Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Eslövshallen A

                Adress: Onsjövägen
                Postadress 24180 Eslöv
                Telefon: 0413-62194
                Planmått: 40x20
                Kapacitet: 1500
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Sö 17/11 09:30 Eslövs HF - Kärra HF
                USM P18 2:7
                19-15
                11:00 Lunds HS Lejon - Karlshamns HF
                USM P18 2:7
                -
                14:00 Karlshamns HF - Kärra HF
                USM P18 2:7
                -
                15:30 Eslövs HF - Lunds HS Lejon
                USM P18 2:7
                -
                Fr 22/11 19:30 Eslövs HF - Helsingborgs HK
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 23/11 09:30 Eslövs HF P12 Vit - Åhus Handboll P12 - 2
                P12 Grupp C
                -
                10:45 Eslövs IK - H43 Lund HF 1
                F12 Grupp A
                -
                13:15 Eslövs HF P16 Vit - HK Ankaret P16 Röd
                P16 Grupp C
                -
                Sö 24/11 11:30 Eslövs IK - Kävlinge HK
                F14 Grupp C
                -
                Lö 30/11 11:30 Eslövs HF P16 Grön - IF Kristianstad Orange
                P16 Grupp A
                -
                13:15 Eslövs IK - Trelleborg HBK Ungdom
                F12 Grupp C
                -
                Sö 1/12 10:00 Eslövs HF P12 Grön - H43 Lund HF 1
                P12 Grupp B
                -
                10:30 Eslövs IK - Trelleborg HBK Ungdom
                F14 Grupp A
                -
                11:00 Eslövs HF P13 Grön - OV Helsingborg HK
                P13 Grupp A
                -
                12:00 Eslövs IK - Kristianstad HK 1
                F16 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs HF P13 Vit - IFK Kristianstad Svart
                P13 Grupp B
                -
                13:50 Eslövs IK - Lugi HF F19
                F19 Grupp A
                -
                16:30 Eslövstjejerna - HK Malmö
                Dam 2 Södra
                -
                19:00 Eslövs HF 2 - IK Lågan 2
                Herr 4 Södra B
                -
                Ti 3/12 19:00 Eslövs IK - IF Hellton Karlstad
                Damallsvenskan
                -
                Fr 6/12 19:30 Eslövs HF - HK Hök
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 7/12 11:30 Eslövs IK - Kävlinge HK 2
                F16 Grupp C
                -
                13:10 Eslövs IK - KFUM Lundagård
                F19 Grupp A
                -
                15:20 Eslövs HF P19 - OV Helsingborg HK
                P19 Grupp A
                -
                Sö 8/12 10:45 Eslövs IK - Karlskrona Handboll
                F14 Grupp C
                -
                13:15 Eslövs IK - IK Lågan F14 1
                F14 Grupp B
                -
                Lö 14/12 10:00 Eslövs HF P16 Grön - IK Lågan P16 1
                P16 Grupp A
                -
                Sö 15/12 10:00 Eslövs IK - Lugi HF F14 1
                F14 Grupp A
                -
                11:00 Eslövs HF P13 Vit - Ystads IF HF P13 Gul
                P13 Grupp B
                -
                12:30 Eslövs IK - Kävlinge HK
                F12 Grupp A
                -
                14:00 Eslövs IK - Staffanstorps HK F12 Blå
                F12 Grupp C
                -
                17:00 Eslövstjejerna - HK Ankaret Dam
                Dam 2 Södra
                -
                Lö 21/12 09:30 Eslövs HF P14 - LVHK P14 2
                P14 Grupp B
                -
                14:00 Eslövs IK - Höörs HK H 65 2
                F16 Grupp C
                -
                15:30 Eslövs HF P16 Vit - H43 Lund HF 3
                P16 Grupp C
                -
                Sö 22/12 15:00 Eslövs HF - Fjärås HK
                Herr 2 Södra
                -
                Må 6/1 11:00 Eslövs IK - H43 Lund HF
                F19 Grupp A
                -
                15:00 Eslövs IK - Kärra HF
                Damallsvenskan
                -
                Fr 10/1 19:30 Eslövs HF - Växjö HF
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 11/1 10:15 Eslövs HF P12 Grön - IFK Ystad HK
                P12 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs HF P12 Vit - IK Sund P07 2
                P12 Grupp C
                -
                15:00 Eslövs IK - Skånela IF
                Damallsvenskan
                -
                Sö 12/1 11:00 Eslövs IK - OV Helsingborg HK
                F14 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs IK - IFK Kristianstad Svart
                F14 Grupp B
                -
                14:00 Eslövs HF P16 Grön - Ystads IF HF U P16 Vit
                P16 Grupp A
                -
                16:30 Eslövstjejerna - Växjö HF
                Dam 2 Södra
                -
                19:00 Eslövs HF 2 - Skurups Handboll
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 18/1 11:00 Eslövs IK - H43 Lund HF
                F16 Grupp A
                -
                Fr 24/1 19:30 Eslövs HF - Karlshamns HF
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 25/1 11:30 Eslövs HF P16 Vit - Lugi HF P16 3
                P16 Grupp C
                -
                15:00 Eslövs IK - Nacka HK
                Damallsvenskan
                -
                Sö 26/1 10:00 Eslövs HF P14 - H43 Lund HF 3
                P14 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs IK - Kristianstad HK 1
                F14 Grupp A
                -
                13:00 Eslövs IK - LVHK F14 2
                F14 Grupp B
                -
                14:30 Eslövs IK - LVHK F14 3
                F14 Grupp C
                -
                17:00 Eslövstjejerna - Karlskrona Flottan
                Dam 2 Södra
                -
                Sö 2/2 12:00 Eslövs HF P16 Grön - LVHK P16 1
                P16 Grupp A
                -
                14:00 Eslövs IK - IF Kristianstad Orange
                F19 Grupp A
                -
                17:00 Eslövs HF 2 - Staffanstorps HK
                Herr 4 Södra B
                -
                Fr 7/2 19:30 Eslövs HF 2 - Svedala HK
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 8/2 09:30 Eslövs IK - IF Kristianstad
                F16 Grupp A
                -
                11:00 Eslövs IK - Kristianstad HK 2
                F16 Grupp C
                -
                15:00 Eslövs IK - Tyresö Handboll
                Damallsvenskan
                -
                Sö 9/2 09:00 Höörs HK H 65 Svart - Eslövs IK
                F11 Grupp A
                -
                10:00 Eslövs IK - Trelleborg HBK Ungdom
                F11 Grupp A
                -
                11:00 Trelleborg HBK Ungdom - Höörs HK H 65 Svart
                F11 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs IK - Karlskrona Handboll
                F19 Grupp A
                -
                16:30 Eslövstjejerna - LIGU
                Dam 2 Södra
                -
                19:00 Eslövs HF - Trelleborg HBK Elit
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 15/2 10:00 Eslövs IK - Ankaret F14 1
                F14 Grupp A
                -
                11:30 Eslövs IK - Lugi HF F14 2
                F14 Grupp B
                -
                13:00 Eslövs HF P16 Grön - Åhus Handboll P16 - 1
                P16 Grupp A
                -
                Fr 21/2 19:00 Eslövs IK - HK Drott Halmstad
                Damallsvenskan
                -
                Sö 23/2 11:00 Eslövs IK - HK Malmö svart
                F14 Grupp A
                -
                14:00 Eslövs HF - Kävlinge HK
                Herr 2 Södra
                -
                17:00 Eslövstjejerna - KFUM Kalmar HK
                Dam 2 Södra
                -
                Fr 28/2 19:30 Eslövs HF 2 - Vinslövs HK 2
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 29/2 09:30 Eslövs HF P14 - Ystads IF HF P14 Blå
                P14 Grupp B
                -
                11:00 Eslövs IK - Åhus Handboll F14
                F14 Grupp C
                -
                12:30 HK Ankaret P10 (-09) L - Eslövs HF P10 Vit
                P10 Grupp C
                -
                13:30 Eslövs HF P10 Vit - HK Ankaret P10 (-09)
                P10 Grupp C
                -
                14:30 HK Ankaret P10 (-09) - HK Ankaret P10 (-09) L
                P10 Grupp C
                -
                Sö 1/3 12:00 Eslövs HF P12 Grön - Ystads IF HF P12 Blå
                P12 Grupp B
                -
                13:00 Eslövs IK - Lugi HF F16 2
                F16 Grupp A
                -
                17:00 Eslövs HF - HK Malmö U
                Herr 2 Södra
                -
                Fr 6/3 19:00 Eslövs IK - Kristianstad HK
                Damallsvenskan
                -
                Sö 8/3 00:00 Hässleholms HF F7 - Eslövs IK 2
                F7 Grupp B
                -
                00:00 IFK Kristianstad - IK Lågan 2
                F7 Grupp B
                -
                00:00 Höörs HK H 65 - IK Lågan 1
                F7 Grupp B
                -
                00:00 Höörs HK H 65 - IK Sund F12
                F7 Grupp B
                -
                00:00 IFK Kristianstad - Eslövs IK
                F7 Grupp B
                -
                00:00 Eslövs IK 2 - IK Lågan 1
                F7 Grupp B
                -
                00:00 IFK Kristianstad - Höörs HK H 65
                F7 Grupp B
                -
                00:00 Hässleholms HF F7 - IK Lågan 2
                F7 Grupp B
                -
                00:00 Höörs HK H 65 - IFK Kristianstad
                F7 Grupp B
                -
                00:00 IK Sund F12 - Eslövs IK
                F7 Grupp B
                -
                00:00 IFK Kristianstad - Eslövs IK 2
                F7 Grupp B
                -
                00:00 IK Lågan 1 - IFK Kristianstad
                F7 Grupp B
                -
                00:00 Höörs HK H 65 - Hässleholms HF F7
                F7 Grupp B
                -
                00:00 Eslövs IK - Höörs HK H 65
                F7 Grupp B
                -
                00:00 IK Lågan 2 - IK Sund F12
                F7 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs IK - H43 Lund HF 1
                F14 Grupp A
                -
                13:00 Eslövs HF P16 Vit - IF Kristianstad 3
                P16 Grupp C
                -
                14:30 Eslövs IK - Ystads IF HF U F16 Vit
                F16 Grupp A
                -
                17:00 Eslövstjejerna - Vinslövs HK
                Dam 2 Södra
                -
                Lö 14/3 10:15 Eslövs HF P12 Grön - IFK Kristianstad Svart
                P12 Grupp B
                -
                11:15 Eslövs HF P12 Vit - Åhus Handboll P12 - 3
                P12 Grupp C
                -
                12:30 Eslövs HF P16 Grön - H43 Lund HF 1
                P16 Grupp A
                -
                Sö 15/3 09:30 Eslövs HF P13 Grön - Ljunghusens HK 1 P13
                P13 Grupp A
                -
                10:50 Eslövs HF P13 Vit - Bromölla AIK
                P13 Grupp B
                -
                12:10 Eslövs IK - IFK Malmö HF F14/F2005
                F14 Grupp B
                -
                13:20 Eslövs IK - GW Landskrona HK
                F14 Grupp C
                -
                16:00 Eslövs HF - HK Önnerediterna
                Herr 2 Södra
                -
                Lö 21/3 10:00 Eslövs IK - HK Malmö vit
                F16 Grupp C
                -
                11:45 Eslövs HF P19 - Ystads IF HF U P19 Blå
                P19 Grupp A
                -
                Sö 22/3 10:00 Eslövs IK - HK Malmö röd
                F14 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs IK - OV Helsingborg HK
                F14 Grupp C
                -
                13:00 Eslövs HF P14 - Åhus Handboll P14
                P14 Grupp B
                -
                15:30 Eslövs HF 2 - IFK Malmö HF
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 28/3 09:45 Eslövs IK - Lugi HF F12 3
                F12 Grupp C
                -
                11:00 Eslövs IK - Lugi HF F16 1
                F16 Grupp A
                -
                12:30 Eslövs HF P16 Vit - Åhus Handboll P16 - 2
                P16 Grupp C
                -
                14:00 Lugi HF F10 2 - Eslövs IK
                F10 Grupp B
                -
                15:00 Eslövs IK - Kävlinge HK
                F10 Grupp B
                -
                16:00 Kävlinge HK - Lugi HF F10 2
                F10 Grupp B
                -
                Sö 29/3 10:00 Eslövs HF P13 Vit - OV Helsingborg HK
                P13 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs HF P13 Grön - IFK Kristianstad Orange
                P13 Grupp A
                -
                13:00 Eslövs IK - Lugi HF F12 2
                F12 Grupp A
                -
                Lö 4/4 10:00 Eslövs HF P14 - IF Kristianstad Svart
                P14 Grupp B
                -
                11:30 Eslövs IK - Ystads IF HF F14
                F14 Grupp A
                -
                13:00 Eslövs IK - LVHK F16 1
                F16 Grupp A
                -
                14:30 Eslövs IK - Ovesholms IF
                F16 Grupp C
                -
                Lö 11/4 11:15 Eslövs HF P16 Grön - HK Malmö svart
                P16 Grupp A
                -
                Sö 12/4 12:00 Eslövs IK - IK Lågan F12
                F12 Grupp C
                -

                Hemmalag Eslövshallen A

                Nyheter

                Temakonferens och förbundsmöte 2020

                2019-11-15

                Svenska Handbollförbundet håller temakonferens…

                Över 2 miljoner till våra handbollsungdomar!

                2019-11-14

                För sjunde året i rad delar Svenska Spel ut…

                #viställerupp i Sveriges Riksdag

                2019-11-14

                Idag besökte svensk handboll Sveriges Riksdag…

                Nominera Årets sportförälder

                2019-11-12

                Nu utser Scandic Årets sportförälder 2019. Var…

                Veckan i play

                2019-11-04

                Ny vecka - här kommer tips om kommande handboll…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000