Hoppa till sidans innehåll

SverigeCupen

Den 10-12 november spelas SverigeCupen i Nyköping och här Stockholmslag och länkar vidare till Svenska handbollbollförbundet. 

 Här hittar ni all info, spelschema osv vidare >>>


Vi kommer uppdatera er på vårt instagram @sthlmhandboll så följ oss gärna där.

SverigeCupens instagram: @svchandboll

Dessa är uttagna att representera Stockholm Gul och Röd för flickor och pojkar födda 2002

Lag Gul 

   

Kevin

Andersson

HK Silwing/Troja

Love

Olind

Åkersberga HK

Julian

Sjögren

HK Silwing/Troja

Oliver

Ahlm Hemström

HK Silwing/Troja

Carl 

Tönsberg

Åkersberga HK

Adam

Simonsson

Åkersberga HK

Harry

Söderström

Bollstanäs SK

Calle 

Hamberg

Hammarby IF HF

Karl-Gustav

Pintsaar

Tyresö Handboll

Morgan

Malingula Johansson

IK Bolton

Robin

Sanderhem

Hammarby IF HF

Adam

Jonsson

Hammarby IF HF

Axel

Skoog

HK Silwing/Troja

Felix

Wallberg

Hammarby IF HF

Lag Röd 

   

Simon

Mattson

Hammarby IF HF

Vincent 

Alm

IK Bolton

Lukas

Andersson

Hammarby IF HF

Joakim 

Lindahl

HK Silwing/Troja

Ludvig 

Nyström

Vallentuna HK

David

Wagman

IK Bolton

Erik

Hansson

Hammarby IF HF

Amadeus

Persson

Åkersberga HK

Marcus

Pramborg

IK Bolton

Emil

Green

IFK Tumba HK

Marcus

Svensson

Åkersberga HK

Ernst

Flodell

Hammarby IF HF

Oliver

Berqkvist

Tyresö Handboll

Leo

Rosendahl

Hammarby IF HF

Lag Gul 

   

Emma 

Svartbro

HK Silwing/Troja

Caroline 

Franzén

Skuru IK

Clara 

P Bergsten 

Sollentuna HK

Julia 

Cockin-Wöhlk

Gustavsbegs IF HK

Kaja 

Stojilkovic

Gustavsbegs IF HK

Elin 

Åkesson

Kungsängens SK

Tora 

Håkansson

IFK Tumba HK

Elsa 

Stadigs

Åkersberga HK 

Ava 

Ekström

HK Silwing Troja

Ebba 

Ahlberg

Tyresö Handboll

Isabelle 

Jidmar

Kungsängen SK

Annie 

Lagerros

HK Silwing/Troja

Sofia 

Carlsson

Skuru IK

Linnéa 

Petersson

HK Silwing/Troja 

Lag röd 

   

Ellen 

Blomqvist

Skuru IK

Elise 

Rollnert

Gustavsbergs IF HK

Emma 

Holmberg

IFK Tumba HK

Anna 

Petterson

Tyresö handboll

Cajsa 

Kellerstam

Skuru IK

Tindra 

Balczar

HK Silwing/Troja

Alice 

Eller

Gustavsberg IF

Kinga 

Kozdra

IFK Tumba HK

Amalie 

Jularbo

Skuru IK

Elsa 

Kjellgren

HK Silwing/Troja

Linda 

Halvarsson

AIK

Ella 

Forsberg

IFK Tumba HK

Tuva 

Östlund

IFK Tumba HK

Annie 

Salmi

Skuru IK

Maya 

Karlsson Grandelius

IK Bolton 

 

 

Det finns även möjlighet att se alla matcher live på webben.

 

Uppdaterad: 2017-11-09 15:28
Skribent: Adam Engström

Nyheter

 
Stockholms Handbollförbund
Smedjegatan 8
131 54 Nacka
Telefon: 08-55606890