Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        22014 False
          Huvudsponsor
          18334 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Alla matcher
                Tid Matchnummer Match Resultat MP AP
                Omgång 1
                On 27/9 20:45 1715131002 Hellas HK - Sorunda IF 22-24
                Lö 30/9 16:00 1715131005 Matteuspojkarna - Norrtulls SK 26-21
                Sö 1/10 13:45 1715131001 BK Bitter - Sannadals SK 15-20
                17:30 1715131003 IF Gauthiod HK - Huddinge HK 23-24
                18:30 1715131004 Årsta AIK HF - BK Sparta 20-19
                Omgång 2
                Fr 6/10 20:45 1715131006 Norrtulls SK - Årsta AIK HF 32-28
                Lö 7/10 12:00 1715131009 Sorunda IF - BK Bitter 31-21
                15:00 1715131008 Huddinge HK - Hellas HK 24-17
                15:30 1715131010 Sannadals SK - Matteuspojkarna 17-30
                Sö 8/10 14:00 1715131007 BK Sparta - IF Gauthiod HK 32-33
                Omgång 3
                Lö 14/10 15:00 1715131015 Sorunda IF - Sannadals SK 26-19
                17:00 1715131013 IF Gauthiod HK - Norrtulls SK 36-37
                Sö 15/10 15:30 1715131012 Hellas HK - BK Sparta 25-24
                17:15 1715131011 BK Bitter - Huddinge HK 26-18
                19:35 1715131014 Årsta AIK HF - Matteuspojkarna 23-28
                Omgång 4
                Lö 21/10 17:00 1715131020 Sannadals SK - Årsta AIK HF 30-19
                Sö 22/10 10:30 1715131016 Matteuspojkarna - IF Gauthiod HK 33-24
                17:30 1715131019 Huddinge HK - Sorunda IF 22-27
                18:00 1715131018 BK Sparta - BK Bitter 31-24
                20:15 1715131017 Norrtulls SK - Hellas HK 28-36
                Omgång 5
                On 25/10 19:30 1715131022 Hellas HK - Matteuspojkarna 25-20
                Lö 28/10 12:00 1715131025 Sorunda IF - BK Sparta 27-24
                15:30 1715131021 BK Bitter - Norrtulls SK 21-28
                17:00 1715131024 Huddinge HK - Sannadals SK 26-22
                17:15 1715131023 IF Gauthiod HK - Årsta AIK HF 26-17
                Omgång 6
                Lö 18/11 17:45 1715131030 Sannadals SK - IF Gauthiod HK 24-27
                Sö 19/11 11:15 1715131027 Matteuspojkarna - BK Bitter 23-20
                19:10 1715131026 Årsta AIK HF - Hellas HK 22-36
                20:00 1715131029 BK Sparta - Huddinge HK 24-32
                20:45 1715131028 Norrtulls SK - Sorunda IF 26-28
                Omgång 7
                On 22/11 19:00 1715131031 BK Bitter - Årsta AIK HF 28-25
                20:45 1715131032 Hellas HK - IF Gauthiod HK 28-26
                Lö 25/11 12:00 1715131035 Sorunda IF - Matteuspojkarna 32-17
                18:45 1715131034 Huddinge HK - Norrtulls SK 23-23
                Sö 26/11 19:35 1715131033 BK Sparta - Sannadals SK 25-20
                Omgång 8
                Lö 2/12 16:15 1715131040 Sannadals SK - Hellas HK 22-31
                17:45 1715131036 IF Gauthiod HK - BK Bitter 24-27
                Sö 3/12 15:30 1715131039 Norrtulls SK - BK Sparta 22-22
                19:15 1715131037 Årsta AIK HF - Sorunda IF 27-41
                Ti 5/12 21:00 1715131038 Matteuspojkarna - Huddinge HK 26-31
                Omgång 9
                On 6/12 19:30 1715131041 BK Bitter - Hellas HK 23-23
                Lö 9/12 16:00 1715131045 Sorunda IF - IF Gauthiod HK 34-19
                18:30 1715131044 Huddinge HK - Årsta AIK HF 33-15
                Sö 10/12 16:15 1715131042 Norrtulls SK - Sannadals SK 22-27
                19:30 1715131043 BK Sparta - Matteuspojkarna 22-30
                Omgång 10
                Sö 14/1 13:15 1715131049 Matteuspojkarna - BK Sparta 18-21
                19:00 1715131050 Sannadals SK - Norrtulls SK 25-19
                19:15 1715131048 Årsta AIK HF - Huddinge HK 12-23
                19:15 1715131046 Hellas HK - BK Bitter 16-21
                20:30 1715131047 IF Gauthiod HK - Sorunda IF 27-31
                Omgång 11
                Lö 20/1 12:00 1715131055 Sorunda IF - Årsta AIK HF 34-17
                18:15 1715131054 Huddinge HK - Matteuspojkarna 32-26
                Sö 21/1 14:30 1715131051 BK Bitter - IF Gauthiod HK 30-19
                20:45 1715131053 BK Sparta - Norrtulls SK 36-26
                On 24/1 20:45 1715131052 Hellas HK - Sannadals SK 28-22
                Omgång 12
                To 25/1 21:10 1715131058 Matteuspojkarna - Sorunda IF 23-36
                Lö 27/1 10:15 1715131060 Sannadals SK - BK Sparta 17-21
                17:45 1715131056 IF Gauthiod HK - Hellas HK 20-21
                Sö 28/1 18:15 1715131059 Norrtulls SK - Huddinge HK 16-24
                18:20 1715131057 Årsta AIK HF - BK Bitter 25-27
                Omgång 13
                Lö 3/2 14:30 1715131063 IF Gauthiod HK - Sannadals SK 27-35
                15:30 1715131065 Sorunda IF - Norrtulls SK 37-28
                18:30 1715131064 Huddinge HK - BK Sparta 25-22
                Sö 4/2 13:30 1715131061 BK Bitter - Matteuspojkarna 25-27
                19:15 1715131062 Hellas HK - Årsta AIK HF 36-16
                Omgång 14
                Lö 10/2 16:15 1715131070 Sannadals SK - Huddinge HK 19-26
                Sö 11/2 12:15 1715131066 Årsta AIK HF - IF Gauthiod HK 26-30
                14:00 1715131067 Matteuspojkarna - Hellas HK 24-30
                17:30 1715131069 BK Sparta - Sorunda IF 29-17
                18:30 1715131068 Norrtulls SK - BK Bitter 20-31
                Omgång 15
                On 14/2 19:00 1715131071 BK Bitter - BK Sparta 22-23
                20:45 1715131072 Hellas HK - Norrtulls SK 35-26
                Lö 17/2 11:00 1715131075 Sorunda IF - Huddinge HK 36-29
                11:15 1715131073 IF Gauthiod HK - Matteuspojkarna 20-30
                Sö 18/2 18:15 1715131074 Årsta AIK HF - Sannadals SK 16-28
                Omgång 16
                Lö 24/2 15:00 1715131079 Huddinge HK - BK Bitter 33-21
                15:15 1715131080 Sannadals SK - Sorunda IF 23-25
                Sö 25/2 12:30 1715131076 Matteuspojkarna - Årsta AIK HF 30-14
                17:45 1715131078 BK Sparta - Hellas HK 24-27
                Ti 6/3 20:00 1715131077 Norrtulls SK - IF Gauthiod HK 25-24
                Omgång 17
                Lö 10/3 17:45 1715131083 IF Gauthiod HK - BK Sparta 21-31
                Sö 11/3 11:00 1715131085 Matteuspojkarna - Sannadals SK 24-24
                17:30 1715131082 Hellas HK - Huddinge HK 29-32
                19:15 1715131081 BK Bitter - Sorunda IF 21-19
                20:00 1715131084 Årsta AIK HF - Norrtulls SK 20-26
                Omgång 18
                To 22/3 19:30 1715131089 Sorunda IF - Hellas HK 26-27
                19:30 1715131090 Sannadals SK - BK Bitter 18-21
                19:30 1715131086 Norrtulls SK - Matteuspojkarna 29-29
                19:30 1715131088 Huddinge HK - IF Gauthiod HK 38-17
                20:45 1715131087 BK Sparta - Årsta AIK HF 29-16

                Nyheter

                Sverige ordnade semifinalplats åt Norge

                2020-01-21

                Ett revanschsuget Sverige tycks vilja avsluta EM…

                Lästips: Aha i stället för aj – Forskning förebygger skador

                2020-01-21

                "Handbollsspelare på elitnivå deltar i forskning…

                Spanien och Kroatien till semifinalerna

                2020-01-20

                Två lag blev på måndagskvällen klara för EM:s…

                Lästips: Laget där nästan alla kommer från ett annat land

                2020-01-20

                "Vårgårda IK har lyckats med något som många…

                Norge besegrade Sverige i EM

                2020-01-19

                Som många väntat vann Norge över Sverige när…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000