Hoppa till sidans innehåll

Serier & Resultat

 
 
 

Dam 2 Östsv. Norra

Senaste resultat
Tid Match Resultat MP AP
Sö 10/11 16:00 Spånga HK - Täby HBK 23-15
Lö 9/11 16:00 Lidingö SK - Enköpings HF 32-20
14:30 HK Uppsala - Hammarby IF HF 25-21
13:15 Åkersberga HK - Borlänge HK 23-25
Fr 8/11 19:00 Rosersbergs IK - HF SIF 27-38
On 6/11 20:30 HK Ceres Norrtälje - Sollentuna HK 17-15
Lö 2/11 14:00 Enköpings HF - Hammarby IF HF 27-17
Sö 27/10 16:00 Spånga HK - Rosersbergs IK 29-30
16:00 Sollentuna HK - Täby HBK 34-15
Lö 26/10 14:00 Enköpings HF - HK Uppsala 17-26
Tabell
Lag SP V O F +/- P +/-
Lidingö SK 6 5 0 1 164 - 129 10 35
Borlänge HK 6 5 0 1 145 - 137 10 8
HK Uppsala 6 4 1 1 155 - 138 9 17
HF SIF 6 4 0 2 174 - 135 8 39
HK Ceres Norrtälje 6 4 0 2 143 - 118 8 25
Sollentuna HK 6 4 0 2 143 - 120 8 23
Enköpings HF 7 3 0 4 163 - 169 6 -6
Rosersbergs IK 6 2 1 3 163 - 171 5 -8
Åkersberga HK 6 2 0 4 155 - 150 4 5
Spånga HK 6 1 0 5 138 - 169 2 -31
Hammarby IF HF 7 1 0 6 147 - 192 2 -45
Täby HBK 6 1 0 5 111 - 173 2 -62
Kommande matcher
Tid Match Arena
Lö 16/11 12:00 HF SIF - Täby HBK Vikingahallen A
13:15 Åkersberga HK - Lidingö SK Hackstahallen
Match Infomation Sö 17/11 13:00 Borlänge HK - Rosersbergs IK Maserhallen
16:00 Sollentuna HK - HK Uppsala Sollentuna Sporthall
16:30 Spånga HK - HK Ceres Norrtälje Smedshagshallen
Fr 22/11 19:00 Rosersbergs IK - Åkersberga HK Rosershallen
Lö 23/11 14:00 Enköpings HF - Sollentuna HK Enköping IH A-hall
18:00 Hammarby IF HF - Lidingö SK Sköndalshallen
Sö 24/11 14:15 HK Uppsala - Spånga HK Fyrishov B
Match Infomation 15:30 HK Ceres Norrtälje - HF SIF Norrtälje Sportcentrum
18:00 Täby HBK - Borlänge HK Tibblehallen CC
Fr 29/11 19:00 Rosersbergs IK - Lidingö SK Rosershallen
Lö 30/11 14:00 Enköpings HF - Spånga HK Enköping IH A-hall
14:00 HF SIF - HK Uppsala Vikingahallen A
Match Infomation 14:45 Åkersberga HK - Täby HBK Hackstahallen
15:00 Borlänge HK - HK Ceres Norrtälje Maserhallen
Sö 1/12 16:00 Sollentuna HK - Hammarby IF HF Sollentuna Sporthall
Lö 7/12 14:00 Lidingö SK - Sollentuna HK Gångsätrahallen
14:00 Enköpings HF - HF SIF Enköping IH A-hall
16:30 HK Uppsala - Borlänge HK Fyrishov A
Match Infomation 17:45 Åkersberga HK - HK Ceres Norrtälje Hackstahallen
Sö 8/12 13:45 Hammarby IF HF - Spånga HK Eriksdalshallen
Match Infomation 14:00 Rosersbergs IK - Täby HBK Rosershallen
Lö 14/12 13:15 Åkersberga HK - HK Uppsala Hackstahallen
14:00 HF SIF - Hammarby IF HF Vikingahallen A
15:00 Borlänge HK - Enköpings HF Maserhallen
15:00 Rosersbergs IK - HK Ceres Norrtälje Rosershallen
17:00 Täby HBK - Lidingö SK Tibblehallen CC
Sö 15/12 16:00 Spånga HK - Sollentuna HK Smedshagshallen
Lö 4/1 14:00 HK Ceres Norrtälje - Rosersbergs IK Norrtälje Sportcentrum
15:00 Hammarby IF HF - HF SIF Eriksdalshallen
Sö 5/1 14:00 Enköpings HF - Borlänge HK Enköping IH A-hall
14:00 Lidingö SK - Täby HBK Gångsätrahallen
16:00 Sollentuna HK - Spånga HK Sollentuna Sporthall
Må 6/1 16:30 HK Uppsala - Åkersberga HK Fyrishov B
On 8/1 19:30 Borlänge HK - HK Uppsala Maserhallen
To 9/1 19:30 HF SIF - Enköpings HF Vikingahallen A
Match Infomation Lö 11/1 12:00 HK Ceres Norrtälje - Åkersberga HK Norrtälje Sportcentrum
Sö 12/1 15:45 Täby HBK - Rosersbergs IK Tibblehallen CC
16:00 Spånga HK - Hammarby IF HF Smedshagshallen
16:00 Sollentuna HK - Lidingö SK Sollentuna Sporthall
Lö 18/1 13:00 HK Ceres Norrtälje - Borlänge HK Norrtälje Sportcentrum
14:15 Täby HBK - Åkersberga HK Tibblehallen CC
15:00 HK Uppsala - HF SIF Fyrishov B
16:30 Hammarby IF HF - Sollentuna HK Eriksdalshallen
Sö 19/1 14:00 Lidingö SK - Rosersbergs IK Gångsätrahallen
16:15 Spånga HK - Enköpings HF Smedshagshallen
Lö 25/1 12:00 HF SIF - HK Ceres Norrtälje Vikingahallen A
13:15 Åkersberga HK - Rosersbergs IK Hackstahallen
14:00 Borlänge HK - Täby HBK Maserhallen
16:00 Lidingö SK - Hammarby IF HF Gångsätrahallen
Sö 26/1 16:00 Sollentuna HK - Enköpings HF Sollentuna Sporthall
18:15 Spånga HK - HK Uppsala Smedshagshallen
Lö 1/2 13:40 Hammarby IF HF - Enköpings HF Eriksdalshallen
14:00 HK Ceres Norrtälje - Spånga HK Norrtälje Sportcentrum
15:00 HK Uppsala - Sollentuna HK Fyrishov B
16:00 Lidingö SK - Åkersberga HK Gångsätrahallen
16:20 Täby HBK - HF SIF Tibblehallen CC
Match Infomation Sö 2/2 14:00 Rosersbergs IK - Borlänge HK Rosershallen
Lö 8/2 12:00 HF SIF - Rosersbergs IK Vikingahallen A
14:00 Enköpings HF - Lidingö SK Bergvretens Sph
14:00 Borlänge HK - Åkersberga HK Maserhallen
Sö 9/2 16:00 Sollentuna HK - HK Ceres Norrtälje Sollentuna Sporthall
17:00 Täby HBK - Spånga HK Tibblehallen CC
20:00 Hammarby IF HF - HK Uppsala Eriksdalshallen
Lö 15/2 13:45 Hammarby IF HF - HK Ceres Norrtälje Eriksdalshallen
Match Infomation 14:00 Åkersberga HK - HF SIF Hackstahallen
15:00 Rosersbergs IK - Spånga HK Rosershallen
16:30 HK Uppsala - Enköpings HF Fyrishov B
Sö 16/2 13:00 Lidingö SK - Borlänge HK Gångsätrahallen
18:00 Täby HBK - Sollentuna HK Tibblehallen CC
To 20/2 20:00 Sollentuna HK - Rosersbergs IK Sollentuna Sporthall
Lö 22/2 12:00 HF SIF - Borlänge HK Vikingahallen A
12:30 HK Uppsala - Lidingö SK Fyrishov B
13:00 Täby HBK - Hammarby IF HF Tibblehallen CC
14:00 Enköpings HF - HK Ceres Norrtälje Enköping IH A-hall
Sö 23/2 16:00 Spånga HK - Åkersberga HK Smedshagshallen
Lö 29/2 13:15 Åkersberga HK - Sollentuna HK Hackstahallen
14:00 Borlänge HK - Spånga HK Maserhallen
14:00 HK Ceres Norrtälje - HK Uppsala Norrtälje Sportcentrum
14:00 Enköpings HF - Täby HBK Enköping IH A-hall
15:00 Rosersbergs IK - Hammarby IF HF Rosershallen
Sö 1/3 14:00 Lidingö SK - HF SIF Gångsätrahallen
Lö 7/3 12:30 HK Uppsala - Täby HBK Fyrishov B
14:00 Enköpings HF - Rosersbergs IK Enköping IH A-hall
16:00 Spånga HK - HF SIF Smedshagshallen
Match Infomation 16:30 Hammarby IF HF - Åkersberga HK Eriksdalshallen
16:30 HK Ceres Norrtälje - Lidingö SK Norrtälje Sportcentrum
Sö 8/3 16:00 Sollentuna HK - Borlänge HK Sollentuna Sporthall
Fr 13/3 19:00 Rosersbergs IK - HK Uppsala Rosershallen
Lö 14/3 14:00 Åkersberga HK - Enköpings HF Hackstahallen
14:00 Borlänge HK - Hammarby IF HF Maserhallen
14:00 Sollentuna HK - HF SIF Silverdalshallen
14:00 Lidingö SK - Spånga HK Gångsätrahallen
14:00 Täby HBK - HK Ceres Norrtälje Tibblehallen CC

Nyheter

Välkomna till ungdomsmöte

2019-11-06

Hur förebygger vi våld och övergrepp inom…

Välkomna till Vårens Spel för U10 och U9, födda 2009 och 2010.

2019-10-28

Anmäl er senast 14 november.

Lottning klar

2019-10-21

Välkomna till RegionsTolvan Omgång 2 den 23-24…

Välkomna till Handbollfestivalen för U8 (Födda 2011).

2019-10-15

Missa inte, anmälan är öppen till 1 november

Spelprogram 2019-2020

2019-09-04

Säsongens spelprogram publicerat

Andra distrikts serier

Lag från Stockholm som spelar i serier som administreras av andra förbund finner sina resultat och tabeller genom att först ändra rullgardinsmenyn för distrikt till rätt distrikt.

 

Rapportera resultat via SMS

 
Stockholms Handbollförbund
Smedjegatan 8
131 54 Nacka
Telefon: 0855606890