Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Alla matcher
                Tid Matchnummer Match Resultat MP AP
                Omgång 1
                Lö 17/9 15:00 1615120006 Spånga HK - IF Swithiod HK 31-24
                15:00 1615120005 Djurgårdens IF HF - Täby HBK 22-29
                15:15 1615120004 HF SIF - HK Ceres Norrtälje 30-23
                17:00 1615120001 Bodens BK HF - Norrfjärdens IF 36-19
                18:45 1615120002 Kungsängens SK - Sundsvall HK 41-15
                Sö 18/9 13:00 1615120003 AIK - Lidingö SK 24-16
                Omgång 2
                Lö 24/9 15:00 1615120012 Spånga HK - Täby HBK 26-27
                15:30 1615120009 AIK - Norrfjärdens IF 17-21
                Sö 25/9 13:00 1615120008 Lidingö SK - Norrfjärdens IF 31-12
                13:30 1615120011 HK Ceres Norrtälje - IF Swithiod HK 34-21
                16:00 1615120007 Sundsvall HK - Bodens BK HF 19-30
                On 28/9 19:00 1615120010 HF SIF - Djurgårdens IF HF 27-27
                Omgång 3
                Lö 1/10 14:30 1615120013 Bodens BK HF - HF SIF 22-22
                15:00 1615120016 Sundsvall HK - Täby HBK 28-35
                17:45 1615120018 IF Swithiod HK - Lidingö SK 16-32
                18:30 1615120015 Kungsängens SK - Djurgårdens IF HF 31-20
                Sö 2/10 14:00 1615120014 Norrfjärdens IF - HF SIF 21-29
                14:30 1615120017 AIK - Spånga HK 24-29
                Omgång 4
                On 5/10 19:30 1615120019 AIK - Kungsängens SK 22-35
                Omgång 5
                Fr 7/10 19:00 1615120022 Kungsängens SK - Täby HBK 28-25
                Lö 8/10 14:30 1615120024 IF Swithiod HK - AIK 33-26
                15:00 1615120023 Sundsvall HK - Djurgårdens IF HF 25-29
                15:00 1615120025 Spånga HK - Lidingö SK 22-29
                16:00 1615120021 Norrfjärdens IF - HK Ceres Norrtälje 27-26
                Sö 9/10 15:00 1615120020 Bodens BK HF - HK Ceres Norrtälje 35-25
                Omgång 6
                Lö 15/10 15:00 1615120027 Sundsvall HK - IF Swithiod HK 24-28
                15:00 1615120026 Kungsängens SK - Spånga HK 24-28
                17:00 1615120028 Lidingö SK - HF SIF 33-26
                Sö 16/10 16:30 1615120029 HK Ceres Norrtälje - AIK 28-25
                Lö 22/10 15:15 1615120031 Djurgårdens IF HF - Bodens BK HF 20-34
                Sö 23/10 12:30 1615120030 Täby HBK - Bodens BK HF 23-17
                Omgång 7
                Lö 22/10 13:00 1615120034 Lidingö SK - HK Ceres Norrtälje 35-18
                15:30 1615120035 AIK - HF SIF 29-28
                16:00 1615120036 Täby HBK - Norrfjärdens IF 39-23
                17:00 1615120032 Kungsängens SK - IF Swithiod HK 29-24
                Sö 23/10 14:00 1615120033 Sundsvall HK - Spånga HK 31-33
                14:30 1615120037 Djurgårdens IF HF - Norrfjärdens IF 26-19
                Omgång 8
                To 10/11 19:30 1615120042 HK Ceres Norrtälje - Spånga HK 24-29
                Lö 12/11 16:00 1615120038 Bodens BK HF - Kungsängens SK 28-38
                16:00 1615120040 Lidingö SK - Sundsvall HK 40-20
                Sö 13/11 13:00 1615120041 AIK - Sundsvall HK 37-26
                14:00 1615120039 Norrfjärdens IF - Kungsängens SK 24-38
                17:30 1615120044 Djurgårdens IF HF - IF Swithiod HK 18-24
                Må 14/11 21:00 1615120043 Täby HBK - HF SIF 29-17
                Omgång 9
                Lö 19/11 14:00 1615120045 Lidingö SK - Täby HBK 26-25
                15:15 1615120046 HF SIF - Sundsvall HK 25-20
                16:15 1615120049 IF Swithiod HK - Bodens BK HF 18-28
                Sö 20/11 13:00 1615120047 HK Ceres Norrtälje - Sundsvall HK 31-28
                16:00 1615120050 Spånga HK - Bodens BK HF 27-36
                On 23/11 18:15 1615120048 Djurgårdens IF HF - AIK 29-26
                Omgång 10
                Ti 22/11 19:00 1615120051 HK Ceres Norrtälje - Kungsängens SK 26-38
                Omgång 11
                Lö 26/11 15:00 1615120054 Sundsvall HK - AIK 22-28
                15:45 1615120057 IF Swithiod HK - HF SIF 35-28
                16:00 1615120052 Bodens BK HF - Lidingö SK 27-21
                Sö 27/11 14:00 1615120055 HK Ceres Norrtälje - Täby HBK 22-32
                14:00 1615120053 Norrfjärdens IF - Lidingö SK 19-31
                16:45 1615120056 Djurgårdens IF HF - Spånga HK 24-35
                Omgång 12
                Lö 19/11 15:10 1615120064 Spånga HK - Norrfjärdens IF 39-28
                Sö 20/11 12:30 1615120063 IF Swithiod HK - Norrfjärdens IF 23-22
                Lö 3/12 16:00 1615120060 Lidingö SK - Djurgårdens IF HF 28-17
                16:00 1615120059 Norrfjärdens IF - AIK 19-26
                Sö 4/12 15:00 1615120058 Bodens BK HF - AIK 21-19
                18:00 1615120061 HF SIF - Kungsängens SK 26-21
                Må 12/12 20:45 1615120062 Täby HBK - AIK 35-22
                Omgång 13
                Lö 10/12 13:00 1615120066 HF SIF - Spånga HK 24-38
                14:45 1615120067 Täby HBK - IF Swithiod HK 26-25
                17:00 1615120065 Kungsängens SK - Lidingö SK 30-26
                Sö 11/12 14:45 1615120068 Djurgårdens IF HF - HK Ceres Norrtälje 22-30
                Omgång 14
                On 11/1 19:30 1615120073 Spånga HK - HF SIF 28-34
                Lö 14/1 13:00 1615120070 Lidingö SK - Kungsängens SK 26-30
                15:00 1615120069 Sundsvall HK - Norrfjärdens IF 27-24
                Sö 15/1 13:00 1615120071 HK Ceres Norrtälje - Djurgårdens IF HF 26-24
                16:30 1615120072 IF Swithiod HK - Täby HBK 20-33
                Omgång 15
                Lö 21/1 13:00 1615120077 HF SIF - IF Swithiod HK 25-16
                15:00 1615120079 Spånga HK - Djurgårdens IF HF 30-28
                16:00 1615120075 Lidingö SK - Bodens BK HF 24-27
                16:00 1615120078 Täby HBK - HK Ceres Norrtälje 27-22
                Sö 22/1 13:00 1615120076 AIK - Bodens BK HF 20-30
                18:00 1615120074 Kungsängens SK - Norrfjärdens IF 40-22
                Omgång 16
                On 25/1 18:15 1615120085 Djurgårdens IF HF - Lidingö SK 16-25
                Lö 28/1 15:00 1615120083 Sundsvall HK - HF SIF 29-30
                16:00 1615120080 Bodens BK HF - IF Swithiod HK 29-17
                17:00 1615120082 Kungsängens SK - HK Ceres Norrtälje 43-29
                Sö 29/1 14:00 1615120081 Norrfjärdens IF - IF Swithiod HK 22-27
                15:30 1615120084 AIK - Täby HBK 20-22
                Omgång 17
                Lö 4/2 14:15 1615120089 IF Swithiod HK - Djurgårdens IF HF 22-21
                15:00 1615120087 Sundsvall HK - Lidingö SK 18-31
                15:15 1615120088 HF SIF - Täby HBK 31-26
                17:00 1615120086 Kungsängens SK - Bodens BK HF 25-28
                Sö 5/2 20:00 1615120090 Spånga HK - HK Ceres Norrtälje 27-28
                Omgång 18
                Lö 11/2 13:00 1615120091 Lidingö SK - IF Swithiod HK 24-21
                15:00 1615120094 Täby HBK - Sundsvall HK 37-27
                15:00 1615120096 Spånga HK - AIK 33-28
                17:45 1615120092 HF SIF - Bodens BK HF 35-33
                Sö 12/2 11:45 1615120093 HK Ceres Norrtälje - Bodens BK HF 26-37
                16:45 1615120095 Djurgårdens IF HF - Sundsvall HK 30-31
                Omgång 19
                On 15/2 19:15 1615120097 Djurgårdens IF HF - Kungsängens SK 18-28
                Omgång 20
                Lö 18/2 13:00 1615120100 HF SIF - AIK 25-31
                16:15 1615120102 IF Swithiod HK - Sundsvall HK 28-20
                17:00 1615120098 Bodens BK HF - Täby HBK 28-22
                Sö 19/2 12:30 1615120101 HK Ceres Norrtälje - Lidingö SK 22-20
                14:00 1615120099 Norrfjärdens IF - Täby HBK 25-35
                16:00 1615120103 Spånga HK - Sundsvall HK 39-18
                Omgång 21
                Ti 21/2 19:30 1615120104 Spånga HK - Kungsängens SK 29-37
                Omgång 22
                Lö 25/2 13:00 1615120108 HF SIF - Lidingö SK 22-20
                14:15 1615120109 IF Swithiod HK - Kungsängens SK 21-30
                15:30 1615120107 AIK - HK Ceres Norrtälje 22-27
                16:00 1615120106 Norrfjärdens IF - Djurgårdens IF HF 20-20
                Sö 26/2 15:00 1615120105 Bodens BK HF - Djurgårdens IF HF 23-21
                Omgång 23
                On 1/3 19:30 1615120114 AIK - Djurgårdens IF HF 18-24
                Lö 4/3 14:00 1615120115 Täby HBK - Lidingö SK 20-18
                15:00 1615120113 Sundsvall HK - HK Ceres Norrtälje 23-33
                15:00 1615120112 Kungsängens SK - HF SIF 35-26
                17:00 1615120110 Bodens BK HF - Spånga HK 24-21
                Sö 5/3 14:00 1615120111 Norrfjärdens IF - Spånga HK 31-42
                Omgång 24
                On 8/3 19:15 1615120118 Kungsängens SK - AIK 33-26
                Lö 11/3 14:30 1615120121 IF Swithiod HK - HK Ceres Norrtälje 27-20
                15:00 1615120117 Norrfjärdens IF - Sundsvall HK 31-28
                15:15 1615120119 Täby HBK - Spånga HK 33-29
                Sö 12/3 16:00 1615120116 Bodens BK HF - Sundsvall HK 33-17
                On 15/3 19:15 1615120120 Djurgårdens IF HF - HF SIF 31-35
                Omgång 25
                Lö 18/3 12:00 1615120126 Täby HBK - Kungsängens SK 29-36
                15:00 1615120122 Lidingö SK - Spånga HK 22-26
                15:15 1615120124 HF SIF - Norrfjärdens IF 30-32
                18:00 1615120123 AIK - IF Swithiod HK 20-20
                Sö 19/3 12:00 1615120125 HK Ceres Norrtälje - Norrfjärdens IF 39-33
                Omgång 26
                Lö 25/3 15:00 1615120130 HK Ceres Norrtälje - HF SIF 40-36
                15:00 1615120131 Täby HBK - Djurgårdens IF HF 26-31
                15:00 1615120132 IF Swithiod HK - Spånga HK 20-35
                15:00 1615120127 Norrfjärdens IF - Bodens BK HF 19-35
                15:00 1615120128 Sundsvall HK - Kungsängens SK 19-42
                15:00 1615120129 Lidingö SK - AIK 25-21

                Nyheter

                Bli volontär under EM 2020!

                2019-09-19

                Om mindre än ett halvår är det dags för…

                Idrotten glöms bort när städerna växer

                2019-09-18

                Hälften av Sveriges kommuner har inte en…

                Topphandbollsymposium 2020

                2019-09-13

                Svenska Handbollförbundet anordnar ett…

                Allsvenskan live på play

                2019-09-10

                Svenska Handbollförbundet gör tillsammans med…

                Registrering av yngre spelare i IdrottOnline

                2019-09-10

                Svenska Handbollförbundet vill härmed uppmana…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000