Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        23255 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Alla matcher
            Tid Matchnummer Match Resultat MP AP
            Omgång 1
            Fr 7/9 19:00 1800101002 Hammarby IF HF - IFK Skövde HK 28-25
            Lö 8/9 15:00 1800101006 Lugi HF - Önnereds HK 30-20
            16:00 1800101003 Redbergslids IK - IK Sävehof 25-25
            16:30 1800101005 IFK Ystad HK - Ystads IF HF 21-24
            18:15 1800101004 IFK Kristianstad - HK Malmö 23-20
            Fr 14/9 19:00 1800101001 Eskilstuna Guif IF - Alingsås HK 23-27
            Omgång 2
            Ti 11/9 19:00 1800101007 Alingsås HK - AIK 25-22
            On 12/9 19:00 1800101011 HK Malmö - Lugi HF 25-23
            19:00 1800101010 HIF Karlskrona - IFK Ystad HK 19-27
            19:00 1800101012 Ystads IF HF - IFK Kristianstad 18-24
            19:00 1800101008 IFK Skövde HK - Redbergslids IK 28-24
            To 13/9 19:15 1800101009 IK Sävehof - Hammarby IF HF 31-27
            Omgång 3
            Sö 16/9 15:00 1800101017 Lugi HF - Ystads IF HF 23-23
            Må 17/9 19:00 1800101015 IFK Skövde HK - Alingsås HK 30-25
            Ti 18/9 19:00 1800101018 Önnereds HK - HK Malmö 27-29
            On 19/9 19:00 1800101016 IFK Kristianstad - HIF Karlskrona 27-23
            19:00 1800101014 Hammarby IF HF - AIK 27-21
            On 3/10 19:00 1800101013 Eskilstuna Guif IF - IK Sävehof 28-28
            Omgång 4
            On 5/9 19:00 1800101023 IFK Kristianstad - Önnereds HK 33-24
            To 20/9 19:00 1800101020 Alingsås HK - Redbergslids IK 26-23
            19:45 1800101021 IK Sävehof - IFK Skövde HK 24-32
            Sö 23/9 18:30 1800101019 AIK - Eskilstuna Guif IF 20-26
            Må 24/9 19:00 1800101022 HK Malmö - IFK Ystad HK 29-26
            Ti 25/9 19:00 1800101024 Ystads IF HF - HIF Karlskrona 31-25
            Omgång 5
            On 26/9 19:00 1800101029 Lugi HF - IFK Kristianstad 23-25
            19:00 1800101026 IK Sävehof - Alingsås HK 32-26
            Fr 28/9 19:00 1800101027 Redbergslids IK - AIK 22-20
            Sö 30/9 15:00 1800101028 HK Malmö - HIF Karlskrona 31-30
            16:00 1800101030 Önnereds HK - IFK Ystad HK 33-30
            16:00 1800101025 Hammarby IF HF - Eskilstuna Guif IF 26-28
            Omgång 6
            Ti 2/10 19:00 1800101035 IFK Ystad HK - Lugi HF 26-24
            On 3/10 19:00 1800101032 Alingsås HK - Hammarby IF HF 28-24
            19:00 1800101036 Ystads IF HF - HK Malmö 28-34
            19:00 1800101031 AIK - IFK Skövde HK 21-30
            To 4/10 19:00 1800101034 HIF Karlskrona - Önnereds HK 25-23
            Lö 3/11 19:00 1800101033 Eskilstuna Guif IF - Redbergslids IK 23-32
            Omgång 7
            Sö 7/10 16:00 1800101038 IFK Skövde HK - Eskilstuna Guif IF 31-19
            16:30 1800101041 HIF Karlskrona - Lugi HF 22-28
            17:00 1800101042 Önnereds HK - Ystads IF HF 35-35
            Må 8/10 19:00 1800101037 Redbergslids IK - Hammarby IF HF 23-22
            19:00 1800101039 AIK - IK Sävehof 18-19
            Sö 16/12 16:00 1800101040 IFK Ystad HK - IFK Kristianstad 24-27
            Omgång 8
            Ti 9/10 19:00 1800101043 Alingsås HK - Önnereds HK 35-22
            On 10/10 19:00 1800101047 IFK Skövde HK - HK Malmö 35-29
            19:45 1800101048 IK Sävehof - Ystads IF HF 30-33
            To 11/10 19:00 1800101045 Hammarby IF HF - HIF Karlskrona 34-24
            Fr 12/10 19:00 1800101049 Lugi HF - Redbergslids IK 31-28
            19:00 1800101044 IFK Ystad HK - Eskilstuna Guif IF 30-26
            Sö 21/10 16:30 1800101046 IFK Kristianstad - AIK 28-21
            Omgång 9
            Sö 14/10 15:00 1800101050 AIK - Alingsås HK 22-31
            16:15 1800101056 Ystads IF HF - IFK Skövde HK 30-25
            Må 15/10 18:30 1800101053 IFK Ystad HK - Hammarby IF HF 30-19
            19:00 1800101054 Lugi HF - Eskilstuna Guif IF 26-25
            19:00 1800101055 Önnereds HK - IFK Kristianstad 25-36
            19:00 1800101051 HIF Karlskrona - Redbergslids IK 25-28
            Ti 16/10 19:00 1800101052 HK Malmö - IK Sävehof 23-25
            Omgång 10
            To 18/10 19:00 1800101062 IK Sävehof - AIK 29-25
            Fr 19/10 19:00 1800101058 Eskilstuna Guif IF - HIF Karlskrona 23-28
            19:00 1800101060 IFK Kristianstad - IFK Skövde HK 29-28
            19:00 1800101057 Alingsås HK - HK Malmö 22-23
            19:00 1800101059 Hammarby IF HF - Lugi HF 27-29
            Lö 20/10 18:00 1800101061 IFK Ystad HK - Önnereds HK 24-24
            Sö 21/10 16:00 1800101063 Redbergslids IK - Ystads IF HF 23-23
            Omgång 11
            On 31/10 19:00 1800101064 AIK - Redbergslids IK 27-35
            19:00 1800101066 HK Malmö - IFK Kristianstad 27-25
            19:00 1800101070 Ystads IF HF - Eskilstuna Guif IF 26-24
            To 1/11 19:00 1800101067 IFK Skövde HK - IK Sävehof 32-28
            Fr 2/11 19:00 1800101068 Alingsås HK - Lugi HF 22-22
            Lö 3/11 16:00 1800101065 HIF Karlskrona - IFK Ystad HK 33-30
            Sö 4/11 16:00 1800101069 Önnereds HK - Hammarby IF HF 31-24
            Omgång 12
            On 7/11 19:00 1800101075 IFK Kristianstad - Ystads IF HF 26-23
            19:00 1800101071 Alingsås HK - IK Sävehof 38-32
            19:00 1800101074 Lugi HF - HIF Karlskrona 20-23
            To 8/11 19:00 1800101077 Redbergslids IK - IFK Skövde HK 38-29
            Fr 9/11 19:00 1800101076 IFK Ystad HK - AIK 31-23
            Sö 11/11 17:00 1800101072 Eskilstuna Guif IF - Önnereds HK 27-22
            Må 12/11 18:00 1800101073 Hammarby IF HF - HK Malmö 20-29
            Omgång 13
            On 14/11 18:00 1800101081 IK Sävehof - IFK Kristianstad 28-24
            To 15/11 19:00 1800101080 IFK Skövde HK - Hammarby IF HF 27-25
            Fr 16/11 19:00 1800101084 Ystads IF HF - Alingsås HK 26-24
            19:00 1800101083 Önnereds HK - Redbergslids IK 29-28
            19:00 1800101082 Lugi HF - IFK Ystad HK 28-19
            Må 19/11 19:00 1800101078 AIK - HIF Karlskrona 28-24
            Ti 20/11 19:00 1800101079 HK Malmö - Eskilstuna Guif IF 26-20
            Omgång 14
            On 14/11 19:00 1800101086 Eskilstuna Guif IF - AIK 29-27
            Ti 20/11 19:00 1800101091 Redbergslids IK - IK Sävehof 30-29
            On 21/11 19:00 1800101085 Alingsås HK - IFK Kristianstad 33-23
            Fr 23/11 19:00 1800101087 Hammarby IF HF - Ystads IF HF 26-35
            Lö 24/11 16:00 1800101089 IFK Ystad HK - IFK Skövde HK 29-29
            Må 26/11 19:00 1800101090 Önnereds HK - Lugi HF 27-36
            On 28/11 19:00 1800101088 HIF Karlskrona - HK Malmö 27-25
            Omgång 15
            19:00 1800101096 IK Sävehof - Eskilstuna Guif IF 31-30
            To 29/11 19:00 1800101094 IFK Kristianstad - Hammarby IF HF 35-23
            19:00 1800101095 IFK Skövde HK - Alingsås HK 33-25
            Fr 30/11 19:00 1800101098 Ystads IF HF - IFK Ystad HK 36-24
            Lö 1/12 16:00 1800101097 Önnereds HK - HIF Karlskrona 28-33
            Sö 2/12 15:45 1800101093 HK Malmö - Redbergslids IK 35-12
            17:00 1800101092 AIK - Lugi HF 24-30
            Omgång 16
            Ti 4/12 19:00 1800101100 Hammarby IF HF - IK Sävehof 29-27
            On 5/12 19:00 1800101105 Redbergslids IK - Alingsås HK 24-23
            19:00 1800101099 Eskilstuna Guif IF - IFK Skövde HK 31-23
            19:00 1800101104 Önnereds HK - AIK 23-27
            19:00 1800101102 IFK Ystad HK - HK Malmö 23-22
            19:00 1800101103 Lugi HF - Ystads IF HF 32-21
            To 6/12 19:00 1800101101 HIF Karlskrona - IFK Kristianstad 27-36
            Omgång 17
            Lö 8/12 16:00 1800101109 IFK Kristianstad - Redbergslids IK 29-18
            Sö 9/12 16:00 1800101110 IFK Skövde HK - Lugi HF 29-25
            16:30 1800101111 IK Sävehof - IFK Ystad HK 24-23
            17:45 1800101107 Alingsås HK - Eskilstuna Guif IF 29-24
            Må 10/12 19:00 1800101108 HK Malmö - Önnereds HK 26-26
            19:00 1800101106 AIK - Hammarby IF HF 25-20
            Ti 11/12 19:00 1800101112 Ystads IF HF - HIF Karlskrona 30-23
            Omgång 18
            On 12/12 19:00 1800101118 Lugi HF - HK Malmö 23-26
            To 13/12 19:00 1800101115 Redbergslids IK - Hammarby IF HF 36-24
            19:00 1800101119 Önnereds HK - IFK Skövde HK 32-30
            19:00 1800101117 IFK Ystad HK - Alingsås HK 26-26
            19:00 1800101114 Eskilstuna Guif IF - IFK Kristianstad 21-26
            Fr 14/12 18:30 1800101113 AIK - Ystads IF HF 27-26
            19:00 1800101116 HIF Karlskrona - IK Sävehof 24-26
            Omgång 19
            Må 17/12 19:00 1800101123 IFK Skövde HK - HIF Karlskrona 34-23
            19:00 1800101124 IK Sävehof - Lugi HF 29-25
            19:00 1800101120 Hammarby IF HF - Alingsås HK 33-28
            19:00 1800101121 HK Malmö - AIK 22-22
            Ti 18/12 19:00 1800101126 Ystads IF HF - Önnereds HK 30-24
            19:00 1800101125 Redbergslids IK - Eskilstuna Guif IF 23-23
            On 19/12 19:15 1800101122 IFK Kristianstad - IFK Ystad HK 30-24
            Omgång 20
            To 20/12 19:00 1800101132 Önnereds HK - IK Sävehof 28-29
            Fr 21/12 19:00 1800101127 AIK - IFK Skövde HK 25-28
            19:00 1800101128 Eskilstuna Guif IF - Hammarby IF HF 26-24
            19:00 1800101133 Ystads IF HF - HK Malmö 26-24
            19:00 1800101131 Lugi HF - IFK Kristianstad 26-35
            Lö 22/12 15:00 1800101130 IFK Ystad HK - Redbergslids IK 25-29
            16:00 1800101129 HIF Karlskrona - Alingsås HK 22-27
            Omgång 21
            On 26/12 13:00 1800101140 Redbergslids IK - IFK Ystad HK 28-26
            15:30 1800101139 IK Sävehof - Önnereds HK 25-24
            16:00 1800101138 IFK Skövde HK - AIK 34-25
            16:00 1800101137 IFK Kristianstad - Lugi HF 37-29
            16:15 1800101136 HK Malmö - Ystads IF HF 29-23
            17:00 1800101134 Alingsås HK - HIF Karlskrona 32-21
            18:00 1800101135 Hammarby IF HF - Eskilstuna Guif IF 20-23
            Omgång 22
            Fr 28/12 19:00 1800101143 Alingsås HK - Hammarby IF HF 32-20
            19:00 1800101147 Önnereds HK - Ystads IF HF 17-34
            19:00 1800101142 Eskilstuna Guif IF - Redbergslids IK 23-27
            19:00 1800101145 IFK Ystad HK - IFK Kristianstad 23-29
            19:00 1800101141 AIK - HK Malmö 19-31
            20:30 1800101146 Lugi HF - IK Sävehof 32-28
            Sö 30/12 16:30 1800101144 HIF Karlskrona - IFK Skövde HK 23-30
            Omgång 23
            On 30/1 18:00 1800101152 IK Sävehof - HIF Karlskrona 35-19
            18:30 1800101154 Ystads IF HF - AIK 31-29
            19:00 1800101151 IFK Skövde HK - Önnereds HK 34-26
            To 31/1 19:00 1800101150 IFK Kristianstad - Eskilstuna Guif IF 31-23
            19:00 1800101149 HK Malmö - Lugi HF 27-25
            Fr 1/2 19:00 1800101153 Hammarby IF HF - Redbergslids IK 26-31
            On 6/2 19:00 1800101148 Alingsås HK - IFK Ystad HK 28-27
            Omgång 24
            Lö 2/2 15:00 1800101158 IFK Ystad HK - IK Sävehof 30-30
            Sö 3/2 16:00 1800101159 Lugi HF - IFK Skövde HK 25-20
            16:00 1800101155 Eskilstuna Guif IF - Alingsås HK 22-32
            16:30 1800101157 HIF Karlskrona - Ystads IF HF 24-30
            Må 4/2 19:00 1800101156 Hammarby IF HF - AIK 21-25
            19:00 1800101161 Redbergslids IK - IFK Kristianstad 28-29
            Ti 5/2 19:00 1800101160 Önnereds HK - HK Malmö 24-28
            Omgång 25
            On 6/2 19:00 1800101165 IFK Kristianstad - HIF Karlskrona 28-26
            To 7/2 19:00 1800101167 IK Sävehof - Hammarby IF HF 28-26
            19:00 1800101166 IFK Skövde HK - Eskilstuna Guif IF 29-27
            Fr 8/2 19:00 1800101163 Alingsås HK - Redbergslids IK 25-30
            Lö 9/2 15:00 1800101164 HK Malmö - IFK Ystad HK 37-29
            18:00 1800101168 Ystads IF HF - Lugi HF 27-25
            Sö 10/2 17:00 1800101162 AIK - Önnereds HK 26-27
            Omgång 26
            On 13/2 19:00 1800101175 Redbergslids IK - HK Malmö 31-22
            19:00 1800101171 Hammarby IF HF - IFK Kristianstad 31-28
            19:00 1800101169 Alingsås HK - IFK Skövde HK 28-27
            Fr 15/2 19:00 1800101173 IFK Ystad HK - Ystads IF HF 27-27
            19:00 1800101172 HIF Karlskrona - Önnereds HK 32-31
            Lö 16/2 18:00 1800101170 Eskilstuna Guif IF - IK Sävehof 24-31
            Sö 17/2 17:00 1800101174 Lugi HF - AIK 31-28
            Omgång 27
            Ti 19/2 19:00 1800101177 HK Malmö - HIF Karlskrona 31-25
            On 20/2 19:00 1800101180 IK Sävehof - Redbergslids IK 28-29
            19:00 1800101176 AIK - Eskilstuna Guif IF 19-23
            19:00 1800101178 IFK Kristianstad - Alingsås HK 32-25
            To 21/2 18:30 1800101182 Ystads IF HF - Hammarby IF HF 38-26
            Fr 22/2 19:00 1800101179 IFK Skövde HK - IFK Ystad HK 30-22
            19:00 1800101181 Lugi HF - Önnereds HK 32-25
            Omgång 28
            Må 25/2 19:00 1800101189 Redbergslids IK - Önnereds HK 27-33
            Ti 26/2 19:00 1800101184 Eskilstuna Guif IF - HK Malmö 32-29
            On 27/2 19:00 1800101187 IFK Kristianstad - IK Sävehof 32-27
            19:00 1800101188 IFK Ystad HK - Lugi HF 20-20
            19:00 1800101183 Alingsås HK - Ystads IF HF 27-20
            19:00 1800101185 Hammarby IF HF - IFK Skövde HK 25-27
            19:00 1800101186 HIF Karlskrona - AIK 25-23
            Omgång 29
            Lö 2/3 16:15 1800101195 Önnereds HK - Eskilstuna Guif IF 24-24
            Sö 3/3 16:00 1800101192 IFK Skövde HK - Redbergslids IK 34-27
            17:00 1800101190 AIK - IFK Ystad HK 36-29
            17:30 1800101194 HIF Karlskrona - Lugi HF 24-29
            Må 4/3 19:00 1800101193 IK Sävehof - Alingsås HK 30-32
            19:00 1800101191 HK Malmö - Hammarby IF HF 33-20
            Ti 5/3 19:00 1800101196 Ystads IF HF - IFK Kristianstad 30-35
            Omgång 30
            On 6/3 19:00 1800101203 Redbergslids IK - AIK 24-28
            To 7/3 19:00 1800101202 IK Sävehof - IFK Skövde HK 32-36
            Fr 8/3 18:00 1800101199 Hammarby IF HF - Önnereds HK 34-29
            19:00 1800101198 Eskilstuna Guif IF - Ystads IF HF 27-24
            19:00 1800101197 Lugi HF - Alingsås HK 30-26
            19:00 1800101201 IFK Ystad HK - HIF Karlskrona 31-24
            19:00 1800101200 IFK Kristianstad - HK Malmö 24-27
            Omgång 31
            Lö 23/2 16:10 1800101205 HIF Karlskrona - Eskilstuna Guif IF 27-30
            Sö 10/3 15:00 1800101207 IFK Skövde HK - IFK Kristianstad 31-32
            17:00 1800101204 AIK - IK Sävehof 26-32
            Må 11/3 19:00 1800101208 Lugi HF - Hammarby IF HF 35-28
            19:00 1800101210 Ystads IF HF - Redbergslids IK 32-29
            19:00 1800101206 HK Malmö - Alingsås HK 20-26
            20:00 1800101209 Önnereds HK - IFK Ystad HK 24-23
            Omgång 32
            On 13/3 19:00 1800101217 Redbergslids IK - HIF Karlskrona 27-20
            19:00 1800101216 IK Sävehof - HK Malmö 31-33
            To 14/3 19:00 1800101214 IFK Kristianstad - Önnereds HK 32-25
            19:00 1800101215 IFK Skövde HK - Ystads IF HF 30-29
            19:00 1800101213 Hammarby IF HF - IFK Ystad HK 23-24
            19:00 1800101211 Alingsås HK - AIK 30-26
            19:00 1800101212 Eskilstuna Guif IF - Lugi HF 25-32
            Omgång 33
            Må 18/3 19:00 1800101222 Redbergslids IK - Lugi HF 22-23
            19:00 1800101223 Önnereds HK - Alingsås HK 30-30
            19:00 1800101224 Ystads IF HF - IK Sävehof 27-34
            19:00 1800101221 Eskilstuna Guif IF - IFK Ystad HK 28-24
            19:00 1800101218 AIK - IFK Kristianstad 26-22
            19:00 1800101219 HIF Karlskrona - Hammarby IF HF 32-25
            19:00 1800101220 HK Malmö - IFK Skövde HK 24-21

            Nyheter

            Trygga idrottsmiljöer för barn och ungdomar

            2019-05-24

            Svenska Handbollförbundets Trygghetsråd har i…

            RIM 2019

            2019-05-23

            Fredag 24 maj inleds RIM - Riksidrottsmötet…

            Påminnelse: Anmälan till SM i beachhandboll 2019

            2019-05-22

            Välkommen att anmäla ditt lag till SM i…

            Tidigare handbollsspelaren Albin Tingsvall prisad

            2019-05-20

            Vinnare av Svenska Barnidrottspriset 2019 är…

            Uttagna spelare till Riksläger i augusti

            2019-05-20

            Uttagningarna till Riksläger i augusti är klara…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000