Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Skövde Idrottshall

                Adress: Skaraborgsgatan 18
                Postadress 54150 Skövde
                Telefon: 0500-487317
                E-post: idrottshallen@skovde
                Planmått: 40x20
                Kapacitet: 1400
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Sö 15/9 16:00 Skövde HF - BK Heid
                SHE
                -
                Lö 21/9 13:00 Skövde HF - Kärra HF 1
                F14 1
                -
                Lö 28/9 12:00 Skövde HF 2 - Torslanda HK 3
                F16-15 2 Vit
                -
                16:00 Skövde HF F13 - IF Hallby HK 2
                VHF F14
                -
                Sö 29/9 12:00 Skövde HF 1 - Mölndals HF 1
                F16-15 1
                -
                14:00 Skövde HF U - KFUM Trollhättan
                Dam 3 VGL
                -
                Lö 5/10 00:00 Skövde HF 2 - HK Aranäs vit
                USM F16 1:17
                -
                00:00 IK Lågan - Lugi HF F16 Vinröd
                USM F16 1:17
                -
                12:00 Skövde HF - BK Heid Röd
                F14 1
                -
                14:00 HF Somby/Skövde - IFK Kristianstad
                Dam 1 södra
                -
                Sö 6/10 00:00 Skövde HF 2 - IK Lågan
                USM F16 1:17
                -
                00:00 Lugi HF F16 Vinröd - HK Aranäs vit
                USM F16 1:17
                -
                00:00 HK Aranäs vit - IK Lågan
                USM F16 1:17
                -
                00:00 Skövde HF 2 - Lugi HF F16 Vinröd
                USM F16 1:17
                -
                11:00 Skövde HF Röd - Tibro HK
                VHF F11
                -
                12:00 Tibro HK - KFUM IK Ulricehamn
                VHF F11
                -
                13:00 Skövde HF Röd - KFUM IK Ulricehamn
                VHF F11
                -
                Lö 12/10 09:00 Skövde HF Röd - HK Lidköping 1
                VHF F12
                -
                10:00 HK Lidköping 1 - IF Hallby HK 2
                VHF F12
                -
                11:00 Skövde HF Röd - IF Hallby HK 2
                VHF F12
                -
                12:15 Skövde HF Vit - Skövde HF F11
                VHF F12
                -
                16:00 Skövde HF - VästeråsIrsta HF
                SHE
                -
                Sö 13/10 09:00 Skövde HF F12 - Skara HF LILA
                VHF F13
                -
                10:00 IFK Bankeryd - Skara HF LILA
                VHF F13
                -
                11:00 Skövde HF F12 - IFK Bankeryd
                VHF F13
                -
                12:15 Skövde HF F13 - Borås HK 84
                VHF F14
                -
                14:00 Skövde HF U - Nässjö/Eksjö
                Dam 3 VGL
                -
                Ti 15/10 19:15 Skövde HF F14 - HK Lidköping
                VHF F16 1
                -
                Lö 19/10 09:00 Skövde HF Röd - HK Country 1
                VHF F10 Ö
                -
                10:00 HK Country 1 - Skara HF VIT
                VHF F10 Ö
                -
                11:00 Skövde HF Röd - Skara HF VIT
                VHF F10 Ö
                -
                12:15 Skövde HF Röd - Skara HF VIT
                VHF F16 1
                -
                14:00 HF Somby/Skövde - GF Kroppskultur
                Dam 1 södra
                -
                16:00 Skövde HF 2 - Partille IF HK
                F16-15 2 Vit
                -
                Sö 20/10 13:00 Skövde HF 1 - IF Hallby HK 2
                F16-15 1
                -
                16:00 IFK Skövde HK - Kärra HF
                P19-17 Elit
                -
                Lö 26/10 09:00 Skövde HF Vit - Skövde HF Röd
                VHF F12
                -
                10:00 HK Country - Skövde HF Röd
                VHF F12
                -
                11:00 Skövde HF Vit - HK Country
                VHF F12
                -
                12:15 Skövde HF - IK Baltichov vit
                F14 1
                -
                16:00 Skövde HF - GT Söder HK
                SHE
                -
                Sö 27/10 09:00 Skövde HF F11 - Skara HF
                VHF F12
                -
                10:00 IFK Bankeryd 2 - Skara HF
                VHF F12
                -
                11:00 Skövde HF F11 - IFK Bankeryd 2
                VHF F12
                -
                14:00 HF Somby/Skövde - Ystads IF HF
                Dam 1 södra
                -
                16:00 Skövde HF F14 - Skåre HK
                VHF F16 1
                -
                Ti 29/10 00:00 Skövde HF Röd - Vakant plats
                VHF F11
                -
                00:00 Vakant plats - Vårgårda IK
                VHF F11
                -
                Lö 9/11 09:00 Skövde HF Vit - HK Lidköping 1
                VHF F12
                -
                10:00 HK Lidköping 1 - KFUM IK Ulricehamn
                VHF F12
                -
                11:00 Skövde HF Vit - KFUM IK Ulricehamn
                VHF F12
                -
                12:15 Skövde HF 2 - IK Sävehof 2
                F16-15 2 Vit
                -
                16:00 Skövde HF - Höörs HK H 65
                SHE
                -
                Sö 10/11 09:00 Skövde HF Röd - Skövde HF F12
                VHF F13
                -
                10:30 Skövde HF F13 - HK Brätte
                VHF F14
                -
                12:15 Skövde HF U - Anderstorps SK
                Dam 3 VGL
                -
                16:00 Skövde HF Röd - Skövde HF F14
                VHF F16 1
                -
                17:30 Skövde HF Röd - HK Country 2
                VHF F10 Ö
                -
                Ti 12/11 00:00 Tibro HK - Skövde HF F12
                VHF F13
                -
                00:00 Skövde HF F12 - HK Country
                VHF F13
                -
                00:00 Tibro HK - HK Country
                VHF F13
                -
                Lö 16/11 09:00 Skövde HF Vit - Tibro HK
                VHF F11
                -
                10:00 Tibro HK - HK Lidköping 1
                VHF F11
                -
                11:00 Skövde HF Vit - HK Lidköping 1
                VHF F11
                -
                14:15 Skövde HF Röd - Vårgårda IK
                VHF F11
                -
                15:30 Skövde HF Röd - Alingsås HK
                VHF F12
                -
                17:00 Skövde HF F14 - Tibro HK
                VHF F16 1
                -
                Sö 17/11 09:00 Skövde HF F11 - KFUM Trollhättan
                VHF F12
                -
                10:00 KFUM Trollhättan - IF Hallby HK 2
                VHF F12
                -
                11:00 Skövde HF F11 - IF Hallby HK 2
                VHF F12
                -
                12:15 Skövde HF - Stenungsunds HK Röd
                F14 1
                -
                13:45 Skövde HF 1 - IK Baltichov 1
                F16-15 1
                -
                15:15 Skövde HF Röd - Skåre HK
                VHF F16 1
                -
                Ti 19/11 00:00 IF HV Tidaholm - Vakant plats
                VHF F11
                -
                00:00 Skövde HF Röd - Vakant plats
                VHF F11
                -
                Lö 23/11 10:00 Skövde HF Vit - HK Lidköping 1
                VHF F10 V
                -
                11:00 Skövde HF Röd - IFK Karlsborg
                VHF F10 Ö
                -
                12:30 Skövde HF F13 - Falköpings AIK HK
                VHF F14
                -
                Sö 24/11 13:00 Skövde HF 1 - HK Aranäs vit
                F16-15 1
                -
                Lö 30/11 09:00 Skövde HF Röd - Skövde HF Vit
                VHF F12
                -
                10:00 Skövde HF Vit - HK Country
                VHF F12
                -
                11:00 Skövde HF Röd - HK Country
                VHF F12
                -
                12:30 Skövde HF - Önnereds HK Grön
                F14 1
                -
                15:00 HF Somby/Skövde - RP IF Linköping
                Dam 1 södra
                -
                Sö 1/12 09:30 Skövde HF Vit - HK Country
                VHF F11
                -
                11:00 Skövde HF F12 - KFUM Trollhättan
                VHF F13
                -
                12:00 KFUM Trollhättan - KFUM IK Ulricehamn
                VHF F13
                -
                13:00 Skövde HF F12 - KFUM IK Ulricehamn
                VHF F13
                -
                15:00 Skövde HF 2 - Mölndals HF 2
                F16-15 2 Vit
                -
                Lö 7/12 09:00 Skövde HF Röd - Falköpings AIK HK
                VHF F13
                -
                10:00 KFUM IK Ulricehamn - Falköpings AIK HK
                VHF F13
                -
                11:00 Skövde HF Röd - KFUM IK Ulricehamn
                VHF F13
                -
                15:30 Skövde HF Vit - Alingsås HK
                VHF F12
                -
                16:30 Skövde HF F13 - HK Lidköping
                VHF F14
                -
                Sö 8/12 11:00 Skövde HF F14 - Skövde HF Röd
                VHF F16 1
                -
                13:00 Skövde HF 1 - Kungälvs HK 1
                F16-15 1
                -
                Lö 14/12 10:00 Skövde HF Röd - Skara HF LILA
                VHF F13
                -
                11:00 IF Hallby HK 2 - Skara HF LILA
                VHF F13
                -
                12:00 Skövde HF Röd - IF Hallby HK 2
                VHF F13
                -
                14:00 HF Somby/Skövde - HK Farmen
                Dam 1 södra
                -
                16:00 Skövde HF Röd - HK Lidköping
                VHF F16 1
                -
                16:00 Skövde HF U - KFUM IK Ulricehamn
                Dam 3 VGL
                -
                Sö 15/12 09:00 Skövde HF Vit - Skövde HF Röd
                VHF F11
                -
                10:00 Skövde HF Röd - HK Lidköping 2
                VHF F11
                -
                11:00 Skövde HF Vit - HK Lidköping 2
                VHF F11
                -
                12:30 Skövde HF 2 - GF Kroppskultur 3
                F16-15 2 Vit
                -
                16:30 Skövde HF - KFUM Trollhättan
                F14 1
                -
                Fr 20/12 19:00 Skövde HF - Lugi HF
                SHE
                -
                Lö 21/12 09:00 Skövde HF Röd - Skara HF VIT
                VHF F10 Ö
                -
                10:00 Skara HF VIT - HK Lidköping 2
                VHF F10 Ö
                -
                11:00 Skövde HF Röd - HK Lidköping 2
                VHF F10 Ö
                -
                12:15 Skövde HF F11 - Skövde HF Vit
                VHF F12
                -
                16:00 Skövde HF 1 - IK Sävehof 1
                F16-15 1
                -
                Sö 5/1 18:00 HKC78 Handbollklubb - HK Lidköping
                Herr 3 VSN
                -
                Må 6/1 14:00 HF Somby/Skövde - Kävlinge HK
                Dam 1 södra
                -
                Fr 10/1 19:00 Skövde HF - Skuru IK
                SHE
                -
                Lö 11/1 09:00 Skövde HF Röd - HK Guldkroken Hjo
                VHF F10 Ö
                -
                11:00 Skövde HF - Särökometernas HK
                F14 1
                -
                13:00 Skövde HF 2 - Redbergslids IK
                F16-15 2 Vit
                -
                Ti 14/1 00:00 Skövde HF F13 - Vakant plats
                VHF F14
                -
                Lö 18/1 09:00 Skövde HF F12 - Skara HF VIT
                VHF F13
                -
                10:00 Skara HF VIT - IF Hallby HK 2
                VHF F13
                -
                11:00 Skövde HF F12 - IF Hallby HK 2
                VHF F13
                -
                12:30 Skövde HF U - IK Cyrus
                Dam 3 VGL
                -
                16:00 Skövde HF - Kungälvs HK
                SHE
                -
                Sö 19/1 11:00 Skövde HF Röd - IF HV Tidaholm
                VHF F11
                -
                12:30 Skövde HF 1 - Önnereds HK Grön
                F16-15 1
                -
                14:00 Skövde HF - HK Aranäs vit
                F14 1
                -
                15:30 Skövde HF Vit - Skara HF
                VHF F12
                -
                16:30 Skara HF - IF Hallby HK 2
                VHF F12
                -
                17:30 Skövde HF Vit - IF Hallby HK 2
                VHF F12
                -
                Lö 25/1 10:00 Skövde HF Vit - Alingsås HK
                VHF F10 V
                -
                11:00 Alingsås HK - KFUM IK Ulricehamn
                VHF F10 V
                -
                12:00 Skövde HF Vit - KFUM IK Ulricehamn
                VHF F10 V
                -
                12:30 Skövde HF Röd - Borås HK 84
                VHF F13
                -
                13:30 Borås HK 84 - KFUM Trollhättan
                VHF F13
                -
                14:30 Skövde HF Röd - KFUM Trollhättan
                VHF F13
                -
                16:00 Skövde HF F11 - Skövde HF Röd
                VHF F12
                -
                17:30 Skövde HF F13 - Skara HF
                VHF F14
                -
                Sö 26/1 16:30 HF Somby/Skövde - HK Önnerediterna
                Dam 1 södra
                -
                Ti 28/1 19:00 Skövde HF F14 - Skara HF VIT
                VHF F16 1
                -
                19:15 Skövde HF - Redbergslids IK Vit
                F14 1
                -
                Lö 1/2 09:00 Skövde HF Vit - Mariestads AIF
                VHF F10 V
                -
                10:15 Skövde HF F12 - Skövde HF Röd
                VHF F13
                -
                11:45 Skövde HF 1 - Torslanda HK 1
                F16-15 1
                -
                16:00 Skövde HF - Önnereds HK
                SHE
                -
                Sö 2/2 10:00 Skövde HF Röd - Tibro HK
                VHF F16 1
                -
                11:30 Skövde HF 2 - IK Baltichov 2
                F16-15 2 Vit
                -
                Lö 8/2 09:00 Skövde HF F11 - HK Country
                VHF F12
                -
                10:00 HK Country - Alingsås HK
                VHF F12
                -
                11:00 Skövde HF F11 - Alingsås HK
                VHF F12
                -
                12:15 Skövde HF F14 - Tibro HK
                VHF F16 1
                -
                14:00 HF Somby/Skövde - Bjurslätt/Torslanda
                Dam 1 södra
                -
                16:00 Skövde HF U - HK Lidköping
                Dam 3 VGL
                -
                Sö 9/2 09:00 Skövde HF Röd - IFK Bankeryd 2
                VHF F12
                -
                10:00 IFK Bankeryd 2 - HK Lidköping 2
                VHF F12
                -
                11:00 Skövde HF Röd - HK Lidköping 2
                VHF F12
                -
                12:30 Skövde HF Röd - Skåre HK
                VHF F16 1
                -
                Ti 11/2 00:00 Skövde HF 1 - Vakant plats
                F16-15 1
                -
                Sö 16/2 13:00 Skövde HF F13 - HK Country
                VHF F14
                -
                Lö 29/2 09:00 Skövde HF Röd - Vårgårda IK
                VHF F11
                -
                10:00 Vårgårda IK - HK Lidköping 1
                VHF F11
                -
                11:00 Skövde HF Röd - HK Lidköping 1
                VHF F11
                -
                12:30 Skövde HF - IK Sävehof 1
                F14 1
                -
                16:00 Skövde HF - IK Sävehof
                SHE
                -
                18:00 HF Somby/Skövde - HK S-hof
                Dam 1 södra
                -
                Sö 1/3 09:00 Skövde HF F12 - Tibro HK
                VHF F13
                -
                10:00 Tibro HK - HK Country
                VHF F13
                -
                11:00 Skövde HF F12 - HK Country
                VHF F13
                -
                12:30 Skövde HF 2 - HK Aranäs röd
                F16-15 2 Vit
                -
                15:30 Skövde HF 1 - GF Kroppskultur 1
                F16-15 1
                -
                17:00 Skövde HF Röd - Skövde HF F14
                VHF F16 1
                -
                Ti 3/3 19:30 Skövde HF U - Falköpings AIK HK
                Dam 3 VGL
                -
                Fr 6/3 19:00 Skövde HF - Boden Handboll IF
                SHE
                -
                Lö 7/3 12:00 Skövde HF - Backa HK Röd
                F14 1
                -
                Sö 8/3 16:00 Skövde HF F14 - Skåre HK
                VHF F16 1
                -
                Lö 14/3 09:00 Skövde HF Vit - KFUM Trollhättan
                VHF F12
                -
                10:00 KFUM Trollhättan - IFK Bankeryd 2
                VHF F12
                -
                11:00 Skövde HF Vit - IFK Bankeryd 2
                VHF F12
                -
                12:30 Skövde HF - Torslanda HK Blå
                F14 1
                -
                14:30 Skövde HF 2 - Önnereds HK Svart
                F16-15 2 Vit
                -
                16:00 Skövde HF F13 - Skåre HK
                VHF F14
                -
                17:30 Skövde HF Röd - Skövde HF F11
                VHF F12
                -
                Sö 15/3 12:00 Skövde HF Röd - Skara HF VIT
                VHF F16 1
                -
                14:00 Skövde HF F14 - HK Lidköping
                VHF F16 1
                -
                16:00 HF Somby/Skövde - IFK Örebro Handboll
                Dam 1 södra
                -
                Ti 17/3 16:00 HK Country - HK Guldkroken Hjo
                VHF F13
                -
                17:00 Skövde HF Röd - HK Guldkroken Hjo
                VHF F13
                -
                Lö 21/3 10:00 Skövde HF Vit - Skara HF VIT
                VHF F11
                -
                11:00 Skara HF VIT - Skövde HF Röd
                VHF F11
                -
                12:00 Skövde HF Vit - Skövde HF Röd
                VHF F11
                -
                13:30 Skövde HF Vit - Skara HF
                VHF F12
                -
                15:00 Skövde HF Röd - HK Country
                VHF F13
                -
                Sö 29/3 11:00 Skövde HF F13 - IFK Bankeryd
                VHF F14
                -
                12:30 Skövde HF - Kungälvs HK Grön
                F14 1
                -
                14:30 Skövde HF 2 - Alingsås HK 2
                F16-15 2 Vit
                -
                16:30 Skövde HF 1 - Alingsås HK 1
                F16-15 1
                -
                Lö 4/4 12:00 Skövde HF 1 - Kärra HF 1
                F16-15 1
                -

                Hemmalag Skövde Idrottshall

                Nyheter

                Uppdrag granskning

                2019-08-20

                Onsdagen den 21 augusti sänds programmet Uppdrag…

                Domare och delegater samlades inför hösten

                2019-08-20

                Den gångna helgen (16-18 augusti) genomförde…

                Försäsongen i Play

                2019-08-16

                Försäsongen är i fullgång för många lag. Du kan…

                Trygga idrottsmiljöer för barn och ungdomar

                2019-08-15

                Svenska Handbollförbundets arbetsråd Trygga…

                Påminnelse - sista dag för LOK-stödsansökan är 25 augusti

                2019-08-15

                Vi påminner om att ansökan till statligt lokalt…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000