Hoppa till sidans innehåll
22029 True
    Huvudsponsor
    18931 True
      Huvudsponsor
      22545 True
        Huvudsponsor
        23255 False
          Huvudsponsor
          22014 False
            Huvudsponsor
            8167 False
              Huvudsponsor
              5982 False
                Huvudsponsor

                Serier & Resultat

                Alla matcher
                Tid Matchnummer Match Resultat MP AP
                Omgång 1
                Lö 29/9 16:45 1815102006 Huddinge HK - HK Miffe 27-21
                17:00 1815102002 Västerort HK - Sannadals SK 24-18
                Sö 30/9 13:20 1815102001 Djurgårdens IF HF - Sorunda IF 22-23
                17:00 1815102003 HK Extra - HK Tyresö Strand 22-32
                17:30 1815102004 HK Fräs - Matteuspojkarna 33-30
                Omgång 2
                Lö 6/10 13:15 1815102012 Sorunda IF - Huddinge HK 30-30
                17:20 1815102011 Sannadals SK - Djurgårdens IF HF 18-18
                18:15 1815102010 HK Tyresö Strand - Västerort HK 33-18
                Sö 7/10 12:40 1815102009 Matteuspojkarna - HK Extra 32-40
                16:00 1815102007 HK Miffe - Hellas HK 20-29
                Omgång 3
                Lö 13/10 13:00 1815102016 HK Fräs - HK Miffe 21-20
                14:45 1815102018 Sannadals SK - Sorunda IF 23-21
                16:50 1815102014 Västerort HK - Matteuspojkarna 33-21
                Sö 14/10 13:30 1815102013 Djurgårdens IF HF - HK Tyresö Strand 20-27
                13:45 1815102017 Hellas HK - Huddinge HK 20-34
                Omgång 4
                Lö 20/10 13:15 1815102024 Sorunda IF - Hellas HK 30-24
                14:30 1815102022 Matteuspojkarna - Djurgårdens IF HF 22-24
                15:30 1815102020 HK Miffe - HK Extra 33-24
                19:30 1815102023 HK Tyresö Strand - Sannadals SK 28-20
                Ti 23/10 20:15 1815102019 Huddinge HK - HK Fräs 30-20
                Omgång 5
                Lö 27/10 14:40 1815102030 Sannadals SK - Matteuspojkarna 26-22
                17:30 1815102026 Västerort HK - HK Miffe 29-32
                Sö 28/10 17:00 1815102027 HK Extra - Huddinge HK 31-35
                Sö 4/11 13:00 1815102028 HK Fräs - Hellas HK 22-22
                18:00 1815102029 HK Tyresö Strand - Sorunda IF 38-29
                Omgång 6
                Fr 9/11 20:15 1815102036 Sorunda IF - HK Fräs 28-18
                Lö 10/11 18:45 1815102032 Huddinge HK - Västerort HK 29-24
                Sö 11/11 12:30 1815102035 Matteuspojkarna - HK Tyresö Strand 25-30
                16:45 1815102031 Hellas HK - HK Extra 27-30
                17:30 1815102033 HK Miffe - Djurgårdens IF HF 17-27
                Omgång 7
                To 15/11 19:45 1815102039 HK Extra - HK Fräs 21-28
                Lö 17/11 15:45 1815102042 Sannadals SK - HK Miffe 28-24
                Sö 18/11 12:40 1815102040 Matteuspojkarna - Sorunda IF 26-30
                15:15 1815102037 Djurgårdens IF HF - Huddinge HK 17-33
                Må 19/11 20:15 1815102038 Västerort HK - Hellas HK 30-30
                Omgång 8
                Lö 24/11 13:30 1815102048 Sorunda IF - HK Extra 37-28
                14:45 1815102044 Hellas HK - Djurgårdens IF HF 24-27
                18:00 1815102045 Huddinge HK - Sannadals SK 26-21
                Sö 25/11 17:30 1815102046 HK Miffe - HK Tyresö Strand 24-37
                To 13/12 20:15 1815102043 HK Fräs - Västerort HK 35-26
                Omgång 9
                On 28/11 19:30 1815102049 Djurgårdens IF HF - HK Fräs 20-20
                Lö 1/12 14:15 1815102054 Sannadals SK - Hellas HK 34-28
                16:30 1815102053 HK Tyresö Strand - Huddinge HK 21-31
                Sö 2/12 16:00 1815102050 Västerort HK - HK Extra 33-29
                To 24/1 21:15 1815102052 Matteuspojkarna - HK Miffe 29-24
                Omgång 10
                Fr 7/12 20:00 1815102055 HK Extra - Djurgårdens IF HF 21-18
                Lö 8/12 13:30 1815102060 Sorunda IF - Västerort HK 35-26
                18:30 1815102058 Huddinge HK - Matteuspojkarna 32-25
                Sö 9/12 13:00 1815102056 HK Fräs - Sannadals SK 20-22
                17:15 1815102057 Hellas HK - HK Tyresö Strand 28-26
                Omgång 11
                Lö 15/12 16:10 1815102066 Sannadals SK - HK Extra 19-27
                Sö 16/12 12:40 1815102064 Matteuspojkarna - Hellas HK 30-25
                16:30 1815102061 Djurgårdens IF HF - Västerort HK 40-23
                17:30 1815102062 HK Miffe - Sorunda IF 21-26
                Lö 2/2 18:00 1815102065 HK Tyresö Strand - HK Fräs 25-26
                Omgång 12
                Lö 22/12 13:00 1815102069 HK Fräs - HK Tyresö Strand 30-24
                Fr 4/1 20:00 1815102068 HK Extra - Sannadals SK 31-31
                Lö 5/1 13:30 1815102072 Sorunda IF - HK Miffe 30-15
                Sö 6/1 17:30 1815102067 Västerort HK - Djurgårdens IF HF 23-23
                20:00 1815102070 Hellas HK - Matteuspojkarna 25-31
                Omgång 13
                Lö 12/1 17:00 1815102078 Sannadals SK - HK Fräs 28-28
                Sö 13/1 12:30 1815102076 Matteuspojkarna - Huddinge HK 25-32
                15:50 1815102077 HK Tyresö Strand - Hellas HK 30-30
                18:30 1815102073 Djurgårdens IF HF - HK Extra 27-23
                20:00 1815102074 Västerort HK - Sorunda IF 30-32
                Omgång 14
                On 16/1 19:45 1815102081 Hellas HK - Sannadals SK 27-21
                Fr 18/1 19:30 1815102079 HK Extra - Västerort HK 29-28
                Lö 19/1 15:00 1815102080 HK Fräs - Djurgårdens IF HF 26-27
                18:45 1815102082 Huddinge HK - HK Tyresö Strand 28-23
                Sö 20/1 17:30 1815102083 HK Miffe - Matteuspojkarna 21-26
                Omgång 15
                Fr 25/1 19:30 1815102087 HK Extra - Sorunda IF 31-30
                Lö 26/1 11:30 1815102090 Sannadals SK - Huddinge HK 15-31
                17:45 1815102089 HK Tyresö Strand - HK Miffe 33-23
                Sö 27/1 14:00 1815102086 Västerort HK - HK Fräs 30-18
                18:20 1815102085 Djurgårdens IF HF - Hellas HK 25-27
                Omgång 16
                Lö 2/2 13:30 1815102096 Sorunda IF - Matteuspojkarna 31-26
                18:45 1815102093 Huddinge HK - Djurgårdens IF HF 33-25
                Sö 3/2 17:30 1815102094 HK Miffe - Sannadals SK 22-16
                To 21/2 20:15 1815102091 HK Fräs - HK Extra 18-28
                On 13/3 21:00 1815102092 Hellas HK - Västerort HK 37-19
                Omgång 17
                Lö 26/1 16:00 1815102100 HK Fräs - Sorunda IF 29-32
                Lö 9/2 18:15 1815102101 HK Tyresö Strand - Matteuspojkarna 39-29
                Sö 10/2 13:30 1815102097 Djurgårdens IF HF - HK Miffe 28-21
                14:00 1815102098 Västerort HK - Huddinge HK 16-33
                17:00 1815102099 HK Extra - Hellas HK 23-28
                Omgång 18
                Lö 16/2 13:30 1815102108 Sorunda IF - HK Tyresö Strand 31-26
                17:45 1815102104 Huddinge HK - HK Extra 30-17
                Sö 17/2 12:30 1815102107 Matteuspojkarna - Sannadals SK 25-22
                17:15 1815102103 Hellas HK - HK Fräs 10-0
                17:30 1815102105 HK Miffe - Västerort HK 31-25
                Omgång 19
                Lö 23/2 16:15 1815102114 Sannadals SK - HK Tyresö Strand 27-27
                Sö 24/2 13:00 1815102112 HK Fräs - Huddinge HK 0-10
                17:00 1815102111 HK Extra - HK Miffe 31-23
                17:45 1815102109 Djurgårdens IF HF - Matteuspojkarna 32-22
                19:30 1815102113 Hellas HK - Sorunda IF 27-25
                Omgång 20
                Lö 2/3 13:30 1815102120 Sorunda IF - Sannadals SK 31-19
                14:00 1815102115 Huddinge HK - Hellas HK 31-23
                16:00 1815102119 HK Tyresö Strand - Djurgårdens IF HF 38-27
                Sö 3/3 12:30 1815102118 Matteuspojkarna - Västerort HK 30-22
                17:30 1815102116 HK Miffe - HK Fräs 10-0
                Omgång 21
                Ti 5/3 20:30 1815102126 Huddinge HK - Sorunda IF 24-23
                Fr 8/3 19:30 1815102123 HK Extra - Matteuspojkarna 32-30
                Lö 9/3 14:30 1815102125 Hellas HK - HK Miffe 20-21
                Sö 10/3 17:00 1815102122 Västerort HK - HK Tyresö Strand 29-43
                19:40 1815102121 Djurgårdens IF HF - Sannadals SK 24-21
                Omgång 22
                Lö 16/3 13:30 1815102132 Sorunda IF - Djurgårdens IF HF 28-28
                16:00 1815102131 Sannadals SK - Västerort HK 26-24
                Sö 17/3 13:30 1815102129 Matteuspojkarna - HK Fräs 10-0
                16:15 1815102130 HK Tyresö Strand - HK Extra 28-26
                18:00 1815102127 HK Miffe - Huddinge HK 26-23

                Nyheter

                Robert kontrar

                2019-10-18

                Min kontring handlar den här gången om att…

                Handbollsgymnasielärarutbildning

                2019-10-18

                Med start måndag den 21 oktober genomförs under…

                Mäkinen nominerad till EM

                2019-10-10

                Ännu en svensk är klar för herrarnas EM i…

                Sveriges fem största förbund för inomhusidrott inleder samarbete med White arkitekter för projektet Den moderna idrottshallen för idrott och skola

                2019-10-09

                Bristen på idrottshallar är stor i Sverige och…

                Är årets peppare en handbollare?

                2019-10-08

                Nu är nomineringen till Årets Peppare öppen och…

                 
                Svenska Handbollförbundet
                Box 11016
                100 61 Stockholm
                Telefon: 086996000