Flickor_12 Nivå 1
                -
                15:15 Tyresö Handboll - Årsta AIK HF 2
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                16:15 Tyresö Handboll 2 - Åkersberga HK
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                17:30 Tyresö Handboll - Skogås HK
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                Sö 15/3 09:00 P10 6 mot 6 - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                16:00 HK Tyresö Strand - Tumba HBK
                Dam 1 norra
                -
                18:00 HK Tyresö Strand - Hellas HK
                Herr 3 Östsv. Södra
                -
                Lö 21/3 11:30 P9 Mini - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                15:00 Tyresö Handboll 2 - Skuru IK 4
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                16:00 Tyresö Handboll 2 - Skuru IK 3
                Flickor_14 Nivå 3
                -
                Sö 22/3 09:00 Tyresö Handboll 2 - Årsta AIK HF 2
                Pojkar_12 Nivå 2 Söder
                -
                09:50 Tyresö Handboll - Kungsängens SK
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                10:40 Årsta AIK HF 2 - HK Cliff
                Pojkar_12 Nivå 2 Söder
                -
                11:30 Kungsängens SK - Skånela IF
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                12:20 Tyresö Handboll 2 - HK Cliff
                Pojkar_12 Nivå 2 Söder
                -
                13:10 Tyresö Handboll - Skånela IF
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                Sö 5/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 09.00-19.00
                Slutspel Block
                -

                Hemmalag Slottshallen

                Nyheter

                Robert kontrar

                2019-10-18

                Min kontring handlar den här gången om att…

                Handbollsgymnasielärarutbildning

                2019-10-18

                Med start måndag den 21 oktober genomförs under…

                Mäkinen nominerad till EM

                2019-10-10

                Ännu en svensk är klar för herrarnas EM i…

                Sveriges fem största förbund för inomhusidrott inleder samarbete med White arkitekter för projektet Den moderna idrottshallen för idrott och skola

                2019-10-09

                Bristen på idrottshallar är stor i Sverige och…

                Är årets peppare en handbollare?

                2019-10-08

                Nu är nomineringen till Årets Peppare öppen och…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000