Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Alla matcher
            Tid Matchnummer Match Resultat MP AP
            Omgång 1
            Ti 30/9 19:00 1400101005 IFK Skövde HK - Ricoh HK 27-19
            On 1/10 19:00 1400101001 Hammarby IF HF - Alingsås HK 26-26
            Fr 3/10 19:00 1400101004 Önnereds HK - HK Malmö 29-33
            Ti 14/10 19:16 1400101006 Redbergslids IK - IK Sävehof 20-24
            On 29/10 19:00 1400101002 Ystads IF HF - H43 Lund 10-0
            Må 10/11 19:00 1400101003 Lugi HF - HK Drott Halmstad 26-25
            Omgång 2
            On 10/9 19:00 1400101007 Alingsås HK - Redbergslids IK 21-15
            19:00 1400101012 IK Sävehof - IFK Skövde HK 36-33
            19:15 1400101011 IFK Kristianstad - Lugi HF 26-27
            To 11/9 19:00 1400101009 H43 Lund - Önnereds HK 0-10
            19:00 1400101008 Ricoh HK - Eskilstuna Guif 26-23
            Fr 12/9 18:45 1400101010 HK Drott Halmstad - Ystads IF HF 27-26
            Omgång 3
            Lö 13/9 16:00 1400101013 IFK Skövde HK - Alingsås HK 23-30
            Sö 14/9 16:00 1400101014 Eskilstuna Guif - IK Sävehof 31-27
            16:15 1400101015 HK Malmö - H43 Lund 10-0
            Må 15/9 19:00 1400101017 Önnereds HK - HK Drott Halmstad 29-34
            19:00 1400101018 Ystads IF HF - IFK Kristianstad 28-26
            19:16 1400101016 Redbergslids IK - Hammarby IF HF 27-30
            Omgång 4
            On 17/9 19:00 1400101019 Alingsås HK - Eskilstuna Guif 30-27
            19:45 1400101023 IK Sävehof - Ricoh HK 26-23
            To 18/9 19:00 1400101020 Hammarby IF HF - IFK Skövde HK 29-30
            19:00 1400101024 Lugi HF - Ystads IF HF 26-20
            19:00 1400101022 IFK Kristianstad - Önnereds HK 31-26
            Fr 19/9 18:45 1400101021 HK Drott Halmstad - HK Malmö 26-28
            Omgång 5
            Sö 21/9 17:30 1400101026 Eskilstuna Guif - Hammarby IF HF 33-24
            19:00 1400101025 Ricoh HK - Alingsås HK 22-27
            Må 22/9 19:00 1400101027 H43 Lund - HK Drott Halmstad 0-10
            19:00 1400101030 Önnereds HK - Lugi HF 25-27
            19:00 1400101028 HK Malmö - IFK Kristianstad 26-27
            Ti 23/9 19:00 1400101029 IFK Skövde HK - Redbergslids IK 25-24
            Omgång 6
            On 24/9 19:00 1400101031 Alingsås HK - IK Sävehof 26-25
            To 25/9 19:00 1400101036 Ystads IF HF - Önnereds HK 23-20
            19:00 1400101033 H43 Lund - IFK Kristianstad 0-10
            Fr 26/9 18:45 1400101034 Hammarby IF HF - Ricoh HK 27-21
            19:00 1400101035 Lugi HF - HK Malmö 27-25
            On 1/10 19:16 1400101032 Redbergslids IK - Eskilstuna Guif 28-25
            Omgång 7
            Ti 30/9 19:00 1400101041 HK Malmö - Ystads IF HF 21-22
            To 2/10 19:00 1400101040 HK Drott Halmstad - IFK Kristianstad 22-32
            Fr 3/10 18:45 1400101037 Eskilstuna Guif - IFK Skövde HK 31-21
            20:00 1400101038 H43 Lund - Lugi HF 0-10
            Må 6/10 19:00 1400101042 Ricoh HK - Redbergslids IK 23-23
            19:00 1400101039 IK Sävehof - Hammarby IF HF 33-25
            Omgång 8
            On 8/10 19:15 1400101044 IFK Kristianstad - Eskilstuna Guif 28-24
            To 9/10 18:15 1400101047 HK Malmö - Redbergslids IK 28-29
            Fr 10/10 19:00 1400101049 Lugi HF - Ricoh HK 25-25
            19:15 1400101046 Ystads IF HF - HK Drott Halmstad 36-28
            Lö 11/10 17:15 1400101048 IFK Skövde HK - IK Sävehof 25-30
            Sö 12/10 14:00 1400101043 Önnereds HK - Alingsås HK 22-31
            Omgång 9
            On 15/10 19:00 1400101050 Alingsås HK - Ystads IF HF 22-27
            19:15 1400101051 Eskilstuna Guif - Lugi HF 41-25
            To 16/10 19:00 1400101056 Ricoh HK - IFK Skövde HK 21-21
            Fr 17/10 18:45 1400101054 HK Malmö - Önnereds HK 23-17
            Må 20/10 19:00 1400101055 IK Sävehof - IFK Kristianstad 26-31
            19:00 1400101053 HK Drott Halmstad - Hammarby IF HF 21-26
            Omgång 10
            On 22/10 19:15 1400101060 Hammarby IF HF - IK Sävehof 27-26
            To 23/10 19:00 1400101061 HK Malmö - HK Drott Halmstad 28-22
            19:00 1400101063 Ystads IF HF - Ricoh HK 17-30
            19:16 1400101057 Redbergslids IK - Alingsås HK 27-21
            Sö 26/10 16:00 1400101058 IFK Skövde HK - Eskilstuna Guif 29-31
            Fr 13/2 19:15 1400101062 Lugi HF - IFK Kristianstad 24-34
            Omgång 11
            Ti 4/11 19:00 1400101067 HK Drott Halmstad - Redbergslids IK 23-23
            19:00 1400101068 IFK Kristianstad - IFK Skövde HK 35-30
            On 5/11 19:00 1400101070 Ricoh HK - Önnereds HK 24-17
            19:00 1400101065 Eskilstuna Guif - Ystads IF HF 27-21
            19:00 1400101064 Alingsås HK - Hammarby IF HF 27-23
            19:15 1400101069 IK Sävehof - Lugi HF 21-26
            Omgång 12
            Fr 7/11 18:45 1400101074 IFK Skövde HK - HK Drott Halmstad 30-35
            Lö 8/11 16:00 1400101073 Hammarby IF HF - IFK Kristianstad 24-26
            Sö 9/11 15:45 1400101071 HK Malmö - Alingsås HK 19-19
            16:15 1400101075 Önnereds HK - IK Sävehof 22-31
            Må 10/11 19:16 1400101077 Redbergslids IK - Ricoh HK 33-23
            Lö 15/11 17:15 1400101076 Ystads IF HF - Lugi HF 31-19
            Omgång 13
            On 12/11 19:00 1400101079 Eskilstuna Guif - Redbergslids IK 25-19
            19:45 1400101084 IK Sävehof - Ystads IF HF 28-29
            20:00 1400101083 Lugi HF - IFK Skövde HK 28-27
            Må 17/11 19:00 1400101081 HK Drott Halmstad - Önnereds HK 31-29
            Må 22/12 19:00 1400101082 IFK Kristianstad - HK Malmö 33-26
            Må 16/3 19:15 1400101080 Ricoh HK - Hammarby IF HF 21-22
            Omgång 14
            Ti 18/11 19:00 1400101088 HK Malmö - IK Sävehof 26-21
            19:00 1400101086 Hammarby IF HF - Eskilstuna Guif 27-29
            On 19/11 19:15 1400101091 Redbergslids IK - Lugi HF 27-22
            Fr 21/11 18:45 1400101090 Ystads IF HF - IFK Skövde HK 34-25
            Lö 22/11 14:00 1400101089 Önnereds HK - IFK Kristianstad 28-29
            Sö 23/11 16:15 1400101085 Alingsås HK - HK Drott Halmstad 32-25
            Omgång 15
            On 26/11 19:00 1400101096 IFK Kristianstad - Ystads IF HF 28-22
            19:00 1400101098 Lugi HF - Önnereds HK 29-24
            19:15 1400101092 Eskilstuna Guif - Alingsås HK 29-22
            To 27/11 19:00 1400101094 IFK Skövde HK - Hammarby IF HF 30-20
            Fr 28/11 18:45 1400101097 IK Sävehof - Redbergslids IK 19-16
            Må 1/12 18:15 1400101095 Ricoh HK - HK Malmö 26-24
            Omgång 16
            Sö 26/10 16:15 1400101099 Alingsås HK - Ricoh HK 29-25
            Må 1/12 19:16 1400101104 Redbergslids IK - IFK Skövde HK 37-27
            On 3/12 18:30 1400101102 Hammarby IF HF - Lugi HF 32-29
            19:00 1400101105 Önnereds HK - Ystads IF HF 34-26
            To 4/12 19:00 1400101100 HK Malmö - Eskilstuna Guif 26-21
            19:00 1400101103 HK Drott Halmstad - IK Sävehof 18-26
            Omgång 17
            Sö 7/12 16:00 1400101107 Eskilstuna Guif - Önnereds HK 26-23
            17:00 1400101110 Ricoh HK - HK Drott Halmstad 23-26
            Må 8/12 19:00 1400101106 IK Sävehof - Alingsås HK 27-24
            Ti 9/12 19:00 1400101112 IFK Kristianstad - Redbergslids IK 31-22
            19:00 1400101109 Ystads IF HF - Hammarby IF HF 28-25
            On 10/12 19:00 1400101111 IFK Skövde HK - HK Malmö 27-25
            Omgång 18
            Lö 6/12 15:00 1400101119 Redbergslids IK - Ystads IF HF 26-33
            To 11/12 19:00 1400101118 Ricoh HK - IK Sävehof 29-22
            Fr 12/12 19:36 1400101114 HK Drott Halmstad - Eskilstuna Guif 31-30
            Lö 13/12 14:00 1400101116 Önnereds HK - Hammarby IF HF 23-24
            Sö 14/12 16:15 1400101113 Alingsås HK - IFK Kristianstad 27-28
            16:15 1400101117 HK Malmö - Lugi HF 30-33
            Omgång 19
            Ti 16/12 19:00 1400101121 Eskilstuna Guif - Ricoh HK 31-29
            19:00 1400101123 Hammarby IF HF - Redbergslids IK 29-28
            On 17/12 19:00 1400101125 Ystads IF HF - HK Malmö 28-23
            19:00 1400101124 IFK Kristianstad - HK Drott Halmstad 36-23
            To 18/12 19:00 1400101126 IFK Skövde HK - Önnereds HK 31-23
            19:15 1400101120 Lugi HF - Alingsås HK 18-28
            Omgång 20
            On 12/11 19:00 1400101130 HK Malmö - Hammarby IF HF 22-23
            Fr 14/11 19:15 1400101132 Ricoh HK - IFK Kristianstad 15-25
            Lö 20/12 16:00 1400101127 Alingsås HK - IFK Skövde HK 36-26
            16:00 1400101128 IK Sävehof - Eskilstuna Guif 21-26
            Sö 21/12 14:00 1400101133 Önnereds HK - Redbergslids IK 23-26
            16:30 1400101131 HK Drott Halmstad - Lugi HF 23-35
            Omgång 21
            Fr 26/12 15:00 1400101140 Redbergslids IK - Önnereds HK 28-22
            16:00 1400101134 IFK Skövde HK - Alingsås HK 30-26
            17:15 1400101135 Eskilstuna Guif - IK Sävehof 25-26
            Lö 27/12 20:30 1400101138 Lugi HF - HK Drott Halmstad 26-29
            On 4/3 19:15 1400101137 Hammarby IF HF - HK Malmö 23-22
            Fr 6/3 19:00 1400101139 IFK Kristianstad - Ricoh HK 29-22
            Omgång 22
            Sö 1/2 16:30 1400101141 Alingsås HK - Lugi HF 33-25
            Ti 3/2 19:00 1400101147 Önnereds HK - IFK Skövde HK 21-27
            19:00 1400101146 HK Malmö - Ystads IF HF 29-24
            On 4/2 19:16 1400101144 Redbergslids IK - Hammarby IF HF 38-23
            To 5/2 19:00 1400101142 Ricoh HK - Eskilstuna Guif 23-25
            19:00 1400101145 HK Drott Halmstad - IFK Kristianstad 23-35
            Omgång 23
            Fr 6/2 19:15 1400101152 Lugi HF - HK Malmö 25-25
            Sö 8/2 15:00 1400101151 Hammarby IF HF - Önnereds HK 27-19
            16:00 1400101149 Eskilstuna Guif - HK Drott Halmstad 38-31
            16:15 1400101154 Ystads IF HF - Redbergslids IK 20-26
            16:30 1400101148 IFK Kristianstad - Alingsås HK 30-26
            Må 9/2 19:15 1400101153 IK Sävehof - Ricoh HK 28-24
            Omgång 24
            On 11/2 19:00 1400101156 Önnereds HK - Eskilstuna Guif 15-21
            19:00 1400101158 Hammarby IF HF - Ystads IF HF 27-14
            19:15 1400101155 Alingsås HK - IK Sävehof 19-19
            To 12/2 19:00 1400101160 HK Malmö - IFK Skövde HK 29-22
            19:00 1400101159 HK Drott Halmstad - Ricoh HK 33-20
            Må 16/2 19:15 1400101161 Redbergslids IK - IFK Kristianstad 31-29
            Omgång 25
            On 18/2 19:00 1400101168 Ystads IF HF - Önnereds HK 28-23
            19:15 1400101163 Eskilstuna Guif - HK Malmö 25-31
            19:45 1400101166 IK Sävehof - HK Drott Halmstad 23-24
            To 19/2 19:00 1400101162 Ricoh HK - Alingsås HK 18-23
            Fr 20/2 18:45 1400101167 IFK Skövde HK - Redbergslids IK 27-27
            Må 23/2 19:15 1400101165 Lugi HF - Hammarby IF HF 24-23
            Omgång 26
            Ti 24/2 19:00 1400101172 HK Malmö - Ricoh HK 22-20
            On 25/2 19:00 1400101173 Ystads IF HF - IFK Kristianstad 21-30
            19:15 1400101169 Alingsås HK - Eskilstuna Guif 30-23
            19:16 1400101174 Redbergslids IK - IK Sävehof 22-21
            To 26/2 19:00 1400101171 Hammarby IF HF - IFK Skövde HK 25-22
            19:00 1400101175 Önnereds HK - Lugi HF 31-26
            Omgång 27
            Må 16/2 19:00 1400101177 Eskilstuna Guif - Hammarby IF HF 29-27
            Må 2/3 18:45 1400101182 Lugi HF - Redbergslids IK 27-21
            19:00 1400101176 HK Drott Halmstad - Alingsås HK 21-27
            19:00 1400101179 IK Sävehof - HK Malmö 27-27
            Ti 3/3 19:00 1400101181 IFK Skövde HK - Ystads IF HF 29-24
            19:00 1400101180 IFK Kristianstad - Önnereds HK 31-16
            Omgång 28
            Fr 26/12 16:00 1400101185 Hammarby IF HF - Ricoh HK 26-30
            Lö 27/12 15:30 1400101187 HK Malmö - IFK Kristianstad 22-24
            To 5/3 19:00 1400101188 IFK Skövde HK - Lugi HF 31-23
            19:16 1400101184 Redbergslids IK - Eskilstuna Guif 31-25
            Fr 6/3 19:30 1400101189 Ystads IF HF - IK Sävehof 31-30
            Lö 7/3 14:00 1400101186 Önnereds HK - HK Drott Halmstad 28-29
            Omgång 29
            On 11/3 19:00 1400101193 HK Drott Halmstad - IFK Skövde HK 27-22
            19:00 1400101194 IK Sävehof - Önnereds HK 33-21
            19:00 1400101196 Ricoh HK - Redbergslids IK 31-26
            19:00 1400101190 Alingsås HK - HK Malmö 23-23
            19:00 1400101192 IFK Kristianstad - Hammarby IF HF 33-23
            Fr 13/3 18:45 1400101195 Lugi HF - Ystads IF HF 27-26
            Omgång 30
            Ti 17/3 19:00 1400101198 Ystads IF HF - Eskilstuna Guif 27-24
            On 18/3 19:00 1400101201 IFK Skövde HK - IFK Kristianstad 26-22
            19:16 1400101200 Redbergslids IK - HK Drott Halmstad 34-28
            To 19/3 18:20 1400101203 Önnereds HK - Ricoh HK 24-18
            Fr 20/3 19:00 1400101197 Hammarby IF HF - Alingsås HK 24-22
            19:00 1400101202 Lugi HF - IK Sävehof 22-22
            Omgång 31
            Lö 21/3 15:00 1400101208 HK Drott Halmstad - HK Malmö 28-25
            Sö 22/3 17:00 1400101210 Ricoh HK - Ystads IF HF 18-23
            Må 23/3 19:15 1400101207 IK Sävehof - Hammarby IF HF 26-31
            Ti 24/3 19:00 1400101204 Alingsås HK - Redbergslids IK 26-26
            On 25/3 19:00 1400101205 Eskilstuna Guif - IFK Skövde HK 33-18
            19:15 1400101209 IFK Kristianstad - Lugi HF 24-25
            Omgång 32
            Fr 27/3 19:30 1400101211 Ystads IF HF - Alingsås HK 15-28
            Lö 28/3 14:00 1400101215 Önnereds HK - HK Malmö 22-28
            18:00 1400101216 IFK Kristianstad - IK Sävehof 23-20
            Sö 29/3 15:15 1400101212 Lugi HF - Eskilstuna Guif 26-22
            16:00 1400101217 IFK Skövde HK - Ricoh HK 28-22
            16:00 1400101214 Hammarby IF HF - HK Drott Halmstad 26-26
            Omgång 33
            On 1/4 19:15 1400101222 Redbergslids IK - HK Malmö 28-29
            19:15 1400101223 IK Sävehof - IFK Skövde HK 30-24
            19:15 1400101224 Ricoh HK - Lugi HF 23-30
            19:15 1400101218 Alingsås HK - Önnereds HK 30-23
            19:15 1400101219 Eskilstuna Guif - IFK Kristianstad 25-25
            19:15 1400101221 HK Drott Halmstad - Ystads IF HF 25-26

            Nyheter

            Dubbelt svenskt i EM idag

            2018-12-12

            Dubbelt svenskt i EM idag onsdag 12/11 när både…

            Inbjudan till kurs i Handbollens spelarutbildning

            2018-12-07

            Svenska Handbollförbundet har uppdaterat…

            Kommande mästerskap

            2018-12-04

            EM pågår för fullt men vi blickar också framåt…

            Svenskt i EM idag

            2018-12-03

            Landslaget vann igår mot Serbien i EM och spelar…

            Robert kontrar: EM, SOK och RF

            2018-11-29

            - Häng med på min kontring: om stundande EM…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000