Hoppa till sidans innehåll

Pojkar 02

Uppd 1710125

Efter avslutade träningsmatcher, där bägge lagen presterat kanonbra kommer vi nu ha en sista träning innan avresan till Sverigecupen. Den kommer att hållas den 6/11 klockan 19.00 i Ystad Arena.

Vi har precis fått information om att Upplands flickor har en spelare som har kraftig nötallergi. Med anledning av detta kommer det att vara totalt förbud mot nötter i alla arenor.

   

Väl mött

Skånelagsledarna  

  


Uppd 1710124

Vi vill bara påmina om anmälan till busspåstigning samt att vi behöver ha in uppgifter från er som har någon ev allergi. Vi vill också uppmana att ni spelare tar med er varsin boll för uppvärmning till Sverigecupen.  Vi har också skapat en grupp för er spelare och föräldrar som heter P02 Skånelag (https://www.facebook.com/groups/286402688546463/?source=create_flow)

 

   

Har ni frågor så får ni gärna vända er till Richard Mauritsson (0767687730 eller richard.mauritsson@h43lund.se).

 

Dessutom har vi en hälsning från några föräldrar här: 

Vi är några föräldrar i Eslöv som tänker beställa tröjor inför Sverige Cupen med ”HEJA SKÅNE” på magen. Vi tänkte höra om det finns intresse hos fler att vara med på beställningen?

 

Tröjorna kostar 110 kr och finns i följande storlekar:  

90/100 – 110/120 – 130/140 – 150/160 – XS – S – M – L – XL – XXL – XXXL – XXXXL  

   

Det är en röd bomullströja med gul text på magen. (modellen är rätt ”fyrkantig”).  

   

Om ni är intresserade av att vara med behöver jag veta det senast söndag 29 oktober för leverans inför första matchen i Nyköping!  

   

Beställning på tröja görs via mail till mig: (glöm inte ange storlek).  

Lisbeth.larsson@tetrapak.com  

   

Ange ditt namn och gärna din dotters namn och klubb så har jag lättare för att hitta er i hallen.  

   

Betalning görs i samband med beställningen via Swish 0733362320 (alltså senast 29 oktober)  

Saknar du Swish så hör av dig så löser vi det på annat sätt!  

   

Med vänlig hälsning  

Lisa Larsson  

Tränare Eslövs IK F02

 

 

 


 

Uppd 171013

 

Nu är truppen till SverigeCupen för P02 uttagen. Dessutom är fyra träningsmatcher inbokade för två lag. 

 

Matcher lag 1

Måndagen den 16/10 i Sånnahallen för att möta Åhus P01. Matchstart  18:45.

Tisdagen den 24/10  i Bollhuset, Lund för att möta H43 P01. Matchstart 18.30.

 

Trupp lag 1

Tobias Andersson Åhus
Oliver Ericsson Kävlinge HK
   
Hugo Svensson Kävlinge HK
Anton Celander H43
   
Elliot Nilsson IFK Kristianstad
Jolan Francois IFK Kristianstad
   
Filip Brankovic OV/Helsingborg
Haris Ramic IFK Kristianstad
   
Albin Lindqvist Pihl IFK Kristianstad
Erik Lindskoug LUGI
   
Wille Zetterman IFK Kristianstad
Elias Hall Kävlinge HK
   
Albert Månsson LVHK
Liam Sjöström Åhus
   
Hampus Schwarz OV Helsingborg
Amar Zukanovic IFK Ystad

 


 

Matcher lag 2

Tisdagen den 17/10  i Bollhuset, Lund för att möta H43 P01. Matchstart 18.30. 

Måndagen den 23/10 i Sånnahallen för att möta Åhus P01. Matchstart 18:45.

 

Trupp lag 2

Wojciech Dzialo H43
Marcus Jönsson Kävlinge HK
   
Olle Holm H43
Nils Persson Ystad IF
Jonathan Dahlgren Ljunghusen HK
   
Alexander Åstedt Kävlinge HK
   
Ziou Cano Ramos H43
Elias Lund H43
   
Lucas Andersson LVHK
Jack Gistorp Larsson Ystads IF
   
Ludvig Persson Vinslövs HK
Liam Thulin Ystads IF
   
Filip Söderström H43
Hugo Wickenberg Kävlinge HK
Alexander Andsberg H43
Jonatan Sjölander H43

 

 

 


Uppd 170925

 

 

Lördagen den 30 september mellan klockan 9-12 kommer vi ha träning.

Hallen är den nya Uppåkrahallen (Uppåkraskolan): https://goo.gl/maps/Y3Vw9NyUBSn länk till karta.

Samling klockan 9.00 och håller på till c:a 12.00.

 

 


 

Uppd 170903

 

Nu har vi processen kommit så långt att vi har tagit ut en bruttotrupp på 37 killar till Skånelaget.

 

Till de som inte kommit med har vi en särskild hälsning:

Det har varit svårt, faktiskt jättesvårt att göra denna uttagning då Skåne har så många duktiga P02-spelare. Så många att vi troligen hade kunnat åka med 4 jämnstarka lag som hade stått sig väl. Nu är inte din handbollskarriär över utan kämpa vidare och utvecklas i din klubb. Vi har tagit ut de spelare vi tycker har kommit längst just nu. Om vi skulle tagit ut truppen baserat på var ni fanns 3 år framåt så hade den sett annorlunda ut. Vi kommer att fortsätta hålla koll på er och andra spelare runt om i Skåne och kommer att samla ihop er efter Sverigecupen för att se var ni är i er utveckling då. De har varit ett nöje att följa er och era otroligt fina kvalitéer men tyvärr måste vi dra linje någonstans.

 

 

Till de som gick vidare gäller följande information:

Gratulerar! Du har kommit med i bruttotruppen för Skånelaget säsongen 17/18. Vi har nu tagit ut en trupp på 37 spelare som är den stomme som vi kommer att spela med i två lag under Sverigecupen. Då skadeläget är osäkert på flertalet spelare och vi önskar få klarhet i detta under september månad jobbar vi gärna med många spelare fortsatt. Senast den 30 september kommer den slutliga truppen att tas ut och då kommer även reserverna att pekas ut. Vi kommer att åka med 28 spelare men behöver 6 spelare som är reserver ända fram till avresedagen. Dessa reserver kommer att behandlas likvärdigt gällande träning.

 

Lördagen den 30 september mellan klockan 9-12 kommer vi ha träning. Hall meddelas senare. Mer info kommer också senare om denna dag samt upplägget framöver.

Bruttotrupp 37 pojkar 02
Elias Hall Kävlinge HK
Wille Zetterman IFK Kristianstad
Liam Thulin Ystads IF
Ludvig Persson Vinslövs HK
Elliott Nilsson IFK Kristianstad
Amar Zukanovic IFK Ystad
Jack Gistorp Larsson Ystads IF
Alexander Andsberg H43
Elias Lund H43
Hampus Schwartz OV Helsingborg
Carl Edvin Engström Lödde Vikings HK
Lucas Andersson Lödde Vikings HK
Albin Lindqvist Pihl IFK Kristianstad
Jonathan Sjölander H43
Erik Lindskoug LUGI
Simon Moberg H43
Hugo Wickenberg Kävlinge HK
Filip Söderström H43 
Edvin Persson Ystads IF
Albert Månsson Lödde Vikings HK
Anton Celander H43
Nils Persson Ystads IF
Olle Holm H43
Alexander Åstedt Kristianstad HK
Hugo Svensson Kävlinge HK
Jonathan Dahlgren Ljunghusens HK
Haris Ramic IFK Kristianstad
Filip Brankovic OV Helsingborg
Sebastian Bengtsson OV Helsingborg
Texas Keller H43
Zion Cano Ramos H43
Emil Liljestrand Ystads IF
Oliver Ericsson Kävlinge HK
Sebastian Fritz Ystads IF
Tobias Andersson Åhus
Marcus Jönsson Kävlinge HK
Wojtek Dzialo H43
Liam Sjöström Åhus
Carl Sällberg H43

 

 

-------------------------------

Uppd 170711

 

Inbjudan till träning den söndagen den 27/8 i Ystad arena

 

Söndagen den 27/8 hälsar vi alla (de spelare som togs ut 170609 och finns på listan nedan) välkomna till Ystad arena. Vi har samling 09.00 för samtliga spelare och förväntas vara färdiga 16.00.

 

På förmiddagen kommer vi att genomföra träningspass i olika gruppkonstellationer för att på eftermiddagen spela matcher i olika lagkonstruktioner.

 

Bra att ha med sig lunch och frukt att käka under dagen. Glömt inte att ta med boll och ev egen tejp om det behövs. Ta också med en svart och en vit tröja. Gärna en klisterlapp med namn på tröjan. Sjukvårdsväska kommer att finnas på plats.

 

Ev frånvaro meddelas till Richard Mauritsson Tel: +46 76-768 77 30


 


 

 

 

 

Våra Skånelagstränare har efter många timmars arbete kommit fram till vilka spelare som har gått vidare till nästa uttagning.

 

Vi återkommer inom kort med info om när nästa träningstillfälle är. Det blir först efter sommaren:

 

Grattis till följande spelare 170609:

Adrian Heiman
Albert Månsson
Albin Lindqvist Pihl
Alexander Andsberg
Alexander Åstedt
Amar Zukanovic
Andreas Bengtsson
Anton Celander
Arvid Johansson
Axel Jakobsson
Benjamin Nilsson
Carl Edvin Engström
Carl Sellberg
Christoffer Holst
David Dore
Edvin Johansson
Edvin Persson
Elias Hall

Elias Håkansson

Elias Lund

Elis Cederberg
Elliott Nilsson
Emil Almholt
Emil Liljestrand
Erik Lindskoug
Fabian Grönlund
Felix Nilsson
Filip Brankovic
Filip Söderström
Gustaf Hägg
Gustaf Olsson
Hampus Schwartz
Haris Ramic
Hugo Svensson
Hugo Wickenberg
Jack Gistorp Larsson
Jonathan Dahlgren
Jonathan Friis
Jonathan Sjölander
Liam Billing
Liam Sjöström
Liam Thulin
Lucas Andersson
Ludvig Persson
Marcus Jönsson
Marko Roganovic
Nils Palm
Nils Persson
Oliver Ericsson
Olle Holm
Rasmus Andersson
Sebastian Bengtsson
Sebastian Fritz
Simon Hildingsson
Simon Moberg
Texas Keller
Valle Westerlund
Viktor Hedin
Wille Zetterman
Wojtek Dzialo
Zion Cano Ramos

 

 

 


 

Spelarna nedan är anmälda till Distriktslagsläger!

Spelarna ska alltid ha med sig egna bollar, ev tejp mm till träningarna. Obs vi kör på de gamla bollarna utan klister från den gångna säsongen! Det finns alltid en sjukvårdsväska med skadematerial på plats för akut skadehantering.  

Spelarna är via sina föreningar försäkrade när de deltar i våra aktiviteter.

Om spelare har giltiga skäl att inte kunna komma så vänligen skicka ett mail med förklaring.

 

Var vänlig kolla om du skall komma förmiddag (FM) alt eftermiddag (EM)!

 

Ev frågor mailas till emme@skanskhandboll.se märk mailet Skånelag tack!

 

Vi från Skånsk handboll hälsar alla hjärtligt välkomna!

 


 

Lägerdag 1 - 1:e maj

 

En förmiddagsgrupp som tränar 08.30-10.00 samt 10.30-12.00

En eftermiddagsgrupp som tränar 13.00–14.30 samt 15.00–16.30

Pojkar 02 tränar i Kristianstad Arena 

152 killar uppdelat i 2 x 79 och 74

 

 

Förnamn Efternamn Idrottsorganisation  
1 Rasmus Andersson Eslövs Handbollförening FM
2 David Hansson Eslövs Handbollförening FM
3 David Dore Eslövs Handbollförening FM
4 Hugo Lunsjö Eslövs Handbollförening FM
5 Albin Syren Eslövs Handbollförening FM
6 Ludvig Bohman Eslövs Handbollförening FM
7 Jakob Henning Eslövs Handbollförening FM
8 Anton Ingvarsson Eslövs Handbollförening FM
9 Oskar Karlsson Eslövs Handbollförening FM
10 Oskar Persson Eslövs Handbollförening FM
11 Truls Jönsson Eslövs Handbollförening FM
12 Jacob Nord H43 Lund Handbollförening FM
13 Axel Jacobsson H43 Lund Handbollförening FM
14 Leo Hansen H43 Lund Handbollförening FM
15 Asker Nilson H43 Lund Handbollförening FM
16 Valle Westerlund H43 Lund Handbollförening FM
17 Felix Nilsson H43 Lund Handbollförening FM
18 Ebbe Håkansson H43 Lund Handbollförening FM
19 Anton Fagrenius H43 Lund Handbollförening FM
20 Oliver Persson H43 Lund Handbollförening FM
21 Simon Moberg H43 Lund Handbollförening FM
22 Zion Cano ramos H43 Lund Handbollförening FM
23 Jesper Löfstedt H43 Lund Handbollförening FM
24 Arvid Johansson H43 Lund Handbollförening FM
25 Wojtek Dzialo H43 Lund Handbollförening FM
26 Oskar Nilsson H43 Lund Handbollförening FM
27 Jonatan Sjölander H43 Lund Handbollförening FM
28 marko Roganovic H43 Lund Handbollförening FM
29 Filip Söderström H43 Lund Handbollförening FM
30 Anton Huitfeldt H43 Lund Handbollförening FM
31 Olle Holm H43 Lund Handbollförening FM
32 Texas Keller H43 Lund Handbollförening FM
33 Alexander andsberg H43 Lund Handbollförening FM
34 anton Celander H43 Lund Handbollförening FM
35 Elias Lund H43 Lund Handbollförening FM
36 Benjamin Nilsson H43 Lund Handbollförening FM
37 Isak Romberg Handbollklubben Ankaret FM
38 Anton Lundqvist Handbollklubben Ankaret FM
39 Carl Jirdén Handbollklubben Ankaret FM
40 Emil Dreyer Handbollklubben Ankaret FM
41 Felix Sjöstedt Handbollklubben Ankaret FM
42 Gustav Brovall Handbollklubben Ankaret FM
43 Johannes Callreus Handbollklubben Ankaret FM
44 Ludwig Nordström Handbollklubben Ankaret FM
45 Melker Petersson Handbollklubben Ankaret FM
46 Nikola Obradovic Handbollklubben Ankaret FM
47 Oskar Hessler Handbollklubben Ankaret FM
48 Simon Owesson Handbollklubben Ankaret FM
49 Valdemar Grins Handbollklubben Ankaret FM
50 Victor Hedin Handbollklubben Ankaret FM
51 Gustav Eklind Handbollklubben Trelleborg EM
52 Adrian Blad Handbollklubben Vinslöv FM
53 Max Johansson Handbollklubben Vinslöv FM
54 Ludvig Persson Handbollklubben Vinslöv FM
55 Filip Brankovi´c Idrottsklubben Sund FM
56 Pontus Jönsson Idrottsklubben Sund FM
57 Albin Hartman IFK Kristianstad FM
58 Albin Lindqvist-Pihl IFK Kristianstad FM
59 Carl Gustafsson IFK Kristianstad FM
60 Elliot Nilsson IFK Kristianstad FM
61 Emil Persson IFK Kristianstad FM
62 Emil Svensson IFK Kristianstad FM
63 Haris Ramic IFK Kristianstad FM
64 Linus Carlsson IFK Kristianstad FM
65 Oscar Steen IFK Kristianstad FM
66 Povilas Primacenkovas IFK Kristianstad FM
67 Sebastian Svensson IFK Kristianstad FM
68 Teo Persson IFK Kristianstad FM
69 Wille Zetterman IFK Kristianstad FM
70 Albert Månsson Lödde Vikings Handbollklubb FM
71 Carl-Edvin Engström Lödde Vikings Handbollklubb FM
72 Elias Håkansson Lödde Vikings Handbollklubb FM
73 Lucas Andersson Lödde Vikings Handbollklubb FM
74 Marcus Kerschner Lödde Vikings Handbollklubb FM
75 Sebastian Nilsson Lödde Vikings Handbollklubb FM
76 Adrian Heiman Lödde Vikings Handbollklubb FM
77 Nils Palm Lödde Vikings Handbollklubb FM
78 Adam Westerdahl Staffanstorps Handbollklubb FM
79 Viktor Paulsson Staffanstorps Handbollklubb FM
80 Amar Zukanovic' IFK Ystad Handbollsklubb EM
81 Melvin Swenson Kristianstad Handbollklubb EM
82 Alexander Åstedt Kristianstad Handbollklubb EM
83 Simon Nordqvist Kristianstad Handbollklubb EM
84 Isac Ohlander Kristianstad Handbollklubb EM
85 Filip Andersson Kristianstad Handbollklubb EM
86 hugo svensson Kävlinge Handbollklubb EM
87 hugo wickenberg Kävlinge Handbollklubb EM
88 andreas bengtsson Kävlinge Handbollklubb EM
89 marcus jönsson Kävlinge Handbollklubb EM
90 oliver ericsson Kävlinge Handbollklubb EM
91 casper hansson Kävlinge Handbollklubb EM
92 anton kjellberg Kävlinge Handbollklubb EM
93 elias hall Kävlinge Handbollklubb EM
94 gustaf olsson Kävlinge Handbollklubb EM
95 johan nilsson sandgren Kävlinge Handbollklubb EM
96 melker Persson Ljunghusens Handbollsklubb EM
97 Jonathan Dahlgren Ljunghusens Handbollsklubb EM
98 Melvin Lovén Ljunghusens Handbollsklubb EM
99 Christoffer Holst Ljunghusens Handbollsklubb EM
100 Elias Persson Ljunghusens Handbollsklubb EM
101 Arvid Åslund Lugi Handbollsförening EM
102 Ian Rieckmann Lugi Handbollsförening EM
103 Isac Belfrage Lugi Handbollsförening EM
104 Simon Hildingsson Rodríguez Lugi Handbollsförening EM
105 Joel Lindgren Lugi Handbollsförening EM
106 Kalle Linde IFK Malmö Handbollsförening EM
107 Anton Hjert IFK Malmö Handbollsförening EM
108 Blendi Jashanica IFK Malmö Handbollsförening EM
109 Conrad Carlsson IFK Malmö Handbollsförening EM
110 Gustav Björkman IFK Malmö Handbollsförening EM
111 Loe Dourén IFK Malmö Handbollsförening EM
112 Ludwig Persson IFK Malmö Handbollsförening EM
113 Marco Zia IFK Malmö Handbollsförening EM
114 Samuel Nordin IFK Malmö Handbollsförening EM
115 Tobias Wahl IFK Malmö Handbollsförening EM
116 Hampus Schwarz OV Helsingborg Handbollklubb EM
117 Edvin Murtic OV Helsingborg Handbollklubb EM
118 Lage Hultman OV Helsingborg Handbollklubb EM
119 LUCAS BJÖRKLUND OV Helsingborg Handbollklubb EM
120 VIKTOR MALMBERG OV Helsingborg Handbollklubb EM
121 EDVIN JOHANSSON OV Helsingborg Handbollklubb EM
122 SEBASTIAN BENGTSSON OV Helsingborg Handbollklubb EM
123 AXEL KJELLBERG OV Helsingborg Handbollklubb EM
124 Gustaf Hägg OV Helsingborg Handbollklubb EM
125 Jonathan Rystad Svedala Handbollsklubb EM
126 Danny Ocsko Svedala Handbollsklubb EM
127 Andreas Jönsson Svedala Handbollsklubb EM
128 Jonathan Eriksson Svedala Handbollsklubb EM
129 Oscar Myllenberg Svedala Handbollsklubb EM
130 Melker Knutsson Tollarps Idrottsförening EM
131 Isac Rubin Trelleborg Handbollsklubb EM
132 Love Håkansson Trelleborg Handbollsklubb EM
133 Felix Heinonen Trelleborg Handbollsklubb EM
134 Daniel Eriksson Trelleborg Handbollsklubb EM
135 Kasper Harletun Trelleborg Handbollsklubb EM
136 Gusten Persson Vinslövs Handbollsklubb FM
137 Jack Gistorp Larsson Ystads IF Handbollförening EM
138 Elias Thorén Ystads IF Handbollförening EM
139 Sebastian Fritz Ystads IF Handbollförening EM
140 Emil Liljestrand Ystads IF Handbollförening EM
141 Edvin Persson Ystads IF Handbollförening EM
142 Jonatan Friis Ystads IF Handbollförening EM
143 Liam Thulin Ystads IF Handbollförening EM
144 Nils Persson Ystads IF Handbollförening EM
145 Emil Almholt Ystads IF Handbollförening EM
146 Hjalmar Olsson Ystads IF Handbollförening EM
147 Liam Billing Ystads IF Handbollförening EM
148 Elis Cederberg Åhus Handboll EM
149 Elias Persson Åhus Handboll EM
150 Fabian Lanner Åhus Handboll EM
151 Liam Sjöström Åhus Handboll EM
152 William Andersson Åhus Handboll EM

 


 


Lägerdag 2 - 20:e maj

 En förmiddagsgrupp som tränar 08.30-10.00 samt 10.30-12.00

 En eftermiddagsgrupp som tränar 13.00–14.30 samt 15.00–16.30

 Pojkar 02 tränar i Eslövshallen (Onsjövägen)

155 killar uppdelat i två grupper 80 och 75

 

  Förnamn Efternamn Idrottsorganisation  
1 Anton Ingvarsson Eslövs Handbollförening FM
2 Rasmus Andersson Eslövs Handbollförening FM
3 David Hansson Eslövs Handbollförening FM
4 Albin Syren Eslövs Handbollförening FM
5 Hugo Lunsjö Eslövs Handbollförening FM
6 Jakob Henning Eslövs Handbollförening FM
7 Ludvig Bohman Eslövs Handbollförening FM
8 David Dore Eslövs Handbollförening FM
9 Oskar Karlsson Eslövs Handbollförening FM
10 Truls Jönsson Eslövs Handbollförening FM
11 Axel Jacobsson H43 Lund Handbollförening FM
12 Jacob Nord H43 Lund Handbollförening FM
13 Leo Hansen H43 Lund Handbollförening FM
14 Asker Nilson H43 Lund Handbollförening FM
15 Valle Westerlund H43 Lund Handbollförening FM
16 Felix Nilsson H43 Lund Handbollförening FM
17 Ebbe Håkansson H43 Lund Handbollförening FM
18 Anton Fagrenius H43 Lund Handbollförening FM
19 Oliver Persson H43 Lund Handbollförening FM
20 Simon Moberg H43 Lund Handbollförening FM
21 Zion Cano Ramos H43 Lund Handbollförening FM
22 Jesper Löfstedt H43 Lund Handbollförening FM
23 Arvid Johansson H43 Lund Handbollförening FM
24 Wojtek Dzialo H43 Lund Handbollförening FM
25 Oskar Nilsson H43 Lund Handbollförening FM
26 Jonatan Sjölander H43 Lund Handbollförening FM
27 Isak Romberg Handbollklubben Ankaret FM
28 Carl Jirdén Handbollklubben Ankaret FM
29 Emil Dreyer Handbollklubben Ankaret FM
30 Gustav Brovall Handbollklubben Ankaret FM
31 Johannes Callreus Handbollklubben Ankaret FM
32 Ludwig Nordström Handbollklubben Ankaret FM
33 Melker Petersson Handbollklubben Ankaret FM
34 Nikola Obradovic Handbollklubben Ankaret FM
35 Oskar Hessler Handbollklubben Ankaret FM
36 Simon Owesson Handbollklubben Ankaret FM
37 Victor Hedin Handbollklubben Ankaret FM
38 Gustav Eklind Handbollklubben Trelleborg EM
39 Filip Brankovi´c Idrottsklubben Sund FM
40 Pontus Jönsson Idrottsklubben Sund FM
41 Albin Hartman IFK Kristianstad FM
42 Albin Lindqvist-Pihl IFK Kristianstad FM
43 Carl Gustafsson IFK Kristianstad FM
44 Emil Persson IFK Kristianstad FM
45 Emil Svensson IFK Kristianstad FM
46 Haris Ramic IFK Kristianstad FM
47 Linus Carlsson IFK Kristianstad FM
48 Oscar Steen IFK Kristianstad FM
49 Povilas Primacenkovas IFK Kristianstad FM
50 Sebastian Svensson IFK Kristianstad FM
51 Teo Persson IFK Kristianstad FM
52 Wille Zetterman IFK Kristianstad FM
53 Anton Hjert IFK Malmö Handbollsförening FM
54 Blendi Jashanica IFK Malmö Handbollsförening FM
55 Conrad Carlsson IFK Malmö Handbollsförening FM
56 Gustav Björkman IFK Malmö Handbollsförening FM
57 kalle linde IFK Malmö Handbollsförening FM
58 loe dourén IFK Malmö Handbollsförening FM
59 ludwig persson IFK Malmö Handbollsförening FM
60 marco zia IFK Malmö Handbollsförening FM
61 samuel nordin IFK Malmö Handbollsförening FM
62 tobias wahl IFK Malmö Handbollsförening EM
63 Adrian Blad Vinslövs Handbollsklubb FM
64 Gusten Persson Vinslövs Handbollsklubb FM
65 Ludvig PERSSON Vinslövs Handbollsklubb FM
66 Max Johansson Vinslövs Handbollsklubb FM
67 Alexander Åstedt Kristianstad Handbollklubb EM
68 Isac Ohlander Kristianstad Handbollklubb EM
69 Simon Nordqvist Kristianstad Handbollklubb EM
70 Filip Andersson Kristianstad Handbollklubb EM
71 Melvin Swenson Kristianstad Handbollklubb EM
72 Hugo Svensson Kävlinge Handbollklubb EM
73 Hugo Wickenberg Kävlinge Handbollklubb EM
74 Andreas Bengtsson Kävlinge Handbollklubb EM
75 Marcus Jönsson Kävlinge Handbollklubb EM
76 Oliver Ericsson Kävlinge Handbollklubb EM
77 Casper Hansson Kävlinge Handbollklubb EM
78 Anton Kjellberg Kävlinge Handbollklubb EM
79 Elias Hall Kävlinge Handbollklubb EM
80 Gustaf Olsson Kävlinge Handbollklubb EM
81 Johan Nilsson Sandgren Kävlinge Handbollklubb EM
82 Melker Persson Ljunghusens Handbollsklubb EM
83 Jonathan Dahlgren Ljunghusens Handbollsklubb EM
84 Melvin Lovén Ljunghusens Handbollsklubb EM
85 Elias Persson Ljunghusens Handbollsklubb EM
86 Christoffer Holst Ljunghusens Handbollsklubb EM
87 Arvid Åslund Lugi Handbollsförening EM
88 Ian Rieckmann Lugi Handbollsförening EM
89 Isac Belfrage Lugi Handbollsförening EM
90 Simon Hildingsson Rodríguez Lugi Handbollsförening EM
91 Erik Lindskoug Lugi Handbollsförening EM
92 Joel Lindgren Lugi Handbollsförening EM
93 Albert Månsson Lödde Vikings Handbollklubb EM
94 Carl-Edvin Engström Lödde Vikings Handbollklubb EM
95 Elias Håkansson Lödde Vikings Handbollklubb EM
96 Lucas Andersson Lödde Vikings Handbollklubb EM
97 Marcus Kerschner Lödde Vikings Handbollklubb EM
98 Sebastian Nilsson Lödde Vikings Handbollklubb EM
99 Adrian Heiman Lödde Vikings Handbollklubb EM
100 nils palm Lödde Vikings Handbollklubb EM
101 Hampus Schwarz OV Helsingborg Handbollklubb EM
102 Edvin Murtic OV Helsingborg Handbollklubb EM
103 Lage Hultman OV Helsingborg Handbollklubb EM
104 GUSTAF HÄGG OV Helsingborg Handbollklubb EM
105 Sebastian Bengtsson OV Helsingborg Handbollklubb EM
106 Lucas Björklund OV Helsingborg Handbollklubb EM
107 Edvin Johansson OV Helsingborg Handbollklubb EM
108 Axel Kjellberg OV Helsingborg Handbollklubb EM
109 Viktor Malmberg OV Helsingborg Handbollklubb EM
110 Adam Westerdahl Staffanstorps Handbollklubb EM
111 Viktor Paulsson Staffanstorps Handbollklubb EM
112 Jonathan Rystad Svedala Handbollsklubb EM
113 Melker Knutsson Tollarps Idrottsförening EM
114 Daniel Eriksson Trelleborg Handbollsklubb EM
115 Felix Heinonen Trelleborg Handbollsklubb EM
116 Love Håkansson Trelleborg Handbollsklubb EM
117 Isac Rubin Trelleborg Handbollsklubb EM
118 Kasper Harletun Trelleborg Handbollsklubb EM
119 Edvin Persson Ystads IF Handbollförening EM
120 Liam Thulin Ystads IF Handbollförening EM
121 Jonatan Friis Ystads IF Handbollförening EM
122 Emil Almholt Ystads IF Handbollförening EM
123 Nils Persson Ystads IF Handbollförening EM
124 Hjalmar Olsson Ystads IF Handbollförening EM
125 Liam Billing Ystads IF Handbollförening EM
126 Sebastian Fritz Ystads IF Handbollförening EM
127 Jack Gistorp Larsson Ystads IF Handbollförening EM
128 Elias Thorén Ystads IF Handbollförening EM
129 Emil Liljestrand Ystads IF Handbollförening EM
130 Elis Cederberg Åhus Handboll EM
131 Tobias Andersson Åhus Handboll EM
132 Elias Persson Åhus Handboll EM
133 Fabian Lanner Åhus Handboll EM
134 Liam Sjöström Åhus Handboll EM
135 William Andersson Åhus Handboll EM
136 Andreas Jönsson Svedala Handbollsklubb FM
137 Danny Ocsko Svedala Handbollsklubb FM
138 Jonathan Eriksson Svedala Handbollsklubb FM
139 Oscar Myllenberg Svedala Handbollsklubb FM
140 Anton        Lundqvist        
HK Ankaret            

FM       

Alexander    

Andsberg      H43 Lund Handbollförening  FM 
Anton         Celander H43 Lund Handbollförening FM
Elias Lund H43 Lund Handbollförening FM 
Benjamin Nilsson H43 Lund Handbollförening FM 
Ebbe Håkansson H43 Lund Handbollförening  FM 
Marko Roganovic H43 Lund Handbollförening FM 
Filip Söderström H43 Lund Handbollförening FM 
Olle Holm H43 Lund Handbollförening FM 
Anton Huitfeldt H43 Lund Handbollförening FM 
Texas Keller H43 Lund Handbollförening FM 

  

 

Carl Sällberg    

 

H43, Lund EM
Simon Bondesson   H43, Lund EM
Olle Backman         H43, Lund  EM



   Amar Zukanovic'  IFK Ystad Handbollsklubb

 

Uppdaterad: 2018-01-09 14:50
Skribent: Mikael Ekdahl

Nyheter

Uppdaterad info om Skånelagen

2017-09-25

Info om skånelagen 02 uppdateras efter hand på…

Nu släpper vi utbildningar för dig som vill lära dig mer

2017-09-25

.

Mycket lyckat symposium

2017-09-11

Barn- och ungdomssymposiet i Malmö den 26…

Barn- och ungdomssymposium

2017-06-22

Skånsk handboll är mycket stolta över att kunna…

Tränarutbildningar hösten 2017 och våren 2018

2017-05-31

.

 
Skånes Handbollförbund
Stattenavägen 25
222 28 Lund
Telefon: 040 600 59 92, 040 600 59 93