Hoppa till sidans innehåll

Serier & Resultat

 
 
 

Flickor_13 Nivå 3

Senaste resultat
Tid Match Resultat MP AP
Sö 17/11 16:40 Djurgårdshof IK 2 - Stockholmspolisens IF HF 2 13-13
Lö 16/11 17:10 Huddinge HK 3 - Årsta AIK HF 2 19-23
14:45 Åkersberga HK - Huddinge HK 2 17-4
13:00 Bålsta IF - Sannadals SK 3 20-14
12:30 Kungsängens SK - Dalarö SK 25-14
On 13/11 19:05 IK Bolton 2 - AIK 2 15-10
Sö 10/11 13:35 Årsta AIK HF 2 - Djurgårdshof IK 2 21-6
13:00 Sannadals SK 3 - Åkersberga HK 32-10
09:00 Stockholmspolisens IF HF 2 - Bålsta IF 6-22
Lö 9/11 13:50 AIK 2 - Huddinge HK 3 11-13
Tabell
Lag SP V O F +/- P +/-
Bålsta IF 7 6 0 1 142 - 75 12 67
Kungsängens SK 7 6 0 1 142 - 82 12 60
Åkersberga HK 7 6 0 1 106 - 63 12 43
Huddinge HK 3 7 5 0 2 124 - 96 10 28
IK Bolton 2 7 4 2 1 101 - 83 10 18
Årsta AIK HF 2 6 4 1 1 109 - 86 9 23
Sannadals SK 3 6 3 0 3 127 - 93 6 34
Stockholmspolisens IF HF 2 6 1 1 4 51 - 104 3 -53
Djurgårdshof IK 2 7 1 1 5 56 - 134 3 -78
AIK 2 6 1 0 5 64 - 91 2 -27
GT Söder HK 6 1 0 5 52 - 86 2 -34
Huddinge HK 2 6 1 0 5 60 - 98 2 -38
Dalarö SK 6 0 1 5 70 - 113 1 -43
Spånga HK 2 Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Lö 23/11 09:45 Sannadals SK 3 - Stockholmspolisens IF HF 2 Västertorpshallen
15:10 Åkersberga HK - Djurgårdshof IK 2 Hackstahallen
Sö 24/11 10:00 IK Bolton 2 - Kungsängens SK Skanstullshallen
Match Infomation 15:40 Huddinge HK 2 - Årsta AIK HF 2 Huddingehallen
Lö 30/11 09:50 AIK 2 - Huddinge HK 2 Tallbackaskolan
10:00 Åkersberga HK - Huddinge HK 3 Hackstahallen
12:15 Dalarö SK - GT Söder HK Dalaröhallen
13:50 Bålsta IF - Djurgårdshof IK 2 Gransäterskolan
Match Infomation Sö 1/12 14:20 Årsta AIK HF 2 - Sannadals SK 3 Sjöstadshallen
Lö 7/12 11:00 Huddinge HK 2 - Dalarö SK Huddingehallen
12:00 Huddinge HK 3 - Bålsta IF Huddingehallen
Sö 8/12 09:00 Stockholmspolisens IF HF 2 - Årsta AIK HF 2 Farstahallen
11:20 IK Bolton 2 - Åkersberga HK Farstahallen 3
14:40 Sannadals SK 3 - AIK 2 Vintervikshallen
Match Infomation On 11/12 18:10 GT Söder HK - AIK 2 Sköndalshallen
Lö 14/12 12:15 Dalarö SK - Sannadals SK 3 Dalaröhallen
13:30 AIK 2 - Stockholmspolisens IF HF 2 Ulriksdalshallen
14:00 Bålsta IF - IK Bolton 2 Gransäterskolan
16:00 GT Söder HK - Huddinge HK 2 Sköndalshallen
16:30 Åkersberga HK - Kungsängens SK Hackstahallen
Sö 15/12 13:10 Djurgårdshof IK 2 - Huddinge HK 3 Hjorthagshallen
Lö 11/1 10:00 Sannadals SK 3 - GT Söder HK Västertorpshallen
12:10 Årsta AIK HF 2 - AIK 2 Liljeholmshallen 2
Sö 12/1 10:30 Stockholmspolisens IF HF 2 - Dalarö SK Skärholmshallen
12:00 Kungsängens SK - Bålsta IF Ekhammarhallen
15:20 IK Bolton 2 - Djurgårdshof IK 2 Skanstullshallen
Lö 18/1 12:15 Dalarö SK - Årsta AIK HF 2 Dalaröhallen
14:50 Huddinge HK 2 - Sannadals SK 3 Huddingehallen
16:15 GT Söder HK - Stockholmspolisens IF HF 2 Sköndalshallen
Sö 19/1 09:00 Huddinge HK 3 - IK Bolton 2 Huddingehallen
13:10 Djurgårdshof IK 2 - Kungsängens SK Hjorthagshallen
Lö 25/1 09:15 Åkersberga HK - Bålsta IF Hackstahallen
10:15 Årsta AIK HF 2 - GT Söder HK Sjöstadshallen
13:00 Kungsängens SK - Huddinge HK 3 Ekhammarhallen
15:15 AIK 2 - Dalarö SK Tallbackaskolan
Sö 26/1 09:00 Stockholmspolisens IF HF 2 - Huddinge HK 2 Skärholmshallen
Lö 1/2 12:10 Dalarö SK - AIK 2 Dalaröhallen
14:00 Bålsta IF - Åkersberga HK Gransäterskolan
16:45 GT Söder HK - Årsta AIK HF 2 Sköndalshallen
Sö 2/2 16:00 Huddinge HK 3 - Kungsängens SK Huddingehallen
16:50 Huddinge HK 2 - Stockholmspolisens IF HF 2 Huddingehallen
Lö 8/2 09:00 Kungsängens SK - Djurgårdshof IK 2 Ekhammarhallen
Sö 9/2 09:10 Stockholmspolisens IF HF 2 - GT Söder HK Skärholmshallen
10:00 Sannadals SK 3 - Huddinge HK 2 Kämpetorpshallen 1
12:50 IK Bolton 2 - Huddinge HK 3 Skanstullshallen
13:00 Årsta AIK HF 2 - Dalarö SK Liljeholmshallen 1
Lö 15/2 10:40 Bålsta IF - Kungsängens SK Gransäterskolan
12:15 Dalarö SK - Stockholmspolisens IF HF 2 Dalaröhallen
13:05 AIK 2 - Årsta AIK HF 2 Ulriksdalshallen
16:10 GT Söder HK - Sannadals SK 3 Sköndalshallen
Sö 16/2 16:00 Djurgårdshof IK 2 - IK Bolton 2 Hjorthagshallen
Lö 22/2 09:00 Huddinge HK 3 - Djurgårdshof IK 2 Huddingehallen
10:00 Huddinge HK 2 - GT Söder HK Huddingehallen
11:00 Kungsängens SK - Åkersberga HK Ekhammarhallen
11:00 Sannadals SK 3 - Dalarö SK Västertorpshallen
Sö 23/2 10:00 Stockholmspolisens IF HF 2 - AIK 2 Skärholmshallen
Match Infomation 12:00 IK Bolton 2 - Bålsta IF Skanstullshallen
Lö 7/3 10:15 Åkersberga HK - IK Bolton 2 Hackstahallen
15:40 Dalarö SK - Huddinge HK 2 Dalaröhallen
16:15 AIK 2 - Sannadals SK 3 Ulriksdalshallen
Sö 8/3 13:15 Bålsta IF - Huddinge HK 3 Gransäterskolan
14:35 Årsta AIK HF 2 - Stockholmspolisens IF HF 2 Vintervikshallen
Lö 14/3 13:00 GT Söder HK - Dalarö SK Sköndalshallen
14:20 Sannadals SK 3 - Årsta AIK HF 2 Västertorpshallen
Sö 15/3 13:10 Djurgårdshof IK 2 - Bålsta IF Hjorthagshallen
16:20 Huddinge HK 2 - AIK 2 Huddingehallen
18:20 Huddinge HK 3 - Åkersberga HK Huddingehallen
Lö 21/3 11:00 Kungsängens SK - IK Bolton 2 Ekhammarhallen
15:10 AIK 2 - GT Söder HK Ulriksdalshallen
Sö 22/3 11:20 Årsta AIK HF 2 - Huddinge HK 2 Vintervikshallen
12:00 Stockholmspolisens IF HF 2 - Sannadals SK 3 Skärholmshallen
16:15 Djurgårdshof IK 2 - Åkersberga HK Hjorthagshallen

Nyheter

Laddad för Handbollfestivalen?

2019-11-15

Vecka 48 drar vi igång.

Välkomna till ungdomsmöte

2019-11-06

Hur förebygger vi våld och övergrepp inom…

Välkomna till Vårens Spel för U10 och U9, födda 2009 och 2010.

2019-10-28

Anmäl er senast 14 november.

Lottning klar

2019-10-21

Välkomna till RegionsTolvan Omgång 2 den 23-24…

Välkomna till Handbollfestivalen för U8 (Födda 2011).

2019-10-15

Missa inte, anmälan är öppen till 1 november

Andra distrikts serier

Lag från Stockholm som spelar i serier som administreras av andra förbund finner sina resultat och tabeller genom att först ändra rullgardinsmenyn för distrikt till rätt distrikt.

 

Rapportera resultat via SMS

 
Stockholms Handbollförbund
Smedjegatan 8
131 54 Nacka
Telefon: 0855606890