Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Arenainformation

            Slottshallen

            Adress: Tjärnstigen 1
            Postadress 13561 Tyresö
            Planmått: 40x20
            [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
            Tid Match Resultat
            Lö 19/1 11:10 Tyresö Handboll 2 - Årsta AIK HF
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            17-19
            12:00 Tyresö Handboll 3 - Bålsta IF
            Flickor_12 Nivå 3
            15-10
            12:50 Årsta AIK HF - Skuru IK 3
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            17-17
            13:40 Bålsta IF - Stockholmspolisens IF HF 2
            Flickor_12 Nivå 3
            12-19
            14:30 Tyresö Handboll 2 - Skuru IK 3
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            15-20
            15:20 Tyresö Handboll 3 - Stockholmspolisens IF HF 2
            Flickor_12 Nivå 3
            15-15
            Sö 20/1 09:00 Handbollfestival - Block 3 timmar
            Handbollfestivalen
            -
            12:00 F10 Omgång 1 6 mot 6 - Block 2,5 timme
            Flickor_10 6 mot 6 Vårens Spel
            -
            12:00 Tyresö Handboll 2 - Dalarö SK
            Flickor_10 6 mot 6 1D
            -
            12:30 Tyresö Handboll - IK Bolton
            Flickor_10 6 mot 6 1D
            -
            13:00 IK Bolton 2 - Dalarö SK
            Flickor_10 6 mot 6 1D
            -
            13:30 Tyresö Handboll 2 - IK Bolton
            Flickor_10 6 mot 6 1D
            -
            14:00 Tyresö Handboll - IK Bolton 2
            Flickor_10 6 mot 6 1D
            -
            14:40 Tyresö Handboll - Huddinge HK
            Flickor_11 Nivå 1
            -
            15:30 Tyresö Handboll 2 - Vallentuna HK
            Pojkar_11 Nivå 3
            -
            16:20 Skuru IK - Huddinge HK
            Flickor_11 Nivå 1
            -
            17:30 Tyresö Handboll - Skuru IK
            Flickor_11 Nivå 1
            -
            Sö 27/1 09:15 Tyresö Handboll - Sannadals SK
            Flickor_Newbody Cup 3D
            -
            10:00 Skuru IK - Vallentuna HK
            Flickor_Newbody Cup 3D
            -
            11:15 Tyresö Handboll - Skuru IK
            Flickor_Newbody Cup 3D
            -
            12:00 Vallentuna HK - Sannadals SK
            Flickor_Newbody Cup 3D
            -
            13:15 Sannadals SK - Skuru IK
            Flickor_Newbody Cup 3D
            -
            14:00 Tyresö Handboll - Vallentuna HK
            Flickor_Newbody Cup 3D
            -
            16:00 HK Tyresö Strand - IK Bolton
            Dam 1 norra
            -
            17:30 Tyresö Handboll 3 - GT Söder HK
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            18:40 Tyresö Handboll - Rosersbergs IK
            Flickor_19 Nivå 1
            -
            Må 28/1 20:40 Tyresö Handboll 3 - Skogås HK
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            Lö 2/2 11:20 Tyresö Handboll - VästeråsIrsta HF
            Flickor_12 Nivå 1
            -
            12:10 Tyresö Handboll - Spånga HK 4
            Pojkar_12 Nivå 4
            -
            13:00 Hammarby IF HF - VästeråsIrsta HF
            Flickor_12 Nivå 1
            -
            13:50 Gustavsbergs IF HK - Spånga HK 4
            Pojkar_12 Nivå 4
            -
            14:40 VästeråsIrsta HF - Gökstens BK
            Flickor_12 Nivå 1
            -
            15:30 Tyresö Handboll - Gustavsbergs IF HK
            Pojkar_12 Nivå 4
            -
            16:20 Hammarby IF HF - Gökstens BK
            Flickor_12 Nivå 1
            -
            Sö 3/2 09:00 P9 Omgång 2 - Block - 3 timmar
            Pojkar_9 mini Vårens Spel
            -
            09:30 Tyresö Handboll 2 - Spånga HK 3
            Pojkar_9 mini 2F
            -
            09:30 HK Cliff Gul - Ösmo GIF HK
            Pojkar_9 mini 2F
            -
            10:00 Tyresö Handboll - HK Cliff Blå
            Pojkar_9 mini 2F
            -
            10:00 Tyresö Handboll 3 - Spånga HK 4
            Pojkar_9 mini 2F
            -
            10:30 Tyresö Handboll 2 - HK Cliff Gul
            Pojkar_9 mini 2F
            -
            10:30 Spånga HK 3 - Ösmo GIF HK
            Pojkar_9 mini 2F
            -
            11:00 Tyresö Handboll - Spånga HK 4
            Pojkar_9 mini 2F
            -
            11:00 Tyresö Handboll 3 - HK Cliff Blå
            Pojkar_9 mini 2F
            -
            12:15 Tyresö Handboll 2 - Huddinge HK 3
            Flickor_11 Nivå 3 Söder
            -
            13:00 Tyresö Handboll - AIK
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            13:45 Årsta AIK HF 2 - Huddinge HK 3
            Flickor_11 Nivå 3 Söder
            -
            14:30 AIK - Hammarby IF HF
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            15:15 Tyresö Handboll 2 - Årsta AIK HF 2
            Flickor_11 Nivå 3 Söder
            -
            16:00 Tyresö Handboll - Hammarby IF HF
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            Sö 10/2 08:00 Tyresö Handboll - Skogås HK
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            08:45 Tyresö Handboll 2 - Åkersberga HK 2
            Pojkar_11 Nivå 3
            -
            09:30 IFK Tumba HK - IK Bolton
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            10:15 Tyresö Handboll 2 - Åkersberga HK 2
            Pojkar_11 Nivå 3
            -
            11:00 Tyresö Handboll - IK Bolton
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            12:30 Tyresö Handboll - IFK Tumba HK
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            14:00 HK Tyresö Strand - Gimonäs Umeå IF
            Dam 1 norra
            -
            16:15 HK Tyrold - HK Cliff
            Herr 1 norra
            -
            Må 11/2 20:45 Tyresö Handboll - Enköpings HF
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            On 13/2 20:30 Tyresö Handboll - IK Bolton
            Pojkar_19 Nivå 1
            -
            Lö 16/2 11:15 P9 Omgång 3 - Block - 3 timmar
            Pojkar_9 mini Vårens Spel
            -
            11:30 Tyresö Handboll - Sollentuna HK 2
            Pojkar_9 mini 3A
            -
            11:30 Tyresö Handboll 2 - Huddinge HK 3
            Pojkar_9 mini 3A
            -
            12:00 Huddinge HK 4 - Gustavsbergs IF HK
            Pojkar_9 mini 3A
            -
            12:00 Tyresö Handboll 3 - Sollentuna HK
            Pojkar_9 mini 3A
            -
            12:30 Tyresö Handboll - Huddinge HK 3
            Pojkar_9 mini 3A
            -
            12:30 Tyresö Handboll 2 - Sollentuna HK 2
            Pojkar_9 mini 3A
            -
            13:00 Huddinge HK 4 - Sollentuna HK
            Pojkar_9 mini 3A
            -
            13:00 Tyresö Handboll 3 - Gustavsbergs IF HK
            Pojkar_9 mini 3A
            -
            13:30 Tyresö Handboll 3 - Täby HBK 3
            Flickor_9 mini 3C
            -
            13:30 Huddinge HK 2 - Kungsängens SK 2
            Flickor_9 mini 3C
            -
            14:00 Skuru IK 5 - Huddinge HK 3
            Flickor_9 mini 3C
            -
            14:00 Kungsängens SK - Täby HBK 4
            Flickor_9 mini 3C
            -
            14:30 Tyresö Handboll 3 - Skuru IK 6
            Flickor_9 mini 3C
            -
            14:30 Täby HBK 3 - Huddinge HK 2
            Flickor_9 mini 3C
            -
            14:30 F9 Omgång 3 - Block - 3 timmar
            Flickor_9 mini Vårens Spel
            -
            15:00 Kungsängens SK 2 - Skuru IK 5
            Flickor_9 mini 3C
            -
            15:00 Huddinge HK 3 - Kungsängens SK
            Flickor_9 mini 3C
            -
            15:30 Täby HBK 4 - Skuru IK 6
            Flickor_9 mini 3C
            -
            16:00 Tyresö Handboll - Kungsängens SK 3
            Flickor_9 mini 3A
            -
            16:00 Djurgårdshof IK - Skuru IK 3
            Flickor_9 mini 3A
            -
            16:30 Tyresö Handboll 2 - Skuru IK 4
            Flickor_9 mini 3A
            -
            16:30 Huddinge HK - Djurgårdshof IK 2
            Flickor_9 mini 3A
            -
            17:00 Tyresö Handboll - Djurgårdshof IK
            Flickor_9 mini 3A
            -
            17:00 Kungsängens SK 3 - Skuru IK 3
            Flickor_9 mini 3A
            -
            17:30 Tyresö Handboll 2 - Huddinge HK
            Flickor_9 mini 3A
            -
            17:30 Skuru IK 4 - Djurgårdshof IK 2
            Flickor_9 mini 3A
            -
            Sö 17/2 09:00 Tyresö Handboll - Haninge HK
            Flickor_11 Nivå 1
            -
            09:50 Tyresö Handboll 3 - IK Bolton 2
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            10:40 Haninge HK - Bollstanäs SK
            Flickor_11 Nivå 1
            -
            11:30 IK Bolton 2 - Dalarö SK
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            12:20 Tyresö Handboll - Bollstanäs SK
            Flickor_11 Nivå 1
            -
            13:10 Tyresö Handboll 3 - Dalarö SK
            Flickor_12 Nivå 3
            -
            14:00 Tyresö Handboll - Gustavsbergs IF HK
            Flickor_12 Nivå 1
            -
            14:50 Tyresö Handboll 2 - Skogås HK 2
            Pojkar_11 Nivå 3
            -
            15:40 Tyresö Handboll - Skuru IK
            Flickor_12 Nivå 1
            -
            On 20/2 20:00 HK Tyrold - HF SIF
            Herr 1 norra
            -
            Sö 3/3 17:00 Tyresö Handboll - Lidingö SK
            Flickor_19 Nivå 1
            -
            Lö 9/3 11:00 Tyresö Handboll - Kungsängens SK
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            12:00 Tyresö Handboll 2 - Sollentuna HK 2
            Flickor_16 Nivå 3
            -
            13:00 Bokat av StHF - USM- Block 6 timmar
            USM- Block
            -
            13:20 Tyresö Handboll 3 - Hammarby IF HF 2
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            14:30 Tyresö Handboll - Uppsala HK
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            15:40 Tyresö Handboll 2 - Uppsala HK 2
            Pojkar_16 Nivå 2
            -
            Sö 10/3 09:00 Bokat av StHF - USM- Block 6 timmar
            USM- Block
            -
            Lö 16/3 11:15 Tyresö Handboll - Huddinge HK
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            12:00 Tyresö Handboll 2 - Hammarby IF HF 2
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            12:45 Huddinge HK - Kungsängens SK
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            13:30 Hammarby IF HF 2 - Gustavsbergs IF HK 2
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            14:15 Tyresö Handboll - Kungsängens SK
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            15:00 Tyresö Handboll 2 - Gustavsbergs IF HK 2
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            Sö 17/3 11:00 Tyresö Handboll 2 - Haninge HK 2
            Flickor_11 Nivå 3 Söder
            -
            11:50 Tyresö Handboll - Lidingö SK
            Pojkar_12 Nivå 4
            -
            12:50 Tyresö Handboll 2 - Skogås HK
            Flickor_14 Nivå 2 Söder
            -
            Lö 23/3 11:15 Tyresö Handboll - IK Bolton
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            12:45 Tyresö Handboll 2 - HK Silwing/Troja 2
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            13:40 IFK Tumba HK - IK Bolton
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            14:25 Tyresö Handboll - Skogås HK
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            15:10 Tyresö Handboll - IFK Tumba HK
            Pojkar_13 Nivå 1
            -
            16:10 Tyresö Handboll - IFK Tumba HK
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            Sö 24/3 14:15 Tyresö Handboll 3 - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            15:30 Tyresö Handboll 2 - Skånela IF 2
            Flickor_16 Nivå 3
            -
            17:00 Tyresö Handboll - Huddinge HK
            Flickor_19 Nivå 1
            -

            Hemmalag Slottshallen

            Nyheter

            Alla USM-matcher som streamas i helgen

            2019-01-18

            16 arrangörer livesänder i helgen sitt…

            Rösta: Tobias Karlsson nominerad på QX gaygala

            2019-01-18

            Tobias Karlsson, en av svensk handbolls mest…

            Idrottsgalan och Scandic prisar Bennanis

            2019-01-17

            - Överväldigade, glada och otroligt stolta är vi…

            RF har reviderat det intressepolitiska programmet

            2019-01-17

            Riksidrottsförbundet har presenterat ett…

            Tätt med matcher för Mirza & Mattias

            2019-01-17

            Det svenska domarparet har tilldelats ännu en…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000