Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Arenainformation

            Farstahallen 3

            Adress: Farstahallen 2
            Postadress 12346 Stockholm
            Planmått: 40x20
            [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
            Tid Match Resultat
            On 14/11 18:30 HK Cliff - HK Tyrold
            Herr 1 norra
            -
            21:40 Sannadals SK - Huddinge HK
            Herr Trim
            -
            Sö 18/11 09:00 Hammarby IF HF 2 - Skuru IK
            Pojkar_12 Nivå 2
            -
            09:45 Hammarby IF HF 3 - Åkersberga HK
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            10:30 IFK Tumba HK 2 - Skuru IK
            Pojkar_12 Nivå 2
            -
            11:15 VästeråsIrsta HF - Åkersberga HK
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            12:00 Hammarby IF HF 2 - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_12 Nivå 2
            -
            12:45 Hammarby IF HF 3 - VästeråsIrsta HF
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            13:45 Hammarby IF HF - Skuru IK
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            15:00 Hammarby IF HF 3 - Kungsängens SK 2
            Pojkar_16 Nivå 4 Norr
            -
            Sö 25/11 13:45 BK Sol - Rosa Skrot HK
            Dam 4
            -
            Ti 27/11 17:30 Bokat av StHF - Utbildning 4 timmar
            Utbildning
            -
            On 28/11 20:15 Årsta AIK HF - Sollentuna HK
            Flickor_19 Nivå 2
            -
            Sö 2/12 09:00 Skogås HK - Sannadals SK
            Pojkar_Newbody Cup 2D
            -
            09:00 Newbody Cup P12 - 6 timmar
            Newbody Cup - Block
            -
            09:45 Årsta AIK HF - Hammarby IF HF 2
            Pojkar_Newbody Cup 2D
            -
            10:30 GT Söder HK - Skuru IK
            Pojkar_Newbody Cup 2F
            -
            11:15 Skogås HK - Årsta AIK HF
            Pojkar_Newbody Cup 2D
            -
            12:00 Hammarby IF HF 2 - Sannadals SK
            Pojkar_Newbody Cup 2D
            -
            12:45 Skuru IK - Lidingö SK
            Pojkar_Newbody Cup 2F
            -
            13:30 Sannadals SK - Årsta AIK HF
            Pojkar_Newbody Cup 2D
            -
            14:15 Skogås HK - Hammarby IF HF 2
            Pojkar_Newbody Cup 2D
            -
            15:00 GT Söder HK - Lidingö SK
            Pojkar_Newbody Cup 2F
            -
            On 5/12 21:40 Sannadals SK - Kungsängens SK
            Herr Trim
            -
            Sö 9/12 09:00 Sannadals SK - GT Söder HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            09:45 Sannadals SK 2 - Tyresö Handboll
            Pojkar_12 Nivå 4
            -
            10:30 GT Söder HK - Ösmo GIF HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            11:15 Tyresö Handboll - Lidingö SK
            Pojkar_12 Nivå 4
            -
            12:00 Sannadals SK - Ösmo GIF HK
            Pojkar_11 Nivå 2 Söder
            -
            12:45 Lidingö SK - Sannadals SK 2
            Pojkar_12 Nivå 4
            -
            Sö 16/12 09:00 Hammarby IF HF 2 - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_12 Nivå 2
            -
            09:45 Hammarby IF HF 2 - Skuru IK 3
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            10:30 VästeråsIrsta HF 2 - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_12 Nivå 2
            -
            11:15 Skuru IK 3 - Stockholmspolisens IF HF
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            12:00 Hammarby IF HF 2 - VästeråsIrsta HF 2
            Pojkar_12 Nivå 2
            -
            12:45 Hammarby IF HF 2 - Stockholmspolisens IF HF
            Flickor_12 Nivå 2 Söder
            -
            13:30 Hammarby IF HF 3 - Årsta AIK HF 2
            Flickor_11 Nivå 3 Söder
            -
            14:30 IK Bolton - Täby HBK
            Pojkar_14 Nivå 1
            -
            Sö 13/1 09:00 Hammarby IF HF 3 - AIK
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            09:45 Hammarby IF HF - Sannadals SK
            Flickor_12 Nivå 1
            -
            10:30 AIK - Sollentuna HK 2
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            11:15 Hammarby IF HF - Kungsängens SK
            Pojkar_11 Nivå 1
            -
            12:00 Hammarby IF HF 3 - Sollentuna HK 2
            Pojkar_12 Nivå 3
            -
            13:10 Bajen IF - IK Tellus
            Dam 4
            -
            14:40 Årstaiternas HK - Vallentuna HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            On 16/1 21:40 Sannadals SK - Sollentuna HK
            Herr Trim
            -
            Sö 20/1 09:00 Hammarby IF HF 2 - IFK Tumba HK 2
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            10:15 GT Söder HK - Skogås HK
            Flickor_16 Nivå 4 Syd/öst
            -
            11:40 BK Sol - Tungelsta IF
            Dam 4
            -
            14:40 IF Gauthiod HK - Ösmo GIF HK
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            Sö 27/1 09:00 Newbody Cup P12 - 6 timmar
            Newbody Cup - Block
            -
            Sö 3/2 09:00 Hammarby IF HF 2 - Skogås HK
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            10:15 Hammarby IF HF - Skånela IF
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            11:45 BK Sol - Lidingö SK 2
            Dam 4
            -
            13:20 HK Tallen - Westermalms IF HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            On 6/2 21:40 Sannadals SK - Spånga HK
            Herr Trim
            -
            Sö 10/2 13:00 IK Tellus - Bajen IF
            Dam 4
            -
            14:30 Sportsgear DHK - Jakobsbergs GoIF
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            Sö 17/2 09:10 Hammarby IF HF - IK Bolton
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            10:20 Hammarby IF HF - Skuru IK
            Pojkar_14 Nivå 1
            -
            11:30 Hammarby IF HF 2 - Sollentuna HK
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            12:40 Hammarby IF HF - Kungsängens SK
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            Sö 24/2 10:10 Hammarby IF HF 2 - GT Söder HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            11:20 Hammarby IF HF - Tyresö Handboll
            Pojkar_13 Nivå 1
            -
            12:50 Bajen IF - BK Sparta
            Dam 4
            -
            14:30 Sportsgear DHK - Vallentuna HK
            Dam 3 Ösv. Södra
            -
            Sö 10/3 09:00 Handbollfestival - Block 3 timmar
            Handbollfestivalen
            -
            12:00 P10 Omgång 3 6 mot 6 - Block - 2,5 timme
            Pojkar_10 6 mot 6 Vårens Spel
            -
            14:45 BK Bitter - Skogås/Länna HK
            Herr 4 Ösv. Södra
            -
            On 13/3 20:15 Årsta AIK HF - HK Roslagen
            Flickor_19 Nivå 2
            -
            21:40 Sannadals SK - Skogås HK
            Herr Trim
            -
            Sö 17/3 09:00 Hammarby IF HF - Tyresö Handboll
            Flickor_13 Nivå 1
            -
            10:00 Hammarby IF HF - Tyresö Handboll
            Pojkar_14 Nivå 1
            -
            11:00 Hammarby IF HF 2 - Gustavsbergs IF HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            12:10 Hammarby IF HF 2 - Vallentuna HK
            Pojkar_16 Nivå 3
            -
            13:20 Hammarby IF HF - Vallentuna HK
            Pojkar_13 Nivå 1
            -
            To 11/4 17:30 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -
            19:30 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -
            Fr 12/4 17:30 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -
            19:30 Bokat av StHF - Utbildning 2 timmar
            Utbildning
            -

            Nyheter

            2 miljoner kronor till ungdomshandbollen

            2018-11-14

            2 049 168 kronor – så mycket får…

            Gomér/Gomér dömer dagens beachfinal

            2018-11-04

            Johan och Martin Gomér fortsätter att övertyga…

            Viktig information om Idrottslyftet

            2018-10-31

            Idrottslyftet 2018 är nu stängt. I början av…

            Wiiand avslutar

            2018-10-30

            Anders Wiiand lämnar sin tjänst hos Svenska…

            Livesänd ert USM

            2018-10-26

            Livesänd ert USM-arrangemang via Solidsport och…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000