Hoppa till sidans innehåll

Serier & Resultat

 
 
 

Pojkar_14 Nivå 2

Senaste resultat
Tid Match Resultat MP AP
Sö 17/11 09:30 Lidingö SK - IFK Tumba HK 17-17
Lö 16/11 17:30 HK Silwing-Troja 2 - Åkersberga HK 2 27-14
14:30 Täby HBK 2 - Årsta AIK HF 23-22
14:30 Kungsängens SK - GT Söder HK 15-27
13:30 HK Roslagen - Vassunda IF 24-26
13:00 Enköpings HF - HK Cliff 28-19
10:30 Tyresö Handboll 2 - Hammarby IF HF 2 19-15
Sö 10/11 15:25 Årsta AIK HF - Lidingö SK 15-23
11:35 Vassunda IF - HK Silwing-Troja 2 27-33
10:50 IFK Tumba HK - Täby HBK 2 26-31
Tabell
Lag SP V O F +/- P +/-
HK Silwing-Troja 2 7 6 0 1 200 - 125 12 75
Lidingö SK 6 5 1 0 124 - 88 11 36
Åkersberga HK 2 7 5 0 2 136 - 125 10 11
Täby HBK 2 6 5 0 1 143 - 135 10 8
Enköpings HF 6 4 0 2 130 - 124 8 6
Vassunda IF 7 4 0 3 144 - 148 8 -4
Tyresö Handboll 2 7 3 1 3 116 - 115 7 1
GT Söder HK 7 3 0 4 142 - 147 6 -5
HK Cliff 6 3 0 3 107 - 125 6 -18
IFK Tumba HK 7 2 1 4 146 - 163 5 -17
Skogås HK 6 2 0 4 106 - 114 4 -8
Årsta AIK HF 6 2 0 4 121 - 141 4 -20
Kungsängens SK 7 1 1 5 104 - 131 3 -27
HK Roslagen 6 1 0 5 132 - 140 2 -8
Hammarby IF HF 2 7 1 0 6 131 - 161 2 -30
Kommande matcher
Tid Match Arena
Match Infomation On 20/11 18:00 GT Söder HK - HK Roslagen Sköndalshallen
Match Infomation Lö 23/11 13:40 Skogås HK - Lidingö SK Östra Gymnasiet
17:00 Täby HBK 2 - Tyresö Handboll 2 Tibblehallen CC
Sö 24/11 10:00 IFK Tumba HK - Kungsängens SK Tumba Idrottshus
10:50 Årsta AIK HF - HK Cliff Vintervikshallen
11:20 Hammarby IF HF 2 - HK Silwing-Troja 2 Farstahallen 3
Match Infomation On 27/11 18:00 GT Söder HK - Lidingö SK Sköndalshallen
Match Infomation 19:40 Åkersberga HK 2 - Enköpings HF Hackstahallen
Lö 30/11 12:45 HK Roslagen - Skogås HK Sparbankshallen Rimbo
15:50 Tyresö Handboll 2 - IFK Tumba HK Tyresöhallen
Sö 1/12 13:45 Vassunda IF - Åkersberga HK 2 Knivsta CIK-A
Match Infomation 15:10 Vassunda IF - Tyresö Handboll 2 Knivsta CIK-A
Lö 7/12 10:15 Täby HBK 2 - Lidingö SK Tibblehallen CC
13:00 GT Söder HK - Skogås HK Sköndalshallen
Match Infomation 15:10 IFK Tumba HK - Enköpings HF Tumba Idrottshus
Sö 8/12 11:10 Hammarby IF HF 2 - Vassunda IF Eriksdalshallen
Match Infomation 11:50 Åkersberga HK 2 - HK Cliff Hackstahallen
12:00 Årsta AIK HF - HK Roslagen Sjöstadshallen
12:00 Kungsängens SK - HK Silwing-Troja 2 Ekhammarhallen
Lö 14/12 11:30 Skogås HK - Hammarby IF HF 2 Östra Gymnasiet
Match Infomation 13:30 HK Roslagen - Täby HBK 2 Norrtälje Sportcentrum
Match Infomation 14:00 HK Silwing-Troja 2 - Årsta AIK HF Högdalshallen
Match Infomation 15:30 Enköpings HF - Kungsängens SK Enköpings IH C-Hall
Sö 15/12 13:00 HK Cliff - GT Söder HK Liljeholmshallen 1
15:50 Lidingö SK - Åkersberga HK 2 Käppalahallen
Match Infomation 16:10 Hammarby IF HF 2 - Enköpings HF Farstahallen 3
17:40 Årsta AIK HF - IFK Tumba HK Sjöstadshallen
Match Infomation To 9/1 19:00 HK Cliff - Täby HBK 2 Sätrahallen
Lö 11/1 10:00 Kungsängens SK - HK Roslagen Ekhammarhallen
13:00 Åkersberga HK 2 - Hammarby IF HF 2 Hackstahallen
14:40 Tyresö Handboll 2 - HK Cliff Tyresöhallen
15:30 Täby HBK 2 - GT Söder HK Tibblehallen CC
Sö 12/1 11:40 HK Silwing-Troja 2 - Lidingö SK Högdalshallen
16:15 Årsta AIK HF - Vassunda IF Sjöstadshallen
Match Infomation Fr 17/1 19:00 Enköpings HF - Skogås HK Enahallen
Lö 18/1 08:55 Skogås HK - Årsta AIK HF Östra Gymnasiet
11:00 Hammarby IF HF 2 - Täby HBK 2 Eriksdalshallen
13:30 HK Cliff - HK Silwing-Troja 2 Sätrahallen
15:15 GT Söder HK - IFK Tumba HK Sköndalshallen
17:30 HK Roslagen - Tyresö Handboll 2 Sparbankshallen Rimbo
Sö 19/1 08:50 Lidingö SK - Kungsängens SK Gångsätrahallen
12:30 Vassunda IF - Enköpings HF Knivsta CIK-B
Lö 25/1 10:00 Täby HBK 2 - Åkersberga HK 2 Tibblehallen CC
12:00 Kungsängens SK - Årsta AIK HF Ekhammarhallen
12:15 GT Söder HK - Tyresö Handboll 2 Sköndalshallen
Match Infomation Sö 26/1 11:00 HK Cliff - IFK Tumba HK Sätrahallen
14:00 HK Silwing-Troja 2 - Skogås HK Vintervikshallen
14:30 Enköpings HF - HK Roslagen Enköpings IH B-hall
Match Infomation On 29/1 19:30 Vassunda IF - Lidingö SK Knivsta CIK-B
Lö 1/2 09:15 Tyresö Handboll 2 - HK Silwing-Troja 2 Tyresöhallen
11:15 Åkersberga HK 2 - Årsta AIK HF Hackstahallen
12:15 Kungsängens SK - Täby HBK 2 Ekhammarhallen
13:10 HK Roslagen - Hammarby IF HF 2 Sparbankshallen Rimbo
Sö 2/2 10:00 IFK Tumba HK - Skogås HK Tumba Idrottshus
12:15 Vassunda IF - HK Cliff Knivsta CIK-B
13:30 Lidingö SK - Enköpings HF Gångsätrahallen
Lö 8/2 11:00 Kungsängens SK - Vassunda IF Ekhammarhallen
11:50 Åkersberga HK 2 - HK Roslagen Hackstahallen
14:10 IFK Tumba HK - HK Silwing-Troja 2 Tumba Idrottshus
Sö 9/2 09:00 Hammarby IF HF 2 - Årsta AIK HF Eriksdalshallen
12:00 Skogås HK - Tyresö Handboll 2 Östra Gymnasiet
Match Infomation 14:30 Enköpings HF - Lidingö SK Bergvretens Sph
Lö 15/2 10:30 Tyresö Handboll 2 - IFK Tumba HK Tyresöhallen
12:30 HK Roslagen - Kungsängens SK Sparbankshallen Rimbo
13:10 Täby HBK 2 - Åkersberga HK 2 Tibblehallen CC
17:10 GT Söder HK - Hammarby IF HF 2 Sköndalshallen
Match Infomation Sö 16/2 13:20 Årsta AIK HF - Enköpings HF Sjöstadshallen
15:15 HK Cliff - Skogås HK Sätrahallen
Lö 7/3 11:45 HK Roslagen - Vassunda IF Norrtälje Sportcentrum
13:20 IFK Tumba HK - HK Cliff Tumba Idrottshus
15:45 Kungsängens SK - Täby HBK 2 Ekhammarhallen
18:10 Tyresö Handboll 2 - HK Silwing-Troja 2 Slottshallen
Sö 8/3 16:30 Enköpings HF - GT Söder HK Enköping IH A-hall
18:10 Årsta AIK HF - Lidingö SK Sjöstadshallen
Lö 14/3 10:30 Lidingö SK - GT Söder HK Gångsätrahallen
12:15 Åkersberga HK 2 - Kungsängens SK Hackstahallen
12:50 Skogås HK - IFK Tumba HK Östra Gymnasiet
Sö 15/3 11:00 Hammarby IF HF 2 - Enköpings HF Eriksdalshallen
13:40 Vassunda IF - Täby HBK 2 Knivsta CIK-A
13:45 HK Silwing-Troja 2 - HK Cliff Högdalshallen
Lö 21/3 14:50 HK Cliff - Tyresö Handboll 2 Sätrahallen
16:00 GT Söder HK - Årsta AIK HF Sköndalshallen
Sö 22/3 12:10 Lidingö SK - Hammarby IF HF 2 Gångsätrahallen
15:10 Täby HBK 2 - HK Roslagen Tibblehallen CC
17:55 Vassunda IF - Åkersberga HK 2 Knivsta CIK-A
18:20 HK Silwing-Troja 2 - Skogås HK Högdalshallen

Nyheter

Laddad för Handbollfestivalen?

2019-11-15

Vecka 48 drar vi igång.

Välkomna till ungdomsmöte

2019-11-06

Hur förebygger vi våld och övergrepp inom…

Välkomna till Vårens Spel för U10 och U9, födda 2009 och 2010.

2019-10-28

Anmäl er senast 14 november.

Lottning klar

2019-10-21

Välkomna till RegionsTolvan Omgång 2 den 23-24…

Välkomna till Handbollfestivalen för U8 (Födda 2011).

2019-10-15

Missa inte, anmälan är öppen till 1 november

Andra distrikts serier

Lag från Stockholm som spelar i serier som administreras av andra förbund finner sina resultat och tabeller genom att först ändra rullgardinsmenyn för distrikt till rätt distrikt.

 

Rapportera resultat via SMS

 
Stockholms Handbollförbund
Smedjegatan 8
131 54 Nacka
Telefon: 0855606890