Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      19813 False
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Arenainformation

            STIGA Sports Arena A2

            Adress: Västra Storgatan 24
            Postadress 63342 Eskilstuna
            [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
            Tid Match Resultat
            Lö 22/9 10:45 Eskilstuna Guif IF - HK Silwing/Troja
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            17:00 Eskilstuna Guif IF - IK Bolton
            USM P18 1:6
            -
            18:30 HK Varberg - Kungälvs HK
            USM P18 1:6
            -
            Sö 23/9 09:00 Eskilstuna Guif IF - HK Varberg
            USM P18 1:6
            -
            10:30 Kungälvs HK - IK Bolton
            USM P18 1:6
            -
            12:00 Eskilstuna Guif IF - HK Eskil P04
            P14 Nivå 1
            -
            13:30 IK Bolton - HK Varberg
            USM P18 1:6
            -
            15:00 Eskilstuna Guif IF - Kungälvs HK
            USM P18 1:6
            -
            16:30 Eskilstuna Guif IF 2 - Spånga HK
            Pojkar_16 Nivå 2
            -
            Lö 29/9 09:00 HK Eskil F04 - Malmslätts HF
            DM F14 G1
            -
            09:00 Malmslätts HF - HK Eskil F04
            MSHF Kempa DM Grupp 1
            -
            09:30 ÖSK vit - Norrköpings HK
            MSHF Kempa DM P14
            -
            09:30 ÖSK vit - Norrköpings HK
            DM P14
            -
            10:00 VästeråsIrsta HF P05:2 - Lindeskolans IF
            DM P13 G2
            -
            10:00 VästeråsIrsta HF P05:2 - Lindeskolans IF
            MSHF Kempa DM P13 Grupp 2
            -
            10:30 Hallstahammars SK HK - RP IF Linköping 1
            MSHF Kempa DM Grupp 2
            -
            10:30 RP IF Linköping 1 - Hallstahammars SK HK
            DM F14 G2
            -
            11:00 Norrköpings HK - VästeråsIrsta HF
            MSHF Kempa DM P14
            -
            11:00 Norrköpings HK - VästeråsIrsta HF
            DM P14
            -
            11:30 Lindeskolans IF - Norrköpings HK
            DM P13 G2
            -
            11:30 Lindeskolans IF - Norrköpings HK
            MSHF Kempa DM P13 Grupp 2
            -
            12:00 RP IF Linköping 2 - Malmslätts HF
            MSHF Kempa DM Grupp 1
            -
            12:00 RP IF Linköping 2 - Malmslätts HF
            DM F14 G1
            -
            12:30 HK Eskil P04 - Norrköpings HK
            DM P14
            -
            12:30 HK Eskil P04 - Norrköpings HK
            MSHF Kempa DM P14
            -
            13:00 Norrköpings HK - VästeråsIrsta HF P05:2
            MSHF Kempa DM P13 Grupp 2
            -
            13:00 VästeråsIrsta HF P05:2 - Norrköpings HK
            DM P13 G2
            -
            14:00 2:a MSHF Kempa DM Gruppspel 1 - 3:a MSHF Kempa DM Gruppspel 2
            Kvartsfinal 2
            -
            14:30 ÖSK vit - HK Eskil P04
            MSHF Kempa DM P14
            -
            14:30 ÖSK vit - HK Eskil P04
            DM P14
            -
            15:00 2:a MSHF Kempa DM P13 Grupp 1 - 3:a MSHF Kempa DM P13 Grupp 2
            P13 Kvartsfinal 2
            -
            15:30 1:a Kvartsfinal 3 - 1:a Kvartsfinal 4
            Semifinal 2
            -
            16:00 VästeråsIrsta HF - ÖSK vit
            MSHF Kempa DM P14
            -
            16:00 VästeråsIrsta HF - ÖSK vit
            DM P14
            -
            16:30 1:a P13 Kvartsfinal 2 - 1:a MSHF Kempa DM P13 Grupp 2
            P13 Semifinal 2
            -
            18:30 1:a P13 Semifinal 1 - 1:a P13 Semifinal 2
            P13 Final
            -
            Sö 30/9 09:00 IFK Nyköping Vit - RP IF Linköping 1
            MSHF Kempa DM F12 Grupp 1
            -
            09:00 IFK Nyköping Vit - RP IF Linköping 1
            DM F12 G1
            -
            09:30 Eskilstuna Guif 06 :1 - Eskilstuna Guif 06:2
            MSHF Kempa DM P12
            -
            09:30 Eskilstuna Guif 06 :1 - Eskilstuna Guif 06:2
            DM P12
            -
            10:00 RP IF Linköping - Örebro SK HK Dam
            MSHF Kempa DM F13 Grupp 1
            -
            10:00 RP IF Linköping - Örebro SK HK Dam
            DM F13 G2
            -
            10:30 RP IF Linköping 1 - Eskilstuna Guif 06 1
            DM F12 G1
            -
            10:30 RP IF Linköping 1 - Eskilstuna Guif 06 1
            MSHF Kempa DM F12 Grupp 1
            -
            11:00 Norrköpings HK - Örebros SK Handboll Herr
            MSHF Kempa DM P12
            -
            11:00 Norrköpings HK - Örebros SK Handboll Herr
            DM P12
            -
            11:30 Örebro SK HK Dam - Malmslätts HF
            MSHF Kempa DM F13 Grupp 1
            -
            11:30 Örebro SK HK Dam - Malmslätts HF
            DM F13 G2
            -
            12:00 IFK Strängnäs - RP IF Linköping 1
            DM F12 G1
            -
            12:00 RP IF Linköping 1 - IFK Strängnäs
            MSHF Kempa DM F12 Grupp 1
            -
            12:30 Eskilstuna Guif 06:2 - Norrköpings HK
            MSHF Kempa DM P12
            -
            12:30 Eskilstuna Guif 06:2 - Norrköpings HK
            DM P12
            -
            13:00 Eskilstuna Guif 05 - Örebro SK HK Dam
            MSHF Kempa DM F13 Grupp 1
            -
            13:00 Eskilstuna Guif 05 - Örebro SK HK Dam
            DM F13 G2
            -
            14:00 IFK Nyköping Vit - IFK Strängnäs
            MSHF Kempa DM F12 Grupp 1
            -
            14:30 Norrköpings HK - Eskilstuna Guif 06 :1
            MSHF Kempa DM P12
            -
            14:30 Eskilstuna Guif 06 :1 - Norrköpings HK
            DM P12
            -
            15:00 3:a MSHF Kempa DM F13 Gruppspel 1 - 2:a MSHF Kempa DM F13 Gruppspel 2
            Kvartsfinal 2
            -
            15:30 Eskilstuna Guif 06 1 - IFK Nyköping Vit
            MSHF Kempa DM F12 Grupp 1
            -
            16:00 Örebros SK Handboll Herr - Eskilstuna Guif 06 :1
            MSHF Kempa DM P12
            -
            16:00 Örebros SK Handboll Herr - Eskilstuna Guif 06 :1
            DM P12
            -
            16:30 1:a Kvartsfinal 3 - 1:a Kvartsfinal 4
            Semifinal 2
            -
            17:00 1:a MSHF Kempa DM F12 Gruppspel 2 - 2:a MSHF Kempa DM F12 Gruppspel 1
            Semifinal 2
            -
            18:30 1:a Semifinal 1 - 1:a Semifinal 2
            Final
            -
            Lö 6/10 13:00 Eskilstuna Guif 04 - RP IF Linköping 1
            F14 Nivå 1
            -
            14:30 Eskilstuna Guif 05 - RP IF Linköping 3
            F14 Nivå 1
            -
            17:00 Eskilstuna Guif IF - Örebro SK HK Dam
            USM F16 1:14
            -
            18:30 Eksjö BK Nässjö - Spånga HK
            USM F16 1:14
            -
            Sö 7/10 09:00 Eskilstuna Guif IF - Eksjö BK Nässjö
            USM F16 1:14
            -
            10:30 Spånga HK - Örebro SK HK Dam
            USM F16 1:14
            -
            12:00 Eskilstuna Guif 05 - Borlänge HK P05
            P14 N2 Svart
            -
            13:30 Örebro SK HK Dam - Eksjö BK Nässjö
            USM F16 1:14
            -
            15:00 Eskilstuna Guif IF - Spånga HK
            USM F16 1:14
            -
            16:30 Eskilstuna Guif 03 - Ludvika HF
            P16-Elit
            -
            Lö 13/10 11:00 Eskilstuna Parasportförening - Sorunda IF Upp och Ner
            Special_Olympic_Class
            -
            16:00 HK GP - HK Järnvägen
            Herr 2 Östra
            -
            Sö 14/10 09:45 Eskilstuna Guif - LIF Lindesberg
            P19 MSHF
            -
            15:30 HK Eskil - Huddinge HK
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            17:15 HK Eskil - Norrköpings HK
            P19 MSHF
            -
            On 17/10 19:00 HK Eskil - HK Cliff
            Herr 1 norra
            -
            Lö 20/10 14:30 Eskilstuna Guif - Kungsängens SK
            Flickor_16 Nivå 2
            -
            Sö 28/10 12:30 Eskilstuna Guif IF - Skånela IF
            Pojkar_16 Nivå 1
            -
            Fr 9/11 19:00 HK Eskil - IFK Nyköping
            Herr 1 norra
            -
            Lö 17/11 11:00 HK Eskil F04 - Eskilstuna Guif 05
            F14 Nivå 1
            -
            13:00 HK Eskil P04 - MSHF Vakant P14
            P14 Nivå 1
            -
            Sö 18/11 13:00 Eskilstuna Guif 03 - Vadstena HF
            P16-Elit
            -
            15:00 HK Eskil F04 - Malmslätts HF
            F14 Nivå 2 Svart
            -
            17:00 Eskilstuna Guif 06 - Borlänge HK
            P12 Svart
            -
            Lö 1/12 12:30 HK Eskil P04 - RP IF Linköping
            P14 Nivå 1
            -
            13:00 HK Eskil - Eskilstuna Guif
            P19 MSHF
            -
            Sö 2/12 12:00 HK Eskil F04 - Mantorps IF HF F14
            F14 Nivå 2 Svart
            -
            Sö 9/12 13:30 HK Eskil - Norrtulls SK
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            19:00 HK Eskil - Mantorps IF HF
            Herr 1 norra
            -
            Sö 16/12 12:00 Eskilstuna Guif 03 - RP IF Linköping 1
            P16-Elit
            -
            13:45 Eskilstuna Guif 03 - Borlänge HK
            F16-Elit
            -
            16:00 HK Eskil - IFK Tumba HK
            Herr 1 norra
            -
            Lö 5/1 16:00 HK Eskil - Sannadals SK
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            Må 7/1 00:00 HK Eskil - Vakant plats
            P19 MSHF
            -
            Fr 11/1 19:00 HK Eskil - Skuru IK
            Herr 1 norra
            -
            Sö 13/1 12:00 HK Eskil F04 - RP IF Linköping
            F14 Nivå 2 Svart
            -
            Må 14/1 00:00 HK Eskil - MSHF Vakant
            P19 MSHF
            -
            Lö 19/1 13:30 HK Eskil - Vakant plats
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            16:00 HK Eskil - Täby HBK
            Herr 1 norra
            -
            Sö 20/1 12:30 Eskilstuna Guif IF - Norrköpings HK
            P14 Nivå 1
            -
            14:00 Eskilstuna Guif 05 - LIF Lindesberg
            P14 N2 Svart
            -
            15:30 Eskilstuna Guif 03 - Hallstahammars SK HK
            F16-Elit
            -
            Lö 26/1 11:00 Eskilstuna Guif 04 - Vakant plats
            F14 Nivå 1
            -
            Sö 27/1 12:30 HK Eskil F04 - Ramunder HK 05
            F14 Nivå 2 Svart
            -
            16:00 HK Eskil - Bodens BK HF
            Herr 1 norra
            -
            Fr 1/2 19:00 HK Eskil - Kungsängens SK
            Herr 1 norra
            -
            Må 4/2 00:00 HK Eskil - MSHF Vakant P19
            P19 MSHF
            -
            Lö 16/2 12:30 Eskilstuna Parasportförening - Roslagen Sol
            Special_Olympic_Class
            -
            Sö 17/2 13:00 HK Eskil - Hammarby IF HF
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            Lö 23/2 12:00 Eskilstuna Guif IF - Haninge HK
            Pojkar_13 Nivå 2 Söder
            -
            14:00 HK Eskil - Årsta AIK HF
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            Fr 1/3 19:00 HK Eskil - HK Tyrold
            Herr 1 norra
            -
            Lö 9/3 00:00 HK Eskil - Vakant plats
            Dam 2 Östsv. Södra
            -
            12:00 HK Eskil F04 - RP IF Linköping 1
            F14 Nivå 1
            -
            14:00 HK Eskil - LIF Lindesberg
            P19 MSHF
            -
            Sö 10/3 14:00 HK Eskil P04 - Vadstena HF
            P14 Nivå 1
            -
            Sö 17/3 16:00 HK Eskil - HK Silwing/Troja
            Herr 1 norra
            -
            Må 25/3 00:00 HK Eskil F04 - Malmslätts HF
            F14 Nivå 1
            -
            Lö 30/3 11:00 HK Eskil F04 - Kumla HF
            F14 Nivå 2 Svart
            -
            13:00 HK Eskil - RP IF Linköping
            P19 MSHF
            -
            Må 1/4 00:00 HK Eskil F04 - IFK Strängnäs
            F14 Nivå 1
            -

            Hemmalag STIGA Sports Arena A2

            Nyheter

            Guldpipan utdelad

            2018-09-07

            Elitdomarföreningen tilldelar Mats Kardell…

            Vill du hjälpa till under SverigeCupen, Nyköping, 9-11/11?

            2018-09-07

            Vi som jobbar med den lokala organisationen runt…

            Barnens spelregler nominerade till Svenska Designpriset

            2018-09-06

            Nu kan du rösta på RF:s och BRIS gemensamma…

            Vi är unika och bra – så låt oss berätta om det!

            2018-09-05

            Svensk handboll hade en av sina bästa säsonger…

            Årets domarpar dömer första matchen

            2018-09-05

            Årets domarpar säsongen 2017/2018 inom svensk…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000