Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Eslövshallen A

                Adress: Onsjövägen
                Postadress 24180 Eslöv
                Telefon: 0413-62194
                Planmått: 40x20
                Kapacitet: 1500
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Lö 21/9 10:00 Eslövs HF P16 Vit - IK Lågan P16 2
                P16 Grupp C
                -
                11:30 Eslövs IK 1 - HK Malmö svart
                F16 Grupp A
                -
                13:00 Eslövs IK 2 - IFK Malmö HF F16
                F16 Grupp C
                -
                On 25/9 00:00 Eslövs HF P16 Grön - Vakant plats
                P16 Grupp A
                -
                Lö 28/9 10:00 Eslövs HF P13 Grön - Lugi HF P13 1
                P13 Grupp A
                -
                11:30 Eslövs HF P13 Vit - Kävlinge HK
                P13 Grupp B
                -
                15:00 Eslövs IK - Eskilstuna Guif IF
                Damallsvenskan
                -
                Sö 29/9 11:30 Eslövs IK 1 - IFK Kristianstad Orange
                F14 Grupp A
                -
                13:00 Eslövs IK 2 - IK Pandora
                F14 Grupp B
                -
                14:30 Eslövs IK 3 - Åhus Handboll F14
                F14 Grupp C
                -
                17:00 Eslövs IK - H 65 Gordies HK
                Dam 2 Södra
                -
                Fr 4/10 19:30 Eslövs HF - IK Cyrus
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 5/10 00:00 Eslövs IK - IK Sävehof 2
                USM F16 1:27
                -
                00:00 IFK Malmö HF - Åhus Handboll F16
                USM F16 1:27
                -
                12:00 Eslövs IK - Höörs HK H 65
                F19 Grupp A
                -
                Sö 6/10 00:00 Eslövs IK - IFK Malmö HF
                USM F16 1:27
                -
                00:00 Åhus Handboll F16 - IK Sävehof 2
                USM F16 1:27
                -
                00:00 IK Sävehof 2 - IFK Malmö HF
                USM F16 1:27
                -
                00:00 Eslövs IK - Åhus Handboll F16
                USM F16 1:27
                -
                00:00 Eslövs IK 2 - Vakant plats
                F12 Grupp B
                -
                Fr 11/10 00:00 Eslövs IK - Vakant plats
                F19 Grupp A
                -
                Lö 12/10 09:00 Eslövs HF P16 Vit - Tollarps IF P16
                P16 Grupp C
                -
                10:20 Eslövs IK 1 - OV Helsingborg HK 1
                F16 Grupp A
                -
                11:40 Eslövs IK 2 - IK Lågan F16
                F16 Grupp C
                -
                15:00 Eslövs IK - IF Hallby HK
                Damallsvenskan
                -
                Sö 13/10 00:00 Eslövs IK 2 - Vakant plats
                F12 Grupp B
                -
                11:00 Eslövs IK 1 - LVHK F14 1
                F14 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs IK 2 - Kristianstad HK 2
                F14 Grupp B
                -
                14:00 Eslövs IK 3 - GW Landskrona HK
                F14 Grupp C
                -
                16:30 Eslövs IK - H43 Lund HF
                Dam 2 Södra
                -
                19:00 Eslövs HF 2 - HK Björnen
                Herr 4 Södra B
                -
                Må 14/10 00:00 Eslövs IK - Vakant plats
                F19 Grupp A
                -
                Fr 18/10 19:30 Eslövs HF - Åhus Handboll
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 19/10 00:00 Eslövs IK - HK Aranäs vit
                USM F14 1:30
                -
                00:00 Mörrums GOIS HK - IK Lågan
                USM F14 1:30
                -
                Sö 20/10 00:00 Eslövs IK - Mörrums GOIS HK
                USM F14 1:30
                -
                00:00 IK Lågan - HK Aranäs vit
                USM F14 1:30
                -
                00:00 HK Aranäs vit - Mörrums GOIS HK
                USM F14 1:30
                -
                00:00 Eslövs IK - IK Lågan
                USM F14 1:30
                -
                Må 21/10 00:00 Eslövs HF 2 - Vakant plats
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 26/10 15:00 Eslövs IK - HK Aranäs
                Damallsvenskan
                -
                Sö 27/10 17:00 Eslövs IK - IK Lågan
                Dam 2 Södra
                -
                Fr 1/11 19:30 Eslövs HF - H43 Lund HF
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 2/11 10:00 Eslövs IK 1 - HK Ankaret F16 (03/04)
                F16 Grupp A
                -
                11:30 Eslövs IK 2 - HK Ankaret F16 (03/04) 1
                F16 Grupp C
                -
                13:00 Eslövs HF P16 Vit - Vinslövs HK
                P16 Grupp C
                -
                Fr 8/11 19:00 Eslövs IK - OV Helsingborg HK
                Damallsvenskan
                -
                Lö 9/11 09:30 Eslövs HF P13 Vit - IK Sund P06 2
                P13 Grupp B
                -
                11:00 Eslövs HF P13 Grön - H43 Lund HF 1
                P13 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs HF P16 Grön - Lugi HF P16 1
                P16 Grupp A
                -
                14:20 Eslövs IK - OV Helsingborg HK
                F19 Grupp A
                -
                Sö 10/11 10:00 Eslövs IK 1 - Höörs HK H 65 F07
                F12 Grupp A
                -
                11:15 Eslövs IK 2 - Lugi HF F12 1
                F12 Grupp B
                -
                12:30 Eslövs IK 1 - Höörs HK H 65 F05
                F14 Grupp A
                -
                14:00 Eslövs IK 2 - H43 Lund HF F05 2
                F14 Grupp B
                -
                16:30 Eslövs IK - Helsingborgs HK
                Dam 2 Södra
                -
                19:00 Eslövs HF 2 - Tomelilla IF
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 16/11 09:30 Eslövs HF P16 Grön - HK Ankaret P16 (P03/04)
                P16 Grupp A
                -
                11:00 Eslövs IK 2 - LVHK F13
                F14 Grupp B
                -
                12:30 Eslövs IK 3 - IK Lågan F14 2
                F14 Grupp C
                -
                14:00 Eslövs IK 2 - Halmstad HF 2
                F16 Grupp C
                -
                Sö 17/11 09:30 Lugi HF F10 2 - Eslövs IK
                F10 Grupp B
                -
                10:00 Eslövs HF P12 Grön - OV Helsingborg HK
                P12 Grupp B
                -
                10:30 Eslövs IK - Kävlinge HK
                F10 Grupp B
                -
                11:00 Eslövs HF P12 Vit - Lugi HF P12 3
                P12 Grupp C
                -
                11:30 Kävlinge HK - Lugi HF F10 2
                F10 Grupp B
                -
                Fr 22/11 19:30 Eslövs HF - Helsingborgs HK
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 23/11 09:30 Eslövs HF P12 Vit - Åhus Handboll P12 - 2
                P12 Grupp C
                -
                10:45 Eslövs IK 1 - H43 Lund HF 1
                F12 Grupp A
                -
                12:00 Eslövs IK 2 - H43 Lund HF 2
                F12 Grupp B
                -
                13:15 Eslövs HF P16 Vit - HK Ankaret P16 (P03/04)
                P16 Grupp C
                -
                Sö 24/11 10:00 Eslövs IK 1 - HK Malmö svart
                F14 Grupp A
                -
                11:30 Eslövs IK 3 - Kävlinge HK
                F14 Grupp C
                -
                Lö 30/11 11:30 Eslövs HF P16 Grön - IF Kristianstad Orange
                P16 Grupp A
                -
                15:00 Eslövs IK - IF Hellton Karlstad
                Damallsvenskan
                -
                Sö 1/12 10:00 Eslövs HF P12 Grön - H43 Lund HF 1
                P12 Grupp B
                -
                10:30 Eslövs IK 1 - Trelleborg HBK Ungdom
                F14 Grupp A
                -
                11:00 Eslövs HF P13 Grön - OV Helsingborg HK
                P13 Grupp A
                -
                12:00 Eslövs IK 1 - Kristianstad HK 1
                F16 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs HF P13 Vit - IFK Kristianstad Svart
                P13 Grupp B
                -
                13:50 Eslövs IK - Lugi HF F19
                F19 Grupp A
                -
                16:30 Eslövs IK - HK Malmö
                Dam 2 Södra
                -
                19:00 Eslövs HF 2 - IK Lågan 2
                Herr 4 Södra B
                -
                Fr 6/12 19:30 Eslövs HF - HK Hök
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 7/12 10:00 Eslövs HF P14 - Staffanstorps HK P14
                P14 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs IK 2 - Kävlinge HK 2
                F16 Grupp C
                -
                13:10 Eslövs IK - KFUM Lundagård
                F19 Grupp A
                -
                15:20 Eslövs HF P19 - OV Helsingborg HK
                P19 Grupp A
                -
                Sö 8/12 13:15 Eslövs IK 2 - IK Lågan F14 1
                F14 Grupp B
                -
                14:45 Eslövs IK 3 - Karlskrona Handboll
                F14 Grupp C
                -
                17:00 Eslövs HF 2 - Åhus Handboll
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 14/12 10:00 Eslövs HF P16 Grön - IK Lågan P16 1
                P16 Grupp A
                -
                11:30 Eslövs HF P16 Vit - HK Malmö röd
                P16 Grupp C
                -
                Sö 15/12 11:00 Eslövs HF P13 Vit - Ystads IF HF P13 Gul
                P13 Grupp B
                -
                12:30 Eslövs IK 1 - Kävlinge HK
                F12 Grupp A
                -
                17:00 Eslövs IK - HK Ankaret Dam
                Dam 2 Södra
                -
                Lö 21/12 09:30 Eslövs HF P14 - LVHK P14 2
                P14 Grupp B
                -
                11:00 Eslövs IK 1 - Lugi HF F14 1
                F14 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs IK 1 - Höörs HK H 65
                F16 Grupp A
                -
                14:00 Eslövs IK 2 - Höörs HK H 65 2
                F16 Grupp C
                -
                15:30 Eslövs HF P16 Vit - H43 Lund HF 3
                P16 Grupp C
                -
                Sö 22/12 15:00 Eslövs HF - Fjärås HK
                Herr 2 Södra
                -
                Må 6/1 11:00 Eslövs IK - H43 Lund HF
                F19 Grupp A
                -
                15:00 Eslövs IK - Kärra HF
                Damallsvenskan
                -
                Fr 10/1 19:30 Eslövs HF - Växjö HF
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 11/1 10:15 Eslövs HF P12 Grön - IFK Ystad HK
                P12 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs HF P12 Vit - IK Sund P07 2
                P12 Grupp C
                -
                15:00 Eslövs IK - Skånela IF
                Damallsvenskan
                -
                Sö 12/1 11:00 Eslövs IK 1 - OV Helsingborg HK
                F14 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs IK 2 - IFK Kristianstad Svart
                F14 Grupp B
                -
                14:00 Eslövs HF P16 Grön - Ystads IF HF U P16 Vit
                P16 Grupp A
                -
                16:30 Eslövs IK - Växjö HF
                Dam 2 Södra
                -
                19:00 Eslövs HF 2 - Skurups Handboll
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 18/1 11:00 Eslövs IK 1 - H43 Lund HF
                F16 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs IK 2 - GW Landskrona HK
                F16 Grupp C
                -
                Fr 24/1 19:30 Eslövs HF - Karlshamns HF
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 25/1 11:30 Eslövs HF P16 Vit - Lugi HF P16 3
                P16 Grupp C
                -
                15:00 Eslövs IK - Nacka HK
                Damallsvenskan
                -
                Sö 26/1 10:00 Eslövs HF P14 - H43 Lund HF 3
                P14 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs IK 1 - Kristianstad HK 1
                F14 Grupp A
                -
                13:00 Eslövs IK 2 - LVHK F14 2
                F14 Grupp B
                -
                14:30 Eslövs IK 3 - LVHK F14 3
                F14 Grupp C
                -
                17:00 Eslövs IK - Karlskrona Flottan
                Dam 2 Södra
                -
                Sö 2/2 12:00 Eslövs HF P16 Grön - LVHK P16 1
                P16 Grupp A
                -
                14:00 Eslövs IK - IF Kristianstad Orange
                F19 Grupp A
                -
                17:00 Eslövs HF 2 - Staffanstorps HK
                Herr 4 Södra B
                -
                Fr 7/2 19:30 Eslövs HF 2 - Svedala HK
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 8/2 09:30 Eslövs IK 1 - IF Kristianstad
                F16 Grupp A
                -
                11:00 Eslövs IK 2 - Kristianstad HK 2
                F16 Grupp C
                -
                15:00 Eslövs IK - Tyresö Handboll
                Damallsvenskan
                -
                Sö 9/2 09:00 Höörs HK H 65 F08 - Eslövs IK 1
                F11 Grupp A
                -
                10:00 Eslövs IK 1 - Trelleborg HBK Ungdom
                F11 Grupp A
                -
                11:00 Trelleborg HBK Ungdom - Höörs HK H 65 F08
                F11 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs IK - Karlskrona Handboll
                F19 Grupp A
                -
                14:00 Eslövs HF P16 Vit - IFK Malmö HF P16
                P16 Grupp C
                -
                16:30 Eslövs IK - LIGU
                Dam 2 Södra
                -
                19:00 Eslövs HF - Trelleborg HBK Elit
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 15/2 10:00 Eslövs IK 1 - HK Ankaret F14 (-05)
                F14 Grupp A
                -
                11:30 Eslövs IK 2 - Lugi HF F14 2
                F14 Grupp B
                -
                13:00 Eslövs HF P16 Grön - Åhus Handboll P16 - 1
                P16 Grupp A
                -
                Fr 21/2 19:00 Eslövs IK - HK Drott Halmstad
                Damallsvenskan
                -
                Sö 23/2 14:00 Eslövs HF - Kävlinge HK
                Herr 2 Södra
                -
                17:00 Eslövs IK - KFUM Kalmar HK
                Dam 2 Södra
                -
                Fr 28/2 19:30 Eslövs HF 2 - Vinslövs HK 2
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 29/2 09:30 Eslövs HF P14 - Ystads IF HF P14 Blå
                P14 Grupp B
                -
                11:00 Eslövs IK 3 - Åhus Handboll F14
                F14 Grupp C
                -
                12:30 Eslövs HF P16 Vit - Lugi HF P16 4
                P16 Grupp C
                -
                Sö 1/3 12:00 Eslövs HF P12 Grön - Ystads IF HF P12 Blå
                P12 Grupp B
                -
                13:00 Eslövs IK 1 - Lugi HF F16 2
                F16 Grupp A
                -
                14:30 Eslövs IK 2 - Staffanstorps HK F16 B
                F16 Grupp C
                -
                17:00 Eslövs HF - HK Malmö U
                Herr 2 Södra
                -
                Fr 6/3 19:00 Eslövs IK - Kristianstad HK
                Damallsvenskan
                -
                Sö 8/3 11:30 Eslövs IK 1 - H43 Lund HF 1
                F14 Grupp A
                -
                13:00 Eslövs HF P16 Vit - IF Kristianstad 3
                P16 Grupp C
                -
                14:30 Eslövs IK 1 - Ystads IF HF U F16 Vit
                F16 Grupp A
                -
                17:00 Eslövs IK - Vinslövs HK
                Dam 2 Södra
                -
                Lö 14/3 10:15 Eslövs HF P12 Grön - IFK Kristianstad Svart
                P12 Grupp B
                -
                11:15 Eslövs HF P12 Vit - Åhus Handboll P12 - 3
                P12 Grupp C
                -
                12:30 Eslövs HF P16 Grön - H43 Lund HF 1
                P16 Grupp A
                -
                Sö 15/3 09:30 Eslövs HF P13 Grön - Ljunghusens HK 1 P13
                P13 Grupp A
                -
                10:50 Eslövs HF P13 Vit - Bromölla AIK
                P13 Grupp B
                -
                12:10 Eslövs IK 2 - IFK Malmö HF F14/F2005
                F14 Grupp B
                -
                13:20 Eslövs IK 3 - GW Landskrona HK
                F14 Grupp C
                -
                16:00 Eslövs HF - HK Önnerediterna
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 21/3 10:00 Eslövs IK 2 - HK Malmö vit
                F16 Grupp C
                -
                11:45 Eslövs HF P19 - Ystads IF HF U P19 Blå
                P19 Grupp A
                -
                Sö 22/3 10:00 Eslövs IK 2 - HK Malmö röd
                F14 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs IK 3 - OV Helsingborg HK
                F14 Grupp C
                -
                13:00 Eslövs HF P14 - Åhus Handboll P14
                P14 Grupp B
                -
                Lö 28/3 11:00 Eslövs IK 1 - Lugi HF F16 1
                F16 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs HF P16 Vit - Åhus Handboll P16 - 2
                P16 Grupp C
                -
                14:00 Lugi HF F10 2 - Eslövs IK
                F10 Grupp B
                -
                15:00 Eslövs IK - Kävlinge HK
                F10 Grupp B
                -
                16:00 Kävlinge HK - Lugi HF F10 2
                F10 Grupp B
                -
                Sö 29/3 10:00 Eslövs HF P13 Vit - OV Helsingborg HK
                P13 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs HF P13 Grön - IFK Kristianstad Orange
                P13 Grupp A
                -
                13:00 Eslövs IK 1 - Lugi HF F12 2
                F12 Grupp A
                -
                Lö 4/4 10:00 Eslövs HF P14 - IF Kristianstad Svart
                P14 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs IK 1 - Ystads IF HF F14
                F14 Grupp A
                -
                13:00 Eslövs IK 1 - LVHK F16 1
                F16 Grupp A
                -
                14:30 Eslövs IK 2 - IFK Kristianstad 2
                F16 Grupp C
                -
                Lö 11/4 11:15 Eslövs HF P16 Grön - HK Malmö svart
                P16 Grupp A
                -

                Hemmalag Eslövshallen A

                Nyheter

                Uppdrag granskning

                2019-08-20

                Onsdagen den 21 augusti sänds programmet Uppdrag…

                Domare och delegater samlades inför hösten

                2019-08-20

                Den gångna helgen (16-18 augusti) genomförde…

                Försäsongen i Play

                2019-08-16

                Försäsongen är i fullgång för många lag. Du kan…

                Trygga idrottsmiljöer för barn och ungdomar

                2019-08-15

                Svenska Handbollförbundets arbetsråd Trygga…

                Påminnelse - sista dag för LOK-stödsansökan är 25 augusti

                2019-08-15

                Vi påminner om att ansökan till statligt lokalt…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000