Hoppa till sidans innehåll

Flickor 02

Uppd 1710125

Vi har precis fått information om att Upplands flickor har en spelare som har kraftig nötallergi. Med anledning av detta kommer det att vara totalt förbud mot nötter i alla arenor.


Uppd 1710124

Vi vill bara påmina om anmälan till busspåstigning (maila richard.mauritsson@h43lund.se) samt att vi behöver ha in uppgifter från er som har någon ev allergi/specialmat. Vi vill också uppmana att ni spelare tar med er varsin boll för uppvärmning till Sverigecupen.  Vi har också skapat en grupp för er på FB som heter Skånelaget F-02 Skånelag https://www.facebook.com/groups/186558011892515/ 

 

Träning

Vi kallar härmed till en träning Skånelaget F02 i Eslöv Fredagen den 3/11 

kl 18:30-20:30 Skick ett sms till Roger 0705- 19 16 62 om du ej kan komma. 

 

Dessutom har vi en hälsning från några föräldrar här: 

Vi är några föräldrar i Eslöv som tänker beställa tröjor inför Sverige Cupen med ”HEJA SKÅNE” på magen. Vi tänkte höra om det finns intresse hos fler att vara med på beställningen?

 

Tröjorna kostar 110 kr och finns i följande storlekar:  

90/100 – 110/120 – 130/140 – 150/160 – XS – S – M – L – XL – XXL – XXXL – XXXXL  

   

Det är en röd bomullströja med gul text på magen. (modellen är rätt ”fyrkantig”).  

   

Om ni är intresserade av att vara med behöver jag veta det senast söndag 29 oktober för leverans inför första matchen i Nyköping!  

   

Beställning på tröja görs via mail till mig: (glöm inte ange storlek).  

Lisbeth.larsson@tetrapak.com  

   

Ange ditt namn och gärna din dotters namn och klubb så har jag lättare för att hitta er i hallen.  

   

Betalning görs i samband med beställningen via Swish 0733362320 (alltså senast 29 oktober)  

Saknar du Swish så hör av dig så löser vi det på annat sätt!  

   

Med vänlig hälsning  

Lisa Larsson  

Tränare Eslövs IK F02

 


 

Uppd info 171017

F02 Skånelagen träningsspelar mot F01

Som en sista förberedelse inför SverigeCupen skall F02 SKånelagen träningsspela mot F01-Skånelagen!

Matcherna spelas i  Staffanshallen Staffanstorp i, måndagen den 23/10!
Avkasttider är 19.30 och 20.30.

Lagen samlas 75 minuter innan match!

1:a matchen lag Gul o 2:a matchen lag röd.


Uppd info 171013

 

Nu är truppen till SverigeCupen Spikad.

 

Skåne Gul

Nathalie Larsson Eslövs IK

Elsa Nilsen H43

Ella Andersson Åhus Handboll

Emely Persson Kävlinge HK

Alicia Nilsson Åhus Handboll

Zaga Thörn-Hedberg Ystads IF

Johanna Gunnarsson Vinslövs HK

Elsa Esping H43

Jollie Håkansson Ystads IF

Linnea Pripp Staffanstorps HK

Anna Jönsson Eslövs IK

Tilda Wellander Vinslövs HK

Tyra Axner LUGI

Ellen Andersson Eslövs IK

Ella Nilsson  Castaneda LUGI

Tilda Cappelin Ystads IF

 

Skåne Röd

Hanna Popaja HK Malmö/Dalhem

 Tea Marusic OV/Helsingborg

 Ella Nordström OV/Helsingborg

 Emma Lundstedt H43

 Linn Prusky Eslövs IK

 Selma Jönsson IFK Kristianstad

 Elin Hammarstrand Staffanstorps HK

 Saga Viberg H65 Höör

 Wilma Birger Ystads IF

 Malva Holmgren Sjölander Ystads IF

 Minna Eklöv H43

 Saga Sörenby LUGI

 Binto Linner H65 Höör

 Sofia Potter Trelleborg HBK

 Majken Skärvad LUGI

 Lena Zivanovic HK Malmö/Dalhem

 

 


 

Uppd info 171002

 

Truppen till SverigeCupen är ännu ej spikad.

Vi kommer att spela två matcher mot H43 F01 innan truppen spikas.

Matcherna spelas 5:e och 12:e oktober och samling båda dagarna är kl 18.15 i Arenan (Lund) matchstart 19.15 Arena B. Ta med svart T-shirt att spela i!


Matchen på Torsdag 5/10
Nathalie Larsson Eslöv
Elsa Nilsen H43
Bianca Nilsson Trelleborg
Ella Andersson Åhus
Emely Persson Kävlinge
Tyra Axner Lugi
Ellen Andersson Eslöv
Anna Jönsson Eslöv
Tilda Welander Vinslöv
Linnea Pripp Staffanstorp
Jollie Håkansson YIF
Emma Lundstedt H43
Alicia Nilsson Åhus
Elsa Esping H43
JohannaGunnarsson Vinslöv
Majken Skärvad Lugi
Emina Stafa Lugi

Matchen 12/10
Hanna Popaja Dalhem
Thea Marusic OV
Selma Jönsson Lugi
Linn Prusky Eslöv
Binto Linner H65
Saga Sörenby Lugi
Saga Viberg H65
Elin Hammarstrand Staffanstorp
Malva Sjölander/Holmberg YIF
Minna Eklöv H43
Wilma Birger YIF
Lena Zivanovic Dalhem
Zaga Thörn-Hedberg YIF
Ella Nordström OV
Sofia Potter Trelleborg
Marina Molina H43
Ella Castaneda Lugi
Tilde Cappelin YIF


Hela bruttotruppen:
Mv Hanna Popaja Dalhem
Mv Nathalie Larsson Eslöv
Mv Thea Marusic OV
Mv Elsa Nilsen H43
Mv Bianca Nilsson Trelleborg
6 Ella Nordström OV
6 Emma Lundstedt H43
6 Alicia Nilsson Åhus
6 Zaga Thörn - Hedberg YIF
6 Selma Jönsson IFK Kristianstad
6 Marina Molina H43
6 Elin Hammarstrand Staffanstorp
6 Elsa Esping H43
6 Johanna Gunnarsson Vinslöv
6 Saga Viberg H65
6 Linn Prusky Eslöv
6 Emely Persson Kävlinge
6 Ella Andersson Åhus
6 Emina Stafa Lugi
9 Wilma Birger YIF
9 Linnea Pripp Staffanstorp
9 Lena Zivanovic Dalhem
9 Jollie Håkansson YIF
9 Majken Skärvad Lugi
9 Tilde Cappelin YIF
9 Sofia Potter Trelleborg
9 Tyra Axner Lugi
9 Binto Linner H65
9 Ellen Andersson Eslöv
9 Ella Costaneda Lugi
9 Saga Sörenby Lugi
9 Anna Jönsson Eslöv
9 Malva Sjölander/Holmgren YIF
9 Tilda Welander Vinslöv
9 Minna Eklöv H43

 

 


Uppd 170918

 

Nästa träning är Onsdagen den 27/9 i Eslövshallen

Ombytta och klara för genomgång Kl.18.15

Träning kl.18.30-20.30

Ha med er en vit o en svarttröja

 

Hanna Popaja Dalhem

Nathalie Larsson Eslöv

Thea Murusic OV, Helsingborg

Klara Persson Staffanstorp

Elsa Nilsen H43

Bianca Nilsson Trelleborg

Ella Nordström OV/Helsingborg

Emma Lundstedt H43

Wilma Birger YIF

Lena Zivanovic Dalhem

Alicia Nilsson Åhus

Jollie Håkansson YIF

Linnea Pripp Staffanstorp

Emely Persson Kävlinge

Linn Prusky Eslöv

Ella Andersson Åhus

Lisa Medved LUGI

Marina Molina H43

Emina Stafa Helsingör/LUGI

Elin Hammarstrand Staffanstorp

Elsa Esping H43

Johanna Gunnarsson Vinslöv

Anna Jönsson Eslöv

Ella Castaneda LUGI

Sofia Potter Trelleborg

Felicia Ahlberg Eslöv

Malva Sjölander/Holmgren YIF

Filippa Lundström H65

Ellen Andersson Eslöv

Minna Eklöv H43

Donia Osman Dalhem

Binto Linner H65

Julia Berglund Hk Kristianstad

Majken Skärvad LUGI

Tilde Cappelin YIF

Selma Jönsson IFK Kristianstad

Tilde Lundgren LUGI

Saga Viberg H65

Tyra Axner LUGI

Tilda Wellander Vinslöv

Saga Sörenby LUGI

 

Välkomna

MvH Skånelagstränarna

 


 

Uppd 170904

 

Nu har vi processen kommit så långt att vi har tagit ut en bruttotrupp på 40 tjejer till Skånelaget F02.

 

Till de som inte kommit med har vi en särskild hälsning:

Det har som vanligt varit väldigt svårt att ta ut vilka spelare som skall gå vidare. Konkurrensne i Skåne är stenhård. Nu är inte din handbollskarriär över utan kämpa vidare och utvecklas i din klubb. Vi har tagit ut de spelare vi tycker har kommit längst just nu. Om vi skulle tagit ut truppen baserat på var ni finns 3 år framåt så hade den sett annorlunda ut. Vi kommer att fortsätta hålla koll på er och andra spelare runt om i Skåne och kommer att samla ihop er efter Sverigecupen för att se var ni står i er utveckling då. De har varit ett nöje att följa er och era otroligt fina kvalitéer men tyvärr måste vi dra linjen någonstans.

 

 

Till de som gick vidare gäller följande information:

Gratulerar! Du har kommit med i bruttotruppen för Skånelaget säsongen 17/18. Vi har nu tagit ut en trupp på 40 spelare som är den stomme som vi kommer att spela med i två lag under Sverigecupen. Då skadeläget är osäkert på flertalet spelare och vi önskar få klarhet i detta under september månad jobbar vi gärna med många spelare fortsatt. Vi kommer att åka med 28 spelare men behöver 6 spelare som är reserver ända fram till avresedagen. Dessa reserver kommer att behandlas likvärdigt gällande träning.

 

Nästa träning är tisdagen den 12/9 i Eslövshallen - Ombytta och klara för genomgång Kl.18.15 Träning kl.18.30-20.30Ha med er en vit o en svarttröja.

 

Bruttotruppen som är uttagen:

Hanna Popaja Dalhem

Nathalie Larsson Eslöv

Thea Murusic OV/Helsingborg

Klara Persson Staffanstorp

Elsa Nilsen H43

Bianca Nilsson Trelleborg

Ella Nordström OV/Helsingborg

Emma Lundstedt H43

Wilma Birger YIF

Lena Zivanovic Dalhem

Alicia Nilsson Åhus

Jollie Håkansson YIF

Linnea Pripp Staffanstorp

Emely Persson Kävlinge

Linn Prusky Eslöv

Ella Andersson Åhus

Lisa Medved LUGI

Marina Molina H43

Emina Stafa Helsingör/LUGI

Elin Hammarstrand Staffanstorp

Elsa Esping H43

Johanna Gunnarsson Vinslöv

Anna Jönsson Eslöv

Ella Castaneda LUGI

Sofia Potter Trelleborg

Felicia Ahlberg Eslöv

Malva Sjölander-Holmgren YIF

Filippa Lundström H65

Ellen Andersson Eslöv

Minna Eklöv H43

Donia Osman Dalhem

Binto Linner H65

Julia Berglund  Kristianstad HK

Majken Skärvad LUGI

Tilde Cappelin YIF

Selma Jönsson IFK Kristianstad

Tilde Lundgren LUGI

Saga Viberg H65

Tyra Axner LUGI

Tilda Wellander Vinslöv

Saga Sörenby LUGI

 

 

 

 

 


 

Uppd 170807

Inbjudan till träning söndagen den 3/9 i Eslövshallen
Söndagen den 3/9 mellan kl.09.00-15.00 hälsar vi alla välkomna till
Eslövshallen. Följande indelning och tider gäller:

Grupp 1
Samling: Kl.08.45 ombytta och klara för genomgång.
Träning och Matchspel kl.09.00-11.30
Hanna Popaja Dalhem
Elsa Nilsen H43
Nathalie Larsson Eslöv
Julia Nilsson H65
Ella Nordström O/V
Vega Sellberg Ankaret
Ellen Hansen Staffanstorp
Emely Persson Kävlinge
Wilma Birger YIF
Lena Zivanovic Dalhem
Alicia Nilsson Åhus
Elin Hammarstrand Staffanstorp
Josefin Witting O/V
Elsa Esping H43
Anna Jönsson Eslöv
Ellen Andersson Eslöv
Jonna Lindelöf H43
Minna Eklöv H43
Donia Osman H43/Dalhem
Binto Linner H65
Julia Berglund HK Kristianstad
Ella Castaneda LUGI
Majken Skärvad LUGI
Cajsa Hellborg O/V
Sofia Potter Trelleborg
Johanna Gunnarsson Vinslöv
Tilde Cappelin YIF
Thea Hidås Åhus
Frida Reinholdsson Åhus
Tea Markström Kävlinge
Selma Jönsson IFK Kristianstad
-----
Grupp 2
Samling: kl.12.15 ombytta och klara för genomgång.
Träning och Matchspel kl.12.30-15.00
Klara Persson Staffanstorp
Thea Murusic O/V
Ida Olsson H43
Bianca Nilsson Trelleborg
Zaga Thörn-Hedberg YIF
Emma Lundstedt H43
Linn Prusky Eslöv
Kajsa Petersson YIF
Jollie Håkansson YIF
Linnea Pripp Staffanstorp
Wilma Tedensjö H65
Magdalena Luckander O/V
Ellen Nordqvist Vinslöv
Julia Pettersson Trelleborg
Alma Roos Åhus
Felicia Ahlberg Eslöv
Ninna Malm Landskrona
Marina Molina H43
Tilde Lundgren H43
Saga Viberg H65
Felicia Schroeder IFK Kristianstad
Lisa Medved LUGI
Tyra Axner LUGI
Maja Sjöström Staffanstorp
Tilda Wellander Vinslöv
Malva Sjölander/Holmgren YIF
Ella Andersson Åhus
Tilde Carlsson Kävlinge
Tuva Li Hansson Åhus
Filippa Lundström H65
Emelie Lindström IFK kristianstad
Saga Sörenby LUGI
------
Det kommer bli träning och matchspel i olika konstellationer.
Bra att ha med sig lunch och frukt att käka under dagen.
Glöm inte att ta med boll,vattenflaska och ev egen tejp om det behövs.
Ta också med en svart och en vit tröja.
Sjukvårdsväska kommer att finnas på plats.
Gärna en klisterlapp med namn på tröjan.

Ev frånvaro meddelas till Roger Svensson 0705-191662

 

 

 


 

 

 

Våra Skånelagstränare har efter många timmars arbete kommit fram till vilka spelare som har gått vidare till nästa uttagning.

 

Vi återkommer inom kort med info om när nästa träningstillfälle är. Det blir först efter sommaren:

 

Grattis till följande spelare 170609:

Alicia Nilsson

Alma Roos

Anna Jönsson
Bianca Nilsson
Binto Linner
Cajsa Hellborg
Donia Osman
Elin Hammarstrand
Ella Andersson
Ella Castaneda
Ella Nordström
Ellen Andersson
Ellen Hansen
Ellen Nordqvist
Elsa Esping
Elsa Nilsen
Emelie Lindström
Emely Persson
Emma Lundstedt
Felicia Ahlberg
Felicia Schroeder
Filippa Lundström
Frida Reinholdsson
Hanna Popaja
Ida Olsson
Johanna Gunnarsson
Jollie Håkansson
Jonna Lindelöf
Josefin Witting
Julia Berglund
Julia Nilsson
Julia Pettersson
Kajsa Petersson
Lena Zivanovic
Linn Prusky
Linnea Pripp
Lisa Medved
Louise Jarl- Bergqvist
Magdalena Luckander
Maja Sjöström
Majken Skärvad
Malva Sjölander/Holmgren
Marina Molina
Minna Eklöv
Nathalie Larsson
Ninna Malm
Saga Sörenby
Saga Viberg
Selma Jönsson
Sofia Potter
Tea Markholm
Thea Hidås
Thea Murusic
Tilda Wellander
Tilde Cappelin
Tilde Carlsson
Tilde Lundgren
Tuva Li Hansson
Tyra Axner
Vega Sellberg
Wilma Birger
Wilma Tedensjö
Zaga Thörn- Hedberg 

 

 

 

 

 


Spelarna nedan är anmälda till Distriktslagsläger!

 

Spelarna ska alltid ha med sig egna bollar, ev tejp mm till träningarna. Obs vi kör på de gamla bollarna utan klister från den gångna säsongen! Det finns alltid en sjukvårdsväska med skadematerial på plats för akut skadehantering.  

Spelarna är via sina föreningar försäkrade när de deltar i våra aktiviteter.

Om spelare har giltiga skäl att inte kunna komma så vänligen skicka ett mail med förklaring.

 

Var vänlig kolla om du skall komma förmiddag (FM) alt eftermiddag (EM)!

 

Ev frågor mailas till emme@skanskhandboll.se märk mailet Skånelag tack!

 

Vi från Skånsk handboll hälsar alla hjärtligt välkomna!


 

 

Lägerdag 1 - 1:e maj

 En förmiddagsgrupp som tränar 08.30-10.00 samt 10.30-12.00

 En eftermiddagsgrupp som tränar 13.00–14.30 samt 15.00–16.30

 Flickor 02 tränar i Eslövshallen. (Onsjövägen)

 125 flickor uppdelat 61 och 64

 

  Förnamn Efternamn Idrottsorganisation    
1 Emilia Jorgovanov Dalhems Idrottsförening FM
2 Hanna Popaja Dalhems Idrottsförening FM
3 Lena Zivanovic Dalhems Idrottsförening FM
4 Sara Boras Dalhems Idrottsförening FM
5 Adina Sköld Eslövs Idrottsklubb FM
6 Anna Jönsson Eslövs Idrottsklubb FM
7 Ellen Andersson Eslövs Idrottsklubb FM
8 Emmy Lindell Eslövs Idrottsklubb FM
9 Felicia Ahlberg Eslövs Idrottsklubb FM
10 Ida Berglund Eslövs Idrottsklubb FM
11 Linn Prusky Eslövs Idrottsklubb FM
12 Nathalie Larsson Eslövs Idrottsklubb FM
13 Ninna Malm GW Landskrona Handbollklubb FM
14 Alva Brandt H43 Lund Handbollförening FM
15 Erika Olsson H43 Lund Handbollförening FM
16 Vera Henriksson H43 Lund Handbollförening FM
17 Elsa Nilsén H43 Lund Handbollförening FM
18 Elsa Esping H43 Lund Handbollförening FM
19 Marina Molina H43 Lund Handbollförening FM
20 Jonna Lindelöf H43 Lund Handbollförening FM
21 Ida Olsson H43 Lund Handbollförening FM
22 Minna Palm H43 Lund Handbollförening FM
23 Tilde Dahlborg H43 Lund Handbollförening FM
24 Emma Lundstedt H43 Lund Handbollförening FM
25 Hanna Nilsson H43 Lund Handbollförening FM
26 Chamilla Balldin H43 Lund Handbollförening FM
27 Alva Bäck H43 Lund Handbollförening FM
28 Sara Fransson H43 Lund Handbollförening FM
29 Ida Östbring H43 Lund Handbollförening FM
30 Alexandra Seremak H43 Lund Handbollförening FM
31 Ebba Ståhl H43 Lund Handbollförening FM
32 Tilde Lundgren H43 Lund Handbollförening FM
33 Minna Eklöv H43 Lund Handbollförening FM
34 Donia Osman H43 Lund Handbollförening FM
35 Sonja Kristensson H43 Lund Handbollförening FM
36 Elvira Persson Handbollklubben Ankaret FM
37 Julia Nilsson Höörs Handbollsklubb H 65 FM
38 Filippa Lundström Höörs Handbollsklubb H 65 FM
39 Saga Viberg Höörs Handbollsklubb H 65 FM
40 Alexandra Jönsson Höörs Handbollsklubb H 65 FM
41 Wilma Tedensjö Höörs Handbollsklubb H 65 FM
42 Ellinor Ekberg Höörs Handbollsklubb H 65 FM
43 Emma Friang Höörs Handbollsklubb H 65 FM
44 Binto Linnér Höörs Handbollsklubb H 65 FM
45 Amanda Liedholm Höörs Handbollsklubb H 65 FM
46 Miranda Björklund Höörs Handbollsklubb H 65 FM
47 Ebba Lund IFK Kristianstad FM
48 Felicia Schroeder IFK Kristianstad FM
49 Hannah Persson IFK Kristianstad FM
50 Naomi Bajrektarevic IFK Kristianstad FM
51



52 Ainun Khan KFUM IA Lundagård FM
53 Julia Berglund Kristianstad Handbollklubb FM
54 Ella Castaneda Lugi Handbollsförening FM
55 Hanna Nilfyr Lugi Handbollsförening FM
56 Hulda Nilson Lugi Handbollsförening FM
57 Lisa Medved Lugi Handbollsförening FM
58 Majken Skärvad Lugi Handbollsförening FM
59 Nora Scholander Lugi Handbollsförening FM
60 Saga Sörenby Lugi Handbollsförening FM
61 Tyra Axner Lugi Handbollsförening FM
62 Cajsa Hellborg OV Helsingborg Handbollklubb EM
63 Agnes Bladh OV Helsingborg Handbollklubb EM
64 Junia Margård OV Helsingborg Handbollklubb EM
65 Josefine Witting OV Helsingborg Handbollklubb EM
66 Vanessa Hultgren OV Helsingborg Handbollklubb EM
67 Magdalena Lückander OV Helsingborg Handbollklubb EM
68 Emelie Notting OV Helsingborg Handbollklubb EM
69 Ella Nordström OV Helsingborg Handbollklubb EM
70 Tova Eriksson OV Helsingborg Handbollklubb EM
71 Ronja Jenemark OV Helsingborg Handbollklubb EM
72 Ella Rosenberg OV Helsingborg Handbollklubb EM
73 Klara Haggren OV Helsingborg Handbollklubb EM
74 Tea Marusic OV Helsingborg Handbollklubb EM
75 Emma Torvaldson OV Helsingborg Handbollklubb EM
76 Sofia Erika Andersen OV Helsingborg Handbollklubb EM
77 Embla Ödemark Staffanstorps Handbollklubb EM
78 Klara Persson Staffanstorps Handbollklubb EM
79 Ellen Hansen Staffanstorps Handbollklubb EM
80 Maja Sjöström Staffanstorps Handbollklubb EM
81 Lina Stenfors Staffanstorps Handbollklubb EM
82 Linnea Pripp Staffanstorps Handbollklubb EM
83 Elin Hammarstrand Staffanstorps Handbollklubb EM
84 Sofia Potter Trelleborg Handbollsklubb EM
85 Liv Bergman Trelleborg Handbollsklubb EM
86 Julia Pettersson Trelleborg Handbollsklubb EM
87 Meriem Mhenni Trelleborg Handbollsklubb EM
88 Emilia Ninevska Trelleborg Handbollsklubb EM
89 Bianca Nilsson Trelleborg Handbollsklubb EM
90 Hedda Aspegren Trelleborg Handbollsklubb EM
91 Josefin Nilsson Trelleborg Handbollsklubb EM
92 Vanja Stojakovic Trelleborg Handbollsklubb EM
93 Elma Mahmutovic Trelleborg Handbollsklubb EM
94 Moa Uppenberg Trelleborg Handbollsklubb EM
95 Tilda Wellander Vinslövs Handbollsklubb EM
96 Johanna Gunnarsson Vinslövs Handbollsklubb EM
97 Ellen Nordkvist Vinslövs Handbollsklubb EM
98 Tilda Welander Vinslövs Handbollsklubb EM
99 Malva Sjölander Holmgren Ystads IF Handbollförening EM
100 Wilma Birger Ystads IF Handbollförening EM
101 Jollie Håkansson Ystads IF Handbollförening EM
102 Tilda Cappelin Ystads IF Handbollförening EM
103 Julia Ek Ystads IF Handbollförening EM
104 Zaga Thörn Hedberg Ystads IF Handbollförening EM
105 Kajsa Petersson Ystads IF Handbollförening EM
106 Ella Andersson Åhus Handboll EM
107 Alma Roos Åhus Handboll EM
108 Tuva Li Hansson Åhus Handboll EM
109 Frida Reinholdsson Åhus Handboll EM
110 Emelie Haglund Åhus Handboll EM
111 Thea Hidås Åhus Handboll EM
112 Tina Möllerstedt Åhus Handboll EM
113 Alicia Nilsson Åhus Handboll EM
114 Ida Pålsson Åhus Handboll EM
115 Moa Möllerstedt Åhus Handboll EM
116 Louise Jarl Berqvist Åhus Handboll EM
117 Wilma Mathiasson Åhus Handboll EM
118 Tilda Carlsson Kävlinge Handbollklubb EM
119 Emely Persson Kävlinge Handbollklubb EM
120 Tilde Brugge Kävlinge Handbollklubb EM
121 Emelie Andersson Kävlinge Handbollklubb EM
122 Emmy Salminen Kävlinge Handbollklubb EM
123 Kajsa Eskilsson Kävlinge Handbollklubb EM
124 Tea Markholm Kävlinge Handbollklubb EM
125 Thea Wallén Kävlinge Handbollklubb EM

 


 

 

Lägerdag 2 - 20:e maj

 En förmiddagsgrupp som tränar 08.30-10.00 samt 10.30-12.00

 En eftermiddagsgrupp som tränar 13.00–14.30 samt 15.00–16.30

Flickor 02 tränar i Sånnahallen i Åhus (Sandvaktaregatan 7B)

87 flickor uppdelat 32 och 38 och 8 på cup och 9 på konfirmation 

 

  Förnamn Efternamn Idrottsorganisation  
1 Emilia Jorgovanov Dalhems Idrottsförening FM
2 Hanna Popaja Dalhems Idrottsförening FM
3 Lena Zivanovic Dalhems Idrottsförening FM
4 Sara Boras Dalhems Idrottsförening FM
5 Alva Brandt H43 Lund Handbollförening CUP
6 Elsa Esping H43 Lund Handbollförening CUP
7 Elsa Nilsén H43 Lund Handbollförening CUP
8 Erika Olsson H43 Lund Handbollförening CUP
9 Jonna Lindelöf H43 Lund Handbollförening CUP
10 Marina Molina H43 Lund Handbollförening CUP
11 Vera Henriksson H43 Lund Handbollförening CUP
12 Tilde Lundgren H43 Lund Handbollförening EM
13 Minna Eklöv H43 Lund Handbollförening CUP
14 Donia Osman H43 Lund Handbollförening EM
15 Sonja Kristensson H43 Lund Handbollförening EM
16 Julia Nilsson Höörs Handbollsklubb H 65 FM
17 Filippa Lundström Höörs Handbollsklubb H 65 FM
18 Saga Viberg Höörs Handbollsklubb H 65 FM
19 Alexandra Jönsson Höörs Handbollsklubb H 65 FM
20 Wilma Tedensjö Höörs Handbollsklubb H 65 FM
21 Ellinor Ekberg Höörs Handbollsklubb H 65 FM
22 Emma Friang Höörs Handbollsklubb H 65 FM
23 Binto Linnér Höörs Handbollsklubb H 65 FM
24 Amanda Liedholm Höörs Handbollsklubb H 65 FM
25 Miranda Björklund Höörs Handbollsklubb H 65 FM
26 Selma Jönsson IFK Kristianstad FM
27 Ainun Khan KFUM IA Lundagård FM
28 Tilda Carlsson Kävlinge Handbollklubb FM
29 Emely Persson Kävlinge Handbollklubb FM
30 Tilde Brugge Kävlinge Handbollklubb FM
31 Emelie Andersson Kävlinge Handbollklubb FM
32 Emmy Salminen Kävlinge Handbollklubb FM
33 Kajsa Eskilsson Kävlinge Handbollklubb FM
34 Tea Markholm Kävlinge Handbollklubb FM
35 Thea Wallén Kävlinge Handbollklubb FM
36 Cajsa Hellborg OV Helsingborg Handbollklubb X
37 Agnes Bladh OV Helsingborg Handbollklubb X
38 Junia Margård OV Helsingborg Handbollklubb X
39 Josefine Witting OV Helsingborg Handbollklubb FM
40 Vanessa Hultgren OV Helsingborg Handbollklubb FM
41 Magdalena Lückander OV Helsingborg Handbollklubb X
42 Emelie Notting OV Helsingborg Handbollklubb X
43 Ella Nordström OV Helsingborg Handbollklubb X
44 Tova Eriksson OV Helsingborg Handbollklubb X
45 Ronja Jenemark OV Helsingborg Handbollklubb FM
46 Ella Rosenberg OV Helsingborg Handbollklubb FM
47 Klara Haggren OV Helsingborg Handbollklubb FM
48 Emma Torvaldson OV Helsingborg Handbollklubb X
49 Sofia Erika Andersen OV Helsingborg Handbollklubb X
50 Tilda Wellander Vinslövs Handbollsklubb FM
51 Johanna Gunnarsson Vinslövs Handbollsklubb FM
52 Ellen Nordkvist Vinslövs Handbollsklubb FM
53 Linnea Pripp Staffanstorps Handbollklubb EM
54 Elin Hammarstrand Staffanstorps Handbollklubb EM
55 Maja Sjöström Staffanstorps Handbollklubb EM
56 Ellen Hansen Staffanstorps Handbollklubb EM
57 Klara Persson Staffanstorps Handbollklubb EM
58 Lina Stenfors Staffanstorps Handbollklubb EM
59 Embla Ödemark Staffanstorps Handbollklubb EM
60 Ella Castaneda Lugi Handbollsförening EM
61 Hanna Nilfyr Lugi Handbollsförening EM
62 Hulda Nilson Lugi Handbollsförening EM
63 Lisa Medved Lugi Handbollsförening EM
64 Majken Skärvad Lugi Handbollsförening EM
65 Nora Scholander Lugi Handbollsförening EM
66 Saga Sörenby Lugi Handbollsförening EM
67 Tyra Axner Lugi Handbollsförening EM
68 Malva Sjölander Holmgren Ystads IF Handbollförening EM
69 Wilma Birger Ystads IF Handbollförening EM
70 Jollie Håkansson Ystads IF Handbollförening EM
71 Kajsa Petersson Ystads IF Handbollförening EM
72 Zaga Thörn Hedberg Ystads IF Handbollförening EM
73 Julia Ek Ystads IF Handbollförening EM
74 Inez Hansen Ystads IF Handbollförening EM
75 Tilda Cappelin Ystads IF Handbollförening EM
76 Ella Andersson Åhus Handboll EM
77 Wilma Mathiasson Åhus Handboll EM
78 Tuva Li Hansson Åhus Handboll EM
79 Tina Möllerstedt Åhus Handboll EM
80 Alma Roos Åhus Handboll EM
81 Thea Hidås Åhus Handboll EM
82 Alicia Nilsson Åhus Handboll EM
83 Emelie Haglund Åhus Handboll EM
84 Frida Reinholdsson Åhus Handboll EM
85 Moa Möllerstedt Åhus Handboll EM
86 Louise Jarl Bergqvist Åhus Handboll EM
87 Ida Pålsson Åhus Handboll EM

88 Emelie Lindström       IFK Kristianstad             FM
89   Hedda     Aspegren           Trelleborgs HBK            EM


Uppdaterad: 2018-01-09 14:50
Skribent: Mikael Ekdahl

Nyheter

Uppdaterad info om Skånelagen

2017-09-25

Info om skånelagen 02 uppdateras efter hand på…

Nu släpper vi utbildningar för dig som vill lära dig mer

2017-09-25

.

Mycket lyckat symposium

2017-09-11

Barn- och ungdomssymposiet i Malmö den 26…

Barn- och ungdomssymposium

2017-06-22

Skånsk handboll är mycket stolta över att kunna…

Tränarutbildningar hösten 2017 och våren 2018

2017-05-31

.

 
Skånes Handbollförbund
Stattenavägen 25
222 28 Lund
Telefon: 040 600 59 92, 040 600 59 93