Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Tibblehallen CC

                Adress: Attundafältet 5-7
                Postadress 18334 Täby
                Planmått: 40x20
                Kapacitet: 900
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Lö 21/9 09:00 Täby HBK - HK Silwing-Troja
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                10:15 Täby HBK - Kungsängens SK 2
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                11:30 Täby HBK 2 - Sollentuna HK 2
                Pojkar_16 Nivå 4
                -
                13:00 Täby HBK 2 - Lidingö SK 2
                Flickor_16 Nivå 3
                -
                Lö 28/9 12:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
                USM Block
                -
                12:20 Brännans HF - Täby HBK
                USM P16 1:7
                -
                13:40 IK Bolton - LUGI HF P16 1
                USM P16 1:7
                -
                15:00 Täby HBK - IK Sävehof 1
                USM P16 1:7
                -
                16:20 Brännans HF - LUGI HF P16 1
                USM P16 1:7
                -
                17:40 IK Sävehof 1 - IK Bolton
                USM P16 1:7
                -
                Sö 29/9 08:55 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
                USM Block
                -
                09:00 Täby HBK - LUGI HF P16 1
                USM P16 1:7
                -
                10:30 Brännans HF - IK Sävehof 1
                USM P16 1:7
                -
                12:00 IK Bolton - Täby HBK
                USM P16 1:7
                -
                13:30 LUGI HF P16 1 - IK Sävehof 1
                USM P16 1:7
                -
                15:00 Brännans HF - IK Bolton
                USM P16 1:7
                -
                16:20 Täby HBK - Eskilstuna Guif
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                17:20 Täby HBK 2 - Åkersberga HK
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                19:00 Täby HBK - Skuru IK
                Herr 1 norra
                -
                Lö 5/10 09:00 Täby HBK 2 - Sollentuna HK
                Pojkar_12 Nivå 3
                -
                09:40 Täby HBK - Hammarby IF HF
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                10:20 Sollentuna HK - Ösmo GIF HK
                Pojkar_12 Nivå 3
                -
                11:00 Hammarby IF HF - Westermalms IF HK
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                11:40 Täby HBK 2 - Ösmo GIF HK
                Pojkar_12 Nivå 3
                -
                12:00 Täby HBK - Westermalms IF HK
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                Sö 6/10 12:30 Täby HBK - Hammarby IF HF
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                13:45 Täby HBK 2 - Vassunda IF
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                15:45 Täby Centrum HK - Brännans HF
                Herr 2 Norra
                -
                18:00 Täby HBK - HK Uppsala
                Dam 2 Östsv. Norra
                -
                Fr 11/10 19:00 Täby HBK - Enköpings HF
                Dam 2 Östsv. Norra
                -
                Sö 13/10 12:30 Täby HBK - Tyresö Handboll 2
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                13:45 Täby HBK - Sollentuna HK
                Flickor_16 Nivå 1
                -
                15:45 Täby HBK - IFK Nyköping
                Herr 1 norra
                -
                17:30 Täby HBK 2 - Tyresö Handboll 2
                Flickor_16 Nivå 3
                -
                18:45 Täby HBK 2 - Vallentuna HK
                Pojkar_16 Nivå 4
                -
                On 16/10 20:00 Täby HBK - Enköpings HF
                Herr 1 norra
                -
                20:30 Täby Centrum HK - Spånga HK
                Herr 2 Norra
                -
                Fr 18/10 18:45 Täby HBK - AIK 1
                Flickor_16 Nivå 1
                -
                Lö 19/10 09:00 Djurgårdshof IK - Täby HBK 2
                Flickor_10 6 mot 6 1F
                -
                09:40 Täby HBK - Skånela IF
                Flickor_10 6 mot 6 1F
                -
                10:20 Spånga HK 3 - Djurgårdshof IK
                Flickor_10 6 mot 6 1F
                -
                11:00 Täby HBK 2 - Skånela IF
                Flickor_10 6 mot 6 1F
                -
                11:40 Täby HBK - Spånga HK 3
                Flickor_10 6 mot 6 1F
                -
                Sö 20/10 14:10 Täby HBK - Älta IF Svart
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                15:00 Täby HBK - Skuru IK
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                16:00 IK Bolton - Älta IF Svart
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                16:50 Sannadals SK - Skuru IK
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                17:50 Täby HBK - IK Bolton
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                18:40 Täby HBK - Sannadals SK
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                19:40 Täby HBK - Uppsala HK
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                Lö 26/10 10:00 Täby HBK 2 - Skogås HK
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                12:00 Täby Centrum HK - IF Swithiod
                Herr 2 Norra
                -
                Må 4/11 20:20 Täby HBK 2 - Sollentuna HK 2
                Flickor_16 Nivå 3
                -
                On 6/11 19:30 Täby HBK - HF SIF
                Herr 1 norra
                -
                Må 11/11 19:30 Täby HBK - Skuru IK
                Flickor_16 Nivå 1
                -
                Lö 16/11 10:20 Täby HBK - Sannadals SK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                12:00 Sannadals SK - Spånga HK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                13:40 Täby HBK - Spånga HK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                14:30 Täby HBK 2 - Årsta AIK HF
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                15:40 Täby HBK 2 - HK Cliff 2
                Pojkar_16 Nivå 4
                -
                16:50 Täby HBK - HK Cliff
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                Sö 17/11 15:45 Täby HBK - HK Eskil
                Herr 1 norra
                -
                18:00 Täby Centrum HK - Uppsala HK
                Herr 2 Norra
                -
                Fr 22/11 18:45 Täby HBK 2 - IF Swithiod 2
                Flickor_16 Nivå 3
                -
                Lö 23/11 00:00 AIK - Vakant plats
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                00:00 Täby HBK - Vakant plats
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                09:00 Täby HBK Röd - Djurgårdshof IK
                Pojkar_11 Nivå 2 Norr
                -
                09:45 Täby HBK Blå - HK Cliff Blå
                Pojkar_11 Nivå 3
                -
                10:30 Djurgårdshof IK - Spånga HK
                Pojkar_11 Nivå 2 Norr
                -
                11:15 HK Cliff Blå - Spånga HK 2
                Pojkar_11 Nivå 3
                -
                12:00 Täby HBK Röd - Spånga HK
                Pojkar_11 Nivå 2 Norr
                -
                12:45 Täby HBK Blå - Spånga HK 2
                Pojkar_11 Nivå 3
                -
                13:40 Täby HBK 2 - Skuru IK 2
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                14:50 Täby HBK - IFK Strängnäs
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                15:50 Täby HBK - Skånela IF
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                17:00 Täby HBK 2 - Tyresö Handboll 2
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                Sö 24/11 15:45 Täby Centrum HK - Sundsvall HK
                Herr 2 Norra
                -
                18:00 Täby HBK - Borlänge HK
                Dam 2 Östsv. Norra
                -
                On 27/11 19:20 Täby HBK - Skuru IK
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                20:30 Täby HBK 2 - Årsta AIK HF
                Pojkar_16 Nivå 4
                -
                Må 2/12 19:30 Täby HBK - Älta IF
                Flickor_16 Nivå 1
                -
                On 4/12 20:00 Täby HBK - HK Silwing-Troja
                Herr 1 norra
                -
                Lö 7/12 09:00 Täby HBK 2 - Uppsala HK
                Flickor_16 Nivå 3
                -
                10:15 Täby HBK 2 - Lidingö SK
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                11:15 Täby HBK - Lidingö SK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                12:15 Lidingö SK - Hammarby IF HF
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                13:15 Täby HBK - Hammarby IF HF
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                Lö 14/12 09:00 Sollentuna HK 2 - Täby HBK
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                09:00 HK Cliff 11 Blå - Sollentuna HK 3
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                09:30 Sollentuna HK - HK Cliff 11 Gul
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                09:30 Täby HBK 2 - Vallentuna HK
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                10:00 Sollentuna HK 3 - Täby HBK
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                10:00 HK Cliff 11 Blå - Sollentuna HK 2
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                10:30 Sollentuna HK - Täby HBK 2
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                10:30 HK Cliff 11 Gul - Vallentuna HK
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                11:00 Sollentuna HK 3 - Sollentuna HK 2
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                11:00 HK Cliff 11 Blå - Täby HBK
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                11:30 Sollentuna HK - Vallentuna HK
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                11:30 HK Cliff 11 Gul - Täby HBK 2
                Pojkar_9 mini 3B
                -
                12:15 Täby HBK - HK Silwing-Troja
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                13:15 Täby HBK - Åkersberga HK
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                14:15 Täby HBK - Enköpings HF
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                15:15 Täby HBK 2 - Spånga HK 2
                Pojkar_16 Nivå 4
                -
                17:00 Täby HBK - Lidingö SK
                Dam 2 Östsv. Norra
                -
                Sö 5/1 15:00 Täby HBK - VästeråsIrsta HF
                Herr 1 norra
                -
                Fr 10/1 19:00 Täby HBK - Huddinge HK
                Flickor_16 Nivå 1
                -
                Lö 11/1 09:00 Täby HBK Röd - Skånela IF 2
                Pojkar_11 Nivå 2 Norr
                -
                09:45 Täby HBK Blå - Årsta AIK HF 3
                Pojkar_11 Nivå 3
                -
                10:30 Skånela IF 2 - Djurgårdshof IK
                Pojkar_11 Nivå 2 Norr
                -
                11:15 Årsta AIK HF 3 - HK Cliff Blå
                Pojkar_11 Nivå 3
                -
                12:00 Täby HBK Röd - Djurgårdshof IK
                Pojkar_11 Nivå 2 Norr
                -
                12:45 Täby HBK Blå - HK Cliff Blå
                Pojkar_11 Nivå 3
                -
                13:30 Täby HBK - AIK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                14:20 Täby HBK 2 - Spånga HK 3
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                15:30 Täby HBK 2 - GT Söder HK
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                16:40 Täby HBK 2 - Huddinge HK 3
                Flickor_16 Nivå 3
                -
                Sö 12/1 15:45 Täby HBK - Rosersbergs IK
                Dam 2 Östsv. Norra
                -
                18:00 Täby Centrum HK - IK Bolton
                Herr 2 Norra
                -
                Lö 18/1 09:00 Täby HBK - Årsta AIK HF
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                09:45 Täby HBK - Uppsala HK
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                10:30 Skogås HK - Årsta AIK HF
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                11:15 Uppsala HK - Hammarby IF HF 2
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                12:00 Täby HBK - Skogås HK
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                12:45 Täby HBK - Hammarby IF HF 2
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                14:15 Täby HBK - Åkersberga HK
                Dam 2 Östsv. Norra
                -
                15:50 Täby HBK - IFK Tumba HK
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                17:00 Täby HBK - Kyrkslätts IF
                Flickor_16 Nivå 1
                -
                Sö 19/1 12:00 F10 6 mot 6 - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                15:45 Täby HBK - Mantorps IF HF
                Herr 1 norra
                -
                18:00 Täby Centrum HK - Lidingö SK
                Herr 2 Norra
                -
                Lö 25/1 09:00 Täby HBK - Vallentuna HK
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                10:00 Täby HBK 2 - Åkersberga HK 2
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                11:00 Eskilstuna Guif - Vallentuna HK
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                12:30 Täby HBK - Eskilstuna Guif
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                14:15 Täby HBK - IFK Tumba HK
                Herr 1 norra
                -
                16:15 Täby Centrum HK - Öjeby IF
                Herr 2 Norra
                -
                Sö 26/1 09:45 Täby HBK - Lidingö SK
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                11:00 Täby HBK 2 - Lidingö SK
                Pojkar_16 Nivå 4
                -
                Lö 1/2 09:00 Täby HBK - Spånga HK
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                10:00 Täby HBK - Tyresö Handboll
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                10:50 Täby HBK 2 - AIK 2
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                11:50 Tyresö Handboll - Lidingö SK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                12:40 Täby HBK - IK Bolton
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                13:40 Täby HBK - Lidingö SK
                Flickor_11 Nivå 1
                -
                14:40 Täby HBK 2 - Skogås HK
                Flickor_16 Nivå 3
                -
                16:20 Täby HBK - HF SIF
                Dam 2 Östsv. Norra
                -
                Sö 2/2 12:15 P10 6 mot 6 - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                Sö 9/2 12:10 Täby HBK - Tyresö Handboll
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                13:15 Täby HBK - Skånela IF
                Flickor_16 Nivå 1
                -
                15:00 Täby Centrum HK - Gimonäs Umeå IF
                Herr 2 Norra
                -
                17:00 Täby HBK - Spånga HK
                Dam 2 Östsv. Norra
                -
                18:40 Täby HBK - Huddinge HK
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                19:45 Täby HBK 2 - Huddinge HK 2
                Pojkar_16 Nivå 4
                -
                Lö 15/2 09:00 P9 Mini - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                12:10 Täby HBK 2 - Sollentuna HK 2
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                13:10 Täby HBK 2 - Åkersberga HK 2
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                14:15 Täby HBK - Åkersberga HK
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                14:20 Täby HBK 2 - Skogås HK 2
                Pojkar_16 Nivå 4
                -
                16:30 Täby HBK - Spånga HK
                Flickor_16 Nivå 1
                -
                17:40 Täby HBK 2 - Spånga HK 2
                Flickor_16 Nivå 3
                -
                Sö 16/2 12:10 Täby HBK - Spånga HK 2
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                13:10 Bollstanäs SK - Spånga HK 2
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                14:10 Täby HBK - Bollstanäs SK
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                15:45 Täby HBK - HK GP
                Herr 1 norra
                -
                18:00 Täby HBK - Sollentuna HK
                Dam 2 Östsv. Norra
                -
                Lö 22/2 11:00 Täby HBK - Stockholmspolisens IF HF
                Flickor_16 Nivå 1
                -
                13:00 Täby HBK - Hammarby IF HF
                Dam 2 Östsv. Norra
                -
                Lö 29/2 14:00 Täby Centrum HK - HK Cliff
                Herr 2 Norra
                -
                Fr 6/3 19:30 Täby Centrum HK - Kungsängens SK
                Herr 2 Norra
                -
                Lö 7/3 13:00 Täby HBK - Sollentuna HK
                Herr 1 norra
                -
                15:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
                USM Block
                -
                Sö 8/3 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
                USM Block
                -
                11:45 Täby HBK 2 - HK Cliff 2
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                16:00 Årsta AIK HF 2 - HK Cliff 2
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                17:00 Täby HBK - Hammarby IF HF
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                18:00 Täby HBK 2 - Årsta AIK HF 2
                Pojkar_13 Nivå 3
                -
                Lö 14/3 12:15 Täby HBK 2 - GT Söder HK
                Flickor_16 Nivå 3
                -
                14:00 Täby HBK - HK Ceres Norrtälje
                Dam 2 Östsv. Norra
                -
                15:00 Bokat av StHF - USM - Block 4 timmar
                USM Block
                -
                Sö 15/3 09:00 Täby HBK Blå - Årsta AIK HF 3
                Pojkar_11 Nivå 3
                -
                10:00 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
                USM Block
                -
                12:45 Täby HBK - Spånga HK
                Pojkar_14 Nivå 1
                -
                16:45 Täby HBK - IK Bolton
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                18:00 Täby HBK 2 - IK Bolton 2
                Pojkar_16 Nivå 4
                -
                Lö 21/3 09:00 Handbollfestivalen - Block 3 timmar
                Handbollfestivalen
                -
                12:00 F9 Mini - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                15:05 Täby HBK - Skuru IK 2
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                15:45 Täby HBK Röd - Skånela IF 2
                Pojkar_11 Nivå 2 Norr
                -
                16:30 Skuru IK 4 - Skuru IK 2
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                17:20 Täby HBK - Skuru IK 4
                Flickor_11 Nivå 2
                -
                Sö 22/3 15:10 Täby HBK 2 - HK Roslagen
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                16:10 Täby HBK - HK Cliff
                Pojkar_13 Nivå 1
                -
                17:10 Täby HBK 2 - Tyresö Handboll
                Pojkar_13 Nivå 3
                -

                Hemmalag Tibblehallen CC

                Nyheter

                Uppdrag granskning

                2019-08-20

                Onsdagen den 21 augusti sänds programmet Uppdrag…

                Domare och delegater samlades inför hösten

                2019-08-20

                Den gångna helgen (16-18 augusti) genomförde…

                Försäsongen i Play

                2019-08-16

                Försäsongen är i fullgång för många lag. Du kan…

                Sök medel ur Stig Gustavsons minnesfond

                2019-08-14

                Föreningar, distrikt och kommittéer kan fram…

                Påminnelse - sista dag för LOK-stödsansökan är 25 augusti

                2019-08-13

                Vi påminner om att ansökan till statligt lokalt…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000