Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Arenainformation

                Lågehall A

                Adress: Byggmästaregatan 4
                Postadress 24232 Hörby
                [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
                Tid Match Resultat
                Lö 18/1 12:00 IK Lågan - IF Kristianstad 1
                USM P16 3:10
                20-25
                13:20 Karlskrona Flottan - Önnereds HK 2
                USM P16 3:10
                23-26
                14:40 IF Kristianstad 1 - IFK Nyköping
                USM P16 3:10
                28-22
                16:00 IK Lågan - Önnereds HK 2
                USM P16 3:10
                29-24
                17:20 IFK Nyköping - Karlskrona Flottan
                USM P16 3:10
                19-19
                Sö 19/1 09:00 IF Kristianstad 1 - Önnereds HK 2
                USM P16 3:10
                -
                10:20 IK Lågan - IFK Nyköping
                USM P16 3:10
                -
                10:45 IK Lågan P14 - Svedala HK
                P14 Grupp C
                -
                11:40 Karlskrona Flottan - IF Kristianstad 1
                USM P16 3:10
                -
                13:00 Önnereds HK 2 - IFK Nyköping
                USM P16 3:10
                -
                14:20 IK Lågan - Karlskrona Flottan
                USM P16 3:10
                -
                16:00 IK Lågan F12 - Eslövs IK F12C
                F12 Grupp C
                -
                Lö 25/1 15:45 IK Lågan P12 - LVHK P12 2
                P12 Grupp B
                -
                Sö 26/1 13:00 IK Lågan P16 1 - OV Helsingborg HK
                P16 Grupp A
                -
                15:00 IK Lågan - Växjö HF
                Dam 2 Södra
                -
                Lö 1/2 12:00 IK Lågan F12 - Höörs HK H 65 F07
                F12 Grupp C
                -
                14:00 IK Lågan - HK S-hof
                Herr 1 södra
                -
                16:00 IK Lågan - HK Malmö
                Dam 2 Södra
                -
                Lö 8/2 12:00 IK Lågan F10 - Kristianstad HK Blå
                F10 Grupp C
                -
                13:15 Kristianstad HK Blå - Höörs HK H 65 F09 Vit
                F10 Grupp C
                -
                14:30 Höörs HK H 65 F09 Vit - IK Lågan F10
                F10 Grupp C
                -
                15:45 IK Lågan F19 - Kävlinge HK
                F19 Grupp B
                -
                Sö 9/2 09:25 Lödde Vikings HK Grå - Eslövs HF Vit
                P7 Grupp C
                -
                09:25 IK Lågan 1 - IK Sund P12
                P7 Grupp C
                -
                09:50 Lödde Vikings HK Svart - IK Lågan 2
                P7 Grupp C
                -
                09:50 Eslövs HF Grön - Lödde Vikings HK Röd
                P7 Grupp C
                -
                10:15 H43 Lund HF 2 - KFUM Lundagård
                P7 Grupp C
                -
                10:15 H43 Lund HF 1 - HK Ankaret P7 (-12)
                P7 Grupp C
                -
                10:40 Lödde Vikings HK Grå - IK Lågan 1
                P7 Grupp C
                -
                10:40 Eslövs HF Vit - IK Sund P12
                P7 Grupp C
                -
                11:05 Lödde Vikings HK Svart - Eslövs HF Grön
                P7 Grupp C
                -
                11:05 IK Lågan 2 - Lödde Vikings HK Röd
                P7 Grupp C
                -
                11:30 H43 Lund HF 2 - H43 Lund HF 1
                P7 Grupp C
                -
                11:30 KFUM Lundagård - HK Ankaret P7 (-12)
                P7 Grupp C
                -
                11:55 Lödde Vikings HK Grå - Eslövs HF Grön
                P7 Grupp C
                -
                11:55 Eslövs HF Vit - Lödde Vikings HK Röd
                P7 Grupp C
                -
                12:20 IK Lågan 1 - H43 Lund HF 2
                P7 Grupp C
                -
                12:20 IK Sund P12 - KFUM Lundagård
                P7 Grupp C
                -
                12:45 Lödde Vikings HK Svart - H43 Lund HF 1
                P7 Grupp C
                -
                12:45 IK Lågan 2 - HK Ankaret P7 (-12)
                P7 Grupp C
                -
                On 12/2 19:00 IK Lågan F13 2 - HK Ankaret F13 (-06) 1
                F13 Grupp C
                -
                Lö 15/2 13:30 IK Lågan P16 2 - H43 Lund HF 3
                P16 Grupp C
                -
                15:30 IK Lågan - Eslövstjejerna
                Dam 2 Södra
                -
                Fr 28/2 19:30 IK Lågan F19 - Staffanstorps HK F19
                F19 Grupp B
                -
                Lö 29/2 00:00 IK Lågan Blå - Veberöds HK 1
                F9 Grupp E
                -
                00:00 IK Lågan Vit - Veberöds HK 2
                F9 Grupp E
                -
                00:00 IFK Ystad HK - IK Lågan Blå
                F9 Grupp E
                -
                00:00 Veberöds HK 2 - Veberöds HK 1
                F9 Grupp E
                -
                00:00 IK Lågan Vit - Veberöds HK 1
                F9 Grupp E
                -
                00:00 Veberöds HK 2 - IK Sund F10
                F9 Grupp E
                -
                00:00 IK Sund F10 - IK Lågan Blå
                F9 Grupp E
                -
                00:00 IFK Ystad HK - IK Lågan Vit
                F9 Grupp E
                -
                00:00 IFK Ystad HK - IK Sund F10
                F9 Grupp E
                -
                12:00 IK Lågan F12 - Tomelilla IF
                F12 Grupp C
                -
                14:00 IK Lågan - Anderstorps SK
                Herr 1 södra
                -
                16:00 IK Lågan - LIGU
                Dam 2 Södra
                -
                Sö 8/3 10:00 IK Lågan P12 - Lugi HF P12 2
                P12 Grupp B
                -
                11:20 IK Lågan P16 1 - IF Kristianstad Orange
                P16 Grupp A
                -
                14:30 IK Lågan - Karlskrona Flottan
                Dam 2 Södra
                -
                16:00 IK Lågan 2 - Eslövs HF 2
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 14/3 12:00 IK Lågan F10 - Höörs HK H 65 F09 Röd
                F10 Grupp C
                -
                13:00 Höörs HK H 65 F09 Röd - IFK Kristianstad
                F10 Grupp C
                -
                14:00 IFK Kristianstad - IK Lågan F10
                F10 Grupp C
                -
                16:00 IK Lågan - HK Farmen
                Herr 1 södra
                -
                Fr 20/3 19:30 IK Lågan 2 - Staffanstorps HK
                Herr 4 Södra B
                -
                Lö 21/3 12:00 IK Lågan P12 - Ystads IF HF P12 Blå
                P12 Grupp B
                -
                13:20 IK Lågan P13 - Lugi HF P13 2
                P13 Grupp B
                -
                16:00 IK Lågan P14 - HK Hök
                P14 Grupp C
                -
                Lö 28/3 12:00 IK Lågan F11 - Åhus Handboll F11
                F11 Grupp B
                -
                13:15 Åhus Handboll F11 - OV Helsingborg HK
                F11 Grupp B
                -
                14:30 OV Helsingborg HK - IK Lågan F11
                F11 Grupp B
                -
                15:45 IK Lågan F14 2 - Karlskrona Handboll
                F14 Grupp C
                -
                Lö 4/4 00:00 IK Lågan F14 1 - Eslövs IK F14B
                F14 Grupp B
                -
                00:00 IK Lågan F12 - IFK Malmö HF F12/F2007 Vit
                F12 Grupp C
                -
                00:00 IK Lågan P13 - HK Ankaret P13 (-06) 1
                P13 Grupp B
                -
                Fr 10/4 00:00 IK Lågan F16 - IFK Malmö HF F16
                F16 Grupp C
                -
                Ti 14/4 19:00 IK Lågan P16 2 - Tollarps IF P16
                P16 Grupp C
                -
                Må 1/6 00:00 IK Lågan F14 2 - Åhus Handboll F14
                F14 Grupp C
                -

                Hemmalag Lågehall A

                Nyheter

                Svensk tiomålsförlust mot Portugal

                2020-01-17

                Sverige förlorade ”måste”-matchen mot…

                Gjensidige växlar upp

                2020-01-17

                Gjensidige utökar samarbetet med handbollen som…

                Lagen i EM rankade på platserna 13-24

                2020-01-16

                Titelförsvarande Spanien besegrade på torsdagen…

                Danmark utslaget ur EM

                2020-01-15

                Ungern besegrade Island i finalen av Grupp E i…

                Sverige till huvudrundan i EM efter Polenseger

                2020-01-14

                Slovenien, tränat av svenske Ljubomir Vranjes…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000