Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Ekhammarhallen

                Adress: Skolvägen 20
                Postadress 19634 Kungsängen
                Planmått: 40x20
                Kapacitet: 250
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Lö 21/9 08:30 Kungsängens SK - Vassunda IF
                Pojkar_14 Nivå 2
                12-17
                11:10 Kungsängens SK - Stockholmspolisens IF HF 2
                Flickor_13 Nivå 3
                22-6
                16:00 Kungsängens SK - Sannadals SK
                USM F18 1:3
                28-15
                17:30 Bodens BK HF F18 - IK Sävehof
                USM F18 1:3
                11-42
                Sö 22/9 09:00 Kungsängens SK - Bodens BK HF F18
                USM F18 1:3
                -
                10:30 IK Sävehof - Sannadals SK
                USM F18 1:3
                -
                13:30 Sannadals SK - Bodens BK HF F18
                USM F18 1:3
                -
                15:00 Kungsängens SK - IK Sävehof
                USM F18 1:3
                -
                16:30 Kungsängens SK - Spårvägen HF
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                17:45 Kungsängens SK 2 - Westermalms IF HK
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                Ti 24/9 19:00 BK Kungsan - Haninge HK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                Lö 28/9 10:00 Kungsängens SK 2 - Sollentuna HK 2
                Flickor_14 Nivå 4
                -
                11:00 Kungsängens SK 2 - Norrtulls SK
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                12:00 Kungsängens SK - Hammarby IF HF
                Flickor_14 Nivå 1
                -
                14:00 Kungsängens SK - IK Bolton
                Herr 2 Norra
                -
                Lö 5/10 09:00 Kungsängens SK - Årsta AIK HF 2
                Flickor_13 Nivå 3
                -
                10:15 Kungsängens SK 3 - IF Swithiod 2
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                11:45 Kungsängens SK - VästeråsIrsta HF
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                14:00 Kungsängens SK - Gimonäs Umeå IF
                Dam 1 norra
                -
                16:15 Kungsängens SK - Brännans HF
                Herr 2 Norra
                -
                18:00 Kungsängens SK - Borlänge HK
                USM F16 1:10
                -
                19:30 RP IF Linköping - Spånga HK, blå
                USM F16 1:10
                -
                Sö 6/10 10:00 Spånga HK, blå - Borlänge HK
                USM F16 1:10
                -
                11:30 Kungsängens SK - RP IF Linköping
                USM F16 1:10
                -
                12:45 Kungsängens SK - Åkersberga HK 2
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                14:30 Borlänge HK - RP IF Linköping
                USM F16 1:10
                -
                16:00 Kungsängens SK - Spånga HK, blå
                USM F16 1:10
                -
                17:15 Kungsängens SK 2 - Huddinge HK
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                18:45 BK Kungsan - Norrtulls SK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                Fr 11/10 20:30 Kungsängens SK - Vallentuna HK
                Herr Trim
                -
                Lö 12/10 10:30 Kungsängens SK 2 - IK Bolton 2
                Flickor_14 Nivå 4
                -
                12:00 Kungsängens SK - Eskilstuna Guif
                Flickor_14 Nivå 1
                -
                14:00 Kungsängens SK - Gimonäs Umeå IF
                Herr 2 Norra
                -
                16:30 Kungsängens SK - Bodens BK HF
                Dam 1 norra
                -
                Sö 13/10 14:00 BK Kungsan - Vallentuna HK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                Lö 19/10 09:00 AIK - Kungsängens SK 2
                Flickor_10 6 mot 6 1A
                -
                09:40 AIK 2 - IK Bolton
                Flickor_10 6 mot 6 1A
                -
                10:20 IK Bolton 2 - Kungsängens SK
                Flickor_10 6 mot 6 1A
                -
                11:00 Kungsängens SK 2 - AIK 2
                Flickor_10 6 mot 6 1A
                -
                11:40 AIK - IK Bolton 2
                Flickor_10 6 mot 6 1A
                -
                12:20 Kungsängens SK - IK Bolton
                Flickor_10 6 mot 6 1A
                -
                13:00 Kungsängens SK 2 - Skuru IK 3
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                14:30 Kungsängens SK - Skuru IK 2
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                Sö 20/10 10:00 Kungsängens SK - Spånga HK
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                11:00 Kungsängens SK - Skogås HK
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                12:00 Spånga HK - Hammarby IF HF 2
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                13:00 Kungsängens SK 2 - Enköpings HF
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                14:15 Kungsängens SK - Hammarby IF HF 2
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                15:30 Kungsängens SK - Hammarby IF HF
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                Lö 26/10 12:00 Kungsängens SK - AIK 2
                Flickor_13 Nivå 3
                -
                Lö 9/11 10:30 Kungsängens SK 2 - IK Bolton
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                12:00 Kungsängens SK - IF Swithiod
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                14:00 Kungsängens SK - Strands IF Hudiksvall
                Dam 1 norra
                -
                16:15 Kungsängens SK - Täby Centrum HK
                Herr 2 Norra
                -
                Sö 10/11 14:00 BK Kungsan - Årstaiternas HK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                Fr 15/11 20:30 Kungsängens SK - Sollentuna HK
                Herr Trim
                -
                Lö 16/11 10:00 Kungsängens SK - Skå IK
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                10:45 Kungsängens SK 2 - Tyresö Handboll 2
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                11:30 Skå IK - Uppsala HK
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                12:30 Kungsängens SK - Dalarö SK
                Flickor_13 Nivå 3
                -
                13:30 Kungsängens SK - Uppsala HK
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                14:30 Kungsängens SK - GT Söder HK
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                Sö 17/11 09:00 Kungsängens SK - IK Bolton
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                10:00 Kungsängens SK 2 - Årsta AIK HF
                Flickor_14 Nivå 4
                -
                11:00 Eskilstuna Guif - IK Bolton
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                12:00 Kungsängens SK - Skuru IK
                Flickor_14 Nivå 1
                -
                13:00 Kungsängens SK - Eskilstuna Guif
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                14:00 Kungsängens SK 2 - Huddinge HK 4
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                15:15 Kungsängens SK 2 - Lidingö SK
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                16:30 Kungsängens SK - Huddinge HK 2
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                17:45 Kungsängens SK 3 - Skuru IK 2
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                19:00 Kungsängens SK - HK Silwing-Troja
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                Lö 23/11 09:00 Kungsängens SK - Bollstanäs SK
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                09:00 Hammarby IF HF - Sollentuna HK 2
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                09:30 Sollentuna HK 3 - Kungsängens SK 2
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                09:30 Hammarby IF HF 2 - Sollentuna HK
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                10:00 Kungsängens SK - Sollentuna HK 2
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                10:00 Bollstanäs SK - Hammarby IF HF
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                10:30 Sollentuna HK - Sollentuna HK 3
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                10:30 Hammarby IF HF 2 - Kungsängens SK 2
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                11:00 Kungsängens SK - Hammarby IF HF
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                11:00 Bollstanäs SK - Sollentuna HK 2
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                11:30 Sollentuna HK - Kungsängens SK 2
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                11:30 Hammarby IF HF 2 - Sollentuna HK 3
                Pojkar_9 mini 2B
                -
                12:30 Kungsängens SK 2 - Åkersberga HK
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                13:15 Kungsängens SK - Skogås HK
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                14:30 Kungsängens SK 2 - Hammarby IF HF
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                15:45 Kungsängens SK - Uppsala HK
                Flickor_14 Nivå 1
                -
                Lö 30/11 09:00 Handbollfestivalen - Block 3 timmar
                Handbollfestivalen
                -
                14:00 Kungsängens SK - Uppsala HK
                Dam 1 norra
                -
                16:15 Kungsängens SK - IF Swithiod
                Herr 2 Norra
                -
                Sö 1/12 09:00 Kungsängens SK - Sollentuna HK
                Pojkar_10 6 mot 6 3A
                -
                09:40 Vassunda IF - Kungsängens SK 2
                Pojkar_10 6 mot 6 3A
                -
                10:20 Sollentuna HK - Spånga HK 3
                Pojkar_10 6 mot 6 3A
                -
                11:00 Kungsängens SK 2 - Sollentuna HK 2
                Pojkar_10 6 mot 6 3A
                -
                11:40 Vassunda IF - Kungsängens SK
                Pojkar_10 6 mot 6 3A
                -
                12:20 Sollentuna HK 2 - Spånga HK 3
                Pojkar_10 6 mot 6 3A
                -
                13:00 Kungsängens SK 2 - Skå IK
                Flickor_14 Nivå 4
                -
                14:15 Kungsängens SK - Gustavsbergs IF HK
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                15:30 Kungsängens SK 3 - Sollentuna HK
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                16:45 Kungsängens SK 2 - Gustavsbergs IF HK 2
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                Fr 6/12 20:30 Kungsängens SK - Sannadals SK
                Herr Trim
                -
                Lö 7/12 09:00 Kungsängens SK 3 - Åkersberga HK 2
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                10:30 Kungsängens SK - Tyresö Handboll
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                12:00 Kungsängens SK 2 - Sannadals SK
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                14:00 Kungsängens SK - VästeråsIrsta HK D
                Dam 1 norra
                -
                16:00 Kungsängens SK - Öjeby IF
                Herr 2 Norra
                -
                Sö 8/12 10:00 Kungsängens SK - Sollentuna HK
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                11:00 Sollentuna HK - Täby HBK
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                12:00 Kungsängens SK - HK Silwing-Troja 2
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                13:00 Kungsängens SK - Täby HBK
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                14:00 Kungsängens SK - Spånga HK
                Flickor_14 Nivå 1
                -
                15:00 Kungsängens SK 2 - Tyresö Handboll 2
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                16:30 Kungsängens SK - Tyresö Handboll
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                18:00 BK Kungsan - Jakobsbergs GoIF
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                Lö 14/12 10:30 Kungsängens SK 2 - Stockholmspolisens IF HF 2
                Flickor_14 Nivå 4
                -
                12:00 Kungsängens SK 3 - Tyresö Handboll 3
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                Sö 15/12 14:00 BK Kungsan - IF Swithiod
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                Lö 4/1 14:00 Kungsängens SK - HK Silwing-Troja
                Dam 1 norra
                -
                16:15 Kungsängens SK - Lidingö SK
                Herr 2 Norra
                -
                Lö 11/1 09:00 Kungsängens SK - Huddinge HK
                Flickor_14 Nivå 1
                -
                10:00 Kungsängens SK - HK Roslagen
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                11:00 Kungsängens SK 2 - IK Bolton
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                12:15 Kungsängens SK - Spånga HK
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                14:00 Kungsängens SK - Tumba HBK
                Dam 1 norra
                -
                16:00 Bokat av StHF - USM - Block 4 timmar
                USM Block
                -
                Sö 12/1 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
                USM Block
                -
                12:00 Kungsängens SK - Bålsta IF
                Flickor_13 Nivå 3
                -
                Lö 18/1 09:00 P9 Mini - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                12:30 F10 6 mot 6 - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                Sö 19/1 09:00 Handbollfestivalen - Block 3 timmar
                Handbollfestivalen
                -
                14:00 BK Kungsan - IFK Tumba HK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                15:45 Kungsängens SK - IFK Tumba HK
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                Lö 25/1 12:00 Kungsängens SK - Årsta AIK HF
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                13:00 Kungsängens SK - Huddinge HK 3
                Flickor_13 Nivå 3
                -
                15:00 Kungsängens SK - Sundsvall HK
                Herr 2 Norra
                -
                Fr 31/1 20:30 Kungsängens SK - Skuru IK
                Herr Trim
                -
                Lö 1/2 09:00 P10 6 mot 6 - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                12:15 Kungsängens SK - Täby HBK 2
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                14:00 Kungsängens SK - Spårvägens HF
                Dam 1 norra
                -
                16:15 Kungsängens SK - Spånga HK
                Herr 2 Norra
                -
                Sö 2/2 09:00 Kungsängens SK - Huddinge HK 3
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                09:45 Kungsängens SK 2 - Vallentuna HK
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                10:30 Huddinge HK 3 - Lidingö SK
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                11:15 AIK - Vallentuna HK
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                12:00 Kungsängens SK - Lidingö SK
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                12:45 AIK - Kungsängens SK 2
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                14:00 BK Kungsan - Westermalms IF HK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                Lö 8/2 09:00 Kungsängens SK - Djurgårdshof IK 2
                Flickor_13 Nivå 3
                -
                10:00 Kungsängens SK 2 - AIK 2
                Flickor_14 Nivå 4
                -
                11:00 Kungsängens SK - Vassunda IF
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                13:00 Kungsängens SK - Stockholmspolisens IF HF
                Flickor_14 Nivå 1
                -
                Sö 9/2 09:00 F9 Mini - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                13:00 Kungsängens SK 3 - Hammarby IF HF 2
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                14:15 Kungsängens SK 2 - Skuru IK
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                15:30 Kungsängens SK - Skånela IF
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                Fr 14/2 20:30 Kungsängens SK - Spånga HK
                Herr Trim
                -
                Lö 15/2 09:00 Kungsängens SK - Spånga HK
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                09:45 Kungsängens SK 2 - Norrtulls SK
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                10:30 Spånga HK - Hammarby IF HF 2
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                11:15 Kungsängens SK - Westermalms IF HK
                Pojkar_12 Nivå 1
                -
                12:00 Kungsängens SK - Hammarby IF HF 2
                Flickor_12 Nivå 2 Norr
                -
                14:00 Kungsängens SK - Alfta GIF Handboll
                Dam 1 norra
                -
                16:15 Kungsängens SK - HK Cliff
                Herr 2 Norra
                -
                Sö 16/2 09:00 Kungsängens SK - Enköpings HF
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                10:15 Kungsängens SK 2 - Sollentuna HK 3
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                11:30 Enköpings HF - VästeråsIrsta HF
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                12:45 Spånga HK 3 - Sollentuna HK 3
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                14:00 Kungsängens SK - VästeråsIrsta HF
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                15:15 Kungsängens SK 2 - Spånga HK 3
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                Lö 22/2 11:00 Kungsängens SK - Åkersberga HK
                Flickor_13 Nivå 3
                -
                12:15 Kungsängens SK 2 - AIK 2
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                Lö 7/3 09:00 Kungsängens SK 3 - AIK
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                10:30 Kungsängens SK 2 - HK Cliff
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                12:00 Kungsängens SK - Uppsala HK
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                14:00 Kungsängens SK - HK Tyresö Strand
                Dam 1 norra
                -
                15:45 Kungsängens SK - Täby HBK 2
                Pojkar_14 Nivå 2
                -
                Sö 8/3 09:00 F10 6 mot 6 - Block 3 timmar
                Vårens Spel - Block
                -
                12:30 BK Kungsan - Visby IF Gute HK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                14:00 Kungsängens SK - HK Silwing-Troja
                Flickor_14 Nivå 1
                -
                15:00 Kungsängens SK 2 - Hammarby IF HF 3
                Flickor_14 Nivå 4
                -
                16:00 Kungsängens SK 2 - Hammarby IF HF 3
                Flickor_12 Nivå 3
                -
                Fr 13/3 20:30 Kungsängens SK - Huddinge HK
                Herr Trim
                -
                Lö 14/3 12:30 Kungsängens SK 2 - Åkersberga HK
                Flickor_16 Nivå 4
                -
                14:00 Kungsängens SK - Lidingö SK
                Flickor_16 Nivå 2
                -
                16:00 Kungsängens SK - Uppsala HK
                Herr 2 Norra
                -
                Sö 15/3 16:00 Kungsängens SK - AIK
                Dam 1 norra
                -
                Lö 21/3 09:00 Kungsängens SK - Gustavsbergs IF HK
                Flickor_14 Nivå 1
                -
                10:00 Kungsängens SK 2 - Spånga HK 2
                Flickor_14 Nivå 4
                -
                11:00 Kungsängens SK - IK Bolton 2
                Flickor_13 Nivå 3
                -
                12:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
                USM Block
                -
                Sö 22/3 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
                USM Block
                -
                09:00 Kungsängens SK 3 - IFK Tumba HK
                Pojkar_16 Nivå 3
                -
                10:30 Kungsängens SK 2 - Täby HBK
                Pojkar_16 Nivå 2
                -
                12:00 Kungsängens SK - IF Swithiod
                Pojkar_16 Nivå 1
                -
                16:00 BK Kungsan - Sportsgear DHK
                Dam 3 Östsv. Södra
                -
                Lö 28/3 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 09.00-19.00
                Slutspel Block
                -
                Sö 29/3 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 09.00-19.00
                Slutspel Block
                -

                Hemmalag Ekhammarhallen

                Nyheter

                Bli volontär under EM 2020!

                2019-09-19

                Om mindre än ett halvår är det dags för…

                Idrotten glöms bort när städerna växer

                2019-09-18

                Hälften av Sveriges kommuner har inte en…

                Topphandbollsymposium 2020

                2019-09-13

                Svenska Handbollförbundet anordnar ett…

                Allsvenskan live på play

                2019-09-10

                Svenska Handbollförbundet gör tillsammans med…

                Registrering av yngre spelare i IdrottOnline

                2019-09-10

                Svenska Handbollförbundet vill härmed uppmana…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000