Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        23255 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            Serier & Resultat

            Alla matcher
            Tid Matchnummer Match Resultat MP AP
            Omgång 1
            Fr 28/9 19:30 1800103002 IFK Nyköping - Skuru IK 30-25
            Lö 29/9 16:15 1800103006 Täby HBK - HK Tyrold 28-28
            Sö 30/9 13:00 1800103005 Mantorps IF HF - Bodens BK HF 26-24
            15:00 1800103004 HK Silwing/Troja - Kungsängens SK 33-28
            18:00 1800103001 HK Eskil - HF SIF 20-34
            18:30 1800103003 IFK Tumba HK - HK Cliff 21-29
            Omgång 2
            Lö 6/10 16:15 1800103011 HK Tyrold - Mantorps IF HF 30-34
            16:45 1800103009 HK Cliff - Täby HBK 27-38
            17:00 1800103008 HF SIF - IFK Tumba HK 24-28
            Sö 7/10 15:00 1800103010 HK Silwing/Troja - HK Eskil 25-18
            15:00 1800103007 Bodens BK HF - IFK Nyköping 26-24
            16:00 1800103012 Skuru IK - Kungsängens SK 26-23
            Omgång 3
            Fr 12/10 19:30 1800103017 IFK Nyköping - Täby HBK 31-31
            Lö 13/10 18:15 1800103016 HK Tyrold - HK Eskil 19-23
            Sö 14/10 15:00 1800103015 HK Silwing/Troja - Mantorps IF HF 31-28
            16:00 1800103018 Skuru IK - IFK Tumba HK 33-26
            16:00 1800103013 Bodens BK HF - Kungsängens SK 35-29
            16:30 1800103014 HK Cliff - HF SIF 27-28
            Omgång 4
            On 17/10 19:00 1800103020 HK Eskil - HK Cliff 33-26
            19:30 1800103019 HF SIF - HK Tyrold 24-23
            Lö 20/10 13:30 1800103023 Mantorps IF HF - Skuru IK 26-26
            16:00 1800103024 Täby HBK - HK Silwing/Troja 28-33
            16:15 1800103022 Kungsängens SK - IFK Nyköping 22-23
            18:00 1800103021 IFK Tumba HK - Bodens BK HF 30-28
            Omgång 5
            Fr 26/10 19:30 1800103028 IFK Nyköping - Mantorps IF HF 22-33
            Lö 27/10 14:00 1800103029 Kungsängens SK - Täby HBK 35-27
            16:00 1800103030 Skuru IK - HK Eskil 24-27
            16:15 1800103027 HK Tyrold - IFK Tumba HK 21-34
            Sö 28/10 15:00 1800103026 HK Silwing/Troja - HF SIF 24-33
            16:00 1800103025 Bodens BK HF - HK Cliff 33-23
            Omgång 6
            Fr 9/11 19:00 1800103033 HK Eskil - IFK Nyköping 21-27
            Lö 10/11 19:00 1800103034 IFK Tumba HK - HK Silwing/Troja 22-37
            Sö 11/11 15:00 1800103036 Bodens BK HF - Täby HBK 22-27
            15:30 1800103035 Mantorps IF HF - Kungsängens SK 39-30
            17:00 1800103031 HF SIF - Skuru IK 26-26
            On 14/11 18:30 1800103032 HK Cliff - HK Tyrold 29-24
            Omgång 7
            Fr 16/11 19:30 1800103039 IFK Nyköping - IFK Tumba HK 33-32
            Lö 17/11 16:15 1800103040 Kungsängens SK - HK Eskil 36-23
            Sö 18/11 15:00 1800103038 HK Silwing/Troja - HK Cliff 27-23
            15:30 1800103041 Mantorps IF HF - HF SIF 26-33
            16:00 1800103037 Bodens BK HF - HK Tyrold 25-25
            To 22/11 19:40 1800103042 Skuru IK - Täby HBK 31-30
            Omgång 8
            Lö 24/11 11:30 1800103046 HK Tyrold - HK Silwing/Troja 29-23
            16:00 1800103045 Bodens BK HF - HK Eskil 30-24
            16:40 1800103048 Täby HBK - Mantorps IF HF 32-26
            16:45 1800103043 HF SIF - IFK Nyköping 28-24
            Sö 25/11 16:40 1800103044 HK Cliff - Skuru IK 27-30
            18:30 1800103047 IFK Tumba HK - Kungsängens SK 30-25
            Omgång 9
            Fr 30/11 19:30 1800103050 IFK Nyköping - HK Tyrold 35-26
            Lö 1/12 14:00 1800103051 Kungsängens SK - HK Cliff 26-34
            16:00 1800103053 Skuru IK - HK Silwing/Troja 34-31
            Sö 2/12 15:00 1800103049 HF SIF - Bodens BK HF 40-27
            15:30 1800103052 Mantorps IF HF - IFK Tumba HK 30-33
            16:45 1800103054 Täby HBK - HK Eskil 35-23
            Omgång 10
            Fr 7/12 19:30 1800103055 HF SIF - Kungsängens SK 34-24
            Lö 8/12 11:30 1800103059 HK Tyrold - Skuru IK 27-29
            Sö 9/12 15:00 1800103058 HK Silwing/Troja - Bodens BK HF 32-30
            15:15 1800103056 HK Cliff - IFK Nyköping 24-32
            16:00 1800103057 HK Eskil - Mantorps IF HF 26-31
            Må 10/12 20:00 1800103060 IFK Tumba HK - Täby HBK 29-32
            Omgång 11
            Fr 14/12 19:30 1800103063 IFK Nyköping - HK Silwing/Troja 27-24
            Lö 15/12 14:00 1800103064 Kungsängens SK - HK Tyrold 36-34
            16:30 1800103066 Täby HBK - HF SIF 24-24
            Sö 16/12 15:30 1800103065 Mantorps IF HF - HK Cliff 35-24
            16:00 1800103062 HK Eskil - IFK Tumba HK 25-21
            16:00 1800103061 Bodens BK HF - Skuru IK 33-29
            Omgång 12
            Sö 6/1 15:00 1800103072 Skuru IK - Bodens BK HF 31-37
            15:00 1800103069 HK Silwing/Troja - IFK Nyköping 31-30
            16:45 1800103068 HK Cliff - Mantorps IF HF 25-29
            18:15 1800103070 HK Tyrold - Kungsängens SK 27-33
            Må 7/1 19:30 1800103067 HF SIF - Täby HBK 35-27
            On 9/1 19:00 1800103071 IFK Tumba HK - HK Eskil 34-19
            Omgång 13
            Fr 11/1 19:00 1800103075 HK Eskil - Skuru IK 28-28
            19:30 1800103073 HF SIF - HK Silwing/Troja 23-28
            Lö 12/1 16:15 1800103078 Täby HBK - Kungsängens SK 24-34
            Sö 13/1 15:00 1800103074 HK Cliff - Bodens BK HF 28-29
            15:30 1800103077 Mantorps IF HF - IFK Nyköping 35-23
            16:00 1800103076 IFK Tumba HK - HK Tyrold 33-27
            Omgång 14
            Lö 19/1 14:00 1800103084 IFK Tumba HK - Mantorps IF HF 43-30
            16:00 1800103081 HK Eskil - Täby HBK 19-29
            16:15 1800103083 HK Tyrold - IFK Nyköping 28-33
            Sö 20/1 15:30 1800103082 HK Silwing/Troja - Skuru IK 34-34
            16:00 1800103079 Bodens BK HF - HF SIF 31-29
            16:40 1800103080 HK Cliff - Kungsängens SK 24-31
            Omgång 15
            Ti 22/1 19:20 1800103090 Skuru IK - HK Cliff 33-31
            Lö 26/1 14:00 1800103088 Kungsängens SK - IFK Tumba HK 20-35
            Sö 27/1 15:00 1800103087 IFK Nyköping - HF SIF 33-23
            15:00 1800103086 HK Silwing/Troja - HK Tyrold 35-30
            15:30 1800103089 Mantorps IF HF - Täby HBK 33-35
            16:00 1800103085 HK Eskil - Bodens BK HF 23-26
            Omgång 16
            On 30/1 19:00 1800103095 IFK Tumba HK - IFK Nyköping 33-24
            19:00 1800103092 HK Cliff - HK Silwing/Troja 29-32
            20:00 1800103091 HF SIF - Mantorps IF HF 31-33
            20:30 1800103096 Täby HBK - Skuru IK 25-30
            Fr 1/2 19:00 1800103093 HK Eskil - Kungsängens SK 26-30
            Lö 9/2 16:15 1800103094 HK Tyrold - Bodens BK HF 32-43
            Omgång 17
            Fr 8/2 19:30 1800103100 IFK Nyköping - HK Eskil 26-26
            Lö 9/2 15:00 1800103101 Kungsängens SK - Mantorps IF HF 31-24
            Sö 10/2 15:00 1800103098 HK Silwing/Troja - IFK Tumba HK 27-30
            15:00 1800103097 Täby HBK - Bodens BK HF 22-32
            16:00 1800103102 Skuru IK - HF SIF 28-28
            16:15 1800103099 HK Tyrold - HK Cliff 24-28
            Omgång 18
            Fr 15/2 19:30 1800103104 IFK Nyköping - HK Cliff 24-29
            Lö 16/2 16:00 1800103108 Täby HBK - IFK Tumba HK 24-31
            16:15 1800103105 Kungsängens SK - HF SIF 26-26
            18:00 1800103107 Skuru IK - HK Tyrold 26-22
            Sö 17/2 14:00 1800103103 Bodens BK HF - HK Silwing/Troja 35-34
            15:30 1800103106 Mantorps IF HF - HK Eskil 26-31
            Omgång 19
            On 20/2 20:00 1800103112 HK Tyrold - HF SIF 39-34
            Fr 22/2 19:30 1800103113 IFK Nyköping - Kungsängens SK 33-25
            Lö 23/2 17:15 1800103114 Skuru IK - Mantorps IF HF 34-31
            Sö 24/2 15:00 1800103111 HK Silwing/Troja - Täby HBK 33-30
            15:00 1800103109 Bodens BK HF - IFK Tumba HK 31-27
            16:30 1800103110 HK Cliff - HK Eskil 28-29
            Omgång 20
            Fr 1/3 19:30 1800103116 HK Eskil - HK Tyrold 34-28
            Lö 2/3 16:00 1800103115 HF SIF - HK Cliff 24-21
            16:15 1800103120 Täby HBK - IFK Nyköping 33-29
            Sö 3/3 15:00 1800103118 Kungsängens SK - Bodens BK HF 29-30
            15:30 1800103119 Mantorps IF HF - HK Silwing/Troja 28-28
            18:15 1800103117 IFK Tumba HK - Skuru IK 29-33
            Omgång 21
            Lö 9/3 14:00 1800103124 Kungsängens SK - HK Silwing/Troja 32-33
            16:00 1800103122 HF SIF - HK Eskil 29-30
            17:15 1800103126 Skuru IK - IFK Nyköping 26-25
            18:15 1800103125 HK Tyrold - Täby HBK 29-37
            Sö 10/3 13:00 1800103121 Bodens BK HF - Mantorps IF HF 34-23
            16:30 1800103123 HK Cliff - IFK Tumba HK 26-27
            Omgång 22
            Sö 17/3 16:00 1800103130 Kungsängens SK - Skuru IK 26-26
            16:00 1800103131 Mantorps IF HF - HK Tyrold 47-34
            16:00 1800103132 Täby HBK - HK Cliff 40-23
            16:00 1800103127 HK Eskil - HK Silwing/Troja 30-33
            16:00 1800103128 IFK Nyköping - Bodens BK HF 25-22
            16:00 1800103129 IFK Tumba HK - HF SIF 34-30

            Nyheter

            Trygga idrottsmiljöer för barn och ungdomar

            2019-05-24

            Svenska Handbollförbundets Trygghetsråd har i…

            RIM 2019

            2019-05-23

            Fredag 24 maj inleds RIM - Riksidrottsmötet…

            Påminnelse: Anmälan till SM i beachhandboll 2019

            2019-05-22

            Välkommen att anmäla ditt lag till SM i…

            Tidigare handbollsspelaren Albin Tingsvall prisad

            2019-05-20

            Vinnare av Svenska Barnidrottspriset 2019 är…

            Uttagna spelare till Riksläger i augusti

            2019-05-20

            Uttagningarna till Riksläger i augusti är klara…

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000